آکادمیا کافه
FAQ آنچه باید در مورد موسسات اخذ پذیرش و اعزام دانشجو بدانیم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: FAQ آنچه باید در مورد موسسات اخذ پذیرش و اعزام دانشجو بدانیم (/Thread-FAQ-%D8%A2%D9%86%DA%86%D9%87-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D9%88%D8%B3%D8%B3%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88-%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%85)

صفحات 1 2 3

RE: آنچه باید در مورد موسسات اخذ پذیرش و اعزام دانشجو بدانیم - automotive - 27-06-2017

(27-06-2017, 07:30 PM)مهمان نوشته: سلام دوستان و ادمین جان محترم من سوالی که داشتم اینه که کارشناسی ترم اخرم هستم معدلمم 16هستش و ایلتس هم دارم 6.5هستش میخوام برای ارشد برم کشور کانادا قصدم استفاده ازین موسسات اعزام بود ولی الان مردد شدم خب خودم باید چجوری اقدام کنم اصلا باید چیکار کنم  خواهش میکنم راهنماییم کنید

سلام
برای دانشگاه های کانادا باید با استاد ارتباط برقرار کنید و اگر ایشان شما را به عنوان دانشجو بپذیرند، شما اپلای خواهید کرد و موسسات هیچ کمکی در این راه نخواهند داشت.
اگر هم گفته شده استاد آشنا میشناسند یا موارد مشابه اعتماد نکنید، ضمنا اگر معقوله خواصی عنوان شد و سعی در پیچیده نشان دادن این راه داشتند نیز باور نکنید.
اگر هیچ اطلاعی از اپلای ندارید جزوه را مشاهده کنید: لینک
و سپس مطالعه انجمن و موضوع زیر پیشنهاد می‌شود.
تحصیل در کانادا

هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟

RE: آنچه باید در مورد موسسات اخذ پذیرش و اعزام دانشجو بدانیم - amirfriendship - 16-08-2017

البته برخی از موسسات در لیست مورد تایید وزارت علوم هستن. یک لیستی تو سایت وزارت علوم هست که موسسات مورد تایید را نوشتن. حالا نمی دونم چقدر میشه اعتماد کرد؟
یک سری از این موسسات هم پذیرش و ویزا را یک پکیج می دونن و می گن هر دو را انجام میدیم. در مورد کشورهایی که ریسک ویزای بالایی دارن, فکر کنم این موسسات ارزش داشته باشه. البته موسسات مورد تایید وزارت علوم
http://scholarship.saorg.ir/%D9%85%D9%88%D8%B3%D8%B3%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85/%D9%85%D9%88%D8%B3%D8%B3%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC

RE: آنچه باید در مورد موسسات اخذ پذیرش و اعزام دانشجو بدانیم - Torkan - 16-08-2017

(16-08-2017, 12:45 PM)amirfriendship نوشته: البته برخی از موسسات در لیست مورد تایید وزارت علوم هستن. یک لیستی تو سایت وزارت علوم هست که موسسات مورد تایید را نوشتن. حالا نمی دونم چقدر میشه اعتماد کرد؟
یک سری از این موسسات هم پذیرش و ویزا را یک پکیج می دونن و می گن هر دو را انجام میدیم. در مورد کشورهایی که ریسک ویزای بالایی دارن, فکر کنم این موسسات ارزش داشته باشه. البته موسسات مورد تایید وزارت علوم
http://scholarship.saorg.ir/%D9%85%D9%88%D8%B3%D8%B3%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85/%D9%85%D9%88%D8%B3%D8%B3%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC

هیچ فرد یا موسسه ای نمتونه ادعا کنه که میتونه ویزا بگیره براتون. این خود شما هستین که ویزا میگیرین. چند نفر که عضو این موسسه ها بودن و خودشون ویزا گرفتن ولی پول زیادی به این موسسات دادن و فکر کردند اینها کارشون رو حل کردند و در نهایت بعدا متوجه شدند خودشان انجام دادند (به غیر از گرفتن وقت!). بعد موسسات میگن دیدید ما ویزا گرفتیم براتون ولی اگر ویزا نتونین بگیرین میگن به حرف ما گوش نکردین!
به هر حال بسیاری از افرادی که پذیرش و ویزا گرفتند خودشون این کار رو انجام دادند

RE: آنچه باید در مورد موسسات اخذ پذیرش و اعزام دانشجو بدانیم - anahita111 - 18-08-2017

چقدر خوب بود اگر شما بخشی رو برای اعتبار سنجی این موسسات اختصاص میدادید . امروز در حال جستجوی موسساتی بودم که برای کشور های امریکا - کانادا - استرالیا اقدام میکنن و با موسسه دانش کسری در گوگل آشنا شدم که ظاهرا موسسه معروفیه اما در صفحات بعدی گوگل با وبسایتی مواجه شدم که خیلی به شک انداخت من رو . ظاهرا یکی از افرادی که قبلا با این موسسه قرارداد داشته این وبسایت رو راه اندازی کرده و از تجربیاتش نوشته که خیلی ناراحت کنندست Undecided  .

خب اینطوری که نمیشه به هیچ کدوم اعتماد کرد ! دوستان حتما تجربه این فرد رو بخونید بنده خدا معلوم نیست چه بلایی سرش آوردن رفته هزینه کرده سایت زده Huh

RE: آنچه باید در مورد موسسات اخذ پذیرش و اعزام دانشجو بدانیم - automotive - 18-08-2017

(18-08-2017, 01:39 AM)anahita111 نوشته: چقدر خوب بود اگر شما بخشی رو برای اعتبار سنجی این موسسات اختصاص میدادید . امروز در حال جستجوی موسساتی بودم که برای کشور های امریکا - کانادا - استرالیا  اقدام میکنن و با موسسه دانش کسری در گوگل آشنا شدم که ظاهرا موسسه معروفیه اما در صفحات بعدی گوگل با وبسایتی مواجه شدم که خیلی به شک انداخت من رو . ظاهرا یکی از افرادی که قبلا با این موسسه قرارداد داشته این وبسایت رو راه اندازی کرده و از تجربیاتش نوشته که خیلی ناراحت کنندست Undecided  .

خب اینطوری که نمیشه به هیچ کدوم اعتماد کرد ! دوستان حتما تجربه این فرد رو بخونید بنده خدا معلوم نیست چه بلایی سرش آوردن رفته هزینه کرده سایت زده Huh

هدف ایجاد آکادمیا کمک به افراد به صورت رایگان است و نه چیز دیگر.
ادمین این فروم در ایالات متحده هستند، فارغ‌التحصیل یک دانشگاه عالی در آمریکا و کارشناسی ارشد را هم در دانشگاه شریف گذرانده‌اند. (بر روی علامت کلاه کنار اسم هر کدام از افراد فروم که کلیک کنید (یا تپ کنید اگر از موبایل استفاده می‌کنید، می‌توانید نتایج پذیرش ایشان را مشاهده کنید و بر روی ذره‌بین که کلیک کنید (یا تپ کنید) می‌توانید سابقه تحصیلی و رزومه آن کاربر یا مدیر را مشاهده کنید،)
از مدیران هم افرادی در آمریکا و افرادی در سایر نقاط دنیا حضور دارند که فرایند اپلای و دریافت فاند و مراحل ویزا را خودشان انجام داده‌اند.
افرادی امثال من هم که در ایران هستند راه را از این افراد فرهیخته و مجرب فراگرفته‌اند و به سایر دوستان در زمینه اپلای و ویزا کمک می‌کنند.
این فروم علیرغم دربرداشتن هزینه به صورت رایگان فعالیت می‌کند، به آدرس وب‌سایت نگاه کنید، https://academiacafe.com این وب‌سایت از پروتکل امن https استفاده می‌کند که وب‌سایت‌های با امنیت بالا و مهم همانند بانک‌ها از آن بهره می‌برند.
ما هم به صورت داوطلبانه در این فروم حضور داریم و حضور ما هیچ منفعت مادی برای ما ندارد و منتی هم نبوده و نیست، خود ما به راحتی می‌توانیم از این موسسات راه بیاندازیم و درآمدهای نجومی کسب کنیم، اما این کار را انجام نمی‌دهیم و هرکس به اپلای فکر می‌کند را به این فروم دعوت می‌کنیم تا به صورت رایگان از اطلاعات بهره‌مند شود،
زمانی که ما بارها اعلام کرده‌ایم که برای دریافت پذیرش (همراه با کمک هزینه تحصیلی ((فاند یا اسکالرشیپ)) و حتی ویزای خود هیچ نیازی به هیچ کس نیست و فقط خود شما به شخصه می‌توانید صفر تا صد پذیرش و ویزای خود را انجام دهید، چه دلیلی می‌تواند وجود داشته باشد که شما به موسسات مراجعه کنید؟

اپلای، ویزا و موارد مشابه یک مسئله ساده است که یک سیر مشخصی دارد و مسئله بسیار پیچیده حقوقی نیست که به وکیل نیاز داشته باشید، آیا برای دریافت گذرنامه به وکیل مراجعه می‌کنید؟ یا برای خرید یک اتومبیل یا دریافت مجوز کاری؟
خیر این کارها یک سیر اداری ساده دارند که با اطلاع از آن به راحتی می‌توان به هدف رسید، مثلا برای دریافت گذرنامه چند قطعه عکس، کارت پایان خدمت، شناسنامه، کارت ملی، وجه و چند فرم و مورد نیاز است که به راحتی می‌توان آن را پر کرد. اما اگر دچار مسئله حقوقی شدید، آنوقت به وکیل نیاز دارید.
اپلای و دریافت ویزا هم چند مدرک می‌خواهد و پر کردن آنلاین چند فرم، که اصلا کار سختی نیست، بارها توضیح داده شده، شما هم اگر سوالی داشتید بپرسید ما پاسخ می‌دهیم، چه نیازی به وکیل و یا واسطه برای انجام این کار دارید؟

متاسفانه عدم آگاهی برای ما ایرانی‌ها بسیار گران تمام می‌شود، مثلا مهاجرت با هزینه بسیار کم‌تر از هزینه‌ای که دلال‌ها برای مهاجرت غیر قانونی دریافت میکنند، می‌توان از راه قانونی مهاجرت کرد. امیدوارم که خودتان را باور داشته باشید و گره‌ای که با دست باز می‌شود را با دندان باز نکنید.

من نوعی اگر نتوانم به شخصه با استاد و دانشگاه ارتباط برقرار کنم، با استفاده از راهنمایی‌های این فروم که پارس زبان است، در کشور خودم نتوانم با این امکانات یک سیر اداری ساده را بپیمایم، در آینده در یک کشور غریبه با زبان غیر پارسی چگونه می‌توانم بر مشکلات غلبه کنم؟
آیا این موسسات برای شما مسکن دانشجویی نیز فراهم می‌کنند؟ آیا در خارج از کشور هم به شما کمک خواهند کرد؟ بحث دریافت شماره اجتماعی، پزشک، مجوز، اقامت و هزار مسئله دیگر را هم می‌خواهید به افراد دیگر بسپارید؟
با انجام این کارهای توسط شما، خودتان را برای سایر مسائل پیش رو در آن کشور آماده کنید و از این منابع استفاده کنید.

با احترام

RE: آنچه باید در مورد موسسات اخذ پذیرش و اعزام دانشجو بدانیم - Elesaar - 18-08-2017

(18-08-2017, 01:39 AM)anahita111 نوشته: چقدر خوب بود اگر شما بخشی رو برای اعتبار سنجی این موسسات اختصاص میدادید . امروز در حال جستجوی موسساتی بودم که برای کشور های امریکا - کانادا - استرالیا  اقدام میکنن و با موسسه دانش کسری در گوگل آشنا شدم که ظاهرا موسسه معروفیه اما در صفحات بعدی گوگل با وبسایتی مواجه شدم که خیلی به شک انداخت من رو . ظاهرا یکی از افرادی که قبلا با این موسسه قرارداد داشته این وبسایت رو راه اندازی کرده و از تجربیاتش نوشته که خیلی ناراحت کنندست Undecided  .

من نمی دونم اصلا چرا چنین موسسه هایی وجود دارند یا چرا بعضی از دوستان فکر میکنند نیازی به این موسسه ها هست. بارها دوستان با تجربه تر در مورد این موسسه ها هشدار داده اند اما بازم پیش میاد بعضی دوستان سوال میپرسند یا راهنمایی می خواهند حالا یک بار هم منه بی تجربه توضیح میدم شاید مفید واقع شد Big Grin 
((پیشاپیش از جملاتی که در ادامه می خونید عذرخواهی میکنیم Blush ))
بند کم سن ترین و بی سواد ترین و بی تجربه ترین فرد این انجمن هستم((24 سالمه و کاردانی دارم)) دوستان پر کردن 4 تا فرم و گرفتن وقت سفارت نیاز به کمی دانش زبان انگلیسی داره اگه نمی تونید اسم خودتونا به انگلیسی بنویسید من اکیدا توصیه می کنم که اصلا از فکر تحصیل خارج از کشور بیاید بیرون یا اینکه اول زبان یاد بگیرید.اما اگه می تونید بنویسید خوب خودت کار به این مهمی را انجام بده آخه چه کاری مهم تر از تحصیل و آینده شماست؟؟؟ چطور بعضی از دوستان می گوید وقت نداریم؟؟ بزرگترین تصمیم شما برای آینده تحصیلی شغلی و زندگی شما در یک کشور خارجی همینه الانه چه چیزی مهمتر از این مسئله برای یک شخصی که قصد تحصیل در خارج از کشور را داره می تونه وجود داشته باشه؟!!!!
توی این سایتی که این دوست عزیزمون معرفی کردند یه جمله بود:
((البته موسسه هرگز بطور شفاف دلیل رد شدن درخواست را به مشتریان توضیح نمی دهد و همچنین به هیچ وجه به مشتریان اجازه نخواهند داد تا پرتال دانشگاه را شخصا چک کنند))
همین کافیه تا یه عاقل بفهمه چی به چیه
و یه چیز دیگه هم بگم اول اینکه برا کار به این مهمی خودتون باید وقت بزارید ولی اگه حالا به هر دلیلی نمیشه، این کار را به چنین موسسه های نسپارید می تونید بدید خواهر یا برادرتون یا کسی که اطمینان دارید براتون انجام بده من خودم برای یکی از اقوام این کار را انجام دادم البته ایشون را قبل هر کاری یا ایمیلی چیزی در جریان قرار میدادم و بیشتر میخواستم با روند کار آشنا بشم که می تونم بگم اصلا کاری نداره.((شاید حجم کار بالا باشه ولی نیاز به علم فیزیک کوانتوم ندارید به خدا))
درمورد هرچیزیم که اطلاع ندارید کافیه سرچ کنید هرچند خوندن مطالب این انجمن شما را از هر گونه سرچ و جستو جو معاف میکنه.
زمان پول و انرژی خودتونا با این موسسه ها به هدر ندید

RE: آنچه باید در مورد موسسات اخذ پذیرش و اعزام دانشجو بدانیم - مهمان - 07-11-2017

سلام من دانشجوی لیسانس حقوق هستم . برای اخذ بورسیه استرالیا در مقطع ارشد یا دکتری چه اقداماتی لازم است که طی بشه ؟ اطلاعاتی ندارم ممنون میشم کمکی کنید

RE: آنچه باید در مورد موسسات اخذ پذیرش و اعزام دانشجو بدانیم - automotive - 07-11-2017

(07-11-2017, 09:27 PM)مهمان نوشته: سلام من دانشجوی لیسانس حقوق هستم . برای  اخذ بورسیه استرالیا در مقطع ارشد یا دکتری چه اقداماتی لازم است که طی بشه ؟ اطلاعاتی ندارم ممنون میشم کمکی کنید

سلام،

امتحان زبان، نوشتن پروپوزال، ترجمه مدارک و کارهای مربوط به اپلای (نامه انگیزشی، توصیه‌نامه و ...).
برای استرالیا به موضوع‌های زیر رجوع کنید.

سایر مباحث در مورد اسکالرشیپ استرالیا
و
شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا

RE: آنچه باید در مورد موسسات اخذ پذیرش و اعزام دانشجو بدانیم - nox - 08-11-2017

دوستان عزیز سلام

قبل از هر چیزی باید بگم که من تو این فروم خیلی از تجربیات دوستان استفاده کردم و کمک گرفتم.. خصوصا بابک عزیز ، M1ke و Torkan  و دوستان دیگه ..
من برای ترم بهار پذیرش مقطع ارشد دارم برای آمریکا.. تا به الان 3 دانشگاه رو گرفتم و اما بعضی ها هنوز جوا بی ندادند.. از اونجاییکه کیس من برای ویزا زیاد برای خودم خوشبینانه نیست.. و مسائلی مثل وقفه تحصیلی ، سابقه کار ، نداشتن فاند و حتی داشتن اقوام نزدیک در اون کشور وجود داره و من دوست داشتم یکبار و اون هم تا جای ممکن محتاط و با در نظر گرفتن همه مسائل به سفارت مراجعه کنم... دوست داشتم با یه موسسه برای کمک و گرفتن مشاوره جهت انتخاب درست سفارت و تغییر برخی از شرایطم جهت کمک به پرونده مراجعه کنم.. ( با توجه به این مورد که کاملا مشخصه شاید برخی از مسائل قابل تغییر مثبت باشه ..خیلی از مسائل هم قابل تغییر نیست و موسسات معجزه نمی کنند..و شاید این  برای خودم از نظر روحی میتونست کمک باشه.. )
من با یه موسسه که تو امریکا هست و کار پذیرش و ویزا رو انجام میده صحبت کردم.. بیوگرافی من رو خواستن و اینکه از چه دانشگاهای چه جوابی گرفتم.. بعد از بررسی گفتن شما کارتون درست نبوده ‍‍!! ( منطور انتخاب دانشگاه بوده ) واینکه فلا قدر ساعت رو پرونده من کار میکنن و هر ساعت فلان قدر.. برای اینکه 5 دانشگاه جدید رو بر اساس رنک درخواستی خودم پیشنهاد کنن و دانشگه هایی باشه که تعداد گرفتن ویزا از آنها برای داشجویان اینترنشنال خصوصا ایرانی ها وضع مساعدی داشته باشه.. که خودم کار اپلای رو انجام بدم..
این مورد که دانشگاه و انتخابش مهمه و فقط به رنک نیست مطمئنا درسته ولی برای من عجیبه که هیچ کدوم از این دانشگاه ها مناسب نباشن !!
مطمئنا این موسسات اول به فکر جیب خودشون هستن ولی واقعا این مورد یعنی مناسب بودن دانشگاه برای ویزا رو چطور میشه تشخیص داد ؟ من برای مشاوره ویزا مراجعه کردم ولی الان به پذیرش های خودم شک کردم !! ( چون این مسئله و گرفتن ویزا برای من بنا به دلایلی خیلی  اهمیت داره.. خواستم مطمئن پیش برم و حتی اگه نیاز به تغیییر شرایط باشه ..  پذیرش رو به ترم دیگه دیفر کنم و با آرامش بیشتری پیش برم.. ) خلاصه اینکه نمی دونم چند میلیون هزینه کردن در این خصوص به من کمک میکنه جواب بهتری بگیرم یا نه !
دانشگاه های که پذیرش دارم : University of Tulsa, New Mexico State , Illinois Institute of Technology و رشته Computer Science  هست..
دوستان اگه نظر و پیشنهادی در این رابطه و تجربه من دارن ، ممنون میشم مطرح کنن.

RE: آنچه باید در مورد موسسات اخذ پذیرش و اعزام دانشجو بدانیم - automotive - 08-11-2017

@nox
سلام
دانشگاه‌هایی که از آن‌ها پذیرش دریافت کرده‌اید، درجه 2 محسوب می‌شوkد، به موضوع زیر نگاه کنید.
تحصیل در آمریکا

شما که تمکن مالی کافی دارید، چرا از دانشگاه‌های بهتری پذیرش دریافت نکرده‌اید؟ در همان موضوع بالا، لیست دانشگاه‌های درجه 1 آمریکا قابل مشاهده است، سعی کنید از آن لیست پذیرش دریافت کنید.
هر فردی که موسسه پذیرش دارد لزوما فرد اصلحی نیست، هرچند به دلیل دریافت وجه معمولا این موضوع موجه به نظر می‌رسد.
هیچ کس تا به حال نتوانسته رویه سفارت آمریکا را کشف کند، کوچکترین رفتار مشابه و راه مشابه به سختی از طرف سفارت خنثی شده است (نمونه خانمی که در ارمنستان به راحتی ویزا می‌داند و پس از دست گل به آب دادن یکی از هم وطنان رویه سفارت ارمنستان طوری تغییر پیدا کرد که بی دلیل و با آمار بسیار زیاد در ماه‌های پس از این اتفاق ریجکت صورت می‌گرفت)، پس به دنبال راه کارهای عجیب و غریب نباشید. افرادی به سفارت رفته‌اند که روز کاغذ درجا ریجکت می‌‎شدند اما ویزا دریافت کرده‌اند، برعکس این موضوع نیز اتفاق افتاده است. فامیل درجه یک در آمریکا، پذیرش از دانشگاه درجه 2 بدون دریافت کمک هزینه تحصیلی احتمال ریجکت را بالا می‌برد، اگر ایالتی که دانشگاه قرار گرفته با ایالتی که آشنایان شما (درجه یک) در آن قرار گرفته باشد یکی است، این موضوع نیز اوضاع را بدتر می‌کند.

هیچ کس نمی‌تواند رفتار سفارت آمریکا را پیش بینی کند که اگر قابل پیش بینی بود، درخواست ویزا و میزان دریافت ویزا چند برابر می‌شد.

نکته آخر اینکه برای کشورهای دیگر نیز اقدام کنید، ضمنا این اصرار و پا‌فشاری به آمریکا و این رویه اگر در روز مصاحبه مشاهده شود، احتمال ریجکت به دلیل Social Tie بالا خواهد بود.
به خودتان لطف کنید و با آرامش به سفارت مراجعه کنید و درگیر چنین مواردی نباشید، مخصوصا در حال حاضر که فقط 2 سفارت برای ایرانی‌ها وجود دارد.