آکادمیا کافه
سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: Resume & CV (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-Resume-CV)
+---- موضوع: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-Honors-and-Awards-%D8%B1%D8%B2%D9%88%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - spring64 - 06-01-2013

آره نسیم جان شما درست میگی کاملا.منظورم این بود که ذکر کردند Smile

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - Karim - 06-01-2013

در هر صورت یک پیشنهاد بود و اتفاقا یک فردی که دانشجوی دکتری در آمریکا بود و از قضا استادشم ایرانی بود اینو گفتند که به cv تون اضاف کنید. دیگه من قصدم اطلاع رسانی بود هرکسی مختاره داخل CVش بنویسه از ما کلی تعهد و پول گرفتن!!

تحصیلات در ایران واسه ایرانی ها در دانشگاههای دولتی در مقطع لیسانس وحتی ارشد در مقایسه با خیلی از کشورها رایگانه و اگه کسی بخواد همین ارشد رو ازاول خارج بگیره باید خانواده نسبتتا پولداری داشته باشه . تعهدی هم که میگرن که بعد از تحصیلاتتون در ایران کار کنید در مقایسه با هزینه های که شده زیاد نیست.ضمنا کسی تهعد نگرفته واسه ما کار مجانی بکنید! تعهد گرفته شده کار کنید با حقوق دیگه حالا کار پیدا نمیشه اون بحثش جداس.

بنده هرچند حق زیادی به گردن این مملکت دارم اما حدود 7 سال تحصیل مجانی دولتی داشتم در این سرزمین و متشکرم ازجیب بیت المال که این فرصت تحصیل مجانی بدون یک ریال هزینه تا الان به من داد حتی حدود 2میلیون هم وام دانشجویی ضروری و هزینه خوابگاه بدهکارم که هنوز پس ندادم بدون بهره رو . فعلا یک وثیقه گرفتند مدارکم آزاد کردند، قسمت شد رفتیم و برگشتیم میایم یه گوشه این مملکت کار می کنیم وثیقمون رو پس می گیریم قسمتم نشد پولو میدیم وثیقه ازاد می کنیم. این پول هم تا 5 سال بعد اصلاارزشی نداره.

بنظرم من که دانشگاه های دولتی اسکالرشیپ هست بخصوص برخی رشته ها مثلا یک پزشک که در دولتی درس خونده و روی مردم کلی تست کرده تا شده دکتر! بقیه رشته ها هم به نسبت از اموال عمومی مجانی استفاده کرده اند. البته مجموعه علوم پزشکی هم از اموال عمومی استفاده کرد ه اند هم از جان مردم!! . چه بسا که ممکنه آدم هایی هم رو کشته باشند!!

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - Babak - 06-01-2013

تحصیلات رایگان در ایران اسکالرشیپ یا حتی فاند محسوب نمی‌شه. اسکالرشیپ مبلغی هست که به صورت انتخابی به تعداد محدودی از دانشجویان ممتاز داده می‌شه، نه این که تمام دانشجویان یک دانشگاه ازش بهره ببرند. به نظر من نوشتن چنین مطلبی در رزومه می‌تونه به عنوان دادن اطلاعات غلط و در واقع تقلب محسوب بشه و اگر دانشگاه مقصد از شما مدرکی برای این ادعای داشتن اسکالرشیپ بخواد شما مدرکی نخواهید داشت.

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - Karim - 06-01-2013

البته اسکالرشیپ انواع و اقسام داردکه تحصیلات رایگان در ایران هم می توان نوعی Local scholarship نامید.هرچند در ایران مستقیم پولی پرداخت نمی شود اما این local scholarship در ایران را می توان بصورت زیر توضیح داد:
Students attend publicly(or government)funded higher education institutions under certain criteria

certain criteria هم در ایران موفقیت درآزمون های ورودی و رقابتی موجود جهت تحصیلات آکادمیک می باشد. به عبارت دیگر ، شهریه دانشگاه و امکانات رفاهی و.. بصورت غیر مستقیم به دانشجویان ممتاز در آزمون های ورودی پرداخت می شود

دروواقع این local scholarship شامل معافیت از شهریه یاtuition waiver و free accommodation مواردی چون امکانات ورزشی، سرویس حمل و نقل رایگان، تغذیه رایگان و.. را شامل می شود.

اگر هم احتمالا مدرکی خواسته شد خوب سازمان سنجش یا وزارت بهداشت یا ریس هر دانشگاه دولتی دیگه می تونه این نامه که ایشون در یک دانشگاه دولتی همراه با کسب فلان رتبه موفق به پذیرش شده رو می دهند

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - Babak - 07-01-2013

به نظر من که تحصیلات رایگان در دانشگاه‌های دولتی ایران هیچ نوع scholarship ای محسوب نمی‌شه و من شخصا چنین ادعایی رو در رزومه خودم نمی‌نویسم، اما اگر شما فکر می‌کنید که می‌تونید از سازمان سنجش یا وزارت بهداشت نامه‌ای در این مورد بگیرید که درش کلمه scholarship ذکر شده باشه، می‌تونید در رزومه‌اتون چنین چیزی بنویسید.

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - artemis743 - 28-01-2013

ببخشید دوستان مدرس برتر شدن به نظرتون ارزش داره که در رزومه آورده بشه. ملاک هایی که سنجیده شده شامل نظر خواهی از دانشجویان و مدیر گروه و معاونت آموزشیه. علاوه بر این بین 160 نفر ورودی لیسانس نفر دوم شدن رو به نظرتون بیارم یا اینکه تاثیری نداره. ممنون

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - Nasim67 - 28-01-2013

(28-01-2013, 05:08 PM)artemis743 نوشته: ببخشید دوستان مدرس برتر شدن به نظرتون ارزش داره که در رزومه آورده بشه. ملاک هایی که سنجیده شده شامل نظر خواهی از دانشجویان و مدیر گروه و معاونت آموزشیه. علاوه بر این بین 160 نفر ورودی لیسانس نفر دوم شدن رو به نظرتون بیارم یا اینکه تاثیری نداره. ممنون
آرتمیس جان،
بله هر دوشون رو ذکر کنید.خیلی هم فاکتورهای تاثیرگذاری هستندSmile

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - زهرا_ستاره_کوکب - 11-04-2013

سلام
من در بین فارغ التحصیل های دوره لیسانسم رتبه سوم رو آوردم و نامه اش رو هم از دانشگاه دریافت کردم. ذکر چنین موردی در cv تاثیرگذار هست و اگه پاسخ مثبته در بخش honors and awards  باید ذکر بشه؟
این جمله مناسبه:
  • Ranked 3th among B.Sc. students of Industrial Economics major, Shahid Beheshti University, 2011

یا اینکه مثل بعضی از نمونه هایی که دیدم در بخش education بعد از ذکر معدل مقطع لیسانس در داخل یک پرانتز چنین عبارتی آورده بشه :ranked 3th in the program and passed with distinction
هرچند نمی دونم منظور از passed with distinction چیه؟

و یک سوال دیگه هم اینکه لازمه نامه دانشگاه رو ضمیمه cv کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - Simon2007 - 11-04-2013

(11-04-2013, 08:21 AM)'زهرا_ستاره_کوکب' نوشته: سلام
من در بین فارغ التحصیل های دوره لیسانسم رتبه سوم رو آوردم و نامه اش رو هم از دانشگاه دریافت کردم. ذکر چنین موردی در cv تاثیرگذار هست و اگه پاسخ مثبته در بخش honors and awards  باید ذکر بشه؟
این جمله مناسبه:
  • Ranked 3th among B.Sc. students of Industrial Economics major, Shahid Beheshti University, 2011
Honore‌كه اونا منظورشون اين نيست ولي شما ميتوني اينو بياري. نكته ي مثبته. خصوصا كه نامه اش رو هم داري.اونم يعني با تمايز خوبي نسبت به بقيه ي دوستان. شادزي [img]images/smilies/shy.gif[/img]

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - Nasim67 - 11-04-2013

(11-04-2013, 08:21 AM)'زهرا_ستاره_کوکب' نوشته: سلام
این جمله مناسبه:
یا اینکه مثل بعضی از نمونه هایی که دیدم در بخش education بعد از ذکر معدل مقطع لیسانس در داخل یک پرانتز چنین عبارتی آورده بشه :ranked 3th in the program and passed with distinction
هرچند نمی دونم منظور از passed with distinction چیه؟
و یک سوال دیگه هم اینکه لازمه نامه دانشگاه رو ضمیمه cv کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

ممنون از سایمون جان برای راهنمایی. فقط یه نکته ای رو هم من اضافه کنم که:
چون سیاست دانشگاه ها اینه که اگر از نظر رتبه جزء 10% اول هم ورودی هاتون باشید، استعداد درخشان حساب می شید، بهتره این مورد رو هم ذکر کنید. (برای شما هم همین بوده دیگه؟) البته تعداد ورودی های رشتتون رو هم بگید خیلی بهتره. در همون بخش Honors and Awards می تونید بنویسید:
Ranked 3th among X students and selected as the Exceptionally Talented Student in the undergraduate program, 20XX
ضمیمه کردن نامه لازم نیست. اون ها فرض رو بر صداقت می گذارند. و اگر خودشون بعدا بخوان تقاضا می کنند ازتون.