آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - fatima204 - 07-06-2014

سلام
من دوره کارشناسی دانشگاه آزاد با معدل 16.5
ارشد سراسری تهران با معدل 16.60بدون پایان نامه
رتبه زیر 15 کنکور دکتری
می خوام واسه تافل وGRE امتحان بدم آیا اگه نمره زبانم خیلی بالا باشه میتونم پذیرش بگیرم؟ ممنون بابت راهنمایتون

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - M1KE - 07-06-2014

برای رشته شیمی آلی معدل هاتون خیلی خوبه و نیازمندی های اغلب دانشگاه های ممتاز رو هم برآورده می کنه. اگر بتونید در تافل نمره حدود 100 یا بهتر و در GRE هم نمره حدود 310 به بالا بیارین شانس گرفتن پذیرش تون بسیار بالا میره. اگر مقاله یا کارهای پژوهشی معتبری هم در رزومه تون داشته باشید می تونید با این نمره هایی که اشاره کردم به دانشگاه های با رتبه جهانی زیر 100 هم امیدوار باشین ولی اگر رزومه تون خالی هست شانس تون برای دانشگاه هایی با رتبه جهانی حدود 100 تا 300 بیشتر خواهد بود. به هر حال در مرحله اول می بایست تلاش کنید در تافل و GRE نمره های خوبی بگیرین.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - mehran2iut - 08-06-2014

سلام. این اولین پستمه؛ خیلی ممنون میشم اگه جوب بدید. 
رشته: مهندسی شیمی
لیسانس: صنعتی اصفهان: 17.3
ارشد: صنعتی اصفهان: 18.5
مقاله: 2 تا isi با ایمپکت حدود 3
زبان: هنوز ندادم. فکر کنم تافل: 96، gre: 315
توصیه نامه: 4-5 تا
فول فاند و  گرایش بیوتکنولوژی

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - ahmadpashaei - 08-06-2014

(08-06-2014, 04:06 PM)'mehran2iut' نوشته: سلام. این اولین پستمه؛ خیلی ممنون میشم اگه جوب بدید. 
رشته: مهندسی شیمی
لیسانس: صنعتی اصفهان: 17.3
ارشد: صنعتی اصفهان: 18.5
مقاله: 2 تا isi با ایمپکت حدود 3
زبان: هنوز ندادم. فکر کنم تافل: 96، gre: 315
توصیه نامه: 4-5 تا
فول فاند و  گرایش بیوتکنولوژی

اگر سبد اپلایتون رو درست انتخاب کنید گرفتن پذیرش و فاند براتون 99.9% مقدوره[img]images/smilies/shy.gif[/img] رزومه خیلی خوبی دارید و دانشگاهتون هم شناخته شده هست ولی نمرات زبانتون که البته هنوزم ندارید رو اگر ببرید بالاتر خیلی بهتر میشه سطح دانشگاه هاتون.البته این وسط مواردی مثل نوشتن SOP خوب و ارتباط با استاد هم خیلی خیلی مهمه به خصوص برای دکترا.کار زمان بری هست استاد پیدا کردن ولی باید انجام بدین تا بتونید نتیجه و جواب خوبی بگیرید

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - m.mohaqeq - 09-06-2014

سلام دوستان. با توجه به رزومم، پیشنهاد می دید، سبد دانشگاه های انتخابیم چه طوری باشه، یعنی از چه رنکی شروع بشه و به چه رنکی ختم بشه.
ممنون
لیسانس - مکانیک معدل 16 (علم و صنعت)
فوق - بیومکانیم معدل 17.3 (علم و صنعت)
تافل - قبلی 103 - بعدی بالای 110 ایشالا
جی ار ای - ندادم ولی شما اینطوری فرض کنید: v:150   q:169   aw:4
مقاله ISI - یک عدد

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - alireza93 - 09-06-2014

سلام
ممنون از وقتی که می گذارید.
من دارم کارشناسی مهندسی نرم افزار دانشگاه شریف می خونم. معدلم تا اینجا 16 ئه و به نظرم تا 16.5 بتونم برسونم.
یک دوره فرعی زبان انگلیسی به عنوان رشته دوم هم دارم دنبال می کنم.
سابقه کار دارم. تافل و GRE در بهترین سطح می تونم بیارم.
زمینه تحقیقاتی مورد علاقم مشخصه و می تونم تو زمینه تحقیقات هم موثر باشم.
مشکلم اینه که 6 تا از درس های تخصصیم را با حدود 12 تا 14 گذروندم.
می خواستم ببینم شانسی برای پذیرش PH.D در دانشگاه هایی مثل caltech یا MIT را دارم یا نه. چون غیر از دانشگاه های درجه اول ترجیح می دم همین دانشگاه خودم بمونم.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - zhr-ssh - 09-06-2014

سلام 
من فوق لیسانس رشته مرمت آثار تاریخی دارم. میخوام یه دوره کوتاه مدت دراین زمینه در دانشگاه های امریکا پیدا کنم. بنظرتون شانس گرفتن پذیرش دارم . من چهار سال سابقه کار مستمر در رشته خودم و با تخصص ویژه دارم. امکان داره سفارت ویزا نده برای دوره های کوتاه مدت؟ 
ممنون 

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - ahmadpashaei - 09-06-2014

(09-06-2014, 10:29 AM)'m.mohaqeq' نوشته: سلام دوستان. با توجه به رزومم، پیشنهاد می دید، سبد دانشگاه های انتخابیم چه طوری باشه، یعنی از چه رنکی شروع بشه و به چه رنکی ختم بشه.
ممنون
لیسانس - مکانیک معدل 16 (علم و صنعت)
فوق - بیومکانیم معدل 17.3 (علم و صنعت)
تافل - قبلی 103 - بعدی بالای 110 ایشالا
جی ار ای - ندادم ولی شما اینطوری فرض کنید: v:150   q:169   aw:4
مقاله ISI - یک عدد

سلام. این موضوع به بودجه شما بر می گرده که توان اپلای برای چند دانشگاه رو دارید. ضمنا شما برای دکترا باید استاد پیدا کنید وگرنه شانستون خیلی پایینتر از کسانی خواهد بود که استاد پیدا کردن با رزومه ای مشابه یا حتی کمی پایینتر. نظر من اینه که از هر محدوده رنکی از دو تا چند تا دانشگاه انتخاب کنید.مثلا از 50-1 یکی،از 100-51 سه تا،از 150-101 سه تا،.. تا حدود رنک 300 برید برای اطمینان. نمره تافل شما همینجوری هم خیلی خوبه و نیازی به آزمون مجدد ندارید در عوض وقشو بذارید رو gre! اگر بتونید مجموعتون رو بالای 320 ببرید و استاد پیدا کنید فکر کنم برای رنک 150-51 شانس خیلی بالایی دارید. البته داشتن SOP و Recomm های خوبم نباید یادتون بره.

(09-06-2014, 04:08 PM)'alireza93' نوشته: سلام
ممنون از وقتی که می گذارید.
من دارم کارشناسی مهندسی نرم افزار دانشگاه شریف می خونم. معدلم تا اینجا 16 ئه و به نظرم تا 16.5 بتونم برسونم.
یک دوره فرعی زبان انگلیسی به عنوان رشته دوم هم دارم دنبال می کنم.
سابقه کار دارم. تافل و GRE در بهترین سطح می تونم بیارم.
زمینه تحقیقاتی مورد علاقم مشخصه و می تونم تو زمینه تحقیقات هم موثر باشم.
مشکلم اینه که 6 تا از درس های تخصصیم را با حدود 12 تا 14 گذروندم.
می خواستم ببینم شانسی برای پذیرش PH.D در دانشگاه هایی مثل caltech یا MIT را دارم یا نه. چون غیر از دانشگاه های درجه اول ترجیح می دم همین دانشگاه خودم بمونم.

سلام. اول اینکه باید کمی تعدیل کنید خواسته هاتون رو.رفتن به تاپ 10 با این رزومه ها امکان پذیر نیست و اینهم اصلا خوب نیست که فوری دست از تلاش بردارید اگر قصد ادامه تحصیل تا دکترا رو دارید. دانشگاه های تا رنک 100 بسیار دانشگاه های بزرگی هستند و تازه تا رنک 300 هم اگر در اروپا و آمریکا بخصوص باشند خیلی ارزنده هستن.دانشگاه شما الان در رنک 650 در بهترین حالتش قرار داره[img]images/smilies/dodgy.gif[/img]با همه نگرانی های موجود در بین فارغ التحصیلان و دانشجویان ایران. یعنی شما مثلا حاضرید دانشگاه رنک 50 رو در آمریکا با شریف عوض کنید(با داشتن اطلاعات درست و تازه اگر در کنکور ارشد بازم شریف بمونید)؟ اون دانشگاه ها که بعضا همکلاسی ها یا هم دانشگاهی های شما میرن و میتونید درباره رزومشون پرس و جو کنید، افراد خاصی رو می گیرند با معدل و توصیه نامه های بسیار قوی و البته معمولا داشتن مدال المپیاد جهانی! ضمنا توصیه می کنم در فرصت باقیمانده بجای تحقیقات کارشناسی حتما وقتتون رو روی درس و معدلتون بذارید چون هیچوقت جبران نمیشند. ولی بعد از دوره کارشناسی با سواد علمی بیشتر و وقت بیشتر میتونید روی مقاله و انگلیسی کار کنید.

(09-06-2014, 05:18 PM)'zhr-ssh' نوشته: سلام 
من فوق لیسانس رشته مرمت آثار تاریخی دارم. میخوام یه دوره کوتاه مدت دراین زمینه در دانشگاه های امریکا پیدا کنم. بنظرتون شانس گرفتن پذیرش دارم . من چهار سال سابقه کار مستمر در رشته خودم و با تخصص ویژه دارم. امکان داره سفارت ویزا نده برای دوره های کوتاه مدت؟ 
ممنون 

سلام. بحث ویزا رو در تاپیک مرتبطش پیگیری بفرمایید ولی برای پذیرش از دانشگاه فکر نکنم مشکلی باشه! اخه این دوره ها منبع درآمدی برای دانشگاه های هستند و پول زیادی از این راه در میارن. بحث اصلی شما همون ویزا باید باشه.البته دوستان دیگه بیشتر و بهتر میتونن راهنمایی کنن.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - alireza93 - 10-06-2014

(09-06-2014, 08:32 PM)'ahmadpashaei' نوشته:
سلام. اول اینکه باید کمی تعدیل کنید خواسته هاتون رو.رفتن به تاپ 10 با این رزومه ها امکان پذیر نیست و اینهم اصلا خوب نیست که فوری دست از تلاش بردارید اگر قصد ادامه تحصیل تا دکترا رو دارید. دانشگاه های تا رنک 100 بسیار دانشگاه های بزرگی هستند و تازه تا رنک 300 هم اگر در اروپا و آمریکا بخصوص باشند خیلی ارزنده هستن.دانشگاه شما الان در رنک 650 در بهترین حالتش قرار داره[img]images/smilies/dodgy.gif[/img]با همه نگرانی های موجود در بین فارغ التحصیلان و دانشجویان ایران. یعنی شما مثلا حاضرید دانشگاه رنک 50 رو در آمریکا با شریف عوض کنید(با داشتن اطلاعات درست و تازه اگر در کنکور ارشد بازم شریف بمونید)؟ اون دانشگاه ها که بعضا همکلاسی ها یا هم دانشگاهی های شما میرن و میتونید درباره رزومشون پرس و جو کنید، افراد خاصی رو می گیرند با معدل و توصیه نامه های بسیار قوی و البته معمولا داشتن مدال المپیاد جهانی! ضمنا توصیه می کنم در فرصت باقیمانده بجای تحقیقات کارشناسی حتما وقتتون رو روی درس و معدلتون بذارید چون هیچوقت جبران نمیشند. ولی بعد از دوره کارشناسی با سواد علمی بیشتر و وقت بیشتر میتونید روی مقاله و انگلیسی کار کنید.
سلام 
مرسی از جوابتون
البته نمی شه گفت شریف جای خیلی بدیه . مثلا طبق این رده بندی دپارتمان کامپیوتر شریف جزو 100 تای اول جهانه :
http://www.shanghairanking.com/SubjectCS2013.html
من بیشتر منظورم این بود که وقتی دارم این پروسه طولانی را طی می کنم یه جا ببرم که کاملا ارزششو داشته باشه.
به هر حال به نظرتون برای چه دانشگاه هایی شانس واقعی دارم؟ اگه میشه مثال بزنید.

شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - leila_94 - 15-06-2014

سلام.
من سال دوم کارشناسی هستم.رشته مهندسی برق/الکترونیک
از یه دانشگاه دولتی متوسط (بوعلی سینا). معدلم تا اینجا 16 هست ولی تا پایان تحصیل میتونم بیشترش کنم.
مدرک زبان ندارم هنوز ولی زبانم خوبه و میتونم نمره بالایی بگیرم
اگه بخوام برای فوق لیسانس پذیرش بگیرم شانسم چقدره و چه رنک دانشگاه هایی مناسبن و احتمالش چقدره که بتونم فاند بگیرم
مقاله هم ندارم. نمیدونم لازمه دنبالش باشم یا نه
ممنون میشم راهنماییم کنید