آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Bad-Boys - 30-09-2014

ممنون از شما Mahyarelc به خاطر جواب کاملتون و وختی که گذاشتید. سوال دیگه ای که داشتم که البته بیشتر مشاوره هست تا سوال، به نظر شما اگه من نگه دارم واسه phd به جای Master آیا شانس پذیرفته شدنم با فاند خوب در دانشگاه خوب بیشتر میشه یا نه؟ البته با فرض اینکه دوره ارشد رو در یکی از سه دانشگاه برتر تهران بگذرونم و نمره های زبان و کارهای پژوهشیم رو افزایش بدم. 

چون واقعیت اینه که نمیدونم الان تمرکز کنم رو قبول شدن تو کنکور ارشد ایران یا بهتر کردن رزومه واسه رفتن ارشد به خارج....

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - M1KE - 30-09-2014

پیشنهاد می کنم تاپیک فوق لیسانس در ایران یا خارج رو نگاه کنید در این مورد بیشتر صحبت شده. به طور خلاصه به نظر من اگر بتونید در آمریکا برای ارشد پذیرش بگیرید شانس بیشتری برای پذیرش برای دانشگاه های بهتر در دکترا رو خواهید داشت. با این حال اگر بتونید در ارشد ایران هم در دانشگاه های خوب و شناخته پذیرش بگیرید خوبه و همچنان شانس قبولی در دانشگاه های خوب آمریکا رو خواهید داشت. تلاش کنید گزینه اول بشه ولی اگر نشد هم مهم نیست و دومی رو پیگیر بشین. اگر نمی تونید همزمان این دو رو پیش ببرید سعی کنید روی ارشد ایران وقت بگذارین که چیزی رو از دست نداده باشین به هر حال دوره ارشد هم به اون صورت طولانی نیست و سریع در همین نقطه قرار می گیرید.
(30-09-2014, 09:58 AM)'Bad-Boys' نوشته: ممنون از شما Mahyarelc به خاطر جواب کاملتون و وختی که گذاشتید. سوال دیگه ای که داشتم که البته بیشتر مشاوره هست تا سوال، به نظر شما اگه من نگه دارم واسه phd به جای Master آیا شانس پذیرفته شدنم با فاند خوب در دانشگاه خوب بیشتر میشه یا نه؟ البته با فرض اینکه دوره ارشد رو در یکی از سه دانشگاه برتر تهران بگذرونم و نمره های زبان و کارهای پژوهشیم رو افزایش بدم. 
چون واقعیت اینه که نمیدونم الان تمرکز کنم رو قبول شدن تو کنکور ارشد ایران یا بهتر کردن رزومه واسه رفتن ارشد به خارج....

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - M1KE - 30-09-2014

در کنار آزمون زبان (تافل یا آیلتس)، برای کارشناسی در آمریکا به احتمال زیاد به آزمون SAT هم احتیاج میشه. در کل برای کارشناسی هم شانس گرفتن کمک هزینه خیلی پایین هست و در این صورت می بایست هزینه شخصی باشه. در رشته های مهندسی حدود سالی 30 تا 35 هزار دلار نیاز میشه و بنابراین مقدار نامه تمکن مالی هم می بایست در همین حدود یعنی 100 میلیون تومن باشه. در مورد ویزا "در مقایسه با مشکلات پذیرش"، مشکل زیادی نخواهید داشت، به عکس مقاطع بالاتر که مراحل ویزا و کلیرنس پیچیدگی بیشتری پیدا می کنه.
(25-09-2014, 10:28 PM)'H6345' نوشته: با معدل دیپلم 18.35 و پیشدانشگاهی 14.23 برای لیسانس دانشگاهای امریکا رشته های مهندسی که پذیرش نمیدهند رشته های مثل مدیریت کسب و کار پذیرش میدهند؟ و اصلا با متولد 63 ویزا میدهند برای لسانس چقدر حساب بانکی باید باشه؟ برای ویزا؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Bad-Boys - 01-10-2014

ممنون از شما Mike عزیز. میدونید اگه دست خودم بود بدون هیچ وقفه ای رفتن به خارج رو ترجیح میدادم. اما از اونجا که شرایط کمی برام دشواره و تو پست قبلیم که قابلیت هام رو گفته بودم و بچه ها گفتن شانس پذیرشم با فاند برای ارشد زیاد نیس، انگار که مجبورم برای phd صبر کنم. هرچند زیاد هم به phd خوندن علاقه ندارم و هدفم فقط رفتن به خارج و محکم کردن جای پا ست.  

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - mehrdad031 - 04-10-2014

با سلام من دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد هوافضا(دینامیک پرواز و کنترل) دانشگاه تهرانم معدلم ۱۸ هست و کارشناسی مهندسی مکانیک بودم دانشگاه شریف با معدل ۱۴.۰۳ فعلا مقاله ندارم اما ۲ تا از پایان نامم در میاد زبان هم که هنوز ندادم اما فکر میکنم تافل بین ۸۰ تا ۹۰ بشم.سابقه کارم بد نیست(۳ سال) اما نمیدونم باید مدرک خاصی واسه سابقه کار ارایه بدیم؟ممنون میشم نظرتونو درباره شانس پذیرش تو آمریکا و کانادا و استرالیا بگید.با تشکر

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - raharaha - 05-10-2014

سلام دوستان.
باتوجه به رزومم آیا شانسی برای فاند گرفتن از دانشگاههای متوسط آمریکا دارم؟ در چه محدوده رنکی؟
لیسانس شیمی 15.6- دانشگاه مازندران
ارشد شیمی تجزیه 16.60 - دانشگاه مازندران
تافل و GRE هنوز ندارم.
2تا مقاله ISI
با فاند .

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - بهزاد. - 09-10-2014

سلام.رشتم مهندسی فناوری اطلاعات کارشناسی.معدلم الان 18.87 اما فک میکنم نذارم از 17.5 اینا پایین تر بیاد.تافل 103 شدم. جی آر ایی کوانتتیو780.وربال 450.ایلتس هم میخوام بگیرم میدونم بالای 6.5 میشم.مقاله اینا ندارم.اما روی یک پروژه شبکه کار میکنم که کاملا اجرایی هستش.میخوام اگه بشه برا فوق برم آمریکا.اسم دانشگاه خواصی مدنظرم نیس.اما میخوام راجع ب شرایط فاند بدونم.ممنونم اگه جواب بدید.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - M1KE - 09-10-2014

به نظرم شرایط تون از نظر معدل و آزمون ها خیلی خوبه. در صورتی که مدت اعتبار آزمون تافل تون پاسخگوی پذیرش هست (2 سال اعتبار داره) نیازی به دادن آزمون آیلتس نیست چون نمره بالای 100 کار شما رو تقریبا برای همه دانشگاه ها راه میاندازه. به جای اون اگر بتونید در این مدت روی یک مقاله کنفرانسی چیزی کاری کنید شاید بهتر باشه هر چند از دانشجویان کارشناسی زیاد انتظار کار پژوهشی ندارند. اگر در دانشگاه های معروف ایران مشغول تحصیل باشید در اون صورت شانس رتبه های زیر 150 رو هم دارید ولی در کل با توجه به اینکه پیدا کردن کمک هزینه برای ارشد سخت تر از دکتراست بهتره تا رتبه های حدود 300 رو هم در نظر بگیرید. با توجه به اینکه معدل تون خوب بوده احتمال اینکه بتونید دکترای مستقیم هم بگیرید وجود داره که شانس کمک هزینه اش بیشتر از ارشد است.

(09-10-2014, 06:05 PM)'بهزاد.' نوشته: سلام.رشتم مهندسی فناوری اطلاعات کارشناسی.معدلم الان 18.87 اما فک میکنم نذارم از 17.5 اینا پایین تر بیاد.تافل 103 شدم. جی آر ایی کوانتتیو780.وربال 450.ایلتس هم میخوام بگیرم میدونم بالای 6.5 میشم.مقاله اینا ندارم.اما روی یک پروژه شبکه کار میکنم که کاملا اجرایی هستش.میخوام اگه بشه برا فوق برم آمریکا.اسم دانشگاه خواصی مدنظرم نیس.اما میخوام راجع ب شرایط فاند بدونم.ممنونم اگه جواب بدید.

به نظرم شرایط تون خوبه و احتمال قبولی در یکی از این دانشگاه ها رو دارید. اگر فرصت دارید روی مقاله ها بیشتر کار کنید. من شرایط رو شما رو در قسمت شانس پذیرش دانشگاه وارد کردم و این نتایج حاصل شد که افرادی با شرایط نزدیک به شما رو که قبلا پذیرش گرفته رو نشون میده (مستقل از رشته شون).

(04-10-2014, 02:37 PM)'محمد93' نوشته: سلام
با این شرایط من احتمال پذیرش تو چه رنک هایی از آمریکا و کانادا هستش :
(لیسانس و ارشد مهندسی نرم افزار و مسلما اپلای برای Computer Science )
معدل لیسانس : 15.80 از دانشگاه علم و فرهنگ
معدل ارشد : 17.10 از دانشگاه شریف
1 مقاله ژورنال (اما ISI نیست ولی معتبره) و 1 سابمیت کنفرانس
ریکام از 1 استاد تمام، 1 دانشیار و 2 تا استادیار
تافل: 100
جی آر ای : وربال 150و کوانت 152 و رایتینگ 3
دانشگاه ها مورد علاقه، UC-Davis, US-SB, UC-SD هستش با UBC , UW کانادا.
هیچ دیدی از احتمال قبولی ندارم !!!!!

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - علی روحانی - 15-10-2014

سلام
من در دانشگاه قم درس میخونم و معدلم حدود ۱۴ هست و حدود ۷ تا مقاله isi و ۲ تا isc و حدود ۲۰ تا هم مقاله کنفرانسی ملی و بین المللی دارم زبانم هم بد نیست میخاستم ببینم آیا میتونم برای فوق یا دکتری پذیرش بگیرم یا نه؟؟
البته تویه دانشگاه خودمون من TA هستم.
ممنون

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - mahyarelc - 15-10-2014

(15-10-2014, 04:52 AM)'علی روحانی' نوشته: سلام
من در دانشگاه قم درس میخونم و معدلم حدود ۱۴ هست و حدود ۷ تا مقاله isi و ۲ تا isc و حدود ۲۰ تا هم مقاله کنفرانسی ملی و بین المللی دارم زبانم هم بد نیست میخاستم ببینم آیا میتونم برای فوق یا دکتری پذیرش بگیرم یا نه؟؟
البته تویه دانشگاه خودمون من TA هستم.
ممنون

درود
به فروم خوش امدید
شما رشته لیسانستون رو نگفتید. متاسفانه معدل شما چندان بالا نیست (اگه هنوز دانشجو هستید سعی کنید تا حد امکان معدل رو بالا بیارید) ولی رزومه پژوهشی شما برای دانشحوی لیسانس بسیار چشمگیر هست. با توجه به این مورد به نظرم حتما سعی کنید با اساتید مربوط به ریسرچتون تماس برقرار کنید. به نظرم اگه GRE نسبتا خوبی بگیرید حتما برای دکترای مستقیم با فاند شانس دارید. 
اگر کشورهای دیگه رو هم مد نظر دارید بد نیست به تاپیک استرالیا هم مراجعه کنید. تا اونجا که میدونم استرالیا به رزومه پژوهشی خیلی بها میدن.