آکادمیا کافه
سوالات متداول در بخش Publications رزومه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: Resume & CV (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-Resume-CV)
+---- موضوع: سوالات متداول در بخش Publications رزومه (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-Publications-%D8%B1%D8%B2%D9%88%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: سوالات متداول در بخش Publications رزومه - ahmadpashaei - 21-06-2012

(21-06-2012, 08:52 AM)AVA نوشته: در مورد اضافه کردن مشخصات مقاله در رزومه بسته به اینکه در چه مرحله ای از کار باشیه میشه به اشکال مختلف مشخصات اون رو در این بخش نوشت. اگه مقاله برای کنفرانش یا ژورنال مشخصی فرستاده شده باشه ولی هنوز داوری نشده یا نتایج داوری به دست شما نرسیده باشه می تونید عنوان مقاله رو به همراه سال و محل چاپ در رزومه بنویسید و همونطور که دوستان گفتن در انتها در پرانتز اضافه کنید : under review. اگر مطالعه در دست اجرا هست و یا در حال نوشتن مقاله هستید و هنوز جایی ارسال نکردین می تونید بعداز نوشتن عنوان تحقیق در پرانتز in progress رو اضافه کنید و به طور مختصر درمورد پژوهش در دست اجرا توضیحی بنویسید.
یعنی اگر من دارم رو دو موضوع کار می کنم ولی هنوز مقاله ای آماده نکردیم میشه تو رزومه آورد؟!!! فکر می کنید ارزشی هم داره ذکرشون؟ دیگه اینکه باید توی رزومه خلاصه تحقیق و روش و .... رو توضیح بدیم؟ مثلا چند خط باشه؟

RE: سوالات متداول در بخش Publications رزومه - Zari - 21-06-2012

(21-06-2012, 10:39 AM)ahmadpashaei نوشته: یعنی اگر من دارم رو دو موضوع کار می کنم ولی هنوز مقاله ای آماده نکردیم میشه تو رزومه آورد؟!!! فکر می کنید ارزشی هم داره ذکرشون؟ دیگه اینکه باید توی رزومه خلاصه تحقیق و روش و .... رو توضیح بدیم؟ مثلا چند خط باشه؟
اگر هنوز پییر رو آماده نکردید و فقط در حد ایده و کارهای اولیه است بهتره ذکر نشه. مورد فوق در حالتی هست که بخش های جزیی از کار باقیمونده و عمده کار شما آماده هست و در صورت ابراز علاقه استاد به دیدن مقاله، بتونید حداقل یک چکیده کامل براش ارسال کنید.
در مورد سوال دومتون، خلاصه تحقیق در رزومه ذکر نمیشه. در رزومه عنوان مقاله شما و مشخصات اون ذکر میشه.

RE: سوالات متداول در بخش Publications رزومه - AVA - 21-06-2012

(21-06-2012, 10:39 AM)ahmadpashaei نوشته: یعنی اگر من دارم رو دو موضوع کار می کنم ولی هنوز مقاله ای آماده نکردیم میشه تو رزومه آورد؟!!! فکر می کنید ارزشی هم داره ذکرشون؟ دیگه اینکه باید توی رزومه خلاصه تحقیق و روش و .... رو توضیح بدیم؟ مثلا چند خط باشه؟

احمد جان منظور من شرایطی هست که شما اجرای پژوهش و تحلیل داده ها رو تموم کردین و دارین گزارش نهایی رو می نویسید. در مورد سوال دوم منظور چکیده پژوهش نیست به من گفته شد که به طور خلاصه در مورد نقشی که در اجرای پروژه دارین( در حد یک جمله کوتاه )همین طور در حد معرفی خیلی مختصر نمونه و متغیر ها می تونی بنویسی. البته ممکنه بسته به رشته سبک نوشتن این قسمت متفاوت باشه.

RE: سوالات متداول در بخش Publications رزومه - blur - 20-09-2012

سلام، دوستان مقاله سابمیت شده ارزشش برای رزومه چقدره؟ اصلا ارزشی داره یا فقط برا پر کردن رزومه خوبه؟

RE: سوالات متداول در بخش Publications رزومه - Shahrouz - 20-09-2012

بستگی به کشور داره. در اکثر دانشگاههای استرالیا یا نیوزیلند در پروژه اسکالرشیپ بی تاثیره ولی در اکثر جاهایی که استاد داری فاند هست اثرگذاره در جلب نظر استاد و یا کمیته.

RE: سوالات متداول در بخش Publications رزومه - Nasim67 - 04-12-2012

سلام
آیا کارهایی که به صورت ترجمه و ادغام چندین مقاله هستند و در نشریه دانشجویی دانشکده چاپ شدن، ارزش ذکر در رزومه رو دارن؟(البته بیشترشون برای دوران لیسانس بوده)
البته قضیه دیگه ای که پیش میاد اینه که طبق شنیده های من باید برای ترجمه مقاله از نویسنده اون مقاله اجازه گرفت، که خوب چنین کاری در ایران انجام نمیشه!! با توجه به این قضیه، آیا ذکر این مورد دردسر ساز نیست؟
ممنونم

RE: سوالات متداول در بخش Publications رزومه - Shahrouz - 04-12-2012

درود

نسیم گرامی بسیار بعید می دونم که تاثیر خاصی در رزومه داشته باشد. ولی اگر رزومه پژوهشی خاصی نداشته باشید آوردنش بهتر از نیاوردنش هست.

RE: سوالات متداول در بخش Publications رزومه - Nasim67 - 05-12-2012

مرسی شهروز جان از پاسخ.
بیشتر الان دردسر ساز شدن ترجمه مقاله بی اجازه مولف سوال هست. در اون مورد نظرتون چیه؟

RE: سوالات متداول در بخش Publications رزومه - Shahrouz - 05-12-2012

درود

این مسئله رو کسی پیگیری نخواهد کرد.

RE: سوالات متداول در بخش Publications رزومه - MaMi - 05-12-2012

(05-12-2012, 04:05 AM)Nasim67 نوشته: مرسی شهروز جان از پاسخ.
بیشتر الان دردسر ساز شدن ترجمه مقاله بی اجازه مولف سوال هست. در اون مورد نظرتون چیه؟
در مورد ترجمه کتاب، من تجربه اش رو دارم، که باید از انتشاراتی که کتاب رو چاپ کرده (مثل Elsevier،CRC و...) اجازه گرفت (اون هم انتشاراتی که در نظر داره کتاب ترجمه شده رو چاپ کنه باید این اجازه رو بگیره، نه مترجمین از مولفین). در مورد مقالات هم، اینجوری در نظر بگیرید، شما وقتی کار محققین دیگر رو در مقالات یا پایان نامه تون ذکر میکنید، مسلما از اونها اجازه نمیگیرید، بلکه در پایان، اون مقالات یا کتاب ها رو به عنوان منابع و مراجع ذکر میکنید (با فرض اینکه به صورت ترجمه و ادغام چندین مقاله باشد).