آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - mahyarelc - 17-09-2013

(17-09-2013, 01:22 PM)'abiafshar' نوشته: بله شما درست می گی. من باید یکم واضح تر می گفتم.
تافل با نمره ی 95 رو دارم. ولی GRE رو هنوز امتحان ندادم و نمی دونم چند می شه به همین خاطر گفتم یک نمره ی خوب.
رشتم هم کامپیوتر- نرم افزار هست. بقیه ی چیزها رو هم که همشون رو گفتم.
حالا لطف کنید و دقیق بگید که شانسم چقدره؟ ممنون از همگی

درود
به فروم خوش امدید
به نظر من با این رزومه و در صورتیکه میفرمایید GRE نمره خوبی بگیرید شانس خوبی برای پذیرش با فاند از دانشگاههای خوب امریکا دارید
نکته مثبت شما نمره لیسانس بالاست که اگه با GRE خوب جمع بشه شانستون رو خوب بالا میبره
نمره تافلتون هم (برای اکثر دانشگاههای امریکا) خوب هست
اگه تصمیم به اپلای گرفتید سعی کنید وقت خوبی رو GRE بگذارید
در مرجله اپلای هم به نظرم بد نیست اگه توصیه نامه هایی که میگیرید روی توانایی های پژوهشی شما تاکید کنند
ولی توجه کنید که همه این صحبتهای  اینجا حدس و گمان هست و تضمین صددرصدی برای پذیرش فول فاند نمیده، پس فکر همه جا رو بکنید که برنامه زندگیتون به هم نخوره

شانس گرفتن پذیرش از امریکا - m.vatanmakan - 19-09-2013

سلام و با عرض خسته نباشید. من در مقطع کارشناسی رشتم علوم آزمایشگاهی بوده و در مقطع کارشناسی ارشد مهر 92 در رشته خونشناسی آزمایشگاهی (هماتولوژی) در دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شده ام . میخواستم بدونم برای گرفتن بورسیه از دانشگاههای امریکا یا کانادا در این رشته شانسی وجود داره ؟ و اگه امیدی هست زمان مناسب برای امتحان زبان برای من کی خواهد بود و کدوم امتحان رو بدم بهتره ؟ 
باتشکر

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - majid33 - 19-09-2013

با سلام
ارشد مکانیک دانشگاه شریف هستم معدل فعلا حدود 16.50
معدل کاردانی مکانیک: 15.21 و کارشناسی 18.70 از دانشکده فنی انقلاب
این سطح معدل برای پذیرش و گرفتن فاند از دانشگاه های سطح بالای امریکا برای دکترای مکانیک یا هوافضا کافیه؟
حالا که یک سال از تحصیلم باقی مونده این فرصت را علاوه بر معدل برای مقاله صرف کنم یا روی افزایش نمره gre  ؟
ایا ارزش داره که یک سال اپلای رو عقب بندازم تا نمره gre بالا بدست بیارم؟
فعلا 4 مقاله isi دارم.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Torkan - 19-09-2013

(19-09-2013, 08:04 PM)'majid33' نوشته: با سلام
این سطح معدل برای پذیرش و گرفتن فاند از دانشگاه های سطح بالای امریکا برای دکترای مکانیک یا هوافضا کافیه؟
حالا که یک سال از تحصیلم باقی مونده این فرصت را علاوه بر معدل برای مقاله صرف کنم یا روی افزایش نمره gre  ؟
فعلا 4 مقاله isi دارم.

سلام همرشته ای
ببینید شما باید تافل و جی ار ایتون مشخص بشه تا نظر بدیم یا بدن ولی در حالت کلی مقاله کافیه اگه ISI هستش
صد درصد برین زوم کنین رو جی ار ای و تافل (به خصوص اولی) اگه فاند و یا پذیرش میخواین
معدلتون خوبه البته ارشد رو یکم هم بالاتر بود خوب بود ولی مقاله هست در عوض
من که میگم شانس دارین
اگه مشکل هزینه ندارین امروز بهتر از فرداست واسه رفتن!
بااحترام

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - andria57 - 19-09-2013

سلام
من آندریا هستم
لسیانس رشته مدیریت بازرگانی با معدل 16/85
وفوق بازرگانی شاخه مالی بازرگانی از استرالیا بانمره A

14 سال سابقه درسازمانی مرتبط با رشته تحصیلیم رو دارم
ولی به دلیل اینکه سازمان موردنظرتحریمه نمی دونم میشه ازاین مورد جهت اخذ
پذیرش استفاده کنم یا خیر؟
درخصوص امکان اخذپذیرش از دانشگاه های امریکا درمقطه فوق لیسانس راهنمایی بفرمایین که:
1- کدام دانشگاه/دانشگاهها شانس بیشتری دارم؟
2- بدون ارائه سوابق کاری چطور؟
3-  اگر هزینه دانشگاه رو خودم بپردازم شرایط چگونه خواهدبود؟ شانسم چقدرخواهد بودجهت اخذپذیرش؟ وبعد از آن خواهم تونست فاندبگیرم؟
سپاس

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - mahyarelc - 19-09-2013

(19-09-2013, 08:04 PM)'majid33' نوشته: با سلام
فعلا 4 مقاله isi دارم.

درود
به فروم خوش امدید
کلا معدل کاردانی فاکتور مهمی نیست. معدل کارشناسی مهمه که شما معدلتون بسیار خوبه (البته دانشگاه کارشناسیتون شناخته شده نیست)
معدل ارشدتون هم خوبه، کلا دانشگاه شریف در امریکا شناخته شده هست و امتیاز مثبتی برای شما هست
با توجه به اینکه 4 مقاله isi دارید به نظرم بیشتر وقتتون رو صرف GRE بکنید
با یک GRE خوب بدون شک شانس خوبی برای دانشگاههای سطح بالای امریکا دارید

در مورد اینکه ارزش داره یا نه به خودتون بستگی داره و اینکه حدفتون چه دانشگاهی باشه، شما تا همین الان رزومه خوبی دارید ولی اگه برای top 10 بخواین پذیرش بگیرین شاید احتیاح به صرف وقت زیادی روی GRE و باز بهبود رزومه باشه...البته کلا رقابت اینقدر زیاده که بازم تضمینی نیست
به نظرم با همین رزومه شما برای سال بعد میتونید از دانشگاه خوبی پذیرش بگیرید

البته در هرصورت رشته مکانیک و هوافضا کمی برای ویزا حساسیت برانگیز هستند (هوافضا بیشتر) که متاسفانه باید این مورد رو هم درنظر داشت
موفق باشید

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Torkan - 20-09-2013

(19-09-2013, 09:17 PM)'andria57' نوشته: سلام
من آندریا هستم
درخصوص امکان اخذپذیرش از دانشگاه های امریکا درمقطه فوق لیسانس راهنمایی بفرمایین که:
3-  اگر هزینه دانشگاه رو خودم بپردازم شرایط چگونه خواهدبود؟ شانسم چقدرخواهد بودجهت اخذپذیرش؟ وبعد از آن خواهم تونست فاندبگیرم؟
سپاس

سلام دوست عزیز
ببینید معدل لیسانستون لب لب هست!یعنی متوسط به بالا به نظر من
ولی از اونجا که میدونم رشته شما GMAT یا GRE میخواد
دوستان با تجربه بگن من دقیق نمیدونم
این امتحان بسیار مهم هستش واسه امریکا
در ضمن فک کنم دیگه تافل نیازی نباشه بدین چون استرالیا هستین
راجع به سابقه کار هم تاثیر داره ولی نه به ان شدت سایر موارد رزومه
بازم میگم بذارید دوستانی که دی این رشته هستن پاسخ بدن
راجع به سوال اخرتون همه چی بستگی به شرایط داره گه فاند بدن یا نه
در ضمن این تحریم هم تو ویزا ممکنه مشکل ساز باشه دیگه
توصیه من:
شما از همین الان شروع به جستجو در دانشگاههای امریکا بکن و REQUIREMENT ها
بااحترام

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Nasim67 - 20-09-2013

(19-09-2013, 09:17 PM)'andria57' نوشته: سلام
من آندریا هستم
سپاس

سلام
اینکه سابقه کار دارید خوب هست اما برای اپلای کردن لزوما به کارتون نمیاد. اینکه سازمان تحریمی هست و کار کردن شما اونجا چه تاثیری ممکنه در پروسه ویزا ( و نه پذیرش) داشته باشه رو اینجا بحث نمی کنیم اما بدونید که تجربه کاریتون بعدها ممکنه در تحصیل به دردتون بخوره و درک بعضی مفاهیم بازرگانی رو براتون ساده تر کنه اما به خودیه خود اصولا باعث افزایش شانس پذیرشتون نمی شه. 
برای مدیریت بازرگانی به خصوص گرایش بازاریابی، اکثر دانشگاه ها از شما GMAT می خوان. که خب نمره شما در این امتحان، به همراه سایر فاکتورهای رزومتون می تونه تعیین کننده ی حدود تقریبی دانشگاه های هدفتون باشه. 
فاند برای دوره ارشد خیلی کم هست. علی الخصوص در Business School که در امریکا بسیار پرطرفدارن!! اما خب اگه نمره GMAT تون بالا باشه، شانستون برای دریافت فاند خیلی بالاتر می ره. 
موفق باشید

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - aminnazarian - 24-09-2013

سلام
دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید،
مهندس مکانیک (دانشگاه آزاد کرج) معدل 16.50
فوق لیسانس هوافضا (دانشگاه صنعتی مالک اشتر) معدل 18.40
10 مقاله داخلی
4 کنفرانس بین الملی (3 تا IEEE که 2 تاش هم تو کنفرانس IEEE هوافضای آمریکا ارائه شده)
1 مقاله ISI تو ژورنال آمریکایی، 1 مقاله سابمیت
1 ژورنال داخلی ( به زبان انگلیسی)
3 توصیه نامه از اساتید تحصیل کرده از دانشگاه میشیگان، دانشگاه موسکو و دانشگاه برادفورد (انگلستان)
سطح زبانم خوبه و دارم برای امتحان تافل آماده میشم.

آیا برای بورس در مقطع دکترا در آمریکا یا دانشگا های خوب اروپا شانس دارم.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Simon2007 - 24-09-2013

(24-09-2013, 04:38 PM)'aminnazarian' نوشته: سلام
دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید،
مهندس مکانیک (دانشگاه آزاد کرج) معدل 16.50
فوق لیسانس هوافضا (دانشگاه صنعتی مالک اشتر) معدل 18.40
10 مقاله داخلی
4 کنفرانس بین الملی (3 تا IEEE که 2 تاش هم تو کنفرانس IEEE هوافضای آمریکا ارائه شده)
1 مقاله ISI تو ژورنال آمریکایی، 1 مقاله سابمیت
1 ژورنال داخلی ( به زبان انگلیسی)
3 توصیه نامه از اساتید تحصیل کرده از دانشگاه میشیگان، دانشگاه موسکو و دانشگاه برادفورد (انگلستان)
سطح زبانم خوبه و دارم برای امتحان تافل آماده میشم.
آیا برای بورس در مقطع دکترا در آمریکا یا دانشگا های خوب اروپا شانس دارم.

اگر روي 3 مورد زير وقت كافي بگذاريد شانس بالايي خواهيد داشت: 

تماس با اساتيد كه با شما روي يك موضوع كار ميكنند 
تافل 100 به  بالا
GRE‌ به ميزان 315 به بالا. 

اگر مورد 2و3 رو نتونستيد در اين حد بياريد ،  با توجه به رزومه با ارتباط گرفتن با اساتيد ممكنه در اين 2 مورد مورد استثنا واقع بشيد. بودن كساني كه بخاطر سوابق تحقيقاتي ازشون فقط نمرات زبان مينيمم خواسته شده و برعكس كساني كه با نمرات بالا و شرايط خوب نتونستن موفق بشن. درصدي از شانس رو در نظر داشته باشيد. ( پيش فرض آمريكا) 

شادزي[img]images/smilies/smile.gif[/img]