آکادمیا کافه
مسائل مربوط به پاکت و سربرگ دانشگاه برای توصیه نامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: توصیه نامه (Recommendation Letter) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-Recommendation-Letter)
+---- موضوع: مسائل مربوط به پاکت و سربرگ دانشگاه برای توصیه نامه (/Thread-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A6%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%A7%DA%A9%D8%AA-%D9%88-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%B1%DA%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5

مسائل مربوط به پاکت و سربرگ دانشگاه برای توصیه نامه - AVA - 23-02-2012

دوستان عزیز در این تاپیک در مورد مسائل مربوط به سربرگ و پاکت برای توصیه نامه صحبت خواهد شد.

دوستان عزیز لطفا توجه داشته باشید که طبق قوانین فروم پستهای حاوی نمونه سربرگ حذف خواهند شد.

RE: مسائل مربوط به پاکت و سربرگ دانشگاه برای توصیه نامه - amin_mb - 23-02-2012

با سلام خدمت دوستان گل!
==================================================================================================
اطلاعات من در مورد دانشگاه آزاد هست! حتی و متاسفانه، واحد به واحد این دانشگاه، شخص به شخص در این دانشگاه هر تصمیمی که خودشان دوست دارند، اعمال می کنند!
==================================================================================================
واحدهای دانشگاه آزاد می توانند به هر دانشجو سربرگ انگلیسی همان واحد را بدهند! اما بعضی از واحدها از این کار خودداری کرده، و می گویند، باید بروید تهران، سر برگ کلی دانشگاه را بگیرید!
به عنوان مثال عرض می کنم: دفتر امور بین الملل دانشگاه آزاد واحد مشهد، به هر دانشجو یک سربرگ انگلیسی می دهد و می فرماید که بروید از روش هر تعداد که نیاز دارید، کپی رنگی بگیرید!
دوستانی هم بودند که از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد هم تونستند سربرگ کلی دانشگاه آزاد را بگیرند!
بعضی از واحد ها پاکت در اختیار می گذارند، ولی فکر می کنم، بهترین جا برای گرفتن پاکت انگلیسی، دفتر امور بین المللی سازمان مرکزی باشد
* در ضمن دوستانی که قصد ارسال از دانشگاه آزاد را دارند، زیاد نگران پاکت دانشگاه نباشند! چون آقای طباطبایی ، مسئول دریافت مدارک، انسان بسیار منطقی است و کار بچه ها را راه می اندازد! بدین صورت که در صورتی که توصیه نامه با امضا از استادی داشته باشید، ایشون توصیه نامه شما را در پاکتی که خودش داره قرار می دهد و مهر دانشگاه آزاد را هم روش می زنه تا رسمی بشه!
===================================================================================================
همونطور که می دونید، دانشگاه های کانادا روی مدارک خیلی سختگیری می کنند! یکی از این موارد، توصیه نامه هست!
به عنوان مثال، دانشگاه مک مستر، یک توصیه نامه آنلاین را قبول دارد یا یک توصیه نامه ای که خود استاد فرم دانشگاه را پرکرده باشد و از طرف خودش ارسال کند! اما من خودم، برای هر کدام از توصیه نامه ها، پاکتی تهیه کردم، که اسم استاد به همراه آدرس آکادمیک استاد روی پاکت تایپ شده بود و استاد هم روی درب پاکت امضا فرموده بودند! بعد آقای طباطبایی روی هر طرف پاکت یک مهر زد و این دو نامه با بقیه مدارک Issued شده از طرف دانشگاه آزاد با هم در یک پاکت ارسال شد! در حالیکه دانشگاه گفته بود باید از طرف استاد فرستاده شود، ولی به خاطر پاکت ها مشخص و مهر و موم شده، از من پذیرفتند!
===================================================================================================
توصیه بنده ارسال توصیه نامه های نوشته شده در سر برگ دانشگاه، با پاکت های مهر و موم شده با مهر دانشگاه آزاد هست!
خوش و خرم باشید!

RE: مسائل مربوط به پاکت و سربرگ دانشگاه برای توصیه نامه - Behnoush - 23-02-2012

در مورد دانشگاه های دولتی، بعضی وقت ها دفتر روابط بین الملل دانشگاه پاکت آرم دار انگلیسی و کاغذ سربرگ دار دانشگاه برای توصیه نامه رو در اختیار دانشجوها میذاره. من این تجربه رو در مورد دانشگاه بوعلی داشتم که چند نسخه ازتوصیه نامه ای که خود استاد توی کاغذ معمولی برام پرینت گرفته بود رو بردم دفتر روابط بین الملل و اونجا برام توی پاکت رسمی گذاشتن و مهر و موم کردن و گفتن اگه زودتر میومدی کاغز مخصوص توصیه نامه هم داشتیم بهت میدادیم. اما دانشگاه به دانشگاه ممکنه فرق کنه. دانشگاه شیراز که بودم اینکارو نکردن و استادم مجبور شد توصیه نامه پرینت شده رو توی پاکت پست هوایی دانشگاه بذاره و مهر ساده خودش رو روی درب پاکت زد. البته از همینا برای سه تا دانشگاه توی امریکااستفاده کردم و مشکلی پیش نیومد.

RE: مسائل مربوط به پاکت و سربرگ دانشگاه برای توصیه نامه - pama - 26-02-2014

سلام.
دوستان در مورد ریکام کاغذی ای که باید تو سربرگ دانشگاه زده بشه، اگر اون سربرگ مربوط به دانشگاه محل تحصیل دانشجو نبوده و سربرگ دانشگاهی باشه که ریکامندر توش هست، مشکلی ایجاد میکنه؟
منظور اینکه آیا از جانب دانشگاههایی که قراره این ریکامها براشون فرستاده بشه سخت گیریه زیادی در این مورد وجود داره؟ (دانشگاههای اروپایی منظور هست)
پیشاپیش ممنون از لطف دوستان

RE: مسائل مربوط به پاکت و سربرگ دانشگاه برای توصیه نامه - Torkan - 26-02-2014

سلام
یک مورد من به عینه دیدم بگم اونم اینکه یکی از سال بالایی های دانشکده ما سال پیش به دانشگاهی تو سوید بود فک کنم فرستاد و اتفاقا استادش 3 سال بود به دانشگاه دیگه ای رفته بود و یه جورایی سعی میکرد استاد رو قانع کنه تو سربرگ دانشگاه فعلیش (منظورم دانشگاه قبلی همان استاد) بنویسه که استاد قبول نکرد و خوب واسه دانشگاه دیگه سربرگش رو فرستاد.
اتفاقا مشکلی هم پیش نیومده بود. فقط تا اونجا که یادمه یه ایمیل هم زده بود به دانشگاه و در دو خط توضیح داده بود اونا هم با اغوش باز پذیرفتن.
حالا نمیدونم تا چه حد میشه تعمیم داد ولی فک کنم مشکلی نباشه.
بااحترام

RE: مسائل مربوط به پاکت و سربرگ دانشگاه برای توصیه نامه - Leopold - 27-02-2014

خیر مشکلی نداره. هستن افرادی که بعد از فارغ التحصیلی یا حین تحصیل با استادی در دانشگاه دیگه در کارهای پژوهشی همکاری میکنن و ازش ریکام میگیرن. یا شما با استادی درس پاس کردی و میخوای از این استاد ریکام بگیری ولی این استاد به یک دانشگاه دیگه رفته. در این صورت هم استاد میتونه در سربرگ دانشگاه جدید ریکام بده ولی بهتره در نامه ذکر بشه که در فلان دانشگاه استاد شما بوده. کلا زیاد نگران ریکام کاغذی نباشید و سربرگ و نامه هر دانشگاه میشه یجورایی گیر آورد Big Grin و بعدش طبق میل خودتون در هر سربرگی که دوست دارید قرار بدید و بفرستید.
(26-02-2014, 06:21 PM)'pama' نوشته: سلام.
دوستان در مورد ریکام کاغذی ای که باید تو سربرگ دانشگاه زده بشه، اگر اون سربرگ مربوط به دانشگاه محل تحصیل دانشجو نبوده و سربرگ دانشگاهی باشه که ریکامندر توش هست، مشکلی ایجاد میکنه؟
منظور اینکه آیا از جانب دانشگاههایی که قراره این ریکامها براشون فرستاده بشه سخت گیریه زیادی در این مورد وجود داره؟ (دانشگاههای اروپایی منظور هست)
پیشاپیش ممنون از لطف دوستان

[برش] نمونه هاي توصيه نامه - giga - 24-05-2014

سربرگ رسمی دانشگاه رو از کی باید بخوام؟ از office  دانشگاه مقصد؟

RE: نمونه هاي توصيه نامه - pama - 24-05-2014

(24-05-2014, 03:22 PM)'giga' نوشته: سربرگ رسمی دانشگاه رو از کی باید بخوام؟ از office  دانشگاه مقصد؟

نه دوست من، سربرگ رسمی دانشگاه رو دفتر امور بین الملل دانشگاه خودتون (مبدا) در اختیار ریکامندر شما قرار میده.

RE: نمونه هاي توصيه نامه - M1KE - 24-05-2014

گاهی در کنار این توصیه نامه ای که استادتون می بایست روی سربرگ دانشگاهتون شما رو توصیه کنه یک فرم جداگانه ای هم توسط دانشگاه مقصد داده میشه (یا به طور دقیق تر شما می بایست فرمش رو دانلود و پرینت کنید) که در اون در مورد یک سری مهارت های عمومی شما در مقایسه با دیگر دانشجوهایی که تا به حال اون استادتون داشته ازشون سوال شده که در این صورت استادتون می بایست اون رو هم در کنار توصیه نامه در پاکت موردنظر بگذارند و در نهایت درب پاکت رو امضا کنند.

RE: مسائل مربوط به پاکت و سربرگ دانشگاه برای توصیه نامه - الهام22 - 27-06-2014

سلام دوستان من دانشگاه ازاد تهران مرکز درس خوندم هر کاری کردم بهم پاکت نداند چیکار کنم کسی راه حلی داره