آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - over - 13-01-2016

(13-01-2016, 02:37 PM)iman7 نوشته: بله
دانشگاه رنک پایین تو امریکا هم شناخته شده تر هست تا دانشگاه های ما. بنابراین گرفتن ارشد از امریکا خیلی کمک میکنه برای مقطع بعدی.
دوست من ارشد رو رفت  Southern Illinois Edwardsville  که یه دانشگاه Not Ranked هست. (اصلا شعبه Southern Illinois Carbondale هست) و برای دکترا رفت Maryland College park - کارشناسی رو ایران خوند با معدل حدود 13. شما کسی رو سراغ دارید که شرایط معدل کارشناسیش انقدر کم باشه و رفته باشه دانشگاه Top20؟ خوب واضحه که ارشد تو آمریکا کمکش کرده که بره دانشگاه خوب.

خیلی متشکر از عزیزانی که به سوالات جواب دادند
من اطلا عاتی رو که شما گفته بودید به  دوستم گفتم و ایشون هم از تمامی شما تشکر کرد و خواهش کرده درباره ی دانشگاه های زیر با توجه به شرایطش نظرتون رو بگید:
Northwestern University
University of Texas Austin
University of Southern California
University of Florida
University of Arizona
Texas A&M University College Station
University of Virginia

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - iman7 - 14-01-2016

(13-01-2016, 11:21 PM)over نوشته: خیلی متشکر از عزیزانی که به سوالات جواب دادند
من اطلا عاتی رو که شما گفته بودید به  دوستم گفتم و ایشون هم از تمامی شما تشکر کرد و خواهش کرده درباره ی دانشگاه های زیر با توجه به شرایطش نظرتون رو بگید:
Northwestern University
University of Texas Austin
University of Southern California
University of Florida
University of Arizona
Texas A&M University College Station
University of Virginia

Northwestern , Austin و USC رو توصیه نمی کنم.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - dokhtare khob - 14-01-2016

باسلام  من لیسانس حقوق ازدانشگاه آزاد با معدل 18/06 دارم درحال گذراندن زبان هستم و احتمالا اردیبهشت آیلتس بگیرم میخواستم ببینم ازدانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس میتونم درمقطع ارشد حقوق بین الملل یا تجارت بین الملل پذیرش بگیرم 
یا اصلا تغییر رشته بدم و درمقطع کارشناسی برای پزشکی پذیرش بگیرم معدل پیش دانشگاهیم 19/28بوده و دیپلم 18 
کلا میتونم توامریکا یه دانشگاه خوب پذیرش بگیرم یا نه
ممنون

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Atlantis - 16-01-2016

@iman7 نوشته:
سلام
مهندسی شیمی NC state فکر کنم top20 باشه. ضمنا همه پذیرفته شدگان رو فاند میده یعنی پذیرش بی فاند نداره مگه اینکه خود ادم متقاضی بشه پس رقابت بسیار شدیده. اگه دانشگاهی اول تعدادی رو پذیرفته اعلام کنه بعد برای فاند رقابت کنن باز ممکنه ادم با داشتن مقاله بتونه نظر استادو جلب کنه - البته به شرطی که باز بتونه مرحله اول رو رد کنه - ولی اینجا عملا مثل top10 هست. 
توصیه می کنم جای دیگه ای رو انتخاب کنید.

ممنون. من الان Northeastern رو انتخاب کردم. آیا مهندسی شیمی این دانشگاه هم به همون اندازه رقابتی هست؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - iman7 - 16-01-2016

(16-01-2016, 09:50 AM)Atlantis نوشته: @iman7 نوشته:
سلام
مهندسی شیمی NC state فکر کنم top20 باشه. ضمنا همه پذیرفته شدگان رو فاند میده یعنی پذیرش بی فاند نداره مگه اینکه خود ادم متقاضی بشه پس رقابت بسیار شدیده. اگه دانشگاهی اول تعدادی رو پذیرفته اعلام کنه بعد برای فاند رقابت کنن باز ممکنه ادم با داشتن مقاله بتونه نظر استادو جلب کنه - البته به شرطی که باز بتونه مرحله اول رو رد کنه - ولی اینجا عملا مثل top10 هست. 
توصیه می کنم جای دیگه ای رو انتخاب کنید.

ممنون. من الان Northeastern رو انتخاب کردم. آیا مهندسی شیمی این دانشگاه هم به همون اندازه رقابتی هست؟

سلام
نه به اندازه NC State ولی کلا بوستون هم شهر پرطرفداریه و اپلیکنت زیاد داره

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - miss_sama - 23-01-2016

باسلام. من لیسانس میکروبیولوژی از دانشگاه ازاد اصفهان معدل 13.40 و ارشد میکروبیولوژی معدل 17.30 از دانشگاه ازاد اصفهان. 30 ساله هستم.سه تا مقاله isi دارم البته اسم خودم توی هیچ کدوم اول نیست و نویسنده مسول نیستم. 2 تا علمی پژوهشی دوتا کنگره بین الملل . و کارای پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی دارم انجام میدم خودم مجری هستم. تافل 80 دارم جی ار ای ندارم شانس پذیرشم برای دکترای میکروبیولوژی کجاست . کارگاهای پی سی ار و چندتا کارگاه دیگه هم دارم ممنون میشم کمک کنید شآنس پذیرشم کجا ها بیشتر هست

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Matinking - 23-01-2016

(23-01-2016, 02:52 AM)miss_sama نوشته: باسلام. من لیسانس میکروبیولوژی از دانشگاه ازاد اصفهان معدل 13.40 و ارشد میکروبیولوژی معدل 17.30 از دانشگاه ازاد اصفهان. 30 ساله هستم.سه تا مقاله isi دارم البته اسم خودم توی هیچ کدوم اول نیست و نویسنده مسول نیستم. 2 تا علمی پژوهشی دوتا کنگره بین الملل . و کارای پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی دارم انجام میدم خودم مجری هستم. تافل 80 دارم جی ار ای ندارم شانس پذیرشم برای دکترای میکروبیولوژی کجاست . کارگاهای پی سی ار و چندتا کارگاه دیگه هم دارم  ممنون میشم کمک کنید شآنس پذیرشم کجا ها بیشتر هست

سلام

با این معدل کارشناسی، بدون یک نمره عالی GRE نه تنها شانسی برای fund نخواهید داشت بلکه برای پذیرش هم دستتون به شدت بسته خواهد شد...
حتی توصیه اکید من این هست GRE Subject Biology رو هم در دستور کار قرار بدید... بعید نیست از دید اساتید هدف و admission committee معدل پایین شما عقبه تحصیلی و دانش پایه شما رو زیر سوال ببره و اساسا مانع qualified شدن شما در گرماگرم رقابت بشه... نمره بالای 90 درصد در این آزمون می تونه به لحاظ تکنیکی ثابت کنه که دانش شما بالاتر از چیزی هست که معدلتون نشون میده... 

به پشتوانه نمراتی که عزض کردم و مشخص شدن اونها میشه دقیق تر در مورد دانشگاه های هدف نظر داد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - zahmat - 23-01-2016

(13-01-2016, 02:37 PM)iman7 نوشته: بله
دانشگاه رنک پایین تو امریکا هم شناخته شده تر هست تا دانشگاه های ما. بنابراین گرفتن ارشد از امریکا خیلی کمک میکنه برای مقطع بعدی.
دوست من ارشد رو رفت  Southern Illinois Edwardsville  که یه دانشگاه Not Ranked هست. (اصلا شعبه Southern Illinois Carbondale هست) و برای دکترا رفت Maryland College park - کارشناسی رو ایران خوند با معدل حدود 13. شما کسی رو سراغ دارید که شرایط معدل کارشناسیش انقدر کم باشه و رفته باشه دانشگاه Top20؟ خوب واضحه که ارشد تو آمریکا کمکش کرده که بره دانشگاه خوب.

با توجه به نظر بالا
دوستان اگه ادم به دانشگاه رنک 20 تا 30 کانادا(حدودا 500 تا 700 دنیا) بره برای ارشد بهتره برای پذیرش در Top20 یا ارشد رو مثلا از دانشگاه تهران بگیره؟( یعنی کانادا هم می تونه همون تاثیر رو داشته باشه؟)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - iman7 - 24-01-2016

به نظر من کانادا هم شناخته شده تره. اما میشه بگید منظورتون کدوم دانشگاه کاناداس؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - zahmat - 24-01-2016

مثلا دانشگاه های 20 تا 30 این لینک؟

http://www.webometrics.info/en/north_america/canada