آکادمیا کافه
راهنما و آموزش نرم افزار AutoCAD - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: نرم‌افزارها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B1%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: راهنمای نرم‌افزارهای تخصصی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%B1%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C)
+--- موضوع: راهنما و آموزش نرم افزار AutoCAD (/Thread-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7-%D9%88-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-AutoCAD)

راهنما و آموزش نرم افزار AutoCAD - spt - 04-03-2012

این نرم افزار معروف ترین و پر استفاده ترین نرم افزار نقشه کشی هست که در معماری، عمران، مکانیک و خیلی از شاخه های دیگه ی علمی کاربرد داره...
البته به تازگی جایگزین های خیلی خیلی قوی ای برای این نرم افزار پیدا شده اما همچنان طرفدارای این نرم افزار اکثریت هستن.

در این تاپیک تمامی موارد مربوط به این نرم افزار بررسی خواهند شد.

RE: راهنمای نرم افزار AutoCAD - MaMi - 20-05-2012

فایل پیوست، آموزش مقدماتی AutoCAD 2002 است، ممکن است این کتاب یک مقدار قدیمی به نظر برسد ولی از نظر من، به منظور یادگیری این نرم افزار بسیار مفید خواهد بود. ضمن اینکه خودم به شخصه، کمتر کتابی (به زبان فارسی) در این زمینه دیدم که تا این حد به جزئیات پرداخته باشد.

RE: راهنمای نرم افزار AutoCAD - MaMi - 22-05-2012

آموزش مقدماتی AutoCAD 2012 به زبان فارسی...

دریافت فایل
دریافت فایل

RE: راهنمای نرم افزار AutoCAD - MaMi - 23-05-2012

جزوه کاربرد AutoCAD در معماری (مقدماتی)، به زبان فارسی...

RE: راهنما و آموزش نرم افزار AutoCAD - eliha1 - 10-12-2014

سلام خسته نباشید آموزش 3d کردن اتوکد رو دارین؟توی خود کد نه 3d max، آخه میخوام با خود اتوکد کارمو ارتفاع بدم اما نمیتونم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

RE: راهنما و آموزش نرم افزار AutoCAD - Andre - 10-12-2014

(10-12-2014, 10:30 PM)'eliha1' نوشته: سلام خسته نباشید آموزش 3d کردن اتوکد رو دارین؟توی خود کد نه 3d max، آخه میخوام با خود اتوکد کارمو ارتفاع بدم اما نمیتونم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

من AutoCAD بلد نیستم، اما با 3D Max و ابزارهای مختلفش کار کردم. به نظرم باید ترکیبی کار کنید. من خودم نرم افزارهای 3D رو به طور ترکیبی استفاده می کردم. گاهی اوقات خیلی آسون تره که یک Object رو در نرم افزار دیگه طراحی کنیم و به نرم افزار دیگه Import کنیم. مثلاً Blender خیلی برای طراحی چهره مناسب‌تر بود واسم تا خود ابزارهای 3D Max. بیشتر Game Modder ها به همین صورت ترکیبی استفاده می کنند. لینکهای زیر رو ببینید شاید به کمکتون بیاد.

RE: راهنما و آموزش نرم افزار AutoCAD - M1KE - 11-12-2014

به غیر از مواردی که Andre عزیز اشاره کردن، در خود Cad هم با دستور Extrude می تونید به کارتون ارتفاع بدین. این کار رو هم به دو شکل میشه انجام داد یکی اینکه این دستور رو در کادر مربوط به دستورها در پایین اوتوکد بنویسین که خودش پارامترهای مربوط به اون رو در دستور اشاره میکنه و دوم هم اینکه از قسمت 3D Modeling در منوی بالایی نرم افزار به آیکن اون مراجعه کنید.

(10-12-2014, 10:30 PM)'eliha1' نوشته: سلام خسته نباشید آموزش 3d کردن اتوکد رو دارین؟توی خود کد نه 3d max، آخه میخوام با خود اتوکد کارمو ارتفاع بدم اما نمیتونم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

RE: راهنما و آموزش نرم افزار AutoCAD - eliha1 - 11-12-2014

(11-12-2014, 03:01 AM)M1KE نوشته: به غیر از مواردی که Andre عزیز اشاره کردن، در خود Cad هم با دستور Extrude می تونید به کارتون ارتفاع بدین. این کار رو هم به دو شکل میشه انجام داد یکی اینکه این دستور رو در کادر مربوط به دستورها در پایین اوتوکد بنویسین که خودش پارامترهای مربوط به اون رو در دستور اشاره میکنه و دوم هم اینکه از قسمت 3D Modeling در منوی بالایی نرم افزار به آیکن اون مراجعه کنید.

سلام خیلی ممنونم از پاسختون اما من extrude را با کیبورد تایپ میکنم شکلم هم انتخاب میکنم بهش عدد ارتفاع رو میدم اما ارتفاع نمیگیره پلانم

RE: راهنما و آموزش نرم افزار AutoCAD - M1KE - 16-12-2014

عذر می خوام این پست شما رو ندیده بودم. دستور extrude که مشخصه و فکر نمی کنم در این قسمت مشکلی باشه (با شکل مخفف اون یعنی ext هم می تونید استفاده کنید). به نظرم مشکل در قسمت نمایش نتیجه هست.

1- ممکنه صفحه رو در حالت XY نگاه می کنید (یعنی از بالا). در این حالت از اونجاییکه ارتفاع یافتن در راستای محور Z هست اون رو نخواهید دید. به همین دلیل می بایست در حالت سه بعدی و از کنار به تصویر نگاه کنید تا ارتفاع گرفتن اون قابل دیدن باشه.

2- ممکنه ابعاد و مقیاس مساله خیلی کوچیک یا خیلی بزرگ باشه و به همین دلیل ارتفاع موردنظر قابل دیدن نیست. مثلا اگر پلان مربوط به زمینی به ابعاد 100 متر در 100 متر باشه و شما 20 سانت به اون ارتفاع بدین در حالت عادی با چشم قابل دیدن نیست و باید زوم بشه.

3- اول روی یک مثال ساده مثل دایره یا مستطیل این دستور رو اجرا کنید ببینید مشکل از مراحل اجرای دستور هست یا مساله ای که باهاش درگیر هستید.

فیلمی رو که پیوست کردم رو هم می تونید نگاه کنید.

(11-12-2014, 02:28 PM)'eliha1' نوشته: سلام خیلی ممنونم از پاسختون اما من extrude را با کیبورد تایپ میکنم شکلم هم انتخاب میکنم بهش عدد ارتفاع رو میدم اما ارتفاع نمیگیره پلانم