آکادمیا کافه
گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی با وجود داشتن مدرک کارشناسی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+---- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C)
+---- موضوع: گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی با وجود داشتن مدرک کارشناسی (/Thread-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

درخواست پذیرش با اعلام لیسانس یا بدون اعلام لیسانس - chaostastic - 10-04-2017

سلام

من برای لیسانس دوباره، در حال اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های کانادا هستم (کنکوردیا). رشته لیسانسم اینجا برق بوده که تموم شده و به دلایلی زیاد طول کشیده، حدود 11 ترم. با معدل کمتر از 13 در یکی از دانشگاه های معمولی ایران

حالا که میخام پذیرش بگیرم، در رشته نرم افزار یا کامپیوتر، اسمی از این دوره بیارم؟ با توجه به اینکه تو فرم پذیرش نوشته List ALL previous institutions. حالا اگه بیارم باید ریزنمرات رسمی بفرستم که گرفتن ریز نمره رسمی هم منوط به خریدن و آزاد کردن مدرک هست که نمیخام این وجه رو پرداخت کنم. از طرف دیگه اگر اسمی از این دوره بیارم، باید احتمالا بگم که چرا میخام این دوره رو دوباره بگذرونم. 
آیا ریز نمره غیر رسمی ازم قبول میکنن؟

از هزینه های تحصیل دانشجوی بین الملل در کانادا هم مطلع هستم. سنم 24 سال تمام هست. زبانم هم خوبه.

ممنون میشم کمک کنید.

RE: گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی با وجود داشتن مدرک کارشناسی - M1KE - 10-04-2017

اگر درسی که خوندین به مدرک منتهی نشده و هزینه ها رو هم قراره خودتون پرداخت کنید خیلی ضرورتی نداره بهش اشاره کنید به خصوص که دوره موردنظر خارج از کانادا بوده باشه (در داخل یه محدودیت هایی از نظر تعداد سنواتی که میشه کمک هزینه دولتی گرفت وجود داره که مشمول دانشجوهای بین المللی نمیشه). برای دوره هایی که قراره هزینه اش رو خودتون بدین فقط براشون مهمه که حداقل های آموزشی و زبان رو داشته باشین.

RE: گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی با وجود داشتن مدرک کارشناسی - chaostastic - 10-04-2017

(10-04-2017, 10:06 AM)M1KE نوشته: اگر درسی که خوندین به مدرک منتهی نشده و هزینه ها رو هم قراره خودتون پرداخت کنید خیلی ضرورتی نداره بهش اشاره کنید به خصوص که دوره موردنظر خارج از کانادا بوده باشه (در داخل یه محدودیت هایی از نظر تعداد سنواتی که میشه کمک هزینه دولتی گرفت وجود داره که مشمول دانشجوهای بین المللی نمیشه). برای دوره هایی که قراره هزینه اش رو خودتون بدین فقط براشون مهمه که حداقل های آموزشی و زبان رو داشته باشین.

ممنون از پاسخ سریع تون. من شروع به اپلای کردم. صفحه ای به صورت شکل پیوست شده اومده که ظاهرا من شامل هیچ کدوم نمیشم. اگر نگم که قبلا درس خوندم تو دانشگاه، شامل هیچ کدوم نمیشم. مورد آخر هم برای رزیدنت ها و سیتیزن ها هست و بین الملل رو شامل نمیشه. ینی من الان با 24 سال سن بزنم i am a high school student ?

در راهنمای قدم به قدم اپلیکیشن هم این جمله قید شده است:
Your acceptance, placement level or registration may be affected if you don’t disclose your entire secondary and post-secondary academic history.

ممنون از راهنمایی تون

RE: گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی با وجود داشتن مدرک کارشناسی - M1KE - 11-04-2017

من شکلی نمی بینم. شاید روی موبایل به این شکله. ولی مدرک شما دیپلم دبیرستان هست یا به عبارت دیگه شما high school graduate حساب میشین نه دانش آموز دبیرستان. وقتی میپرسه بالاترین مدرکتون چیه بزنید high school diploma.

در قسمتی از اپلیکیشن میپرسه که هزینه ها رو قراره کی بپردازه که قاعدتا باید تیک مربوط به خودم رو بزنید. در اینصورت در صورتی که معدل دیپلمتون بد نباشه احتمال پذیرش بالاست.

در کبک کانادا اینطور که اطلاع دارم بعد از دبیرستان یک دوره ای به اسم cgep می گذرونند که شبیه پیش دانشگاهی یا کالج هست و بعد وارد دانشگاه میشن. بنابراین بدون مدرک لیسانس ممکنه یه مقدار پیش نیاز بهتون بدن که حدود یک یا دو ترم مشغول تون کنه. بنابراین تنها مزیت ارایه این دروس اینه که شاید اون پیش نیازها کمتر بشه که اون هم منوط به داشتن نمرات نسبتا خوب در اونهاست که ظاهرا شما ناپلئونی پاسشون کردین و خیلی به درد این کار نمیخوره و شاید بهتر باشه اون پیش نیازها رو هم اگر وقت و هزینه اش رو دارین با همون سیستم کانادا بخونید.

RE: گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی با وجود داشتن مدرک کارشناسی - rmansoory - 29-06-2017

سلام من دانشجوی رشته الکترونیک  ناپیوسته در مقطع کارشناسی دانشگاه فنی مهندسی منتظری مشهد معدلمم 2 ترم دیگه تا گرفتن کارشناسی دارم معدلمو حدس میزنم  14 الی 15 بشه میخواستم بدونم با این معدل امکان گرفتن پذیرش از  دانشگاه های المانو دارم یا خیر

RE: گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی با وجود داشتن مدرک کارشناسی - مهمان - 13-07-2017

باعرض سلام وخسته نباشید.
من دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی هسته ای دردانشگاه علوم تحقیقات تهران هستم.
برای مدرک زبان آلمانی b2 هم اقدام کردم وانگلیسی هم بلدم.
باتوجه به شرایط من ورشته ام میتونم درآلمان پذیرش بگیرم؟؟
نیازی به gre physicهست یانه؟
درحال حاضرمعدلم 17 هست.

RE: گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی با وجود داشتن مدرک کارشناسی - Mahsab - 16-04-2018

سلام.خسته نباشید.من لیسانس علوم کامپیوتر از دانشگاه الزهرا با معدل ۱۵.۹۰ دارم و معدل پیش دانشگاهی و دیپلمم ۱۸ است(رشته ریاضی).میخوام در آلمان کارشناسی هنر بخونم(دانشگاهudk) و در حال حاضر کلاسهای هنری میرم.زبان انگلیسیم هم قوی هست و زبان آلمانی رو هم قراره کلاس برم. آیا امکان این تغییر رشته و تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی وجود داره؟و اینکه محدودیت سنی داره؟من چندسال دیگه میخوام برم.احتمالا موقع رفتن ۲۶ یا ۲۷ سالم میشه...

RE: گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی با وجود داشتن مدرک کارشناسی - automotive - 16-04-2018

(16-04-2018, 11:22 AM)Mahsab نوشته: سلام.خسته نباشید.من لیسانس علوم کامپیوتر از دانشگاه الزهرا با معدل ۱۵.۹۰ دارم و معدل پیش دانشگاهی و دیپلمم ۱۸ است(رشته ریاضی).میخوام در آلمان کارشناسی هنر بخونم(دانشگاهudk) و در حال حاضر کلاسهای هنری میرم.زبان انگلیسیم هم قوی هست و زبان آلمانی رو هم قراره کلاس برم. آیا امکان این تغییر رشته و تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی وجود داره؟و اینکه محدودیت سنی داره؟من چندسال دیگه میخوام برم.احتمالا موقع رفتن ۲۶ یا ۲۷ سالم میشه...

سلام
بله این امکان وجود دارد. خیر محدودیت سنی تا آنجا که اطلاع دارم وجود ندارد.
اگر محدودیتی باشد در وب سایت دانشگاه اعلام شده است. مگر برای دریافت ویزا با مشکل رو به رو شوید که احتمال این موضوع وجود دارد اما هیچ قطعیتی در کار نیست.

RE: گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی با وجود داشتن مدرک کارشناسی - Mahsab - 23-04-2018

آیا امکان تحصیل در کالج آلمان در سن ۲۵-۲۶ سالگی وجود دارد؟

RE: گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی با وجود داشتن مدرک کارشناسی - automotive - 23-04-2018

(23-04-2018, 09:35 PM)Mahsab نوشته: آیا امکان تحصیل در کالج آلمان در سن ۲۵-۲۶ سالگی وجود دارد؟

محدودیت سنی برای اپلای در هیچ مقطعی در آلمان مشاهده نکرده‌ام، اگر مسئله‌ای باشد صرفا دریافت ویزا است که باید توضیح بدهید چرا در این سن تمایل به تحصیل در کالج دارید.