آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - sasan1990 - 12-11-2013

(12-11-2013, 10:20 PM)'mahyarelc' نوشته:
درود
به فروم خوش امدید
بدون اینکه رزومتون رو اینجا عنوان کنید نمیشه حرفی در مورد پذیرش یا فاند زد، معدل، مقالات، نمرات زبان، نام دانشگاه و.... مواردی هستن که برای نظر دادن احتیاج هستن
اگه فول فاند بگیرین معمولا کفاف زندگی دو نفر رو میده (اطلاعات بیشتر در این تاپیک)
برای خوابگاه متاهلی بستگی به دانشگاه داره. برای پیدا کردن خونه به این تاپیک و سوالات در مورد خوابگاه به این تاپیک مراجعه کنید
نوع ویزای همسرتون F2 خواهد بود که میتونین برای اطلاعات بیشتر به این تاپیک مراجعه کنید

من دانشجوی شریفم دو رشته میخونم مکانیک و عمران معدلم هم 17.6 هست ریکام های خوبی هم دارم
فک میکنم بشه یه دانشگاه معمولی فول فاند گرفت
ولی نمیدونم کفاف دو نفر رو میده یا نه ؟
سوال دیگه اینکه برا ویزای خانومم چه چیزایی لازمه ؟
مدرک زبان هم میخوان ؟؟؟؟؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - mahyarelc - 12-11-2013

(12-11-2013, 10:56 PM)'sasan1990' نوشته:
من دانشجوی شریفم دو رشته میخونم مکانیک و عمران معدلم هم 17.6 هست ریکام های خوبی هم دارم
فک میکنم بشه یه دانشگاه معمولی فول فاند گرفت
ولی نمیدونم کفاف دو نفر رو میده یا نه ؟
سوال دیگه اینکه برا ویزای خانومم چه چیزایی لازمه ؟
مدرک زبان هم میخوان ؟؟؟؟؟

بله نمره زبان که بدون شک احتیاجه . هم تافل/آیلتس و هم GRE
شما به نظرم شانس بسیار خوبی برای پذیرش با فاند دارید، حتی (با توجه به نمره GRE)  برای Master  با فاند هم شانس دارید 
همونطور که گفتم بستگی به دانشگاه داره و تعریف اونها از فول فاند، بستگی به ایالت هم داره. ولی در حالت معمول فول فاند کفاف رندگی دو نفر رو میده (البته باز بستگی به خرج کردن آدم داره). لطف کنید سوالی در این مورد داشتید به تاپیکی که در پست قبلی لینک دادم مراحعه کنید
برای ویزای همسرتون هم یک لینک دادم که به اون هم نگاه بندازید، ولی در کل مدرک خاصی نمیخواد چون ایشون دارن بعنوان dependent شما میان...بابک عزیز در مورد صدور I20 اینحا توضیح داده. در صورتیکه فاندی که از طرف دانشگاه تعلق میگیره از هزینه هایی که در I20 نوشته شده بیشتر شده احتیاجی به Bank statement وجود نداره، در غیر اینصورت BS نیازه
احتمالا ترجمه ی سند ازدواجتون لازم باشه در صورتیکه آفیسر بپرسه
لطف کنید سوالای دیگه (غیر مرتبط با گرفتن پذیرش) رو در تاپیک های مرتبط بپرسید
ممنون

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - sasan1990 - 13-11-2013

یه سوال دیگه
میشه برا فاند بیشتر چونه زد ؟؟ مثلا بگی من دیپندنت دارم یه کم بیشترش کنید ؟
کسی رو سراغ دارید با این شرایط مواجه شده باشه ؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - M1KE - 13-11-2013

این موضوع را وقتی ثبت نام می‌کنید تا حدی خودشون اطلاع دارند و در هزینه‌های زندگی در نظر می‌گیرند و از طرف دیگه هزینه‌های نفر دوم در مقایسه با نفر اول ناچیز هست. برای نمونه از حدود ۳۰ هزار دلاری که سالانه شما می‌بایست در نظر بگیرید حدود ۱۸ هزارتای اون برای Tution and fee هست که فقط مربوط به نفر اصلی هست و حدود ۱۲ هزارتا هم به طور مشترک مربوط به هزینه اسکان (که می‌تونه مشترک هم استفاده بشه) و خورد و خوراک هست.

به عبارتی حتی اگر میزان فاندی که به شما می‌دهند برای یک نفر باشه به نظرم تامین کردن هزینه‌های نفر دوم از حساب شخصی که بیشتر فقط شامل خورد و حوراک هست خیلی کار سختی نخواهد بود و با کمی صرفه‌جویی بیشتر هم امکان‌پذیر هست. من اگر خودم بودم سر این چند هزار دلار اضافی چونه نمی‌زدم و جدای از اینکه با توجه به اینکه از ابتدا اطلاع دارند که شما متاهل هستید قاعدتا فاند شما را کمی بیشتر در نظر می‌گیرند. وقتی I-20 را می‌دهند دقیق محاسبه شما که هزینه هر کدام از اینها برای شما چقدر هست و چه بخشی ازاون رو دانشگاه خواهد داد در صورتی که فول فاند باشید اینها را هم در نظر می‌گیرند.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Torkan - 13-11-2013

(13-11-2013, 01:18 AM)'sasan1990' نوشته: یه سوال دیگه

دوست عزیز تنها چیزی که تعیین کننده فاند هستش رزومه شما هستش و لاغیر
اونا تمامی موارد رو بررسی میکنند و خودشون هم بهتر میدونند که هزینه ها واسه یه فرد مجرد فرق داره با متاهل ولی واسه گرفتن فاند تو امریکا به فکر رزومه درسی و BACKGROUAND  باشید
اکثر دانشگاههای امریکا هزینه ای بالغ بر 30000در سال از شما میخواهند حالا ممکنه 40000 یا 25000 هم داشته باشیم ولی درحالت متوسط همون 30هزار تاست...در ضمن هزینه های فرد دوم قطعا کمتر از فرد اول هستش (برای مثال فقط لازمه شما 16000 TUITION AND FEE بدید چون دانشجویید) البته اگه فاند نداشه باشین...
در نهایت اینجا رو هم بخونید
http://www.academiacafe.com/wiki/doku.php?id=%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9_%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C
بااحترام

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Babak - 14-11-2013

(13-11-2013, 01:18 AM)'sasan1990' نوشته: یه سوال دیگه

این سوال خیلی به این موضوع مربوط نیست، به طور خلاصه بگم که فاند برای دانشجوها یک سقفی داره و این طور نیست که اگر استاد بخواهد بتونه به شما مثلا ماهی ۵۰۰۰ دلار حقوق بده. سقف حقوق‌ها بسته به دانشگاه و شهری که دانشگاه درش واقع شده فرق می‌کنه و همه جا یکسان نیست. حالا بسته به این که به شما در ابتدا چقدر حقوق داده باشند، ممکنه بتونید یک مقدار بیشتر بگیرید، اما اگر از ابتدا تا سقفی که می‌تونستند به شما حقوق داده‌اند دیگه کاری از دست‌شون برنمیاد. یک مطلب دیگه هم این که معمولا سقف حقوق‌ها طوری تعیین شده که مخارج یک نفر رو بده و در اغلب مواقع لازم هست که برای نفر همراه شما bank statement داشته باشید، اما میزان مبلغ اضافی برای نفر دوم خیلی زیاد نیست و معمولا بین ۳ تا ۵ هزار دلاره.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - niko0k - 14-11-2013

سلام. من دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی اصفهانم. معدلم 14.6 و برای آیلتس می خونم که فکر می کنم 7  می گیرم. GRE دادم اما خیلی خوب نبود جواب هنوز نگرفتم . به نظر شما چقدر شانس برای آمریکا با فاند و در چه دانشگاههایی دارم . برای اقدام در اروپا کجاها مناسبتر هست ؟ خیلی ممنون از کمکی که به ما می کنید.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - mahnaz103 - 15-11-2013

(14-11-2013, 11:38 PM)'niko0k' نوشته: سلام. من دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی اصفهانم. معدلم 14.6 و برای آیلتس می خونم که فکر می کنم 7  می گیرم. GRE دادم اما خیلی خوب نبود جواب هنوز نگرفتم . به نظر شما چقدر شانس برای آمریکا با فاند و در چه دانشگاههایی دارم . برای اقدام در اروپا کجاها مناسبتر هست ؟ خیلی ممنون از کمکی که به ما می کنید.

سلام 
دوست عزیز شما تاپیک های مربوطه رو کامل بخونید ، خیلی اطلاعات خوبی دوستان قرار دادند راجع به پذیرش و فاند در مقطع ارشد 
من خلاصه خدمتتون عرض میکنم 
1- معدل لیسانس مهمه ،  متاسفانه معدل شما خوب نیست اما این دلیل نمیشه نتونید پذیرش بگیرید 
2- برای ارشد فاند به ندرت پیش میاد ، بیشتر فاند ها برای مقطع دکتری هستش 
3- برای امریکا جی آر ایی خیلی خیلی خلیلی مهمه 
4- نمره زبان هم که خب مسلما مهمه.نمره 7 خوبه  
5- از دانشجوی لیسانس انتظار مقاله نمیره اما داشته باشید ، اونم مقاله خارجی درست حسابی ، امتیاز خوبیه براتون 
6- توصیه نامه از اساتید امتیاز محسوب میشه 
7- اروپا جی آر ایی نمیخواد اما خب داشتنش اونم با نمره ی خوب امتیاز محسوب میشه 
نکته ی خیلی خیلی مهم اینه که رزومه ی شما کلا یجا بررسی میشه و معدل و نمره زبان و جی آر ایی و همه چیز در کنار هم معنی داره و ضعیف بودن در یکی دلیل بر  نا امیدی از گرفتن پذیرش  نمیشه Smile
موفق باشید 

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - ahmadpashaei - 15-11-2013

(14-11-2013, 11:38 PM)'niko0k' نوشته: سلام. من دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی اصفهانم. معدلم 14.6 و برای آیلتس می خونم که فکر می کنم 7  می گیرم. GRE دادم اما خیلی خوب نبود جواب هنوز نگرفتم . به نظر شما چقدر شانس برای آمریکا با فاند و در چه دانشگاههایی دارم . برای اقدام در اروپا کجاها مناسبتر هست ؟ خیلی ممنون از کمکی که به ما می کنید.

خوش آمدین
دانشگاهتون که بد نیست ولی معدلتون خیلی جالب نیست[img]images/smilies/confused.gif[/img] معمولا در آمریکا اول معدل و بعد GRE  و بعدش مقاله مهمه. اگر هنوز دانشجو هستین فکر کنم 2 ترم دارید که میتونه به خوبی معدلتون رو بالا بکشه البته میدونم اینکار در صنعتی اصفهان سخته ولی میشه بهترش کرد. GRE رو جدی بگیرید چون ارزش داره واقعا.
موفق باشید

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - samani - 15-11-2013

سلام
من معدل لیسانسم 16.25 از دانشگاه آزاد قزوین رشته عمران و معدل ارشدم 17.25 از دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوینه.
با داشتن 1 مقاله ISI و یک مقاله در یکی از کنفرانس های بین المللی برگزار شده در داخل کشور,و نمره IELTS 7,چقدر شانس برای گرفتن فاند کامل در آمریکا دارم؟و کدوم دانشگاهاش؟
ممنون