آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 18-09-2011

(18-09-2011, 11:25 AM)poweronline نوشته: من دانشگاه آزاد شهرستان هستم و فکر میکنم که دانشگاه USF بالای 100 باشه،و GRE مشکل من روی V هست (وقت اصلا ندارم همش 1 ماه) و Q رو فکر می کننم بتونم کامل بگیرم چون ریاضیم خیلی خوبه.حالا چی واسه USF بدون فاند شانس دارم؟
راستش تقریبا غیرممکنه که من بتونم به شما بگم برای یک دانشگاه خاص امکان گرفتن پذیرش دارید یا خیر. شما ممکنه با شرایط بسیار بهتر از شرایطی که در حال حاضر دارید از یک دانشگاه درجه دو رد بشید، ولی از یک دانشگاه درجه یک پذیرش با فاند بگیرید. دلیلش هم اینه که در امریکا چیزی مثل کنکور سراسری وجود نداره که افراد دانشگاه‌ها رو به ترتیب لیست کنند و بر اساس اولویت رتبه در کنکور قبول بشن. دانشگاه USF ممکنه یک سال ظرفیت پذیرش نداشته باشه یا تعداد متقاضیانش به هر دلیلی (مثل شرایط بد اقتصادی و غیره) بالا بره و شما موفق به گرفتن پذیرش ازش نشید. به همین خاطر لازمه که حتما برای چیزی در حدود ۱۰ تا دانشگاه اقدام کنید تا شانس خودتون رو افزایش بدید.
این که احتیاجی به فاند ندارید شانس شما رو خیلی بالاتر می‌بره و طبیعتا هر چه نمره بهتری در GRE بیارید باز شانس‌تون بیشتر خواهد شد.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 18-09-2011

(18-09-2011, 07:09 PM)starry_eyed نوشته: سلام بابک عزیز
من رشته‌ام نرم افزاره و در حال کار بر روی پایان نامه ی کارشناسی ارشدم هستم. فعلن معدلم 17.2 هست و مقاله هم ندارم، تازه دارم یه مقاله مینویسم که امیدوارم چاپ بشه. دانشگاه آزاد هم درس میخونم. قبل از اینکه پایان نامه‌ام رو شروع کنم تصمیم‌‌ام قطعی بود که تلاش کنم تا برای دکترا پذیرش بگیرم ولی الان که یکساله دارم روی پایان نامه‌ام کار میکنم دچار شک شدم. نمیدونم خارج از ایران بعد از گرفتن دکترا مسیر شغلی آدم چه تغییری میکنه ولی از اینکه صرفن تدریس کنم یا کارم نوشتن مقاله های بی سر و ته باشه خوشم نمیاد. منظورم این نیست که ازتحقیق و درس خوندن متنفرم، الانم موضوع تحقیقیمو دوست دارم ولی خیلی هم انگیزه و شوق فراوون برای ادامه‌اش ندارم و از طرف دیگه آینده ی شغلی ادامه ی این راه برام مبهمه. به نظر شما رشته هایی مرتبط با نرم افزار هست که گرفتن فوق مجدد اونها مفید باشه و آینده ی شغلی خوبی هم داشته باشه یا اینکه به فکر دکترا باشم بهتره؟
من هنوز نمره ی تافل و GRE ندارم ولی مطمئن ام میتونم نمره های خوبی بگیرم. با توجه به اینکه آزاد درس میخونم و معدل و کار تحقیقی درخشانی ندارم، به نظرتون شانس گرفتن پذیرش و فاند از آمریکا رو دارم؟
درود
به نظر من شما شانس دارید، ولی از اهمیت نمره TOEFL و GRE غافل نشید. تاثیر این نمرات در گرفتن پذیرش بسیار زیاده. در مورد گرفتن دکترا هم به نظر من شما حتما حتما برای دکترا اقدام کنید. شانس گرفتن پذیرش و فاند برای دکترا بیشتر از شانس گرفتن فوق لیسانسه. در حین گرفتن دکترا اگر به این نتیجه رسیدید که مایل به ادامه نیستید، راحت می‌تونید برای فارغ‌التحصیلی اقدام کنید و یک مدرک کارشناسی ارشد دیگه بگیرید و فارغ‌التحصیل بشید.
این رو هم بگم که شما اگر دکترا بگیرید لازم نیست که حتما استاد دانشگاه بشید. اغلب فارغ‌التحصیلان دکترا در رشته‌ی کامپیوتر در امریکا وارد بازار کار می‌شن و جذب صنعت می‌شن. معمولا موقعیت‌های شغلی برای کسانی که دکترا دارند در امریکا بهتره و حقوق‌ها هم بالاتر هست.

مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا - setasreh11 - 20-09-2011

سلام به بابک عزیز
من در حال حاضردانشجوی کارشناسی ارشد فیزیک دانشگاه شریف هستم معدلم بالای ۱۸. ولی معدل لیسانس ام ۱۴ که اصلا خوب نیست .میخواستم برای دکترا از امریکا پذیرش بگیرم که یک سری مشکل دارم.
یکی اینکه من متاهل هستم و برام مهمه که همسرم اونجا بتونه کار خوبی پیدا کنه . اون لیسانس آمار داره و کارش مارکتینگ و بازاریابی ه .چند سالی هم تجربه داره.به نظر شما چقدر میشه خوشبین بود که همسرم اونجا مشکل کار نداشته باشه؟ و اینکه آیا میشه برای این مسئله قبل از رفتن اقداماتی کرد؟
.برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های خیلی خوب نمره تافل و GRE حد اقل چقدر باید باشه؟
اگر بعد از فارغ التحصیلی بخوای پذیرش بگیری باید مدرک فوق لیسانس ام خرید؟
من تز مو تازه شروع کردم و احتمال اینکه تا سال دیگه مقاله خوبی بشه زیاده.آیا ارزش شو داره آدم یک سال صبر کنه و بعد از چاپ شدن مقاله بخواد پذیرش بگیره؟ یا فرق چندانی نمیکنه؟ چون برای من خیلی مهمه که دانشگاهی که میخوام برم تراز اول باشه

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 21-09-2011

(20-09-2011, 01:46 PM)setasreh11 نوشته: سلام به بابک عزیز
من در حال حاضردانشجوی کارشناسی ارشد فیزیک دانشگاه شریف هستم معدلم بالای ۱۸. ولی معدل لیسانس ام ۱۴ که اصلا خوب نیست .میخواستم برای دکترا از امریکا پذیرش بگیرم که یک سری مشکل دارم.
یکی اینکه من متاهل هستم و برام مهمه که همسرم اونجا بتونه کار خوبی پیدا کنه . اون لیسانس آمار داره و کارش مارکتینگ و بازاریابی ه .چند سالی هم تجربه داره.به نظر شما چقدر میشه خوشبین بود که همسرم اونجا مشکل کار نداشته باشه؟ و اینکه آیا میشه برای این مسئله قبل از رفتن اقداماتی کرد؟
.برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های خیلی خوب نمره تافل و GRE حد اقل چقدر باید باشه؟
اگر بعد از فارغ التحصیلی بخوای پذیرش بگیری باید مدرک فوق لیسانس ام خرید؟
من تز مو تازه شروع کردم و احتمال اینکه تا سال دیگه مقاله خوبی بشه زیاده.آیا ارزش شو داره آدم یک سال صبر کنه و بعد از چاپ شدن مقاله بخواد پذیرش بگیره؟ یا فرق چندانی نمیکنه؟ چون برای من خیلی مهمه که دانشگاهی که میخوام برم تراز اول باشه
معدل فوق لیسانس شما خیلی خوبه و با داشتن نمره‌های خوب TOEFL و GRE می‌شه تا حد خوبی معدل لیسانس رو جبران کرد. به نظرم اگر دنبال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های تراز اول هستید، نمره TOEFL iBT شما باید بالای ۱۰۰ باشه و نمره GRE بالای 1300.
اگر بعد از فارغ‌التحصیلی پذیرش بگیرید باز هم لازمه که مدرک فوق رو خریداری کنید یا از طریق دیگه‌ای آزاد کنید.
در مورد مقاله هم به نظر من فقط در صورتی که فکر می‌کنید می‌تونید در یک ژورنال درجه یک مقاله رو چاپ کنید، چنین زمانی رو بگذارید، ولی اگر در یک ژورنال نه چندان شناخته شده چاپ کنید، احتمالا شانس پذیرش شما در دانشگاه‌های تراز اول رو خیلی تغییر نخواهد داد، هر چند که به هر حال مقاله یک مقدار تاثیر مثبت خواهد داشت، ولی صرف کردن یک سال برای یک مقاله معمولی چندان منطقی نیست.

در مورد همسر شما، من خیلی در مورد رشته بازاریابی و احتمال پیدا کردن کار مناسب در این زمینه اطلاع ندارم، اما این رو می‌دونم که بازاریابی در امریکا احتیاج به زبان بسیار خوب داره. شاید بهترین کار برای این که ایشون بتونه شانس پیدا کردن کار رو افزایش بده این باشه که از الان روی زبان انگلیسی خیلی کار کنند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - maryam4312 - 22-09-2011

درود
-فوق لیسانس فتونیک دانشگاه علم و صنعت معدل حدود 16

- 2مقاله در کنفرانس
-هنوز امتحان زبان ندادم

1-شانسم برای گرفتن فول فاند از آمریکا و کانادا چقدره ؟ و حدودا از دانشگاههایی با چه رنکی؟
2-به نظرتون وقتم رو برای جی آر ای بذارم یا اینکه اقدام به گرفتن پذیرش از اروپا و کانادا بکنم؟چون میخوام زودتر این کار انجام بشه

3-واقعا تاثیر مقاله چقدره؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 22-09-2011

(22-09-2011, 10:06 AM)raha نوشته: درود
-فوق لیسانس فتونیک دانشگاه علم و صنعت معدل حدود 16

- 2مقاله در کنفرانس
-هنوز امتحان زبان ندادم

1-شانسم برای گرفتن فول فاند از آمریکا و کانادا چقدره ؟ و حدودا از دانشگاههایی با چه رنکی؟
2-به نظرتون وقتم رو برای جی آر ای بذارم یا اینکه اقدام به گرفتن پذیرش از اروپا و کانادا بکنم؟چون میخوام زودتر این کار انجام بشه

3-واقعا تاثیر مقاله چقدره؟
من در مورد رشته شما و به طور کلی رشته فیزیک چندان اطلاعاتی ندارم، اما فکر می‌کنم که شما شانس خوبی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های بین رنک ۳۰ به بعد داشته باشید، منتها نمره زبان و gre هم خیلی مهمه و بدون اون‌ها نمی‌شه نظر درستی داد.
۲. من از کیفیت و سطح دانشگاه‌های اروپا و کانادا در رشته فیزیک اطلاع ندارم، اما اگر سطح‌شون با سطح دانشگاه‌های امریکا خیلی فرق داره، به نظرم برای GRE وقت بگذارید و تلاش‌تون رو بکنید که از امریکا پذیرش بگیرید.
۳. مقاله تاثیر زیادی می‌تونه داشته باشه، اگر در یک ژورنال یا کنفرانس خیلی معتبر چاپ بشه. در غیر این صورت تاثیرش خیلی زیاد نیست، ولی به هر حال اثر مثبت داره.

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا - arash66110 - 27-09-2011

سلام .ميخواستم بپرسم دانشگاهي مثل sought Florida كه رنكش خيلي پايينه.ارزش رفتن براي دكترا را داره؟
يعني منظورم اينه كه از اينجور دانشگاه ها اگه كسي فارغ التحصيل دكترا بشه شانسي واسه پيدا كردن كار داره تو امريكا
در رشته مهندسي؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا - Babak - 28-09-2011

شانس که برای پیدا کردن کار حتما خواهید داشت، ولی طبیعتا انتظارات‌تون رو باید در حد منطقی نگه دارید و بدونید که کسی که از چنین دانشگاهی فارغ‌التحصیل می‌شه احتمالا نمی‌تونه همون موقعیت‌های شغلیِ کسی که از مثلا stanford فارغ‌التحصیل می‌شه رو داشته باشه. به عنوان مثال فارغ‌التحصیلان دکترا از دانشگاه‌های رتبه پایین نمی‌تونند به راحتی شغل‌های آکادمیک (هیات علمی) بگیرند یا حتی احتمالا نمی‌تونند در مراکز تحقیقاتی خیلی خوب کار پیدا کنند، اما به احتمال زیاد می‌تونند در شرکت‌ها کار پیدا کنند.

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا - Karim - 28-09-2011

(28-09-2011, 11:59 AM)Babak نوشته: شانس که برای پیدا کردن کار حتما خواهید داشت، ولی طبیعتا انتظارات‌تون رو باید در حد منطقی نگه دارید و بدونید که کسی که از چنین دانشگاهی فارغ‌التحصیل می‌شه احتمالا نمی‌تونه همون موقعیت‌های شغلیِ کسی که از مثلا stanford فارغ‌التحصیل می‌شه رو داشته باشه. به عنوان مثال فارغ‌التحصیلان دکترا از دانشگاه‌های رتبه پایین نمی‌تونند به راحتی شغل‌های آکادمیک (هیات علمی) بگیرند یا حتی احتمالا نمی‌تونند در مراکز تحقیقاتی خیلی خوب کار پیدا کنند، اما به احتمال زیاد می‌تونند در شرکت‌ها کار پیدا کنند.

بابک جان
سلام
سوالی که واسه من راجع به این ارسال شما پیش اومده اینه که آیا مگر CV تعیین کننده پیدا کردن موقعیت کاری نیست یا صرف اسم دانشگاه؟! مثلا کسی که از یک دانشگاه با رنک پایین فارغ التحصیل شود اما CV قوی تری در مقایسه با کسی که از رنک بالا فارغ التحصیل داره شانس کمتری خواهد داشت ؟
مرسی

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا - Babak - 30-09-2011

کریم جان

در امریکا هم این طور نیست که کسی به اسم دانشگاه محل تحصیل ادامه نده و برای کسی مهم نباشه و فقط کارهای شما باشه که مورد ارزیابی قرار بگیره. دانشگاه محل تحصیل (به خصوص در مقاطع بالا) یکی از موارد قوت یا ضعف رزومه هست و فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه‌های خوب به خودی خود رزومه شما رو قوی‌تر خواهد کرد. ضمن این که واقعیت اینه در اکثر مواقع استادها و محیط‌های تحقیقاتی در دانشگاه‌های رده پایین به خوبی دانشگاه‌های خوب نیستند و این خودش باعث می‌شه که کارهای دانشجویان این دانشگاه‌ها در اغلب مواقع کارهای خیلی قوی‌ای نباشه. البته این رو هم باید اضافه کنم که به هر حال دانشگاه همه چیز نیست و کسی که در یک دانشگاه خیلی خوب هیچ کار مهمی انجام نداده باشه قطعا وضعیت بهتری از کسی در یک دانشگاه رده پایین کارهای ارزشمندی انجام داده نخواهد داشت.