آکادمیا کافه
امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای تحصیلی قبل از پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه (/Thread-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87)

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - vvvvahid - 12-02-2016

(12-02-2016, 10:53 PM)Milados نوشته: سلام دوست عزیز،

می تونم بپرسم چرا می خوایی انصراف بدی ؟ اگه جوابت اینه که "سطح علمی دانشگاه های سراسری بالاتر و شانس ادامه تحصیل در داخل یا خارج از کشورم رو بالا می برد" می خوام بگم اشتباه می کنی!!!

اگه دلیل ات شهریه اشِ که اینو باید بگم که الان هزینه آزاد کردن مدارک دانشگاه های روزانه رو انقدر وزارت علوم برده بالا که همون دانشگاه آزاد خیلی به صرفه تر هست.

بعد از اینها شما الان 4 ترم یعنی دو سال رو خوندی و باید اینو در نظر بگیری که این درس هایی رو که تو آزاد پاس کردی رو نمی تونی تو سراسری تطبیق بزنی و کل اون 2 سال درست می پره و باید از صفر شروع کنی.

به عنوان داداش کوچیک ترت به شما توصیه می کنم(اصلا تو حدی نیستم بخوام نصیحت کنم) که بچسبی به همون کارشناسی ات و با معدل بالا تموم کنی.

من خودم تموم دوره هام رو تو سراسری گذروندم و الان مثه ... پشیمونم چونکه هم پول شهریه اش رو دو برابر گرفتن ازم برای آزاد کردن مدارکم و هم پدر پدر بزرگم رو در آوردن با دو تا معدل داغووون.

آرزوی موفقیت و سلامتی

نه مشکل من نه سطح علمیه چون این به خود دانشجو برمیگرده که چجوری درس بخونه نه مشکل شهریه اشه
یه سری دلایل دیگه داره
ممنون میشم سوالاتمو جواب بدید خیلی ذهنمو خراب کرد وقتی دیدم باید قبل سال95 انصراف بدم درغیر این صورت دانشگاهم قبول شم نمیتونم ثبت نام کنم
میخواستم ببینم این قانون شامل حال دانشگاه آزادم میشه یا نه لطفا به پست اولم رجوع کنید
ممممممممممممنون

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Milados - 13-02-2016

(12-02-2016, 11:17 PM)vvvvahid نوشته: نه مشکل من نه سطح علمیه چون این به خود دانشجو برمیگرده که چجوری درس بخونه نه مشکل شهریه اشه
یه سری دلایل دیگه داره
ممنون میشم سوالاتمو جواب بدید خیلی ذهنمو خراب کرد وقتی دیدم باید قبل سال95 انصراف بدم درغیر این صورت دانشگاهم قبول شم نمیتونم ثبت نام کنم
میخواستم ببینم این قانون شامل حال دانشگاه آزادم میشه یا نه لطفا به پست اولم رجوع کنید
ممممممممممممنون

ببخشید من در رابطه با این قانون چیزی نمی دونم. ولی تا اونجا که می دونم تو هر مقطع از اون شرط معافیت از تحصیل تنها یکبار می شه برای یک رشته استفاده کرد. فکر نکنم ربطی به نوع دانشگاه (سراسری یا آزاد)داشته باشه.

اگه نظام وظیفه نزدیکت هست یه سر بزن و از اونا بپرس.

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - بارانا - 14-02-2016

سلام
ببخشید منم دقیقا همین مشکل رو دارم.دانشجو دانشگاه آزادم
من باید حتما انصراف بدم که بتونم کنکور سال ۹۵ رو بدم؟!

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Faezeh_M - 15-02-2016

نقل قول:سلام
ببخشید منم دقیقا همین مشکل رو دارم.دانشجو دانشگاه آزادم
من باید حتما انصراف بدم که بتونم کنکور سال ۹۵ رو بدم؟!

نقل قول:سلام من دانشجو دانشگاه آزاد رشته مهندسی مکانیک ترم چهار هستم

میتونم الان انصراف ندم و کنکور بدم اگر چیزی که میخوام دانشگاه سراسری روزانه قبول شدم اون موقع تابستون انصراف بدم و دانشگاه سراسری ثبت نام کنم؟؟؟؟؟؟
موقع ثبت نام آزمون کنکور بند نظام وظیفه رو چی باید بنویسم؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام

براساس بند ششم از  ضوابط مندرج در سایت سازمان سنجش برای شرکت در آزمون سراسری اسمی از دانشجویان دانشگاه آزاد برده نشده، و فقط این دانشجویان دانشگاه روزانه هستند که باید تا تاریخ 94/12/1  از تحصیل انصراف میدادند.

موفق باشید

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - amirtbo - 09-03-2016

با سلام و احترام؛
موضوع سوال : امکان تحصیل در رشته روزانه برای دانشجوی انصرافی از دوره روزانه
         بنده سال 1389 وارد دانشگاه علم و صنعت، رشته مهندسی برق روزانه شدم و آخر ترم 7 به خاطر مشکلات شخصی که بود انصراف دادم (هیچ گونه مدرکی هم نگرفتم از دانشگاه چون تعداد واحد های پاس شده ام کم بود ) ، که تقریبا حدود فروردین سال 1393 انصراف من قطعی شد .
سوالی که دارم از خدمت شما اگر من دوباره کنکور بدم به فرض کنکور تجربی، و رتبه مورد نیاز برای قبولی در رشته های پزشکی یا دندان پزشکی ( روزانه ) را کسب کنم
1) آیا میتونم دوباره در رشته روزانه تحصیل کنم؟
2) اگه میتونم آیا هزینه ای باید بپردازم ؟ و کلا تفاوتی با دانشجویان دیگه ای که بار اول وارد دانشگاه و رشته روزانه می شوند دارم؟
3) در صورت نیاز به پرداخت هزینه این هزینه ترمی چقدر میشه؟
4) با توجه به اینکه وقتی علم و صنعت درس میخوندم از خوابگاه استفاده میکردم آیا در صورت قبولی در شهری مثل تهران امکان استفاده از خوابگاه رو خواهم داشت؟

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Faezeh_M - 09-03-2016

(09-03-2016, 12:29 PM)amirtbo نوشته: با سلام و احترام؛
موضوع سوال : امکان تحصیل در رشته روزانه برای دانشجوی انصرافی از دوره روزانه
         بنده سال 1389 وارد دانشگاه علم و صنعت، رشته مهندسی برق روزانه شدم و آخر ترم 7 به خاطر مشکلات شخصی که بود انصراف دادم (هیچ گونه مدرکی هم نگرفتم از دانشگاه چون تعداد واحد های پاس شده ام کم بود ) ، که تقریبا حدود فروردین سال 1393 انصراف من قطعی شد .
سوالی که دارم از خدمت شما اگر من دوباره کنکور بدم به فرض کنکور تجربی، و رتبه مورد نیاز برای قبولی در رشته های پزشکی یا دندان پزشکی ( روزانه ) را کسب کنم
1) آیا میتونم دوباره در رشته روزانه تحصیل کنم؟
2) اگه میتونم آیا هزینه ای باید بپردازم ؟ و کلا تفاوتی با دانشجویان دیگه ای که بار اول وارد دانشگاه و رشته روزانه می شوند دارم؟
3) در صورت نیاز به پرداخت هزینه این هزینه ترمی چقدر میشه؟
4) با توجه به اینکه وقتی علم و صنعت درس میخوندم از خوابگاه استفاده میکردم آیا در صورت قبولی در شهری مثل تهران امکان استفاده از خوابگاه رو خواهم داشت؟

سلام

باتوجه به بند الف تبصره ی یک ضوابط شرکت در آزمون سراسری مندرج در دفترچه ی راهنما ( تصویر پیوست شده ) اگر مشکل سربازی نداشته باشید میتونید در کنکور سراسری شرکت کنید،در صورت قبولی هم مثل سایر دانشجویان خواهید بود.

موفق باشید

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Tyler - 12-03-2016

درود بر دوستان
شرایط من اینه:

دیپلم فنی و حرفه ای از هنرستان گرفتم
 بعد در کنکور کاردانی شرکت کردم و کاردانی گرفتم و بعد اون در کنکور کارشناسی ناپیوسته شرکت کردم و مهندسی گرفتم
 همینطور که میدونید چون از هنرستان اومدم، پیش دانشگاهی نداشتم
کاردانی رو روزانه بودم و کارشناسی رو شبانه
خدمت سربازی رو هم انجام دادم

آیا حالا میتونم در کنکور سراسری تجربی شرکت کنم؟

سپاس بیکران

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Faezeh_M - 12-03-2016

(12-03-2016, 04:57 PM)Tyler نوشته: درود بر دوستان
شرایط من اینه:

دیپلم فنی و حرفه ای از هنرستان گرفتم
 بعد در کنکور کاردانی شرکت کردم و کاردانی گرفتم و بعد اون در کنکور کارشناسی ناپیوسته شرکت کردم و مهندسی گرفتم
 همینطور که میدونید چون از هنرستان اومدم، پیش دانشگاهی نداشتم
کاردانی رو روزانه بودم و کارشناسی رو شبانه
خدمت سربازی رو هم انجام دادم

آیا حالا میتونم در کنکور سراسری تجربی شرکت کنم؟

سپاس بیکران

سلام

با توجه به اطلاعیه ی سازمان سنجش، که در پستهای قبل آورده شده، شما مشکلی برای ثبت نام نخواهید داشت
باز هم جهت اطمینان میتونید دفترچه ی ثبت نام رو مطالعه بفرمایید.

موفق باشید

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Tyler - 15-03-2016

(12-03-2016, 10:10 PM)Faezeh_M نوشته: سلام

با توجه به اطلاعیه ی سازمان سنجش، که در پستهای قبل آورده شده، شما مشکلی برای ثبت نام نخواهید داشت
باز هم جهت اطمینان میتونید دفترچه ی ثبت نام رو مطالعه بفرمایید.

موفق باشید

سپاس
در مورد شهریه هم اطلاعی دارید؟
با توجه به اینکه فقط کاردانیم روزانه بوده.

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Faezeh_M - 15-03-2016

(15-03-2016, 04:08 PM)Tyler نوشته: سپاس
در مورد شهریه هم اطلاعی دارید؟
با توجه به اینکه فقط کاردانیم روزانه بوده.

سلام

با توجه به اینکه شما دوره ی کاردانی رو سراسری بودید و در رشته ی غیر از مدرک دیپلمتون میخواین در آزمون سراسری شرکت کنید، به نظر می رسه که از پرداخت شهریه معاف میشید، با توجه به اینکه در دفترچه ی آزمون هم چیزی ذکر نشده.

پ.ن :  نکته ای که وجود داره اینه که به شرطی میتونید از سهمیه ی دانشگاه سراسری استفاده کنید که مقطع بالاتر قبول شید، به عنوان مثال: شما که کاردانی بودید باید کارشناسی یا دکتری حرفه ای قبول شید تا مجاز به استفاده از سهمیه ی دانشگاه سراسری باشید.ممکنه چون شما رشته ی دیپلمتون متفاوت هست این استثنا وجود داشته باشه باید وقت انتخاب رشته سوال بفرمایید.

موفق باشید.