آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا - lalehmahmoudian - 11-07-2012

lممنون که جوابم رو سریع دادید.
شما توصیه می کنید از کی شروع به ایمیل زدم به استادا بکنم؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا - Saeid - 11-07-2012

(11-07-2012, 10:44 PM)lalehmahmoudian نوشته: lممنون که جوابم رو سریع دادید.
شما توصیه می کنید از کی شروع به ایمیل زدم به استادا بکنم؟
از اواخر شهریور برا آمریکا ایمیل بزنید.

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا - FMSGH - 12-07-2012

سلام می خواستم بدونم با toefl 570 و GRE 980 شانسی برای پذیرش گرفتن تو رشته تغذیه با فاند دارم؟

پذیرش گرفتن تو رشته های پزشکی واقعا سخته...

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا - Behnoush - 12-07-2012

(12-07-2012, 12:42 PM)FMSGH نوشته: سلام می خواستم بدونم با toefl 570 و GRE 980 شانسی برای پذیرش گرفتن تو رشته تغذیه با فاند دارم؟

دوست عزیز
به نظر من اگه سعی کنید نمره تافل و جی آر ای بالاتری بیارید خیلی بهتر هست . همونجوری که خودتون گفتید پذیرش در رشته های علوم پزشکی و گرایش های وابسته خیلی سخت و رقابتی هست و نظر من اینه که یه بار دیگه امتحان بدید چون نمرات شما رقابتی نیست و تیری در تاریکی هست ولی مسلما با نمرات بالا و درکنارش رزومه خوب و پیداکردن استاد شانس خواهید داشت.
درضمن پیشنهاد میکنم اگه مجددا قصد امتحان داشتید به جای تافل کاغذی حتما تافل اینترنتی بدید.
موفق باشید

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا - akbar_saeedi - 12-07-2012

(12-07-2012, 12:42 PM)FMSGH نوشته: سلام می خواستم بدونم با toefl 570 و GRE 980 شانسی برای پذیرش گرفتن تو رشته تغذیه با فاند دارم؟

سلام راجب این موضوع من نظر یک تخصص نوزادان ک همسر همکارم بود رو میگم...اون خودش الان در حال رفتن به کانادا یا ترکیه برا فوق تخصصه(از دو جا پذیرش داشت) نظرش راجب سختیهای پذیرش پزشکی این بود:
میگفت رشته هایی که بسیار با سلامتی انسان ها درگیرند مثل اکثر رشته های پزشکی..کشورهای پیشرفته به دلایل زیادی مثل عدم امکانات کافی در کشورهای جهان سوم و خیلی چیزای دیگه و در نهایت عدم علم کافی..کلا نگاه منفی خاصی به متقاضی ها ازین کشورها نسبت به متقاضی های خود اون کشورها دارن..اگه هم پذیرش بدن خب اکثرا شامل پیش دوره ها و یا مثلا بدون فاند اون هم در دانشگاهای غیرمطرح تر و ..اینم بگم نمیگفت ک جاده بستس در این رشته ها..میگفت از نزدیک سختی های پذیرش گرفتن خودشو با دوستای فنی مهندسیش و ..مقایسه کرده به این نتیجه رسیده خیلی باید رزومت به نسبت قوی تر باشه ک بتونی فاند هم بگیری و اما...
اون رو رشته های خطرناک و حساس مثل جراحی ها و ..تاکید داشت...و اسم پزشکی رو ک میاورد فوری میگفت رشته های حساس پزشکی...
حالا به نظر خود من نمیشه همه رشته های پزشکی رو یکجا راجبش صحبت کرد...و فک میکنم رشته تغذیه از نظر حساسیت به مراتب خب حساسیت خیلی پایینی داره و نباید بگیم چون جزو پزشکیه حتما پذیرش گرفتنش مثل اون یکی رشته های پزشکیه...چون تغذیه از نظر حساسیت شاید مثل رشته خود من صنایع غذایی باشه ک من مورد منفی چیزی نشنیدم و بچه های ما مثل فنی مهندسی ها دارن فاند میگیرن و میرن..
حالا این نظر من فقط از جنبه عدم اعتماد کشورهای پیشرفته به متقاضی های کشورهای ضعیف بخاطر حفظ سلامتی مردمشون بود و شاید فاکتورهای زیاد دیگری در سخت بودن پذیرش در رشته های پزشکی موثر باشه که تغذیه را نشه در اون فاکتورها از رشته های دیگه پزشکی جدا کرد..

سپاس

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا - mahyarelc - 14-07-2012

(12-07-2012, 07:28 PM)akbar_saeedi نوشته: سلام راجب این موضوع من نظر یک تخصص نوزادان ک همسر همکارم بود رو میگم...اون خودش الان در حال رفتن به کانادا یا ترکیه برا فوق تخصصه(از دو جا پذیرش داشت) نظرش راجب سختیهای پذیرش پزشکی این بود:
میگفت رشته هایی که بسیار با سلامتی انسان ها درگیرند مثل اکثر رشته های پزشکی..کشورهای پیشرفته به دلایل زیادی مثل عدم امکانات کافی در کشورهای جهان سوم و خیلی چیزای دیگه و در نهایت عدم علم کافی..کلا نگاه منفی خاصی به متقاضی ها ازین کشورها نسبت به متقاضی های خود اون کشورها دارن..اگه هم پذیرش بدن خب اکثرا شامل پیش دوره ها و یا مثلا بدون فاند اون هم در دانشگاهای غیرمطرح تر و ..اینم بگم نمیگفت ک جاده بستس در این رشته ها..میگفت از نزدیک سختی های پذیرش گرفتن خودشو با دوستای فنی مهندسیش و ..مقایسه کرده به این نتیجه رسیده خیلی باید رزومت به نسبت قوی تر باشه ک بتونی فاند هم بگیری و اما...
اون رو رشته های خطرناک و حساس مثل جراحی ها و ..تاکید داشت...و اسم پزشکی رو ک میاورد فوری میگفت رشته های حساس پزشکی...
حالا به نظر خود من نمیشه همه رشته های پزشکی رو یکجا راجبش صحبت کرد...و فک میکنم رشته تغذیه از نظر حساسیت به مراتب خب حساسیت خیلی پایینی داره و نباید بگیم چون جزو پزشکیه حتما پذیرش گرفتنش مثل اون یکی رشته های پزشکیه...چون تغذیه از نظر حساسیت شاید مثل رشته خود من صنایع غذایی باشه ک من مورد منفی چیزی نشنیدم و بچه های ما مثل فنی مهندسی ها دارن فاند میگیرن و میرن..
حالا این نظر من فقط از جنبه عدم اعتماد کشورهای پیشرفته به متقاضی های کشورهای ضعیف بخاطر حفظ سلامتی مردمشون بود و شاید فاکتورهای زیاد دیگری در سخت بودن پذیرش در رشته های پزشکی موثر باشه که تغذیه را نشه در اون فاکتورها از رشته های دیگه پزشکی جدا کرد..

سپاس
با تشکر از اکبر عزیز بخاطر توضیحاتش
البته دوستان توجه داشته باشند که شرایط در امریکا می‌تونه متفاوت باشه و لزوما شرایط سایر کشورها رو نمی‌شه به همدیگه نسبت داد

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا - khosrowtaj - 16-07-2012

سلام بابک جان من هم ازت تشکر میکنم
بابک جان من بر خلاف خیلی ها بموقع شروع کردم به تلاش برای تحصیل در اونجا!
1حاا سوالاتم با توجه به این که 1.زبان انگلیسی رو تا assageگذروندم
2.دانشجو کاردانی معماری از غیرانتفایی اسرار-مشهد هستم و قصد دارم کارشناسی رو دولتی بخونم اشالله.
3.بری ارشد میخوام برم.
حالا جه دانشگاهی بری من بهتره؟ و هر راهنمایی لازم روواسم بنویسید مرسی.منتظرم؟ راستی خدمت نرفتم!

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا - M.A Dehghan - 16-07-2012

با سلام. لطفا شرایط من را جهت دریافت بورس تحصیلی (Full Fund) از دانشگاه های معتبر آمریکا بررسی بفرمایید. با تشکر

1-رشته/مقطع: بهداشت حرفه ای/کارشناسی ارشد

2-دانشگاه محل تحصیل: علوم پزشکی اصفهان

3-معدل کل کارشناسی ارشد بهداشت حرفه ای: 19/31 (رتبه اول فارغ التحصیلی)
3-معدل کل کارشناسی بهداشت حرفه ای: 19/16 (رتبه اول فارغ التحصیلی)

4-نمره زبان: 7در آزمونIELTS Academic

5-تعداد مقالات فارسی: 4 مقاله تمام متن چاپ شده و 8 خلاصه مقاله چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی داخلی- 5 سخنرانی و 2 پوستر در همایش های معتبر داخلی.
6- تعداد مقالات انگلیسی: 4 مقاله تمام متن چاپ شده که یکی از آن ها ISI است و 4 خلاصه مقاله چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی خارجی که 2 خلاصه مقاله ISI است.
7- سایر افتخارات: دارای یک اختراع ثبت شده حاصل از پایان نامه - عضو بنیاد ملی نخبگان - دانشجوی پژوهشگر برتر سال دانشگاه (دو سال پیاپی) - دانشجوی نمونه سال دانشگاه (سه سال پیاپی). دانشجوی برتر علمی سال دانشگاه (دو سال پیاپی)- دارای 2 سال سابقه کار مرتبط در صنایع بزرگ.
8-تعداد توصیه نامه ها: دو توصیه نامه از اساتید راهنما و یک توصیه نامه از استاد مشاور در پایان نامه - یک توصیه نامه از سایر اساتید دانشگاه - یک توصیه نامه از ریاست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
9- خواسته ها: (مقطع پذیرش/نام دانشگاه مورد نظر/فاند): دکترا / Full Fund/ دانشگاه خاصی را انتخاب نکرده ام.

لطفا بفرمایید:
1- بر اساس رتبه بندی جهانی از چه دانشگاه هایی در آمریکا امکان دریافت Full Fund را دارم و احتمال آن چه قدر است؟
2- در چه زمینه هایی در رزومه خود ضعف دارم و بایستی آن را تقویت کنم تا احتمال دریافت بورس تحصیلی از دانشگاه های تراز اول آمریکا افزایش یابد؟
3- دکترا دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شده ام. توصیه شما برای رها کردن آن و اقدام برای دریافت پذیرش از دانشگاه های آمریکا چیست؟

با سپاس از همه کسانی که من را در تصمیم گیری صحیح یاری خواهند کرد.

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا - Babak - 17-07-2012

(16-07-2012, 05:40 PM)khosrowtaj نوشته: سلام بابک جان من هم ازت تشکر میکنم
بابک جان من بر خلاف خیلی ها بموقع شروع کردم به تلاش برای تحصیل در اونجا!
1حاا سوالاتم با توجه به این که 1.زبان انگلیسی رو تا assageگذروندم
2.دانشجو کاردانی معماری از غیرانتفایی اسرار-مشهد هستم و قصد دارم کارشناسی رو دولتی بخونم اشالله.
3.بری ارشد میخوام برم.
حالا جه دانشگاهی بری من بهتره؟ و هر راهنمایی لازم روواسم بنویسید مرسی.منتظرم؟ راستی خدمت نرفتم!
سلام
من در مورد رشته معماری اطلاعات چندانی ندارم، ولی تا اونجا که شنیدم گرفتن پذیرش با فاند در این رشته از امریکا چندان ساده نیست. ضمنا شما هنوز در ابتدای راه هستید و به سادگی نمی‌شه شانس پذیرش شما رو با شرایط حال حاضر تخمین زد. یک نگاهی به این موضوع بیاندازید تا یک سری اطلاعات اولیه در مورد پذیرش پیدا کنید. بعد به چند تا از سایت‌های دانشگاه‌های مهم سربزنید و ببینید که چه شرایطی برای دادن پذیرش در رشته معماری دارند.
توصیه من اینه که حتما کشورهای اروپایی رو هم مدنظر قرار بدید و خودتون رو محدود به امریکا نکنید.

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا - Pejman - 17-07-2012

(16-07-2012, 09:37 PM)M.A Dehghan نوشته: با سلام. لطفا شرایط من را جهت دریافت بورس تحصیلی (Full Fund) از دانشگاه های معتبر آمریکا بررسی بفرمایید. با تشکر

1-رشته/مقطع: بهداشت حرفه ای/کارشناسی ارشد

2-دانشگاه محل تحصیل: علوم پزشکی اصفهان

3-معدل کل کارشناسی ارشد بهداشت حرفه ای: 19/31 (رتبه اول فارغ التحصیلی)
3-معدل کل کارشناسی بهداشت حرفه ای: 19/16 (رتبه اول فارغ التحصیلی)

4-نمره زبان: 7در آزمونIELTS Academic

5-تعداد مقالات فارسی: 4 مقاله تمام متن چاپ شده و 8 خلاصه مقاله چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی داخلی- 5 سخنرانی و 2 پوستر در همایش های معتبر داخلی.
6- تعداد مقالات انگلیسی: 4 مقاله تمام متن چاپ شده که یکی از آن ها ISI است و 4 خلاصه مقاله چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی خارجی که 2 خلاصه مقاله ISI است.
7- سایر افتخارات: دارای یک اختراع ثبت شده حاصل از پایان نامه - عضو بنیاد ملی نخبگان - دانشجوی پژوهشگر برتر سال دانشگاه (دو سال پیاپی) - دانشجوی نمونه سال دانشگاه (سه سال پیاپی). دانشجوی برتر علمی سال دانشگاه (دو سال پیاپی)- دارای 2 سال سابقه کار مرتبط در صنایع بزرگ.
8-تعداد توصیه نامه ها: دو توصیه نامه از اساتید راهنما و یک توصیه نامه از استاد مشاور در پایان نامه - یک توصیه نامه از سایر اساتید دانشگاه - یک توصیه نامه از ریاست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
9- خواسته ها: (مقطع پذیرش/نام دانشگاه مورد نظر/فاند): دکترا / Full Fund/ دانشگاه خاصی را انتخاب نکرده ام.

لطفا بفرمایید:
1- بر اساس رتبه بندی جهانی از چه دانشگاه هایی در آمریکا امکان دریافت Full Fund را دارم و احتمال آن چه قدر است؟
2- در چه زمینه هایی در رزومه خود ضعف دارم و بایستی آن را تقویت کنم تا احتمال دریافت بورس تحصیلی از دانشگاه های تراز اول آمریکا افزایش یابد؟
3- دکترا دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شده ام. توصیه شما برای رها کردن آن و اقدام برای دریافت پذیرش از دانشگاه های آمریکا چیست؟

با سپاس از همه کسانی که من را در تصمیم گیری صحیح یاری خواهند کرد.
سلام بر شما و خوشامدگویی بابت عضویت در فروم:

1- شما چون هنوز GRE ندادید سخت هست بشه با قطعیت نظر داد. ولی رزومه شما خیلی خوبه و با یه GRE خوب می تونید به راحتی به فکر دانشگاه های تاپ هم باشید. در واقع احتمال گرفتن فاند برای شما خیلی خیلی زیاده، مشروط بر اینکه GRE بدید و نمره تون قابل قبول باشه.

2- به نظر من فعلاً هیچی. فقط GRE رو باید خوب بدید (به نظر من با سیستم قدیم اگر بتونید بالای 1200 یا 1250 بیارید عالی می شه) و همینطور روی تماس با استادا باید وقت بذارید. رزومه شما بدون در نظر گرفتن GRE بی نقص به نظر می رسه.

3- در مورد این سوالتون، خب این تصمیمی تا حدودی شخصی هست. ولی توصیه می کنم این تاپیک و این تاپیک رو حتماً مطالعه کنید.

موفق باشید.