آکادمیا کافه
سوالات متداول در بخش Publications رزومه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: Resume & CV (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-Resume-CV)
+---- موضوع: سوالات متداول در بخش Publications رزومه (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-Publications-%D8%B1%D8%B2%D9%88%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: سوالات متداول در بخش Publications رزومه - Torkan - 17-10-2015

(17-10-2015, 11:58 AM)parinaz amn نوشته: سلام دوستان
استاد من میخواد اسم من رو توی یکی از مقاله هاش بزنه برای اینکه رزومه ام قوی باشه. حالا با توجه به اینکه من کاری از این مقاله رو نکردم هنوز هم نمیدونم موضوعش دقیقا چیه
سوالم اینه که این مقاله رو اگر الان توی رزومه نذارم و برای استادا بفرستم بعدا میتونم به رزومه ام اضافه ش کنم؟ در کل کار درستی هست؟

درود

شما ایرانید؟! استادهای اونجا و اینجور مرام ها!!؟
یکبار برای همیشه این رو در ذهنتون نگه دارید که کسی که کاری برای یک مقاله نکرده نباید اسمش در اون مقاله بیاد. اصول و اخلاق آکادمیکی این رو ایجاب میکنه.
اصلا استاد چرا این کار رو میخواد بکنه!!؟

بااحترام،
ترکان

RE: سوالات متداول در بخش Publications رزومه - Matinking - 31-01-2016

(17-10-2015, 11:58 AM)parinaz amn نوشته: سلام دوستان
استاد من میخواد اسم من رو توی یکی از مقاله هاش بزنه برای اینکه رزومه ام قوی باشه. حالا با توجه به اینکه من کاری از این مقاله رو نکردم هنوز هم نمیدونم موضوعش دقیقا چیه
سوالم اینه که این مقاله رو اگر الان توی رزومه نذارم و برای استادا بفرستم بعدا میتونم به رزومه ام اضافه ش کنم؟ در کل کار درستی هست؟

سلام

این کار در کل کاری اخلاقی نیست..

ولی من باب feasibility دو نکته به ذهن من میاد...

- اگر در زمان ارائه اولین CV اون مقاله publish نشده باشه، طبیعتا نوشتن مقاله در CV در نسخه های بعدی طبیعی هست... ولی اگر مقاله publish شده باشه و شما در زمان ارائه اولین CV مقاله رو در متن اون نیارید و در نسخه های بعدی منعکسش کنید، کارتون مشکوک هست...

- اگر زمانی به هر دلیلی (مثلا سوالی در باب محتوای مقاله ازتون پرسیده بشه و به هر نحوی نتونید پاسخگو باشید) نتونید در اینکه در contribution این مقاله نقشی داشتید justification بیارید، ممکن هست حتی نقشتون در مقالاتی که واقعا در اونها کاری صورت دادید رو هم زیر سوال ببرید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: سوالات متداول در بخش Publications رزومه - Elena93 - 07-05-2016

سلام. من دانشجوی کارشناسی هستم و متاسفانه هیچ مقاله ای ندارم که در این قسمت رومه ذکر کنم. میخواستم بدونم آیا تاثیر منفی میذاره؟

RE: سوالات متداول در بخش Publications رزومه - Torkan - 07-05-2016

(07-05-2016, 11:38 AM)Elena93 نوشته: سلام. من دانشجوی کارشناسی هستم و متاسفانه هیچ مقاله ای ندارم که در این قسمت رومه ذکر کنم. میخواستم بدونم آیا تاثیر منفی میذاره؟

از دانشجوی کارشناسی انتظار مقاله نمیره دوست عزیز.
در ایران هم مد شده که همه مقاله میدن در حالی که اون چیزی که ارزش داره مقاله isi هست. ولی در حد کارشناسی شما خوب میتونید کنفرانس بدید ولی در حالت کلی باز هم حرف اول و اخر رو معدل و نمرات TOEFL , GRE میزنه.

بااحترام،
ترکان

RE: سوالات متداول در بخش Publications رزومه - Matinking - 07-05-2016

(07-05-2016, 11:38 AM)Elena93 نوشته: سلام. من دانشجوی کارشناسی هستم و متاسفانه هیچ مقاله ای ندارم که در این قسمت رومه ذکر کنم. میخواستم بدونم آیا تاثیر منفی میذاره؟

سلام

در حالت کلی برای یک فارق التحصیل کارشناسی معدل خیلی مهمتر از مقاله هست... البته در حالتی که قصد apply برای دکترای مستقیم رو داشته باشید مقاله می تونه در رقابت با فارق التحصیلان ارشد کمک خیلی زیادی به شما بکنه و امتیاز مهمی به شمار بیاد... ولی در کل نداشتن مقاله برای یک فارق التحصیل لیسانس اثر منفی نخواهد داشت...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: سوالات متداول در بخش Publications رزومه - aminmoh - 04-11-2016

سلام و وقت بخیر.
مقاله ای که تحت بررسی توسط ژورنال هستش رو باید در قسمت publications چطور معرفی کنم؟! Submitted to ... یا under submission؟!!!!
همچنین برای مقالاتی که ارائه شده در کنفرانس و یا پوستر چه عنوانی استفاده میشه؟!
ممنون.

RE: سوالات متداول در بخش Publications رزومه - ice - 04-11-2016

(04-11-2016, 01:12 PM)aminmoh نوشته: سلام و وقت بخیر.
مقاله ای که تحت بررسی توسط ژورنال هستش رو باید در قسمت publications چطور معرفی کنم؟! Submitted to ... یا under submission؟!!!!
همچنین برای مقالاتی که ارائه شده در کنفرانس و یا پوستر چه عنوانی استفاده میشه؟!
ممنون.

مثل مقاله های دیگه اسم نویسندگان، سال نگارش و عنوان مقاله رو نوشته، به جای نام ژورنال Manuscript submitted for publication اضافه کنید.
برای موارد ارائه شده در کنفرانس هم بخشی به نام Conference proceedings می تونید اضافه کنید و نام مقاله/پوستر رو مثل مقاله های دیگه بنویسید (نویسندگان، سال، عنوان، نام همایش).

RE: سوالات متداول در بخش Publications رزومه - Torkan - 04-11-2016

(04-11-2016, 05:52 PM)ice نوشته: مثل مقاله های دیگه اسم نویسندگان، سال نگارش و عنوان مقاله رو نوشته، به جای نام ژورنال Manuscript submitted for publication اضافه کنید.
برای موارد ارائه شده در کنفرانس هم بخشی به نام Conference proceedings می تونید اضافه کنید و نام مقاله/پوستر رو مثل مقاله های دیگه بنویسید (نویسندگان، سال، عنوان، نام همایش).

در تکمیل جواب دوستمون under review هم قالب خوبی هست که بعضی ها بکار میبرن.

RE: سوالات متداول در بخش Publications رزومه - am2 - 10-06-2017

سلام
اقا یه سوال. مقالات و کتاب فارسی رو که لازم نیست بنویسیم توی روزمه؟ اهمیت نداره براشون درسته؟

RE: سوالات متداول در بخش Publications رزومه - automotive - 10-06-2017

(10-06-2017, 01:27 AM)am2 نوشته: سلام
اقا یه سوال. مقالات و کتاب فارسی رو که لازم نیست بنویسیم توی روزمه؟ اهمیت نداره براشون درسته؟
سلام
اگر شما فارغ‌التحصیل کارشناسی یا حتی کارشناسی ارشد باشید، چاپ کتاب بسیار غیر منطقی به نظر می‌رسد، نهایت توقع آن‌ها از شما چاپ مقاله ISI است.
آن‌ها به مسائلی اهمیت می‌دهند که به سرعت و دقت بتوانند اعتبار آن را متوجه شوند، وقتی اعلام می‌شود مقاله ISI به این دلیل است که با نگاه کردن به ضریب تاثیر مجله‌ای که مقاله در آن چاپ شده است می‌توانند اعتبار مقاله و اعتبار کار علمی شما را بسنجند.
اما آن‌ها چگونه می‌توانند اعتبار کتابی که به حتی به زبان انگلیسی نگارش نشده است را متوجه شوند؟
این موضوع تقریبا شبیه مقاله‌های داخلی محسوب می‌شود.