آکادمیا کافه
لاتاری 2014 و سوال‌های مربوطه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: لاتاری 2014 و سوال‌های مربوطه (/Thread-%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C-2014-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: لاتاری 2014 و سوال‌های مربوطه - M1KE - 21-04-2014

اگر مشكل امنيتي يا پزشكي حادي نداشته باشند و شرايط معمول مثل داشتن دست كم تحصيلات ديپلم دبيرستان و تمكن مالي براي سربار دولت نشدن رو داشته باشن مشكل خاصص ديگه اي نيست و ويزا مي گيرن و بندهايي مثل وابستگي اجتمااعي و حتي انتقال تكنولوژي شامل حال اين گروه نميشه.

(21-04-2014, 01:33 AM)'Charming' نوشته:
Mike عزیز سوالشون رو کامل کنم:!(از من پرسیده بودن ولی چون قطعی نمیدونستم گفتم همینجا مطرح کنم)
منظورشون از نظر شانس ویزا بود که مثلا زن و شوهر قبول بشن و برن سفارت و یا یه فرد محرد قبول بشه بره تاثیری در ویزا داره؟ ممکنه شانس فرد مجرد کمتر باشه یا...؟!
بااحترام

[برش] لاتاری 2015 و سوالات مربوطه - sh_d_89 - 21-04-2014

سلام
من به اشتباه کشور محل تولد را ترکیه انتخاب کردم و کیس نامبرم اروپا شده
همچنین تاریخ تولد را هم یک روز جابه جا زدم و آخر اسمم H داره که در ثبت نام لاتاری نزدم
چند بار از طریق ارسال فرم های آپدیت شده و نامه این موارد را اطلاع داده ام
و هر دفعه جواب آمد که موارد ارسالی به پرونده شما اضافه شد
و حالا وقت مصاحبه در آنکارا تعیین شده ولی نام و کشور محل تولد تغییر نکرده (chargeability) با اینکه در فرم 122 نوشته ام
که ایرانی هستم و متولد ایران هستم ولی با این حال نامه مصاحبه آمده است
به نظر شما من باید در مصاحبه شرکت کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آیا با این موارد شانسی  وجود دارد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: لاتاری 2015 و سوالات مربوطه - M1KE - 21-04-2014

اگر قبلن اطلاع دادین که در این مرحله کار بیشتری از دست شما برنمیاد. ولی اینکه کشور دیگری رو انتخاب کردین ایراد نسبتا بزرگی هست و این کار میتونه تقلب محسوب بشه. به هر حال می تونید شانس خودتون رو امتحان کنید شاید هم ایراد نگرفتند. اون فردی که اطلاعات تصحیح شده رو تحویل گرفته به طور معمول مسوول رسیدگی به پرونده ها نیست و این سفارت هست که مسوول رسیدگی به جزئیات پرونده ها و اعطای ویزاست. اونها فقط اطلاعات رو وارد سیستم می کنند و برای بررسی به سفارت ارجاع می دهند.

حالا که زمان مصاحبه تعیین شده به نظرم در مصاحبه شرکت کنید و اگر در این مورد پرسیدن که بگین اشتباه وارد کردین و اگر هم نپرسیدند که به نظرم نیازی نیست چیزی بگین و فرض رو بر این بگذارید که خودشون متوجه شدن. فقط اگر ویزا صادر شد و در اون اطلاع اشتباهی مثل عدم هماهنگی بین ملیت یا شیوه نوشتاری اسم و فامیل تون در مقایسه با اطلاعات صفحه اول گذرنامه تون وجود داشت حتما به سفارت اطلاع بدین که در مرز ورودی آمریکا به مشکل نخورید.

RE: لاتاری 2014 و سوال‌های مربوطه - sanazph - 24-04-2014

سلام چند تا سوال مربوط به مدارک ای که باید برای سفارت ابوظبی در روز مصاحبه ببرم دارم؟ مرسی

1.میدونم که باید شش قطعه عکس ببریم ایا لازمه که عکس جدید بگیرم یا همونی که برای kcc فرستادیم از همون شش تا بردایرم؟
2.باید مدارکم را قبل از روز مصاحبه به سفارت بفرستم؟
3.باید در سایت CSC ثبت نام کنم ایا؟
4.ایا باید به دکترم بگم که چه نوع ازمایشاتی را انجام بدن یا همین که بگم برای مصاحبه لاتاری میخوام کافیه؟
5.این فرم I-134 چیست؟ ایا باید پدرم به محضر بروند و تعهد مالی + ترجمه بدهند؟ ایا همین که حساب بانکی را به دلار تبدیل کرده روی کاغذ و ترجمه بشه برای ضمانت مالی کافیه؟ ایا کسی باید از خارج از کشور تعهد مالی من را بدهد؟
6.ایا 330 دلار با خود باید برای روز مصاحبه ببرم؟ یا بیشتر لازمه؟
ببخشید انقدر سوال دارم ولی میترسم یه جای کارم اشتباه کنم و این را از دست بدم مرسی

RE: لاتاری 2014 و سوال‌های مربوطه - sanazph - 05-05-2014

سلام ببخشید من رفتم هلال احمر کیش و گفتم برای مدیکال و سفارت ا م ر ی ک ا میخواهم ولی آنها نمیدانستند البته کارت زرد را به من دادند ولی تنها قسمت مننژیت ACYW ان را انجام دادند مهر زدند بقیه ان خالی است ؟ چه کار میتوانم بکنم باید خودم به هلال احمر بگویم چه واکسن هایی بزنم یا زنگ پاستور بزنم بپرسم چه واکسن های دیگری باید برای من بزنند؟ لطفا راهنمایی ام کنید من متولد 1372 شهریور هستم واکسنی هست که لازم نباشه بزنم ؟ مرسی

RE: لاتاری 2014 و سوال‌های مربوطه - M1KE - 05-05-2014

1- در کل اغلب سازمان های رسمی از شما می خواهند که عکس های شما به روز باشه و در شش ماه اخیر گرفته شده باشه. در نتیجه سعی کنید حتی اگر عکس قدیمی تری می برید متفاوت از عکسی باشه که قبلا به اون سازمان دادین و شبیه شما باشه. 
2- روال تا به حال به این شکل بوده که حدود 3-2 هفته قبل از مصاحبه مدارک رو به سفارت می فرستید و سفارت هم البته ایمیلی مبنی بر مدارک لازم که می بایست روز مصاحبه ببرید رو بهتون می فرستند.
3- برای سفارت آنکارا لازم هست ولی برای ابوظبی تا جایی که اطلاع دارم به صورت دستی گذرنامه ها رو تحویل می دهند و به پست امارات خیلی اعتماد ندارند.
4- می بایست وقت بگیرید و خود دکتر آزمایش ها رو تعیین می کنند.
5- فرم اسپانسر است که اجباری نیست و می توانید گواهی مانده حساب از حساب بانکی شخصی خودتون بدین.
6- در کل تقریبا دو برابر (و بلکه بیشتر) میزان هزینه لازم به نظرم داشته باشید که اگر در برنامه ریزی ها مثل هتل، بلیت هواپیما و غیره تغییری صورت گرفت به مشکل نخورید.
7- ابتدا به پاستور مراجعه کنید و کارت واکسیناسیون بین المللی بگیرید و بعد به مراکزی که معرفی می کنند مراجعه کنید که یکی از اونها همین هلال احمر بوده. مشکلی نداره شما اول به هلال احمر رفتین نتیجه اون رو که به پاستور نشون بدین مهرش رو در کارت واکسیناسیون بین المللی می زنند.

در مورد گرفتن وقت مدیکال و فرم اسپانسر و مدارک سفارت و یک سری موارد دیگه برای سفارت ابوظبی سال گذشته در این نوشته یک توضیحاتی دادم.

RE: لاتاری 2014 و سوال‌های مربوطه - sanazph - 01-06-2014

سلام ببخشید کسی ادرس دقیق یا  نقشه سفارت امریکا در ابوظبی را دارد؟ من خیلی توی گ.گل مپ گشتم نمیاد
مرسی

RE: لاتاری 2014 و سوال‌های مربوطه - MaMi - 01-06-2014

(01-06-2014, 11:33 PM)'sanazph' نوشته: سلام ببخشید کسی ادرس دقیق یا  نقشه سفارت امریکا در ابوظبی را دارد؟ من خیلی توی گ.گل مپ گشتم نمیاد
مرسی

این نقشه اش؛
http://goo.gl/jD2xka

RE: لاتاری 2014 و سوال‌های مربوطه - neda_k - 05-06-2014

سلام
من در فرم ثبت نام اولیه nickname را بجای middle name زدم خیلی نگرانم که در مصاحبه ریجکت بشم! ممنون میشم راهنمایی کنید.

ویرایش: پینگلیش به فارسی

RE: لاتاری 2014 و سوال‌های مربوطه - M1KE - 05-06-2014

وقتي اشتباهي در اطلاعات باشه كنترل مي كنند كه اون اشتباه تاثيري روي شانس پذيرفته شدن داشته يا خير. در اين مورد به نظر نميرسه چنين چيزي رخ داده باشه و بنابراين نبايد مشكلي باشه. در فرم هاي بعدي درست پر كنيد. در مصاحبه هم اگر پرسيدن خيلي ساده بگين كه اشتباه پر كردين.