آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - y.azizi - 28-08-2013

سلام بابک. ممنون بابت توضیحتون. قبول دارم رزومه طولانیه. در مورد اعتبار کنفرانس ها هم حق با شماست. ولی همین مقالات رو به کنفرانس های IEEE  معتبر خارج از کشور فرستادم قبول شد ولی هزینه ثبت نامشون معمولا زیاده که از توانم خارج بود. در مورد مقالاتی که Submitted to  هستند هم حق میدم به شما ولی وقتی موضوع رو با چندین مسئول کمیته پذیرش دانشگاه های آمریکا مطرح کردم و حتی در این مورد با یکیشون تلفنی صحبت کردم. کلیت نظرشون این بود که مثل چیزی که شما گفتید در مقالات کنفرانس submitted to  نداشته باشید ولی در قست journal اشکال نداره. این مقالاتی که الان من submitted to  گذاشتم تا یک ماه دیگه انشاالله جواب داوری شون میاد و انشالله برای آپلود کردن رزومه م تو مراحل اپلای دیگه accepted  خواهند بود. این first draft هستش. ولی در کل حق باشماست. مرسی. در مورد رشته های major  و minor خداییش یه مقدار فک کنم که درست نوشتم. خب نا سلامتی رشته مه ها [عکس: smile.gif]. این روزها کاری ندارم به جز خواندن gre و تافل. ممنون میشم اگه لطف کنید نظرتون رو راجع به دیگر دانشگاه های لیست بنده بفرمایید. خیلی لطف میکنید. ممنون
(28-08-2013, 11:13 AM)'Babak' نوشته: اول یکی دو تا مطلب در مورد رزومه شما.
۱. رزومه شما خیلی طولانیه و این نکته منفی محسوب می‌شه. چون تعداد مقالات‌تون زیاده می‌شه تخفیف داد و گفت به جای حداکثر ۲ صفحه، شما حداکثر ۳ صفحه رزومه داشته باش. البته راستش من خودم وقتی می‌بینم بعضی از افراد تعداد زیادی مقاله "submitted to" در قسمت پابلیکیشن آوردن یک کم بهم احساس «آب بستن» در رزومه دست می‌ده، اما احتمالا این مساله شخصیه و شاید آوردن این مقاله‌ها نکته منفی نباشه.
۲. رشته‌هایی که شما به عنوان Minor آوردید، رشته Minor نیستند، بلکه گرایش رشته اصلی شما هستند. به گرایش minor نمی‌گن.
در مورد شانس شما
معدل‌های شما متوسط و شاید کمی زیر متوسطه. به خصوص معدل فوق شما یک مقدار پایینه. از نظر تعداد مقاله وضع شما خوبه، اما از نظر کیفیت کنفرانس یا ژورنال‌هایی که مقاله‌های شما چاپ شده، خیلی وضع خوبی ندارید. در نتیجه به نظر من روی GRE خیلی تمرکز کنید و سعی کنید که حتما نمره بالایی در GRE بیارید تا شانس‌تون افزایش پیدا کنه.
من اگر جای شما بودم برای دانشگاه‌های خیلی تاپ مثل Berkeley و CMU و Northwestern و ... اقدام نمی‌کردم، مگر این که نمره فوق‌العاده‌ای در GRE بیارید.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Ebrahim1988 - 28-08-2013

با سلام. ممنون از سایت و مطالب ارزشمندتون. من لیسانس مکانیک از دانشگاه همدان با معدل 14.75 (GPA 2.8) و فوق لیسانس از دانشگاه علم و صنعت گرایش دینامیک ارتعاشات با معدل کل 16.4 می باشم. دو مقاله isi یکی چاپ شده و یکی سابمیت شده دارم.هنوز آزمون زبان نداده ولی با توجه به شواهد موجود قادر به کسب حداقل نمره 7 آیلتس یا معادل تافل آن خواهم بود و برای GRE هم تلاش میکنم. راستش مساله کم بودن معدلم به نگرانی بسیار بسیار بزرگی برام تبدیل شده و امیدوارم برنامه هامو تباه نکنه. به نظرتون چقدر شانس برای گرفتن فاند دارم و اینکه برای دانشگاههای با چه رنکینگی میتونم امیدوار باشم و تلاش کنم. با سپاس

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - mr.h.gm - 29-08-2013

(28-08-2013, 10:42 PM)'Ebrahim1988' نوشته:
با سلام. ممنون از سایت و مطالب ارزشمندتون. من لیسانس مکانیک از دانشگاه همدان با معدل 14.75 (GPA 2.8) و فوق لیسانس از دانشگاه علم و صنعت گرایش دینامیک ارتعاشات با معدل کل 16.4 می باشم. دو مقاله isi یکی چاپ شده و یکی سابمیت شده دارم.هنوز آزمون زبان نداده ولی با توجه به شواهد موجود قادر به کسب حداقل نمره 7 آیلتس یا معادل تافل آن خواهم بود و برای GRE هم تلاش میکنم. راستش مساله کم بودن معدلم به نگرانی بسیار بسیار بزرگی برام تبدیل شده و امیدوارم برنامه هامو تباه نکنه. به نظرتون چقدر شانس برای گرفتن فاند دارم و اینکه برای دانشگاههای با چه رنکینگی میتونم امیدوار باشم و تلاش کنم. با سپاس

سلام دوست عزیز
خوش اومدید به فروم
زیاد بودن کسایی که با معدل مثل شما پذیرش گرفتن اگه به نتایج پذیرش نگاه کنید می فهمید.
و با نمره تافل ibt بالا و GRE با نمره خیلی خوب می تونید معدلتون رو جبران کنید.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - waitman19 - 29-08-2013

سلام
به نظرتون اگر رشته ی کارشناسی با رشته ی کارشناسی ارشد متفاوت باشه (ولی هر دو رشته مهندسی باشن آ !)، احتمال پذیرش پایین میاد؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - mahyarelc - 29-08-2013

(28-08-2013, 10:42 PM)'Ebrahim1988' نوشته:

با تایید صحبتهای  mr.h.gm عزیز
همونطور که خودتون اشاره کردید متاسفانه معدل (لیسانس) شما پایینه،متاسفانه دانشگاه لیسانس شما در امریکا شناخته شده نیست که امتیاز مثبتی باشه
کلا سعی کنید تمامی قسمتهای رزومه تون رو که امکان داره تقویت کنید (امتحانات زبان در حال حاضر، بعدا در مورد توصیه نامه و SOP و ...)
اگه میدونید آیلتس 7 میگیرید، به نظرم نمره کافی هست، نظر شخصیم اینه تمامی وقت و انرژیتون رو روی GRE بگذارید (اگه فقط روی امریکا تمرکز دارید). نمره بالای GRE(که شما احتیاح دارید) تا حدودی زیادی میتونه ضعف معدل لیسانس رو برطرف کنه
البته این رو هم توجه داشته باشید که رشته مکانیک در هر صورت جزو رشته های حساس در امریکاست و درصدی -هرچند کم- احتمال به مشکل برخوردن ویزا هست
موفق باشید

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - mahyarelc - 29-08-2013

(29-08-2013, 07:20 AM)'waitman19' نوشته: سلام
به نظرتون اگر رشته ی کارشناسی با رشته ی کارشناسی ارشد متفاوت باشه (ولی هر دو رشته مهندسی باشن آ !)، احتمال پذیرش پایین میاد؟

بطور کلی بله (در مقایسه با کسی که رشته لیسانس و فوق رو یکی میخونه)، البته باز به رزومه هم بستگی داره
البته خیلی رشته ها هستند که خیلی همپوشانی دارند و عوض کردن رشته در اونها اصلا مورد عجیبی نیست 

[برش] هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - فرشته اتش - 30-08-2013

با عرض سلام خدمت شما   
 من یک اتش نشان هستم با 9 سال سابقه کار مداوم و همچنین فارغ تحصیل کاردانی رشته اتش نشانی و دانشجوی ترم اخر کارشناسی همین  رشته .تمایل دارم تا جهت تکمیل دانش و مهارت در رشته فوق به ادامه تحصیل در امریکا بپردازم می خواهم بدانم ایا با شرایط من دانشگاهی هست ک من بتئنم از انجا بورس بگیرم .همچنین در این 9 سال سابقه کار اموزشهاییعملی همراه با مدرک مهارت فنی  دارم  برای مثال 1785 ساعت اموزش از سازمان اتش نشانی آمل و همچنین تشویق نامه هایی هم دارم .از لحاظ زبان فعلا در حال اموزش هستم تا مدرک ایلتس بگیرم .اما زبانم در حدی هست که بتوانم مشکلات اولیه از قبیل گرفتن هتل . خرید .یا پرسیدن  ادرس را برطرف کنم .ایا من می توانمپذیرش یکی از دانشگا های امرکا را بگیرم لطفا راهنمایی کنید .متشکرم
من محمد شیخ نصری هستم که در مورد پذیرش در رشته اتش نشانی سوال داشتم . در پست قبلی فراموش کردم نمره معدل را بنویسم .حالا اگر اطلاعات دیگه ای لازم دارید لطفا بفرمایید خدمتتان ارسال کنم با سپاس

معدل کاردانی من5/ 16

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Pejman - 31-08-2013

(30-08-2013, 01:15 PM)'فرشته اتش' نوشته: با عرض سلام خدمت شما   
 من یک اتش نشان هستم با 9 سال سابقه کار مداوم و همچنین فارغ تحصیل کاردانی رشته اتش نشانی و دانشجوی ترم اخر کارشناسی همین  رشته .تمایل دارم تا جهت تکمیل دانش و مهارت در رشته فوق به ادامه تحصیل در امریکا بپردازم می خواهم بدانم ایا با شرایط من دانشگاهی هست ک من بتئنم از انجا بورس بگیرم .همچنین در این 9 سال سابقه کار اموزشهاییعملی همراه با مدرک مهارت فنی  دارم  برای مثال 1785 ساعت اموزش از سازمان اتش نشانی آمل و همچنین تشویق نامه هایی هم دارم .از لحاظ زبان فعلا در حال اموزش هستم تا مدرک ایلتس بگیرم .اما زبانم در حدی هست که بتوانم مشکلات اولیه از قبیل گرفتن هتل . خرید .یا پرسیدن  ادرس را برطرف کنم .ایا من می توانمپذیرش یکی از دانشگا های امرکا را بگیرم لطفا راهنمایی کنید .متشکرم
من محمد شیخ نصری هستم که در مورد پذیرش در رشته اتش نشانی سوال داشتم . در پست قبلی فراموش کردم نمره معدل را بنویسم .حالا اگر اطلاعات دیگه ای لازم دارید لطفا بفرمایید خدمتتان ارسال کنم با سپاس
    معدل کاردانی من5/ 16

سلام، البته همونطور که می دونید غیر از معدل، فاکتورهای دیگه ای مثل مقاله، نمره زبان و GRE هم برای آمریکا مهمه. بدون اینها نمی شه نظر داد. ولی در مجموع با توجه به وضعیت شما و کم بودن فاند برای دوره فوق لیسانس، به نظر من احتمال گرفتن فاند براتون بالا نیست. اما برای پذیرش بدون فاند قطعاً شانس دارید.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - quark - 01-09-2013

سلام ، گرفتن بذیرش دانشگاه های آمریکا و اروبا با فاند چگونه است؟
کارشناسی فیزیک ومعدل 13 ، مشغول مقاله ی خارجی ام

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Torkan - 01-09-2013

(01-09-2013, 10:50 AM)'quark' نوشته: سلام ، گرفتن بذیرش دانشگاه های آمریکا و اروبا با فاند چگونه است؟
کارشناسی فیزیک ومعدل 13 ، مشغول مقاله ی خارجی ام

دوست من اصلا و ابدا نمیشه گفت
بدون نمرات زبان و مقاله و جی ار ای و تافل و سایر موارد داخل رزومه
فقط اینو میتونم بگم معدلتون کمه
تلاش کنید با سایر موارد جبران بشه
بااحترام