آکادمیا کافه
شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه های کانادا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- موضوع: شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه های کانادا (/Thread-%D8%B4%D8%B1%D8%B7-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه های کانادا - azd1360 - 26-08-2017

سلام ببخشید کسی از دوستان فایل اکسل پذیرش سال های اخیر رو داره اگه دارین لطف کنید بزارین

RE: شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه های کانادا - automotive - 27-08-2017

(26-08-2017, 01:51 PM)azd1360 نوشته: سلام ببخشید کسی از دوستان فایل اکسل پذیرش سال های اخیر رو داره اگه دارین لطف کنید بزارین

سلام،
شما می‌توانید با مراجعه به نتایج پذیرش و محدود کردن کشور به کانادا و کلیک بر روی Year، نتایج اخیر پذیرش کاربرها از دانشگاه‌های کانادا به همراه رزومه آن‌ها ملاحظه کنید.

RE: شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه های کانادا - mahnaziiiiii - 18-01-2018

سلام دوستان ... من معدل کارشناسیم 15 و ارشدم 18 هست (هردو از امیرکبیر) مشکلی که هست دیروز از یکی از اساتید دانشگاه مونترال (دانشکده شیمی) جوابی گرفتم که توش گفته بودن بخاطر مهدل لیسانس بهم ادمیشن نمیدن آیا این درسته؟ توی این فروم و نتایج پذیرش دیدم کسایی که با همین وضعیت معدل ادمیشن گرفتن 
من از یه استاد توی پلی تکنیک یه جواب اولیه دارم و این قضیه نگرانم کرده  امکان داره این قانون فقط در دانشکده ی علوم باشه و توی مهندسی ها وضعیت فرق کنه؟ یا کسی اطلاعات دقیق داره(ممکنه استاد اشتباه کرده باشه) ... پیشاپیش ممنون بابت وقتی که میذارین

RE: شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه های کانادا - automotive - 18-01-2018

(18-01-2018, 04:00 AM)mahnaziiiiii نوشته: سلام دوستان ... من معدل کارشناسیم 15 و ارشدم 18 هست (هردو از امیرکبیر) مشکلی که هست دیروز از یکی از اساتید دانشگاه مونترال (دانشکده شیمی) جوابی گرفتم که توش گفته بودن بخاطر مهدل لیسانس بهم ادمیشن نمیدن آیا این درسته؟ توی این فروم و نتایج پذیرش دیدم کسایی که با همین وضعیت معدل ادمیشن گرفتن 
من از یه استاد توی پلی تکنیک یه جواب اولیه دارم و این قضیه نگرانم کرده  امکان داره این قانون فقط در دانشکده ی علوم باشه و توی مهندسی ها وضعیت فرق کنه؟ یا کسی اطلاعات دقیق داره(ممکنه استاد اشتباه کرده باشه) ... پیشاپیش ممنون بابت وقتی که میذارین

سلام
در قسمت Admission Requirements وب سایت دانشگاه نگاه کنید و ببینید حداقل معدل اعلام شده برای پذیرش چند است، معدل را GPA می‌نامند.
در کانادا معدل اهمیت زیادی دارد اما اگر معدل شما حداقل اعلام شده در وب سایت دانشگاه را برای پذیرش داشته باشد، شما میتوانید اپلای کنید و اگر معدل شما بالاتر از مقدار اعلام شده است و استاد این پاسخ را به شما داده است، ایشان تمایلی به پذیرش شما ندارند و این موضوع بهانه است، تا آنجا که من اطلاع دارد بیشتر دانشگاه های کانادا و آمریکا حداقل معدل 15 از 20 را در شروط پذیرش دارند (15 دقیق و نه حتی 14.9) و اینکه برخی دانشگاه های با رتبه علمی خیلی خوب، حداقل معدل بالاتری دارند همانند 16.5 از 20.

RE: شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه های کانادا - danial91 - 14-02-2018

سلام وقتتون بخیر . من کارشناسی از دانشگاه آزاد دارم با معدل 14.11 و معدل 2 سال آخرم حدود 15.30 هستش. نمره ی IELTS 7 دارم ( speaking 7.5 listening 8 reading  6.5 و writing 6 )  قصد دارم برای Master of ENG برای دانشگاه های کانادا اقدام کنم . از اونجایی که با هزینه ی خودم قدام میکنم به نظرتون موضوع معدل برام مشکل ساز میشه ؟ چون اکثر دانشگاه ها معدل B میخوان و 2 سال آخر من B هستش . یا اینکه چون این دوره پایان نامه و پروپوزال نداره برام مشکلی پیش نمیاد ؟

ممنون میشم تجربیاتتونو باهام اشتراک بگذارین.

RE: شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه های کانادا - automotive - 15-02-2018

(14-02-2018, 09:22 PM)danial91 نوشته: سلام وقتتون بخیر . من کارشناسی از دانشگاه آزاد دارم با معدل 14.11 و معدل 2 سال آخرم حدود 15.30 هستش. نمره ی IELTS 7 دارم ( speaking 7.5 listening 8 reading  6.5 و writing 6 )  قصد دارم برای Master of ENG برای دانشگاه های کانادا اقدام کنم . از اونجایی که با هزینه ی خودم قدام میکنم به نظرتون موضوع معدل برام مشکل ساز میشه ؟ چون اکثر دانشگاه ها معدل B میخوان و 2 سال آخر من B هستش . یا اینکه چون این دوره پایان نامه و پروپوزال نداره برام مشکلی پیش نمیاد ؟

سلام
در کانادا معدل حرف اول را میزند و معدل شما پایین است، حتی پایین تر از حد مجاز برای اپلای، بهتر است با دانشگاه مکاتبه کنید، فکر می‌کنم برای دانشگاه های معمولی بتوانید اقدام کنید.
نیازی به پروپوزال و مقاله نیست.

RE: شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه های کانادا - danial91 - 15-02-2018

(15-02-2018, 12:57 PM)automotive نوشته: سلام
در کانادا معدل حرف اول را میزند و معدل شما پایین است، حتی پایین تر از حد مجاز برای اپلای، بهتر است با دانشگاه مکاتبه کنید، فکر می‌کنم برای دانشگاه های معمولی بتوانید اقدام کنید.
نیازی به پروپوزال و مقاله نیست.

بله خودم میدونم واسه ی همین هم برای Master of ENG میخوام اقدام کنم که با هزینه ی خودم برم.
اکثر دانشگاه ها میگن GPA 2 سال آخر رو میخوان یا به عبارتی 60 واحد پاس شده ی آخر. که معدل من در این زمینه 15.30 هستش .
باز هم میگین شانس کمی دارم برای اپلای ؟

RE: شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه های کانادا - AitUniversity - 15-02-2018

(14-02-2018, 09:22 PM)danial91 نوشته: سلام وقتتون بخیر . من کارشناسی از دانشگاه آزاد دارم با معدل 14.11 و معدل 2 سال آخرم حدود 15.30 هستش. نمره ی IELTS 7 دارم ( speaking 7.5 listening 8 reading  6.5 و writing 6 )  قصد دارم برای Master of ENG برای دانشگاه های کانادا اقدام کنم . از اونجایی که با هزینه ی خودم قدام میکنم به نظرتون موضوع معدل برام مشکل ساز میشه ؟ چون اکثر دانشگاه ها معدل B میخوان و 2 سال آخر من B هستش . یا اینکه چون این دوره پایان نامه و پروپوزال نداره برام مشکلی پیش نمیاد ؟

سلام
شما رشتتون چیه؟ و چه مشکلی بخواد پیش بیاد؟ چون Meng میخواید شرکت کنید زیاد مشکل نخواهید داشت. حتما معدل دروس تخصصیتون رو از 4 حساب کنید و دانشگاه های مدنظرتون رو هم چک کنید
از رنک های 7-8 به پایین رو انتخاب کنید اما شانس دارید کاملا

RE: شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه های کانادا - danial91 - 15-02-2018

(15-02-2018, 06:56 PM)AitUniversity نوشته: سلام
شما رشتتون چیه؟ و چه مشکلی بخواد پیش بیاد؟ چون Meng میخواید شرکت کنید زیاد مشکل نخواهید داشت. حتما معدل دروس تخصصیتون رو از 4 حساب کنید و دانشگاه های مدنظرتون رو هم چک کنید
از رنک های 7-8 به پایین رو انتخاب کنید اما شانس دارید کاملا

ممنون از پاسختون و وقتی که گذاشتین.

من رشتم عمران هستش. قصدم اینه برای Ryesron - York - Guelph - Mcmaster اقدام کنم . برای ارشد محیط زیست .
واسه ی همین سوال میپرسم . چون با هزینه ی خودم میخوام برم و نمره ی زبانم و معدل 60 واحد پاس کرده ی آخرم 15.60 هست احتمال پذیرش گرفتنم کمه یا زیاد ؟

امسال هم ظاهرا اکثر دانشگاه ها برای دانشجو های بین المللی فاند نداشتن و حتی با اینکه از زمان ددلاین خیلیهاشون گذشته همچنان اجازه فرستادن اپلیکیشن میدن.

سوال من اینه ایا احتمال هست با شرایط پیش اومده و اینکه اکثر دانشجو ها بدون فاند نمیرن اونجا شانس قبولی بیشتری داشته باشم امسال؟

RE: شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه های کانادا - AitUniversity - 15-02-2018

(15-02-2018, 08:33 PM)danial91 نوشته: ممنون از پاسختون و وقتی که گذاشتین.

من رشتم عمران هستش. قصدم اینه برای Ryesron - York - Guelph - Mcmaster اقدام کنم . برای ارشد محیط زیست .
واسه ی همین سوال میپرسم . چون با هزینه ی خودم میخوام برم و نمره ی زبانم و معدل 60 واحد پاس کرده ی آخرم 15.60 هست احتمال پذیرش گرفتنم کمه یا زیاد ؟

امسال هم ظاهرا اکثر دانشگاه ها برای دانشجو های بین المللی فاند نداشتن و حتی با اینکه از زمان ددلاین خیلیهاشون گذشته همچنان اجازه فرستادن اپلیکیشن میدن.

سوال من اینه ایا احتمال هست با شرایط پیش اومده و اینکه اکثر دانشجو ها بدون فاند نمیرن اونجا شانس قبولی بیشتری داشته باشم امسال؟
بله کاملا شانس دارید البته در مورد مکمستر قضیه یکم متفاوته و احتمالش میاد پایین.
حتی وسترن، ویکتوریا، اتاوا و ... رو هم مدنظر قرار بدید، 
اینکه با تاخیر اپلیکیشنتون قبول کنند رو بپرسید حتما از دپارتمان سوال کنید و چون چه الان چه سال دیگه تنها راهتون همین Meng هست با توجه به معدلتون، بنظرم هرچندجا میتونید اپلی کنید  تا امسال پذیرش بگیرید