آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ali_gunner - 18-04-2014

(17-04-2014, 10:21 PM)'Charming' نوشته:
سلام چون نظرم رو راجع به ایالات متحده خواسته بودید اینجا میگم براتون:
دوست عزیز gre تون خیلی خوب شده 332! تافل هم سعی کنید بالای صد باشه...شکسته نفسی نفرمایید...!
ببینید دو هدف میتونه پیش روی شما باشه:
1- مستر یه دانشگاه متوسط به بالا برین و دکترا دانشگاه خوب
2- دکترای مستقیم
ببینید اینکه رنک اصلا مهم نیست به نظرم آنچنان جمله مفیدی نیستش! راستش من هم ابتدا مثل شما فکر میکردم و میگفتم هر جا باشه برم فقط فاند بده ولی ایا واقعا مثلا دانشگاه رتبه 500 واسه شما فاند کامل بده و همزمان از یه دانشگاه رتبه 100 ی پارشیال فاند بده باز میرین به اولی!
ببینید مستر فقط فاند رو به صورت کاهش شهریه میگیرین مثلا نصفش یا کار شاقی بکنن شهریه رو نادیده میگیرن که بعیده...
اگر ئنبال فاند هستید قطعا باید به فکر دکترای مستقیم باشید اگر اون مورد اول که اشاره کردم مهم نباشه براتون...معدلتون 17 به بالا بود میگفتم فاند یا حتی شاید فول فاند میگیرین ولی معدلتون بینابین هست یکم سخته گفتنش.
نکته مهم اینکه شما روی دانشگاههایی زوم کنید که معدل دو سال اخر براشون مهمتره..این رو تو سایت دانشگاهها نوشته. در ضمن از تمامی رنک ها اپلای کنید.
ولی به نظرم حتما باید از  دانشگاههایی که توی usnews (اونایی که بدون اکانت هستش مثلا تا رنک 120) میتونین پذیرش با فاند حالا نمیشه گفت چقدر رو بگیرین. حالا نه شاید از 30 یا 40 تای اول ولی به نظرم نمره gre کارتون رو راه میندازه اگه 332 باشه.
پ.ن: سعی کنین sop خوب و recommendation قوی داشته باشین تا حد امکان.
بااحترام

ممنون بابت پاسخ جامعتون...
منظور از این که رنک مهم نباشه مهم هست اما نه مثلا اینکه هدف فقط و فقط تاپ 20 باشه! مثلا زیره 300 یا 250 کافی هست.من بد گفتم منظورمو Big Grin
رقابت برای دکترای مستقیم واقعا سنگینه و فک نکنم حتی نمره ی جی آر ایم بتونه پوشش بده معدلم رو(خدا استادای 4 ترم اول رو نبخشه:|)و مقاله ای که بعضیا دارن. راستش خودم ترجیح میدم مستر رو دانشگاه متوسط حالا با یه فاندی اگه بدن بخونم برای دکترا رزومه ی کامل تری بسازم
اون معدل دوسال اخرم منظورم این بود که میتونه این دانشگاهها هم مد نظرم باشه نه صرفا همینا

برای دانشگاه های فری اروپا و کانادا چی ؟ مثه المان و فنلاند و مسئله ی بورسش(حالا یا بورسه دولتی یا بورسه دانشگاه) 

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Torkan - 18-04-2014

(18-04-2014, 01:30 AM)'ali_gunner' نوشته:
ممنون بابت پاسخ جامعتون...
منظور از این که رنک مهم نباشه مهم هست اما نه مثلا اینکه هدف فقط و فقط تاپ 20 باشه! مثلا زیره 300 یا 250 کافی هست.من بد گفتم منظورمو Big Grin
رقابت برای دکترای مستقیم واقعا سنگینه و فک نکنم حتی نمره ی جی آر ایم بتونه پوشش بده معدلم رو(خدا استادای 4 ترم اول رو نبخشه:|)و مقاله ای که بعضیا دارن. راستش خودم ترجیح میدم مستر رو دانشگاه متوسط حالا با یه فاندی اگه بدن بخونم برای دکترا رزومه ی کامل تری بسازم
اون معدل دوسال اخرم منظورم این بود که میتونه این دانشگاهها هم مد نظرم باشه نه صرفا همینا
برای دانشگاه های فری اروپا و کانادا چی ؟ مثه المان و فنلاند و مسئله ی بورسش(حالا یا بورسه دولتی یا بورسه دانشگاه) 

بله متوجه شدم. روش خوبی رو پیش گرفتین. کلا اگر امکانش واسه یه فرد باشه بهتره مستر رو بره خودش رو جا بندازه و دکترا اگر بتونه خودش رو پرتاب کنه به دانشگاههی عالی!
من هم وقتی رنک میگم کلا منظورم usnews هستش وگرنه زیاد اشنایی با رنکهای کلی ندارم و در واقع نمیپسندم!
اگر بتونید دانشگاههایی پیدا کنید که معدل دو سال اخر رو مد نظر قرار دادن. به نظرم شما یکم شانس بیارید میتونید حداقل فاند ارشد یعنی تخفیف شهریه رو بگیرید!
توصیه من اینه چند تا دانشگاه direct phd اپلای کنید و یا از خودشون بپرسید اگر من واجد شرایط دکترا نباشم ولی ارشد باشم ولی به دکترای مستقیم اپلای کرده باشم شما حداقل پذیرش ارشد رو میدین؟! این خیلی مهمه و کار شما رو راه میندازه.

راجع به کشورهای اروپایی میدونم بورسهای اراسموس هستش که میتونین واسشون اقدام کنین (شرایطش رو اینجا ببینین)
کانادا هم معدل محوره و به نظرم چون جی ار ای نمیخواد حداقل مقاله رو در نظر میگیره واسه فاند. البته تافل رو هم ولی معدل شما بینابین.
حیفه با gre 332  به نظرم همون ایالات متحده ایده آل هستش!

بااحترام

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 18-04-2014

با توجه به اینکه گفتین هدفتون اقامت هست من فهرست مشاغل کانادا رو نگاه کردم مهندسی صنایع در فهرست فدرال وجود نداره ولی در فهرست کبک رشته مهندسی صنایع و اداری وجود داره. منتهی اگر بخواهید از راه کبک برای اقامت کانادا اقدام کنید ایشون می بایست زبان فرانسه رو تا سطح B2 (حدود آیلتس 6.5) یاد بگیرند که دست کم 1 تا 2 سال زمان میبره و با توجه به اینکه خود بررسی پرونده ها هم ممکنه چند سال زمان ببره خیلی شاید مناسب نباشه. یک روش دیگه هم که کانادا داره مخصوص دانشجویان دکترا هست که از سال دوم می تونند اقدام کنند که در این تاپیک به این موضوع اشاره شده. این روش همچنان برقرار هست منتهی سختی های خاص خودش رو داره و بهتره فرض رو بر این بگذارید که پس از پایان یافتن تحصیل اقامت شما درست میشه.

برای آمریکا می بایست بعد از تحصیل کار پیدا کنید و از راه گرین کاری موندگار بشین. در این مورد می تونید تاپیک گرفتن اقامت دائم آمریکا پس از پایان تحصیلات رو نگاه کنید. در مورد استرالیا من اطلاعات خاصی ندارم ولی می تونید تاپیک تبدیل ویزای دانشجویی به اقامت پس از پایان تحصیل رو نگاه کنید.

در مجموع شما با توجه به اینکه معدل هاتون خوبه نیمی از راه رو رفتین. اگر بتونید در زبان خودتون رو به سطح آیلتس 7 (یا تافل 100) برسونید مشکل زیادی برای پذیرش نخواهید داشت. اگر برای آمریکا می خواستین اقدام کنید ممکنه آزمون GRE هم نیاز بشه که در اون آزمون هم بهتره حدود 310 به بالا بگیرید.  در مرجله اول می بایست همین زبان رو بهبود بدین چون در همه روش ها در نهایت این مورد الزامی هست.
(17-04-2014, 10:17 PM)'shaparak_p66' نوشته:
با سلام . ممنون میشم راهنماییم کنید که ببینم شانسمون برای کدوم کشور بیشتره ، چون قصد داریم از طریق تحصیل من وارد بشیم و بعدا اقامت دائم بگیریم از طریق کار خودم یا همسرم(همسرم مهندس صنایع هست)

معدل لیسانس از دانشگاه علوم پزشکی شیراز(رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی):17.52

معدل ارشد از دانشگاه علوم پزشکی تهران(رشته اقتصاد بهداشت): 18

برای زبان برنامه ریزی کردم که تا اخر سال بخونم و پایان امسال امتحانشو بدم.(فعلا از صفر تا صد به خودم نمره 50 میدم!)

4-5 تا مقاله داخلی و یه دونه مقاله خارجی که نفر اول نیستم. الانم 2 تا مقاله خارجی اماده کردم ولی هنوز اکسپت نگرفتن.کنفرانس خیلی شرکت کردم و فکر کنم دوتاش بین المللی بوده که در ایران برگزار شده.

دو سال هم سابقه کار دارم.در سطح دانشگاه دانشجوی نمونه شدم و کلا تشویقی زیاد دارم ولی نمی دونم این تشویق نامه ها به درد میخوره واسه اونا یا فقط کاغذ باطله است!؟

راستی میتونم توصیه نامه های خوبی بگیرم.

یه چیزه دیگه اینکه حتما بایدفاندبگیرم و نمی تونیم هزینه ها رو خودمون پرداخت کنیم.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Farbod11 - 18-04-2014

سلام
من میخوام توی کانادا مستر مهندسی عمران بخونم. روی دانشگاه های 100-300 حساب باز کردم، مثل دانشگاه
Western Ontarioو   McMaster Hamilton . توی شرایط دانشگاه وسترن نوشته برای دانشجویان MESc که معدل لیسانسشون بالای 78 (15.7) باشه فاند تعلق میگیره که احتمالا شاید منم بتونم مشمولش بشم، در غیر اینصورت چون هزینه هاش سالانه 25 هزار دلاره مجبورم یه کاره نیمه وقت پیدا کنم. یکی از آشنایان توی شهر لندن اونتاریو پیتزا فروشی داره، با توجه به اینکه تحصیل بصورت تمام وقته، میتونم پیشش کار کنم؟ آیا برای شاگرد پیتزایی هم باید work permit داد یا نه؟
در مورد شرایط سکونت، ویزا و آزاد شدن مدرک باید به کجای فروم مراجعه کنم؟

لیسانس مهندسی عمران، دانشگاه غیرانتفاعی اقبال مشهد
معدل کل: 17 (معدل دو سال آخر 17.18)
مدرک زبان: هنوز شرکت نکردم ولی تا آخر تابستون میخوام IELTS بگیرم (چون زبانم خوبه فک کنم بتونم 7-8 بگیرم)
مقاله ندارم

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - yousi - 19-04-2014

(18-04-2014, 11:24 PM)'Farbod11' نوشته: سلام
من میخوام توی کانادا مستر مهندسی عمران بخونم. روی دانشگاه های 100-300 حساب باز کردم، مثل دانشگاه
Western Ontarioو   McMaster Hamilton . توی شرایط دانشگاه وسترن نوشته برای دانشجویان MESc که معدل لیسانسشون بالای 78 (15.7) باشه فاند تعلق میگیره که احتمالا شاید منم بتونم مشمولش بشم، در غیر اینصورت چون هزینه هاش سالانه 25 هزار دلاره مجبورم یه کاره نیمه وقت پیدا کنم. یکی از آشنایان توی شهر لندن اونتاریو پیتزا فروشی داره، با توجه به اینکه تحصیل بصورت تمام وقته، میتونم پیشش کار کنم؟ آیا برای شاگرد پیتزایی هم باید work permit داد یا نه؟
مدرک زبان: هنوز شرکت نکردم ولی تا آخر تابستون میخوام IELTS بگیرم (چون زبانم خوبه فک کنم بتونم 7-8 بگیرم)
مقاله ندارم

سلام دوست من
اگر بتونی از اون دانشگاه ها پذیرش بگیری به شما اجازه کار نمیدهند و تا زمانی که Bank Statement رو نشون سفارت ندی بهت ویزا نمیدن. پس شما بایستی حداقل به میزان هزینه ای که در نامه پذیرشت از دانشگاه اومده پول در حساب داشته باشی.
دوست من شما بهتره شما اول نگاهی به جزوه ای که در همین سایت وجود داره بندازی تا با نکات اولیه اپلای کردن و پذیرش آشنا بشی
http://www.academiacafe.com/wiki/doku.php?id=%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87_%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C_%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C_%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 19-04-2014

در ادامه صحبت های yousi عزیز باید بگم که با توجه به اینکه معدلتون خوبه اگر بتونید نمره زبان خوبی هم بگیرید (حدود آیلتس 7 یا تافل 100) شانس تون برای پذیرش و کمک هزینه معقول میشه. 

در مورد Work Permit می تونید تاپیک اجازه کار دانشجو یا همسرش در کانادا رو نگاه کنید و اگر همچنان سوالی در این مورد داشتین در اونجا مطرح کنید.

در مورد آزاد کردن مدرک تحصیلی هم در تاپیک های این قسمت از انجمن اطلاعاتی وجود داره.

(18-04-2014, 11:24 PM)'Farbod11' نوشته: سلام
مقاله ندارم

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Farbod11 - 19-04-2014

(19-04-2014, 01:35 AM)'M1KE' نوشته: در ادامه صحبت های yousi عزیز باید بگم که با توجه به اینکه معدلتون خوبه اگر بتونید نمره زبان خوبی هم بگیرید (حدود آیلتس 7 یا تافل 100) شانس تون برای پذیرش و کمک هزینه معقول میشه. 
در مورد Work Permit می تونید تاپیک اجازه کار دانشجو یا همسرش در کانادا رو نگاه کنید و اگر همچنان سوالی در این مورد داشتین در اونجا مطرح کنید.
در مورد آزاد کردن مدرک تحصیلی هم در تاپیک های این قسمت از انجمن اطلاعاتی وجود داره.

خوب برای گرفتن کمک هزینه باید چیکار کنم؟ با استاداش در تماس باشم یا اگه شرایطشو داشته باشم وقتی برم اونجا بهم کمک میشه؟
چون هزینه تحصیلو زده 25 هزار دلار، البته نزده سالانه!
اگه فاند ندن یا نذارن کار کنم که فک نکنم بتونم هزینه های تحصیلو تامین کنم، خیلی بتونم میشه 25 هزار دلاره اولو اوکی کنم.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 19-04-2014

در تاپیک های بخش کمک هزینه و تماس با استادان در مورد اینها صحبت شده. به طور خلاصه بهتر هست که قبل از رفتن تکلیف کمک هزینه رو مشخص کنید. یعنی وقتی پذیرش گرفتین مشخص شده باشه که چه کسی استاد راهنماتون هست و بهتون RA یا TA می دهند یا خیر که مجبور نباشید خیلی از جیب هزینه کنید. بهتره نمره زبان رو بگیرید و رزومه تون رو قوی کنید که در ارتباط با استادها دست بالا رو داشته باشید و بتونید نظرشون رو برای TA یا RA شدن جلب کنید.

[برش] بحث پیرامون هزینه های اپلای - ashkan065 - 19-04-2014

دوستان منظور کلا از اپلای کردن یعنی چی ؟
به غیر از اینه که ما ایمیل میزنیم به استاد و استاد مربوطه قبول یا رد میکنه ایمیل مارو؟
اپلای کردن بعد از قبول کردن استاد برای دادن فاند است؟

RE: بحث پیرامون هزینه های اپلای - Torkan - 19-04-2014

(19-04-2014, 01:20 PM)'ashkan065' نوشته: دوستان منظور کلا از اپلای کردن یعنی چی ؟
به غیر از اینه که ما ایمیل میزنیم به استاد و استاد مربوطه قبول یا رد میکنه ایمیل مارو؟
اپلای کردن بعد از قبول کردن استاد برای دادن فاند است؟

اگر جای سوال مناسب نیست لطفا منتقل کنن دوستان مدیر:
دوست عزیز اصلا اپلای کردن ربطی به ایمیل زدن به استاد نداره. اون پروسه مجزایی هستش.
شما مدارک رو میفرستین حالا پستی یا انلاین بعدش دانشگاه به شما اعلام میکنن که پذیرش دادیم و این مقدار مثلا فاند دادیم. بعضی ها میان قبل اپلای ایمیلهای فراوون میزنن به اساتید که ببینن ایا وضع اون دانشگاه چطوریه و اصلا استادی هست ساپورت کنه یا نه بعد میان اپلای میکنن. اونم در شرایط فعلی حداقل باید 500 تا ایمیل بزنید به دانشگاههای مختلف تا 2 یا 3 تا استاد جواب درست درمون بدن!
(البته شما 1 ایمیل زدی گفتن برت داشتم اپلای کن بعدا به من نگین شما میگفتی 500 تاا!!)
استادا هم حالا یه جوری شدن اکثرا تشویق به اپلای میکنن بعد پذیرش میگن شما؟!! البته نه همشون ولی کلا به اینجور جوابها هم نمیشه مطمین بود و قطعی گفت.
البته بعضی کشورها مثل استرالیا میگن که استاد پیدا کن بعد اپلای کن و یا تا جایی که میدونم مثلا در سوید برای دکترا با یه استاد به توافق میرسید و بعد اپلای میکنید و ...
ولی اون چیزی که من گفتم کلی هستش و در اکثر موارد اونطوریه.
پیشنهاد میکنم جزوه سایت رو بخونین کامل.

بااحترام