آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - rarash - 10-02-2013

(05-02-2013, 10:40 PM)rarash نوشته: 1-رشته/مقطع: مهندسی کامپیوتر نرم افزار /دانشجوی کارشناسی ارشد در مرحله دفاع
2-دانشگاه محل تحصیل: آزاد تهران
3-معدل کل: 16.40 البته در تلاشم که نمره پایان نامم خوب شه که معدلم 17 باشه
4-نمره زبان: آزمون ندادم تا کنوم
5-تعداد مقالات: 1 مقاله داخلی
6-تعداد توصیه نامه ها: فعلا اقدام نکردم.
خواسته ها: (مقطع پذیرش/نام دانشگاه مورد نظر/فاند): دکتری/ نیاز به مشاوره دارم/ فول فاند

4 سال سابقه اجرایی دارم.( سابقه کاری) و 1 سال سابقه تدریس در دانشگاه.
بچه ها ممنون از جواباتون. دانشگاه لیسانس: پیام نور و معدل 15.60

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - sony - 10-02-2013

با سلام
واسه من یه سوال اساسی پیش اومد که فقط شما میتونین کمکم کنید.
من الان ترم 4 هستم.می خوام که زودتر برم نمیدونم چرا ولی همش فکر میکنم واسه ارشد دیر میشه.
واسه لیسانس می خوام برم ولی همین رشته که می خونم.
رشتم باعبانی هست
تا حالا هم با واحدهای این ترم میشه 46 واحد گذرانده
میشه در این مورد راهنماییم کنید؟؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - amirhossein.gh - 11-02-2013

(10-02-2013, 11:44 PM)sony نوشته: با سلام
من الان ترم 4 هستم.می خوام که زودتر برم نمیدونم چرا ولی همش فکر میکنم واسه ارشد دیر میشه.
رشتم باعبانی هست
سلام

میتونین برای لیسانس برین ولی باید هزینه هاتون رو خودتون بدین و خبری از فاند نیست
در ضمن امکانش نیست از دانشگاههای ایران واحدهاتون رو معادل بگیرید . قضیه ترنسفر مربوط به انتقال از یک دانشگاه آمریکایی به دانشگاه آمریکایی دیگر است(یا حداقل اونایی که تایید ABET شدن)
شما برای لیسانس علاوه بر تافل یا آیلتس باید امتحان SAT رو بدین که داخل ایران برگزار نمیشه و باید به کشورهای همسایه مراجعه کنید

موفق باشید

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Babak - 11-02-2013

رشتم باعبانی هست
ضمن تایید صحبت‌های امیرحسین می‌خواستم پیشنهاد کنم که لیسانس رو در ایران بگیرید و بعد برای ارشد اقدام کنید. نه تنها دیر نخواهد شد، بلکه به این ترتیب احتمالا در زمان صرفه‌جویی هم خواهید کرد. در صورتی که الان انصراف بدید و پذیرش بگیرید، همون طور که امیرحسین هم اشاره کرد، احتمالا مجبور خواهید شد که یک سری از واحدها رو دوباره بگذرونید که طبیعتا زمان خواهد گرفت.

ضمنا شانس فاند شما برای ارشد به مراتب بیش از لیسانس هست. پیشنهاد من به شما اینه که سعی کنید معدل‌تون رو تا اونجا که می‌تونید بالا ببرید و به مرور شروع به خوندن زبان برای امتحان IELTS یا TOEFL کنید و همچنین خودتون رو برای GRE آماده کنید.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - soilman - 11-02-2013

رشتم باعبانی هست

ضمن تائید دو بزرگوار به نظرم در این میان چون در آخر دوره ی لیسانس یعنی سال سوم و یا حتی زودتر قبل از اینکه تزتان را شروع کنید اگر قصد امریکا را دارید به پروفایل اساتید دانشگاه ها سر بزنید و به تقریبی دست بیابید و ببنیید چه موضوعاتی هم علایق شما و هم علایق اساتید رو پوشش میده و حتی اگر بتوانید با همکاری اساتید یا دانشجویان دکترا حتی مقاله ای هم داشته باشید بسیار کمک تان در پروسه ی پذیرش خواهد کرد

خوش خبر باشید

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Mnasim - 11-02-2013

سلام. من دانشجوی معماری دانشگاه تهران هستم.
معدل کل:17.58
نمره ی زبان: یک بار در سال 2004 دادم نمره:630
در مورد معماری portfolio اهمیت داره که در اینمورد بد نیستم اما مقاله و کارها و برنامه ی اضافی ندارم.
من می خوان برای مقطع کارشناسی ارشد درخواست بدم و دانشگاه Cincinnati هست که توجه من رو جلب کرده.
لازمه بگم که آزمون gre رو هم امتحان نکردم.
اگه میشه لطفا یه کوچولو راهنماییم کنید. ممنون

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - mahyarelc - 11-02-2013

(11-02-2013, 02:04 AM)Mnasim نوشته: سلام. من دانشجوی معماری دانشگاه تهران هستم.
معدل کل:17.58
نمره ی زبان: یک بار در سال 2004 دادم نمره:630
در مورد معماری portfolio اهمیت داره که در اینمورد بد نیستم اما مقاله و کارها و برنامه ی اضافی ندارم.
من می خوان برای مقطع کارشناسی ارشد درخواست بدم و دانشگاه Cincinnati هست که توجه من رو جلب کرده.
لازمه بگم که آزمون gre رو هم امتحان نکردم.
اگه میشه لطفا یه کوچولو راهنماییم کنید. ممنون
درود همونطور که احتمالا خودتون دیدین اطلاعات Master of Architecture در دانشگاه Cincinnati در اینجا قرار داره و requirement ها هم در اینجا
معدلتون قاعدتا بالای مینیمم (3.3) هست (البته میتونید به این تاپیک مراجعه کنید برای محاسبه معدل در مقیاس 4)
اگه پایه زبانتون فکر میکنید قوی هست به نظرم به کمی سعی بتونید تافل 100 یا آیلتس 7 بگیرید (میتونید قبل از اقدام هم بهشون ایمیل بزنید بپرسید که مثلا نمره تافل رو کمی پایین تر هم قبول میکنن یا نه...معمولا [ و نه همیشه] دانشگاههای امریکا تا حدودی کم بودن نمره زبان رو قبول دارن)
مورد مهم به نظرم نمره GRE هست که نمره پایینی نیست مینیممی که گفته (بخش های AWrting و Verbal) و خوندن نسبتا زیادی میطلبه! (البته چون مینیمم Quantitative خیلی بالا نیست شاید بتونه تا حدودی verbal رو جبران کنه...البته باید پرسید)
البته کلا توجه کنید که گرفتن فاند برای معماری و اونم در مقطع فوق سخت هست

موفق باشید

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - mehdana - 15-02-2013

سلام
من خیلی دو دل هستم واسه زمان apply کردنم. شرایطم رو میگم..... واسه چند استاد میل زدم که از بین اونها 11 نفرشون به موضوع کاریم اشاره کردن و گفتن اپلای کنم واسخ دانشگاه شون مثلا از کانادا دانشگاه calgrey و از امریکا georgetown که رنکش 21 هستش. دانشگاه south dakota هم استاده همیشه جواب میل هامو میده و میگه حتما application رو زودتر پر کن. حالا مشکلی که هست اینه که من Apr20 تازه میخوام تافل امتحان بدم زودتر نتونستم و به بیشتر ددلاین ها نرسیدم فقط دانشگاه south dakota ددلاینش Apr15 هستش که به تاخیر نمرم میره به استاده گفتم یه جورایی گفت بقرست من بررسیش میکنم. حالا موندم اپلای کنم واسه این دانشگاه که رنکش 199 هست یا بمونم واسه ساله دیگه که موقعیتهای بیشتر و بهتری مثل georgetown دارم؟ با این اوضاع ایران نمیدونم موندن تا سال دیگه درسته یا به همین رنک 199 راضی باشم و اپلای کنم؟ لطفا راهنماییم کنید

ممنونم

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - blur - 15-02-2013

(15-02-2013, 04:00 PM)mehdana نوشته: سلام
من خیلی دو دل هستم واسه زمان apply کردنم. شرایطم رو میگم..... واسه چند استاد میل زدم که از بین اونها 11 نفرشون به موضوع کاریم اشاره کردن و گفتن اپلای کنم واسخ دانشگاه شون مثلا از کانادا دانشگاه calgrey و از امریکا georgetown که رنکش 21 هستش. دانشگاه south dakota هم استاده همیشه جواب میل هامو میده و میگه حتما application رو زودتر پر کن. حالا مشکلی که هست اینه که من Apr20 تازه میخوام تافل امتحان بدم زودتر نتونستم و به بیشتر ددلاین ها نرسیدم فقط دانشگاه south dakota ددلاینش Apr15 هستش که به تاخیر نمرم میره به استاده گفتم یه جورایی گفت بقرست من بررسیش میکنم. حالا موندم اپلای کنم واسه این دانشگاه که رنکش 199 هست یا بمونم واسه ساله دیگه که موقعیتهای بیشتر و بهتری مثل georgetown دارم؟ با این اوضاع ایران نمیدونم موندن تا سال دیگه درسته یا به همین رنک 199 راضی باشم و اپلای کنم؟ لطفا راهنماییم کنید

ممنونم
GRE دارین؟ چون اگه اونم ندارین برا امریکا خیلی پرونده تون ناقص میشه...

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - amirhossein.gh - 15-02-2013

(15-02-2013, 04:00 PM)mehdana نوشته: سلام

ممنونم
من بودم همون رنک 199 رو میفرستادم
به شرایط این ممکلت اعتباری نیست
من موفق حرف دوستمون blur هستم. اگه GRE ندارین که کلا باید بذارین سال دیگه