آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - pari.m - 06-07-2014

سلام. من یک کارتونیست هستم و تا الان تونیستم با شرکت در جشنواره های مختلف بین المللی کارتون دو مقام معتبر بین المللی ره کسب کنم، البته متاسفانه رشته تحصیلیم ریاضیات و کاربردهاست و 2 سال دیگه طول میکشه تا کارشناسیم رو بگیرم، خواستم بدونم اگه تو این 2 سال بتونم مقام های بین المللی بیشتری کسب کنم، شانسی برای پذیرش در دانشگاه های هنر امریکا رو دارم؟ با توجه به اینکه مدرک دانشگاهی مرتبطی ندارم ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - M1KE - 06-07-2014

برای گرفتن پذیرش در رشته های هنری هم البته یک سری نیازمندی های عمومی مثل معدل (حدود 3 از 4 در مورد بیشتر دانشگاه ها) و نمره زبان (حدود 6.5 به بالا) وحود داره ولی داشتن نمونه کار که بهش پورتفولیو میگن و سوابق و دستاوردهای هنری هم در گرفتن پذیرش در این نوع رشته ها نقش خیلی زیادی داره. شاید بد نباشه با استادهای یک سری از دانشگاه ها صحبت کنید و در رزومه خودتون بیشتر روی سوابق هنری خودتون تاکید کنید و یک آلبوم کار هم از نمونه کارهاتون درست کنید.

فهرست دانشگاه هایی که در آمریکا درشون رشته های مرتبط با هنرهای زیبا وجود داره رو در اینجا می تونید ببینید. خودتون یک جستجویی در دانشکده هنر اونها بکنید و نیازمندی هاشون رو ببینید و با استادهایی که زمینه کاری شون به شما نزدیکه تماس بگیرید ببینید چه پاسخی دریافت می کنید. اگر از دانشگاه های بهتر پاسخی نگرفتین به تدریج به سمت دانشگاه هایی با رتبه متوسط تر حرکت کنید.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - pari.m - 06-07-2014

مرسی از جوابتون.
خب اگه تو این دو سال علاوه بر جمع کردن رزومه بیشتر ، در مدارس از راه دور شرکت کنم و دیپلم و پیش دانشگاهی هنر بگیرم تاثیری داره؟ راستی من زبانم خیلی خوبه برای زبان هیچ مشکلی ندارم فقط باید برم در یک آزمون معتبر شرکت کنم.
چه نوع پذیرش هایی به کسی با شرایط من تعلق میگیره؟

البته من به نرم افزارهایی مثل photoshop, 3ds Max, zbrish و... کاملا مسلطم، که توی رشته های هنری مخصوصا انیمیشن بسیار کاربردی هستند.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - saaaaam - 06-07-2014

(06-07-2014, 01:10 AM)'pari.m' نوشته: سلام. من یک کارتونیست هستم و تا الان تونیستم با شرکت در جشنواره های مختلف بین المللی کارتون دو مقام معتبر بین المللی ره کسب کنم، البته متاسفانه رشته تحصیلیم ریاضیات و کاربردهاست و 2 سال دیگه طول میکشه تا کارشناسیم رو بگیرم، خواستم بدونم اگه تو این 2 سال بتونم مقام های بین المللی بیشتری کسب کنم، شانسی برای پذیرش در دانشگاه های هنر امریکا رو دارم؟ با توجه به اینکه مدرک دانشگاهی مرتبطی ندارم ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

(06-07-2014, 11:27 AM)'pari.m' نوشته: مرسی از جوابتون.
خب اگه تو این دو سال علاوه بر جمع کردن رزومه بیشتر ، در مدارس از راه دور شرکت کنم و دیپلم و پیش دانشگاهی هنر بگیرم تاثیری داره؟ راستی من زبانم خیلی خوبه برای زبان هیچ مشکلی ندارم فقط باید برم در یک آزمون معتبر شرکت کنم.
چه نوع پذیرش هایی به کسی با شرایط من تعلق میگیره؟

(06-07-2014, 11:44 AM)'pari.m' نوشته: البته من به نرم افزارهایی مثل photoshop, 3ds Max, zbrish و... کاملا مسلطم، که توی رشته های هنری مخصوصا انیمیشن بسیار کاربردی هستند.

سلام بر شما دوست هنر مند
من یکی از دوستانم در المپیاد نجوم شرکت کرد و نفر اول شد سال بعدشم ایشان را به عنوان داور انتخاب کردند و کاری که کرد این بود که چند مقاله به فارسی و انگلیسی چاپ کرد و در چند همایش و کنفرانس بین المللی که البته در ایران بود شرکت کرد.
در یکی از این همایشها از دبیر همایش که یک استاد دانشگاه امریکا بود بخاطر همکاری که داشت توصیه نامه گرفت
این دوستم الان در یکی از بهترین دانشگاه های امریکا فول فاند شده و داره رشته ای مرتبط با نجوم می خونه
ایشان هم رشتش اگه اشتباه نکنم اصلا ربطی به نجوم نداشت لیسانس فکر کنم زبان بود 
حالا چرا من این را گفتم:
1- بنظر من تا می توانی مدرک از توانایی های خودت جمع کن
2- اگر برات امکان داره از یکی یا چند تا از اساتید مطرح این رشته توصیه نامه بگیر
3- یکی دو جا نمونه کار بده چاپ کنند
4- بنظر من در رشته شما پرتفولیو مهم تر از تحصیلات اکادمیک هست
شاد باشی

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - M1KE - 06-07-2014

تنوع رشته های هنری خیلی زیاده ولی اینطور که دیدم در مقاطع دکترا بیشتر حالت پژوهشی پیدا می کنه تا اینکه واقعا خودتون کار هنری خاصی انجام بدین مثلا زمینه پژوهشی تون ممکنه تاریخچه هنر (Art History)، آموزش هنر (Art Education) یا مطالعات هنر (Art Study) بشه و در تز دکتراتون روی یک چنین موضوعاتی پژوهش انجام بدین. ولی در مقطع ارشد هنوز یک مقدار مثل مقطع کارشناسی حالت عملی هم داره و تنوع بیشتری هم میشه در گرایش ها دید از طراحی، نقاشی و عکاسی گرفته تا کار روی مجسمه و چوب و غیره. باید خودتون هم یک مقدار در سایت دانشگاه هایی که دادم بگردین ببینید کدوم گرایش هاشون به سوابق کاری شما نزدیک هست و با استادهاشون ارتباط برقرار کنید. اگر زبان تون خوب باشه خوبیش اینه که شانس حل تمرین (TA) شدنتون زیاد میشه. طبیعتا هر نوع سابقه کار هنری یا مدرک مرتبطی که داشته باشید شانس شما رو بیشتر می کنه ولی اینکه تاثیر چنین مدرک هایی که اشاره کردین روی پذیرش در چه حد باشه رو نمی دونم. با یک فردی که دکترای رشته هنر می خونه هم مشورت کنید حتما یک دیدی پیدا می کنید.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - mohsen.azar - 06-07-2014

با سلام. میخواستم بدونم با شرایطی که من دارم  کدوم دانشگاهها میتونم پذیرش بگیرم و چه پیشنهاد هایی دارین.
1.عمران  /دکترا 
2.دانشگاه آزاد تبریز لیسانس عمران  معدل 15.54 /دانشگاه باکو  مدیریت ساخت ارشد معدل 18
3.نمره ایلتس 7
4.GRE هنوز دارم میخونم 
5. مقاله 1 
6.توصیه نامه هم دارم 

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - M1KE - 07-07-2014

معدل کارشناسی تون حداقل اغلب دانشگاه ها رو برآورده می کنه و معدل ارشدتون هم که خیلی خوبه. نمره زبان تون هم برای اغلب دانشگاه ها کافی هست اگر بتونید در GRE هم دست کم 310 بگیرید میشه به گرفتن پذیرش در دانشگاه های خوبی امیدوار بود. پیشنهاد می کنم بازه ای از دانشگاه ها که حدود رتبه های جهانی 100 تا 300 دارند رو در نظر بگیرید و از هر کدوم پذیرش بهتری گرفتین برای همون اقدام کنید. اگر مقاله تون ISI باشه خیلی خوبه و می تونید استادهایی که در همون زمینه کار می کنند رو در نظر بگیرید که باهاشون کار کنید. اگر غیر ISI هست و وقت دارید شاید بد نباشه اون رو بهبود بدین و در مجله های ISI چاپش کنید.

در حال حاضر اولویت گرفتن نمره خوب در GRE هست. رشته عمران رو تقریبا همه دانشگاه هایی که رشته های فنی داشته باشند دارند. گرایش مدیریت ساخت هم در کنار سازه، هیدولیک و ژئوتکنیک جزو گرایش هایی هست که اغلب دانشگاه ها برای رشته عمران در نظر می گیرند و مشکل چندانی در پیدا کردن دانشگاه هایی که گرایش تون رو ارائه بدن نخواهید داشت. البته به همون نسبت متقاضی ها هم بیشتر هست.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - hossal - 09-07-2014

با سلام و احترام
من ليسانس كنترل ابزار دقيق هستم البته فوق ديپلم برق قدرت معدل 16 و كارشناسي كنترل ابزار دقيق معدل 14.25 هستم
زبان انگليسي فول هستم ولي تافل ندارم
زبان تركي استامبولي هم فولم
تو كار واردات و صادرات هستم
به اضافه اينكه شركت فني و مهندسي برق دارم كه 30 تا پروژه در حال اقدام و تمتم شده دارم
خواستم ببينم شانسي براي فاند دارم تو مهندسي هوافضا تو دانشگاههايي كانادا يا امريكا ؟
ممنون مي شوم بزگواري كنيد محبت كنيد و پاسخ دهيد. با تشكر و سپاس

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - mahyarelc - 09-07-2014

(09-07-2014, 03:49 PM)'hossal' نوشته: با سلام و احترام
من ليسانس كنترل ابزار دقيق هستم البته فوق ديپلم برق قدرت معدل 16 و كارشناسي كنترل ابزار دقيق معدل 14.25 هستم
زبان انگليسي فول هستم ولي تافل ندارم
زبان تركي استامبولي هم فولم
تو كار واردات و صادرات هستم
به اضافه اينكه شركت فني و مهندسي برق دارم كه 30 تا پروژه در حال اقدام و تمتم شده دارم
خواستم ببينم شانسي براي فاند دارم تو مهندسي هوافضا تو دانشگاههايي كانادا يا امريكا ؟
ممنون مي شوم بزگواري كنيد محبت كنيد و پاسخ دهيد. با تشكر و سپاس

درود دوست عزیز
به فروم خوش امدید.
متاسفانه اگر واقع بینانه بخوایم نگاه کنیم در مورد امریکا (با توجه به اینکه اینجا تاپیک امریکاست) برای فاند شانس  شما بسیار کم هست.
معدل لیسانس یکی از مهمترین فاکتورهای پذیرش هست که متاسفانه معدل بالایی ندارید. ضمنا تا حدودی تغییر رشته هم هست.
مورد مهم دیگه برای امریکا GRE هست که تا حدودی ممکنه بتونه معدل رو پوشش بده. البته دانش زبان معمولی شاید نتونه نمره بالایی تو این امتحان بگیره. خوندن این امتحان کلا زمان میبره. شما برای اینکه پذیرش بگیرید به نمره GRE و تافل بالایی احتیاج خواهید داشت. پس اگر حتما میخواین برای امریکا اقدام کنید به نظرم وقتتون رو روی این امتحان بگذارید.

از این بحث ها که بگذریم بعد گرفتن پذیرش بحث ویزای امریکا هست که برای رشته هوافضا کمی ریسک بالاست و احتمال ریجکت شدن ویزا (به دلایل مشخص) وجود داره.

کلا اگر دکترا هم میخاین بخونید شاید بد نباشه فوق رو در کشور دیگه ای (یا حتی خود ایران) بخونید و بعد با رزومه تکمیل شده (همراه با رزومه پژوهشی و مقالات) برای امریکا اقدام کنید.

موفق باشید