آکادمیا کافه
گواهی تمکن مالی برای پذیرش (Bank Statement) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: سایر مدارک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9)
+---- موضوع: گواهی تمکن مالی برای پذیرش (Bank Statement) (/Thread-%DA%AF%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AA%D9%85%DA%A9%D9%86-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-Bank-Statement)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: گواهی تمکن مالی برای پذیرش (Bank Statement) - Matinking - 28-10-2015

(27-10-2015, 01:38 PM)مهمان نوشته: دوستان، برای نامه ی تمکن مالی اگر من بخوام کسی رو به عنوان ساپورتر مالی معرفی کنم، کسی میدونه مسوولیت این شخص چیه؟ چون میخوام عواقبی براش نداشته باشه ولی شنیدم باید تعهد محضری بده و این یکمی نگران کننده میشه.

سلام

گواهی های financial support ی که به کنسولگری کشورهایی ارائه میشن که با ایران مراوات رسمی ندارند، "عملا" مسئولیتی رو متوجه فرد گواهی دهنده نمی کنند...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: گواهی تمکن مالی برای پذیرش (Bank Statement) - delbina - 25-12-2015

سلام
آیا دانشجویانی هم که فاند گرفتن باید این نامه تمکن مالی را ارائه کنند؟؟ چقدر پول باید تو حساب باشه؟؟ الان برای یکی از دانشگاهها رو نگاه میکنم نوشته 33600 دلار، این خیلی زیاده.

RE: گواهی تمکن مالی برای پذیرش (Bank Statement) - MaMi - 25-12-2015

(25-12-2015, 01:18 AM)delbina نوشته: سلام
آیا دانشجویانی هم که فاند گرفتن باید این نامه تمکن مالی را ارائه کنند؟؟ چقدر پول باید تو حساب باشه؟؟ الان برای یکی از دانشگاهها رو نگاه میکنم نوشته 33600 دلار، این خیلی زیاده.

سلام. من اطلاعاتم در مورد دانشگاه های امریکا ست؛
شما اگر فول فاند داشته باشید، یعنی دانشگاه تمامی هزینه تحصیل شما رو تقبل کنه و مبلغی رو به عنوان حقوق به شما بده، نیازی به ارائه نامه تمکن مالی نخواهید داشت.

RE: گواهی تمکن مالی برای پذیرش (Bank Statement) - delbina - 25-12-2015

(25-12-2015, 04:38 AM)MaMi نوشته:
سلام. من اطلاعاتم در مورد دانشگاه های امریکا ست؛
شما اگر فول فاند داشته باشید، یعنی دانشگاه تمامی هزینه تحصیل شما رو تقبل کنه و مبلغی رو به عنوان حقوق به شما بده، نیازی به ارائه نامه تمکن مالی نخواهید داشت.

خوبRA شدن فول فاند محسوب میشه؟؟

RE: گواهی تمکن مالی برای پذیرش (Bank Statement) - iman7 - 25-12-2015

(25-12-2015, 09:03 AM)delbina نوشته: خوبRA شدن  فول فاند محسوب میشه؟؟

سلام
ببینید RA یا TA یا GA نوع فاند است و ربطی به مقدار ندارد. مثلا فرض کنید دانشگاهی برای 1 سال 25000 دلار شهریه می خواهد، در وبسایت دانشگاه معمولا هزینه های زندگی و متفرقه را هم "تخمین" زده اند - فرض کنید 12000 تا. یعنی مجموع مورد نیاز 1 سال 37000 تا است. حالا در نامه فاند مبلغ 40000 تا درج شده (و یا به صورت متداول تر Tuition Waiver به اضافه 15000 دلار در سال فلان درج شده.) در این صورت فاند شما از هزینه ها بیشتر است پس فول فاند هستید.
د رآمریکا نامه پذیرش شما یعنی I20 کاملا مشخص می کند که فول فاند هستید یا نه. توی بخش financial مقدار هزینه ها در یک ستون و مقدار فاند شما در ستون دیگر ذکر میشه. اگر فول فاند نباشید در قسمت Personal Fund عدد مورد نیاز که باید براش گواهی بانکی بدید نوشته شده و اگر این قسمت 0 باشه یعنی فول فاند هستید.
ضمنا مقدار کسر فاند هم مهمه مثلا برای من توی یه دانشگاه فاندم 1200 دلار کمتر بود . باید گواهی بانک می بردم اما این مقدار اونقدر کمه که تقریبا فرقی با فول نداره.

RE: گواهی تمکن مالی برای پذیرش (Bank Statement) - Abyss - 03-02-2016

می خواستم بدونم از بانک ملی چطور میشه bank statement  گرفت ؟ قسمت خاصی در بانک هست ؟ آخرین باری که پرس و جو کردیم از شعبه ی اصلی گفت بهمون ما همچین چیزی نداریم :-l

RE: گواهی تمکن مالی برای پذیرش (Bank Statement) - Torkan - 03-02-2016

(03-02-2016, 10:48 AM)Abyss نوشته: می خواستم بدونم از بانک ملی چطور میشه bank statement  گرفت ؟ قسمت خاصی در بانک هست ؟ آخرین باری که پرس و جو کردیم از شعبه ی اصلی گفت بهمون ما همچین چیزی نداریم :-l

درود

قسمت خاصی ندار. فقط معمولا بانکی این رو میده که شعبه ارزی داشته باشه. پرس و جو بکنین و ببینید در شهرتون بانک ملی که شعبه ارزی-ریالی باشه کجاست بری اونجا. چیز خاصی هم نیست فرم مخصوصی دارن که فقط در قسمت اسم و مقدار گردش مالی پولی که در بانک هست رو مینویسن. نمونش هم فت و فراوونه تو این سایت بگردید پیدا میکنید.

بااحترام،
ترکان

RE: گواهی تمکن مالی برای پذیرش (Bank Statement) - fanoos - 05-03-2016

سلام 
یک سوال فوری

آیا در پروسه اپلیکیشن اولیه برای یک دانشگاه آمریکایی که پر کردن financial form اجباری هست (اون هم قبل از مشخص شدن مقدار فاند!!!)، گواهی تمکن مالی از بانک هم ضرورت داره؟ آخه با توجه به مقدار شهریه منطقی بنظر نمیرسه!!

RE: گواهی تمکن مالی برای پذیرش (Bank Statement) - nasim1234 - 05-03-2016

(05-03-2016, 01:13 AM)fanoos نوشته: سلام 
یک سوال فوری

آیا در پروسه اپلیکیشن اولیه برای یک دانشگاه آمریکایی که پر کردن financial form اجباری هست (اون هم قبل از مشخص شدن مقدار فاند!!!)، گواهی تمکن مالی از بانک هم ضرورت داره؟ آخه با توجه به مقدار شهریه منطقی بنظر نمیرسه!!

بعیده لازم باشه. بهترین جواب رو coordinator‌دانشکده میتونه بهتون بده. ایمیل بزنید بپرسید.

RE: گواهی تمکن مالی برای پذیرش (Bank Statement) - Matinking - 05-03-2016

(05-03-2016, 01:13 AM)fanoos نوشته: سلام 
یک سوال فوری

سلام

بهتر هست این کار رو نکنید...
ممکن هست دانشگاه مدنظرتون اون BS رو دال بر تمکن مالی شما ببینه و در رقابت احتمالی fund، شما رو exclude کنه... این اتفاق قبلا برای بعضی ها افتاده...
اگر فعلا از ناحیه برای ارائه BS فشاری وجود نداره، این کار رو تا زمان admission و مشخص شدن وضعیت financial support به تاخیر بندازید...

براتون آرزوی موفقیت دارم