آکادمیا کافه
مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Nasim67 - 18-06-2013

(18-06-2013, 12:33 AM)'amir.sanaat' نوشته: سلام  با تشکر از زحماتتون من دانشجوی سال آخر فیزیک هسته ای دانشگاه آزاد هستم معدلم 17 هست یک کتاب تالیف کردم و نمره آیلتس 7 دارم آیا واسه دانشگاه های خوب کانادا یا آمریکا مثل مک گیل مونترال وکلمبیا میتونم پذیرش به همراه فاند بگیرم

سلام
اشاره ای به مقطع مورد نظرتون نکرده بودید. اما به صورت کلی فاند برای مقطع دکتری خیلی بیشتر از مقطع ارشد هست. 
معدل و نمره آیلتس شما خوبه. همچنین در نظر داشته باشید که برای رشته فیزیک، شما  علاوه بر  GRE General، باید امتحان GRE Subject فیزیک هم بدید و نمرات این دو امتحان بین المللی مهم هستند. 
فقط در پرانتز عرض کنم که حواستون به فیلدی که برای تحقیق و مقالاتتون انتخاب می کنید باشه، تا خدای نکرده برای پروسه ویزا دچار مشکل نشید.

موفق باشید

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد(صرف نظر از کشور مقصد) - narsiis - 18-06-2013

سلام
من کاردانی اقتصاد از دانشگاه جامع علمی کاربردی دارم با معدل 13.67
کارشناسی بازرگانی آزاد با معدل 15.70
ایلس 7
جی مت 600
8 سال سابقه کار

می تونم ارشد از کانادا پذیرش با فاند بگیرم

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد(صرف نظر از کشور مقصد) - spt - 19-06-2013

(18-06-2013, 02:05 PM)'narsiis' نوشته: سلام
من کاردانی اقتصاد از دانشگاه جامع علمی کاربردی دارم با معدل 13.67
کارشناسی بازرگانی آزاد با معدل 15.70
ایلس 7
جی مت 600
8 سال سابقه کار
می تونم ارشد از کانادا پذیرش با فاند بگیرم

سابقه کاریتون خیلی نکته ی مثبتیه و همچنین جی مت و نمره ی آیلتس نسبتا خوب...
نکات منفی معدلتون هست و اینکه رشتتون متقاضی زیادی داره...
اینکه بتونید فاند بگیرید رو راستش اگه صادقانه بخام بهتون بگم یکم سخته...   مخصوصا کانادا که به معدل گیره خیلی...
حتما و حتما تلاش کنید رشته ای غیر از ام بی ای اقدام کنید...    ایشالا با یه پروپوزال خوب و مکاتبه ی زیاد بتونید فاند هم بگیرید...
اگه سوالی در مورد پروپوزال داشتید در اینجا بپرسید.
موفق باشید    Smile

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد(صرف نظر از کشور مقصد) - hamidkavari - 20-06-2013

سلام...
من دانشجوی ترم 6 مهندسی مکانیک دانشگاه فزدوسی مشهدم..... معدل 6ترمم تقریبا 16.5 هست...
تا سال اینده یه ISI هم بیرون میدم انشاا...  ... هنوز امتحانTOEFL GREرو هم ندادم....
واسه ارشد سال 2014 می خواستم اقدام کنم... می خواستم ببینم شانسم واسه پذیرش و همچنین فاند چقدره...
با تشکر

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد(صرف نظر از کشور مقصد) - ahmadpashaei - 20-06-2013

(20-06-2013, 02:28 PM)'hamidkavari' نوشته: سلام...
من دانشجوی ترم 6 مهندسی مکانیک دانشگاه فزدوسی مشهدم..... معدل 6ترمم تقریبا 16.5 هست...
تا سال اینده یه ISI هم بیرون میدم انشاا...  ... هنوز امتحانTOEFL GREرو هم ندادم....
واسه ارشد سال 2014 می خواستم اقدام کنم... می خواستم ببینم شانسم واسه پذیرش و همچنین فاند چقدره...
با تشکر

سلام.به سایت خودتون خوش اومدین
والا اولا باید نمرات زبان داشته باشید و بقیه رزومتون هم تکمیل بشه + کلی فاکتور دیگه مثل ارتباط با استاد و ریکام و .... تا بشه نظر داد.اینجوری من می تونم توصیه کنم که حتما در دادن مقاله جدی باشید بعلاوه معدل بالاتر.دانشگاه شما در ایران دانشگاه مادر محسوب میشه ولی در خارج چندان شناخته شده نیست پس با گزینه هایی مثل gre و معدل بالا میتونید شانستون رو به خوبی بالا ببرید.در ضمن برای آگاهی از مراحل اپلای از راهنمای پذیرش استفاده بفرمایید.

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد(صرف نظر از کشور مقصد) - Karim - 20-06-2013

(20-06-2013, 02:28 PM)'hamidkavari' نوشته: سلام...
با تشکر

درود
در تکمیل و تایید صحبت های احمد عزیز
بنظرم شما فعلا بچسبید به معدل و تافل و حفظ کردن لغت واسه جی اریی. ضمن احترام به نظر احمد عزیز مقاله بی خیال شوید چون فعلا چیزهای مهمتری دارید مخصوصا معدل که دیگه هیچ وقت فرصت جبرانش را نخواهید داشت.
اگه این انرژیتون رو پراکنده کنید نتیجه خوبی نخواهید گرفت. تا این سه مورد مشخص نشوند هیج نظری نمیشه داد/
هدفتون هم معدل کل بالای 17 و سال اخر هم که هستید معدل سال آخر بالای 18 باشه
تافل هم نمره بالای 100
جی اریی هم حداقلش  315 هرچه از 315 بالاتر شوید به خودتون خدمت کرده اید.
البته منظورم بیشتر آمریکا هست
تا این موارد رو کسب نکرده اید وارد گو د اپلای نشوید ممکنه یکی بگه نه من دیده ام کسانی که با تافل 90 و جی آریی 300 هم پذیرش داشته اند باید بگویم که اونها خیلی خوش شانس بوده اند بله خوش شانس بوده اید. طرف از هند اپلای میکنه با تافل 110 و جی اریی 320 باید با اینها رقابت کنید.. کسب این اهداف هم ساده نیست پشتکارقوی و برنامه بلند مدت یکی دو ساله میخاد که شما وقتشو دارید. جدی صحیت کردم که جدی بگیرد قضیه رو

شاد باشید

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد(صرف نظر از کشور مقصد) - hanif - 21-06-2013

سلام
دانشجوی ساله آخر رشته عمران از دانشگاه بوعلی سینا همدان

ترم زمستان فارق التحصیل میشم
معدلم 14 هستش
ویراستار کتاب ریاضی بودم و حل تمرین این درسو داشتم
مدرک زبان انگلیسی هم تا قبل اینکه فارق التحصیل بشم میگیرم چون همیشه واسه جی ار ایی و ایلتس میخوندم
میخواستم بدونم با این شرایط امکان ادامه تحصیل در خارج از کشور رو با فاند دارم؟
اگه اره از چه تاریخی باید اقدام کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنین

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد(صرف نظر از کشور مقصد) - Karim - 21-06-2013

(21-06-2013, 03:50 PM)'hanif' نوشته: سلام
دانشجوی ساله آخر رشته عمران از دانشگاه بوعلی سینا همدان

ترم زمستان فارق التحصیل میشم
معدلم 14 هستش
ویراستار کتاب ریاضی بودم و حل تمرین این درسو داشتم
مدرک زبان انگلیسی هم تا قبل اینکه فارق التحصیل بشم میگیرم چون همیشه واسه جی ار ایی و ایلتس میخوندم
میخواستم بدونم با این شرایط امکان ادامه تحصیل در خارج از کشور رو با فاند دارم؟
اگه اره از چه تاریخی باید اقدام کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنین

درود
شما پست قبلی بنده رو مطالعه بفرمایید همه مطالبش راجع به شما صادقه

هروقت که اون نمره های مطلوب رو گرفتید می تونید اقدام به اپلای کنید
معدلتون ببخشید که رک میکنم پایینه یعنی خطریه!!  اگه همه واحد هایی که هنوز مانده اند رو بیست 20 هم بگیرید بازم کمه. یعنی میخام بهت بگم ارتقا معدل واسه شما از نون شب هم واجب تره!

شاد باشید

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد(صرف نظر از کشور مقصد) - feslahkonha - 21-06-2013

سلام
کارشناس مترجمی زبان انگلیسی  با معدل 17/55و در حال حاضر دانشجوی اموزش زبان انگلیسی در مقطع ارشد  هستم تا تا بهمن 92 فارغ التحصیل میشم معدل بالای 18 خواهد بو د میتونم واسه دکتری پذیرش بگیرم؟ شانسم در کدو دانشگاههای خارجی بالاتره؟
مرسی

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد(صرف نظر از کشور مقصد) - Karim - 21-06-2013

(21-06-2013, 11:38 PM)'feslahkonha' نوشته: سلام
کارشناس مترجمی زبان انگلیسی  با معدل 17/55و در حال حاضر دانشجوی اموزش زبان انگلیسی در مقطع ارشد  هستم تا تا بهمن 92 فارغ التحصیل میشم معدل بالای 18 خواهد بو د میتونم واسه دکتری پذیرش بگیرم؟ شانسم در کدو دانشگاههای خارجی بالاتره؟
مرسی

درود
معدلتون که خیلی خوبه
دنبال فاند هم هستید یا فقط پذیرش؟ چون پذیرش با فاند و پذیرش بدون فاند دو چیز کاملا متفاوتند! که قطعا دومی خیلی ساده تر است. این سوال را پاسخ دهید دوستان راهنمایی خواهند کرد چون راجع به رشته شما بنده اطلاعات خاصی ندارم. و نمی دونم جی آریی یا تافل و مقاله واسه رشته های زبان چقدر اهمیت دارند. دوستانی که اطلاعات دارند قطعا به شما پاسخ خواهند داد.
ضمنا مراجعه به سایت دانشگاهها و دپارتما ن های مربوطه همواره بهترین رفرنس خواهد بود.

شاد باشید