آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - mahyarelc - 29-07-2014

(29-07-2014, 11:45 AM)'acronia' نوشته: ممنون از راهنمایی شما
ببخشید ولی یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینه که من به خاطر هزینه بالای سفر به کنفرانس در بوستون از این سفر منصرف شدم. ولی از کسی شنیدم که بهتره برم و اونجا مستقیما با اساتید اونجا صحبت کنم و این بهتر از ایمیل دادنه . در ضمن چون من من ویزای آمریکا رو میگیرم برای دفعه بعد، کارم برای ویزا گرفتن بعد از اپلای آسون تر میشه چون من یه بار قبلا ویزای آمریکا رو گرفتم. شما چی فکر میکنید؟
با تشکر فراوان

بدون شک صحبت مستقیم با استادها اثر گذاری بیشتری از ایمیل داره. شما میتونید دقیق در مورد ریسرچ اونها اطلاعات بدست بیارین و تا حدودی برای استاد مورد نظر ذهنیت در مورد خودتون ایجاد کنید. البته این به این معنی نیست که حتما جواب مثبت بگیرید.
شما ویزای امریکا رو گرفتید؟ اگر گرفتید که میتونه برای دفعه بعد اثر مثبت داشته باشه ولی باز همه چیز رو تضمین نمیکنه. چون شما برای درس خوندن میخواین برین (دفعه دوم) مدارکتون شاید با ریزبینی بیشتری بررسی بشه و اینکه درس خوندن در خود رشته مکانیک هم - که همونطور که گفتم جزو رشته دهای حساس هست - این بار بررسی میشه و اینکه میخواین در امریکا روی چه موضوعی کار کنید.
برحال به عنوان یک پیشنهاد به نظرم بد نیست در کنار امریکا یکی دو کشور دیگه رو در نظر دشاته باشید که اگر برای ویزا مشکلی بوجود امد گزینه های دیگه ای هم داشته باشید. 

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - acronia - 29-07-2014

(29-07-2014, 08:37 PM)'mahyarelc' نوشته:
بدون شک صحبت مستقیم با استادها اثر گذاری بیشتری از ایمیل داره. شما میتونید دقیق در مورد ریسرچ اونها اطلاعات بدست بیارین و تا حدودی برای استاد مورد نظر ذهنیت در مورد خودتون ایجاد کنید. البته این به این معنی نیست که حتما جواب مثبت بگیرید.
شما ویزای امریکا رو گرفتید؟ اگر گرفتید که میتونه برای دفعه بعد اثر مثبت داشته باشه ولی باز همه چیز رو تضمین نمیکنه. چون شما برای درس خوندن میخواین برین (دفعه دوم) مدارکتون شاید با ریزبینی بیشتری بررسی بشه و اینکه درس خوندن در خود رشته مکانیک هم - که همونطور که گفتم جزو رشته دهای حساس هست - این بار بررسی میشه و اینکه میخواین در امریکا روی چه موضوعی کار کنید.
برحال به عنوان یک پیشنهاد به نظرم بد نیست در کنار امریکا یکی دو کشور دیگه رو در نظر دشاته باشید که اگر برای ویزا مشکلی بوجود امد گزینه های دیگه ای هم داشته باشید. 

نه هنوز نگرفتم. چکیده مقاله رو فرستادم. گفتن بعد از اینکه قبول شد دعوت نامه میفرستن و من باید اون دعوت نامه رو ببرم سفارت تا ویزامو بگیرم. فکر میکنید مشکلی پیش بیاد؟ البته شما قبلا لطف کردید و سوالات منو جواب دادید و من به هیچ عنوان قصد اضافه گویی ندارم.
در هر صورت واقعا ممنون و سپاسگذارم.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - mahyarelc - 30-07-2014

(29-07-2014, 09:36 PM)'acronia' نوشته:
 نه هنوز نگرفتم. چکیده مقاله رو فرستادم. گفتن بعد از اینکه قبول شد دعوت نامه میفرستن و من باید اون دعوت نامه رو ببرم سفارت تا ویزامو بگیرم. فکر میکنید مشکلی پیش بیاد؟ البته شما قبلا لطف کردید و سوالات منو جواب دادید و من به هیچ عنوان قصد اضافه گویی ندارم.
در هر صورت واقعا ممنون و سپاسگذارم.

خواهش میکنم. همونطور که گفتم هیچ تضمینی وجود نداره. کلا نمدونم چقدر با روند گرفتن ویزای امریکا آشنا هستید ولی در کل هیچ فردی نمیتونه ۱۰۰درصد مطمئن باشه که ویزا میگیره. کلا بد نیست تاپیک روادید دانشجویی امریکا رو هم بخونید تا با شرایط مختلف و تجربه دوستان آشنا بشید.
من اصلا نمیگم مشکلی پیش میاد. شما که شرایططتون قابته و فرقی تو آینده نمیکنه. ولی طبق لیستی که سفارت امریکا داره رشته هایی مثل مکانیک - هوافضا - نفت و ... جزو رشته های حساس هستند و معمولا فرد متقاضی بررسی بیشتری میشه (مخصوصا اینکه در امریکا رو چه موضوعی کار میکنه). البته این برای روادید دانشجویی بود. برای کنفرانس کمی اوضاع فرق داره. (بیشتر روی این تمرکز میکنن که اگه میرین امریکا بر میگردین یا نه)
در کل اگه تصمیم دارین که مستقیم برای دانشجویی اقدام کنید همونطور که گفتم بهتره بعنوان پلن B برای کشورهای دیگه هم اپلای کنید که اگه فرضا هر مشکلی پیش اومد دستتون خالی نباشه. کلا این مورد به تمامی دانشجوها (صرف نظر از رشته تخصیلی) توصیه میشه.

راهنمایی برای تحصیل در آمریکا - hosseinesmail - 04-08-2014

سلام 
میخواستم بدونم با چه شرایطی می تونم تو دانشگاه UCLA یا MIT پذیرش بگیرم ؟
من لیسانس مهندسی برق الکترونیک با معدل کارشناسی 18.08 از دانشگاه ارومیه دارم و از پاییز دانشجوی ارشد الکترونیک همون جا میشم و دوره فوق ایسانسم حدودا 3 سال طول میکشه و پذیرش رو برای دوره دکتری می خوام .
همچنین یکی از استادام دانشجوی UCLA بوده و دکتراشو اونجا گرفته ( واسه نعرفی نامه میگم )
همچنین تو دوره لیسانس سابقه TA درس الکترونیک رو دارم و تو سه سال ارشد هم TA هستم .
حدودا چهار سال وقت دارم خودم رو به شرایط مطلوب برسونم . 
لطفا اگه راهنمایی کنید که باید چی کارایی انجام بدم خیلی ممنون میشم چون می خوام یه برنامه چهار ساله برای خودم بریزم
البته هنوز سربازی نرفتم Sad
در ضمن متاهل هم هستم و می خواستم بدونم در صورت پذیرش در اروپا یا آمریکا به خانومم هم بدون مشکل ویزا می دن ؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - mahyarelc - 05-08-2014

(04-08-2014, 03:22 PM)'hosseinesmail' نوشته: سلام 
میخواستم بدونم با چه شرایطی می تونم تو دانشگاه UCLA یا MIT پذیرش بگیرم ؟
من لیسانس مهندسی برق الکترونیک با معدل کارشناسی 18.08 از دانشگاه ارومیه دارم و از پاییز دانشجوی ارشد الکترونیک همون جا میشم و دوره فوق ایسانسم حدودا 3 سال طول میکشه و پذیرش رو برای دوره دکتری می خوام .
همچنین یکی از استادام دانشجوی UCLA بوده و دکتراشو اونجا گرفته ( واسه نعرفی نامه میگم )
همچنین تو دوره لیسانس سابقه TA درس الکترونیک رو دارم و تو سه سال ارشد هم TA هستم .
حدودا چهار سال وقت دارم خودم رو به شرایط مطلوب برسونم . 
لطفا اگه راهنمایی کنید که باید چی کارایی انجام بدم خیلی ممنون میشم چون می خوام یه برنامه چهار ساله برای خودم بریزم
البته هنوز سربازی نرفتم Sad
در ضمن متاهل هم هستم و می خواستم بدونم در صورت پذیرش در اروپا یا آمریکا به خانومم هم بدون مشکل ویزا می دن ؟

درود
به فروم خوش اومدید
همونطور که احتمالا میدونید پذیرش از این دانشگاهها بسیار رقابتی هست و هیچ تضمینی وجود نداره که با هر رزومه ای بشه پذیرش گرفت
در کل معدل لیسانس شما بسیار خوبه ولی متاسفانه دانشگاه شما برای امریکا شناخته شده نیست (این مورد میتونست برای دانشگاههایی مثل شریف و تهران تاثیر مثبت بگذاره). سعی کنید معدل فوقتون هم در حد لیسانس یا بالاتر باشه.
نمره GRE برای امریکا بسیار مهمه. حتما باید بتونین نمره خوبی کسب کنید. آمادگی برای این امتحان همچنین بسیار زمان گیر هست و به برنامه ریزی بلند مدت احتیاج داره.
 در این مدت حتما سعی کنید که از لحاظ پژوهشی خودتون رو تقویت کنید (مقالات معتبر). میتونید از همین الان ببینید دانشگاههای مورد نظرتون روی چه زمینه هایی گروههای ریسرچ دارن و بیشتر به اون سمت متمایل بشین.
با توجه به اینکه استاد خودتون فارق التحصیل UCLA بوده سعی کنید از ایشون راهنمایی بگیرید. نقش کانکشن در این موارد بسیار پررنگه. بد نیست حتی کارهای پژوهشی رو با ایشون انجام بدین تا توصیه نامه خوبی بتونید بگیرید. درضمن ایشون ممکنه هنوز با بعضی استادهای اونجا ارتباط داشته باشن که بسیار به شما میتونه کمک کنه.
نمره امتحان زبان (آیلتس/تافل) هم که برای گرفتن پذیرش مشخصه.

درمورد ویزای امریکا با اینکه از بحث تاپیک خارجه بگم که هیچ وقت نمیشه تضمین ۱۰۰درصد داد که ویزا میگیرین. این مورد به شرایط خیلی زیادی بسیتگی داره ولی اگه روی موضوع حساسی کار نکنید بعید میدونم درصورت پذیرش از این دانشگاهها مشکلی ایجاد بشه.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - a.shoja - 05-08-2014

با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم
ایا با معدل 15/70 کارشناسی و معدل 15 ارشد با یک مقاله isi و یک ثبت اختراع داخلی و این که نمره زبان را مطمنم میارم ایا شانس گرفتن فاند را از دانشگاه های امریکا در رشته های کشاورزی مبتنی بر محیط زیست دارم

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - soilman - 06-08-2014

اگر آمریکا مد نظرتونه GRE هم باید نمره ی بالایی-310 به بالا- بیارید.نمره ی زبانتون هم هر چه بالاتر بهتر.بقیه شرایطتتون خوبه
در حین آماده سازی برای آزمون ها می تونید به سایت های دانشگاه های مختلف سر بزنید و با اساتید مرتبط در تماس باشید
(05-08-2014, 10:44 PM)'a.shoja' نوشته: با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم
ایا با معدل 15/70 کارشناسی و معدل 15 ارشد با یک مقاله isi و یک ثبت اختراع داخلی و این که نمره زبان را مطمنم میارم ایا شانس گرفتن فاند را از دانشگاه های امریکا در رشته های کشاورزی مبتنی بر محیط زیست دارم

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - vahidian010 - 06-08-2014

سلام.... من لیسانسم از رشته فیزیک دانشگاه تهرانه با معدل 12/70 و تصمیم دارم برای فوق کنکور رشته ی جامعه شناسی شرکت کنم. می خوام بتونم وسط فوق لیسانسم برای جامعه شناسی آمریکا اپلای کنم. توصیه شما چیه؟ توی این دوسال چه کارای مفیدی می تونم انجام بدم تا شانس پذیرشم بره بالا؟ البته اطلاع دارم که زبان و GRE برای رشته های انسانی خیلی مهمه. کلا برای رشته جامعه شناسی وضعیت پذیرش توی آمریکا چطوره؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - M1KE - 07-08-2014

معدلتون خیلی پایینه و پیش زمینه جامعه شناسی هم که ندارید. بنابراین تنها جنبه های مثبت پرونده تون میتونه همون نمره زبان و GRE بالا باشه. به هر حال باید بتونید در انگیزه نامه تون دانشگاه (و همین طور سفارت) رو متقاعد کنید که چرا به رشته جامعه شناسی علاقه مند شدین تا بتونید مراجل گرفتن پذیرش، کمک هزینه و ویزا رو طی کنید. من خیلی روی گرفتن کمک هزینه خوشبین نیستم ولی اگر بتونید با هزینه شخصی اقدام کنید شاید بتونید از دانشگاه های متوسط پذیرش خالی بگیرید. منتهی با این شرایط در مرحله ویزا هم ممکنه برداشت کنند که قصدتون صرفا موندن در آمریکاست و به رشته تون علاقه چندانی ندارید.

(06-08-2014, 10:48 PM)'vahidian010' نوشته: سلام.... من لیسانسم از رشته فیزیک دانشگاه تهرانه با معدل 12/70 و تصمیم دارم برای فوق کنکور رشته ی جامعه شناسی شرکت کنم. می خوام بتونم وسط فوق لیسانسم برای جامعه شناسی آمریکا اپلای کنم. توصیه شما چیه؟ توی این دوسال چه کارای مفیدی می تونم انجام بدم تا شانس پذیرشم بره بالا؟ البته اطلاع دارم که زبان و GRE برای رشته های انسانی خیلی مهمه. کلا برای رشته جامعه شناسی وضعیت پذیرش توی آمریکا چطوره؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - sunset69 - 07-08-2014

سلام به همه
من با معدل لیسانس خراب 12.80 فیزیک دانشگاه اصفهان با سه ترم مشروطی و یکی حذف ترم یه ترمم مرخصی میخام حتما یکی از 10 دانشگاه برتر امریکا ( ترجیحا ام آی تی) پذیرش به همراه کمک هزینه بگیرم.
اگه معدلم اینه به این خاطر بوده که کمترین اهمیتی برام نداشت. عوض عمق نسبتا خوبی در فیزیک پیدا کردم.
چند ماه دیگه کنکور ارشد دارم و میخام برای دکتری ام آی تی باشم و بهتر فیزیک یاد بگیرم.
اخلاقم اینه که یا کاری نکنم یا سنگ تموم بذارم(برای کارای بسته ای).
تقریبا هیچ کاری نیست که نتونم (همه ی انسان ها همین طورن - بعضیها تنبلی میکنن و نمیخان) با تلاش انجامش بدم و از این رو ازتون راهنمایی میخام که چطور باید تاثیر معدل لیسانسم رو از بین ببرم و در حد رقابت برای ام آی تی بشم؟
ممنونم از همه