آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - nt_sunshine - 26-02-2014

(26-02-2014, 11:22 AM)'آرش69' نوشته: سلام nt‎_sunshine‏ عزيز
ميشه سوالي ك تو فروم كانادا پرسيدم رو اينجا جواب بدين؟!!
امكانش هست لطف كنيد و شرايط كار و نسبتش با سطح تحصيلات رو برام بگين؟
ممنون

خوب آرش خان نوشته بودن که:
آينده اي ك من از خارج رفتن خودم متصورم اينه ك اونجا بمونم و يه زندگي خوب داشته باشم اما همونطور ك الان مد شده و همه ميگن all options on the table‏!بهرحال نميشه 100%هم رو اين ك اونجا ميتونم بمونم حساب باز كنم و حتي 1%هم اگه احتمال بدم ك بايد برگردم بايد تو دانشگاهي درس بخونم ك با مدركش بتونم اينجا هيأت علمي دانشگاه بشم!مورد ديگه ك هست و بيشتر جنبه سوالي از شما داره اينه ك براي كار تو كانادا هم مثل ايران مهمه مدركت از كجا باشه؟مثلا بخواي تو فلان شركت هاي تك استخدام بشي ازت مدرك دانشگاهاي تاپ رو ميخوان؟يا بهتر منظورمو برسونم اصولا با شرايطي ك خدمتتون عرض كردم و دانشگاهايي ك شما حدس ميزنين موفق ب گرفتن پذيرش ازشون ميشم آينده شغلي مناسبي تو كانادا دارم؟ميدونم سوالم ي كم رو حدس و گمانه اما چون ديد درستي نسبت ب فضاي كار و زندگي تو كانادا ندارم برام مهمه قبل از رفتن بدونم تو چ اقليمي پا ميذارم
شرمنده ي سوال ديگه،مگه رشته من و شما حساسه؟
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
خوب اول بگم که تو پروسه اپلای، ویزا  و بعدش کار پیدا کردن هیچ کس و هیج کس نمی تونه حتی چند ماه بعدش را پیشبینی کنه. مثلا شما که الان تازه داری شروع می کنی نمی تونی پیش بینی کنی حتما پذیرش می گیری، اونی که پذیرش گرفته مطمئن نیست که ویزا بگیره. من هم که اینجام نمی دونم وضع شغلم بعد فارغ التحصیلی چی بشه. کار پیدا کنم یا نه مجبور شم برگردم. اون دوستمم که الان شش ماه دیگه می خواد دکتراش را دفاع کنه و الان داره واسه کار اپلای می کنه هنوز نمی دونه می خواد شش ماه دیگه چه کار کنه. گفتم اینو که از الان بدونی. وارد یک پروسه طولانی مدت "نمی دونم چی میشه" داری میشی. آخر پروسه ممکنه بگی خوب شد. ممکنه بگی بد شد. من خودم وقتی داشتم سوار هواپیما می شدم که بیام، اون لحظه که از خانواده تو فرودگاه جدا شدم را دقیقا به مرگ تشبیه می کنم. وقتی من اومدم این طرف میله ها و مامان و بابام اون طرف میله ها. حتی دستمو دراز می کردم بهشون نمی رسید. یک حالی بود اون لحظه. روی صندلی هواپیما که نشستم با خودم گفتم الان با این فشاری که روی قلب منه، هواپیما می افته پایین. تنها چیزهایی که یک مرده از دست می ده که من از دست نداده بودم، دو تا چمدون 23 کیلویی بود، با نفسی که می آمد و می رفت. دیگه همه چیزم را روی اون صندلی هواپیما از دست داده بودم. شغلمو، خونوادمو، کشورمو، حتی زبان مادریمو، همه چیزمو و حتی اون لحظه نمی دونستم به قول شما دارم تو چه اقلیمی پا می ذارم. برزخی بود که نمی دونستم دارم می رم بهشت، یا می رم جهنم. اما خوب الان بعد دو سال، خوشحالم که اومدم. حتی اگر یک روز مجبور شم برگردم و دوباره تو مملکتم از صفر شروع کنم واسم ارزششو داشته. با خودم می گم حیف بود می مردم و این ور دنیا را نمی دیدم. شما هم اگر همچین جسارتی را داری حتما به اپلای فکر کن. اما در مورد شرایط کار که می خوای بدونی  خوب الان وضع کار پیدا کردن بعد از فارغ التحصیلی اینجا به خوبی گذشته نیست. البته شانس ما وضع کار برای رشته مکانیک این جور شده و رشته های دیگه هنوز این جور نیست. من الان تو دانشگاه رنک بین 30 تا 40 دارم درس می خونم. می گم رنک بین 30 تا 40 چون هر سال رنکش بالا پایین می شه. وضعیت کار که دارم می بینم یک مقدار برام نا امید کننده است. اولا بهت بگم که اگر می خوای بعد دکترا اینجا استاد بشی، استادی یک جورایی شده مختص خروجی های دانشگاه های top 20 . برای اینکه می بینم بچه های ایرانی که الان از اینجا دارن فارغ التحصیل می شن با رزومه های چشمگیر و postdoc و اینا دو ساله دارن واسه کار آکادمیک اپلای می کنن و کار واسشون پیدا نمی شه. اینه که پرسیده بودی آیا رنک دانشگاه تو کار پیدا کردن مهمه یا نه. آره خیلی هم مهمه. البته غیر ممکن نیست کار پیدا کردن. من می بینم دوستان بالاخره با هر زوری هست یک پوزیشنی پیدا می کنن. اما خوب ساده نیست. فهمیدنش هم واسه شما سخت نیست. کافیه بری چند تا دانشگاه که اتفاقا دانشگاه های بالایی هم نیستن سر بزنی ببینی استادهای جدیدشون از کجاها مدرک گرفتن. شاید 4 تا 5 سال دیگه، دوستان فارغ التحصیل بیشتری مجبور باشن به برگشتن فکر کنن. در مورد کار صنعتی اوضاع به بدی کار آکادمیک نیست. مثلا با مدرک از دانشگاه من شاید بشه خوب کار گیر آورد. اما باز ساده نیست. الان بعضی شرکت های مهم شرط گذاشتن که اگر مدرک از top 20 ندارید اصلا اپلای نکنید. اما خوب خوبی مدرک از آمریکا اینه که شما دستت باز می شه. یک جورایی کلید دنیاست. می تونی برای کار تو کشورهای دیگه اپلای کنی. خوبیش این چیزاست. شما با شرایطی که نوشتی سخت بتونی از دانشگاه ها top 20 پذیرش بگیری. من فکر می کنم مثلا شما از رنک 50-60 به بعد شانس داشته باشی. واسه همین از الان آینده شغلی ات را نمی تونی اصلا پبش بینی کنی. اما در مورد هیئت علمی شدن تو ایران. خوب یک مدرک از یک دانشگاه زیر 100 آمریکا یا دانشگاه های دسته یک کانادا برای استاد شدن تو ایران کافیه. اما استاد شدن تو ایران به خیلی چیزهای دیگه بستگی داره. شما اینگار نوشته بودی طراحی کاربردی صنعتی اصفهان هستی. پس استادهای تیم جامدات دانشگاه خودتون را که می شناسی. یک سر به پروفایل هاشون بزن خدایی. ببین اون حضرات همشون از کجا مدرک گرفتن و استاد راهنمای همشون کی بوده! یعنی تا الان برات عجیب نبوده که اینا همشون از یک دانشگاه مدرک گرفتن و استاد راهنمای همشون هم یک نفر بوده؟ اصلا یک همچین چیزی کجای دنیا اتفاق می افته؟ دو سه سال پیش، یک بنده خدایی که شاگرد اول دانشگاه امیرکبیر بودن با 7 تا مقاله ISI از دکتراش می خواست اونجا استاد شه. همون اساتید محترم گفتن ایشون باید بیاد presentation بده. بنده خدا این کار را هم کرد. اساتید محترم تشخیص دادن که ایشون سطح علمی شون هم سطح اساتید صنعتی اصفهان نیست. اونو رد کردن. به جاش یکی را استخدام کردن که کله کل اصفهان سوت کشید. یعنی نکردن این ها حداقل یکی را استخدام کنن اونجا که بشه گفت حداقل یک نفر بر اساس شایسته سالاری انتخاب و استخدام شده. اینه که هیئت علمی شدن تو ایران مدرک چنین و چنان نمی خواد. شما اگر آدمشو داشته باشی که کار را می گیری. نداشته باشی هم مدرک از MIT بگیری باز این حضرات طراز علمی شما را هم سطح خودشون تشخیص نمی دن. البته باز کسی آینده را ندیده. فقط خواستم حقایق را بهت بگم. نمی خوام هم توهین کنم به کسی. همون دانشگاه صنعتی اساتید واقعا خوبی هم هنوز داره. ولی حقیقت حقیقته. به گفتن نگفتن من هم نیست.
نکته دیگه ای هم که در مورد کار در ایران هست اینکه الان خیلی ها دارن از آمریکا و کانادا و اروپا و سنگاپور مدرک می گیرن. حتی اگر سیستم به سمت شایسته سالاری هم بره باز هم شما رقیب زیاد خواهی داشت. خلاصه اگر حوصله دردسرهاش را نداری شاید همون شغلت را از دست ندی بهتر باشه. اما اگر همون طور که تو مقدمه حرفم گفتم جسارتشو داری، بالاخره این طرف هم دنیایی است. خوبه بتونی بیای و ببینی. اقلا در آینده دلت نمی سوزه.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - lavasoon - 27-02-2014

اگه امکانش هست چنتا از دوستان صاحب تجربه در اپلای هم در مورد شرایط من نظر بدن. ممنون

رشته و معدل = کارشناسی برق قدرت 12 از دانشگاه آزاد
مقالات = یک ژورنال ISI
افتخارات = رتبه اول مسابقات رباتیک روبوکاپ iranopen2013
               آخرین رباتم در دنیا بسیار معروف شده و فقط کافیه در گوگل بزنید: robo Rizeh.
               رزومه ام  شامل چندین رتبه در مسابقات و جشنواره ها و پروژه هایی که تولید انبوه شده انده است.

سابقه کار = دو سال بعنوان کارشناس پروژه در یک کارخانه الکترونیکی معروف ایرانی طراحی مدار کردم که به تولید انبوه رسیده اند.  یک سال بعنوان طراح اتوماسیون صنعتی در یک کارخانه ماشین سازی برنامه نویسی PLC و .. کردم.
مدرک زبان = IELTS 7 و GRE رو میخوام بگیرم

رشته مورد نظر= دکترا مستقیم رباتیک    فول فاند
کشور مورد نظر= امریکا
دانشگاه مورد نظر = خیلی مهم نیست

میخواستم ببینم اینکه واقا یکی این کاره باشه (در حدی که طراحیهاش تولید انبوه میشن) ولی معدلش کم باشه یعنی همه اون رزومه اش کشک....؟؟!!

دوستان عزیز لطفا اگه براتون امکان داشت رزومه منو نگاه بکنید  و بگین:
http://roborizeh.ir/NaghiSotoudeh_Far_ResumeCV.pdf
ممنون

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - saaaaam - 27-02-2014

(27-02-2014, 07:15 PM)'lavasoon' نوشته: اگه امکانش هست چنتا از دوستان صاحب تجربه در اپلای هم در مورد شرایط من نظر بدن. ممنون
مقالات = یک ژورنال ISI
               رزومه ام  شامل چندین رتبه در مسابقات و جشنواره ها و پروژه هایی که تولید انبوه شده انده است.
سابقه کار = دو سال بعنوان کارشناس پروژه در یک کارخانه الکترونیکی معروف ایرانی طراحی مدار کردم که به تولید انبوه رسیده اند.  یک سال بعنوان طراح اتوماسیون صنعتی در یک کارخانه ماشین سازی برنامه نویسی PLC و .. کردم.
کشور مورد نظر= امریکا
میخواستم ببینم اینکه واقا یکی این کاره باشه (در حدی که طراحیهاش تولید انبوه میشن) ولی معدلش کم باشه یعنی همه اون رزومه اش کشک....؟؟!!
ممنون

دوست گرامی
اولا تبریک بابت رزومه تخصصی و حرفه ای شما
ثانیا برای گرفتن بورسیه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری متاسفانه معدل لیسانس فاکتور اصلی هست و بسیاری از دانشگاه ها برای بررسی مدارک شما حداقل معدل 14 می خواهند و با نمره جی ار ای بالا هم نمیشه جبران کرد
من دو راه به شما پیشنهاد می دهم
1- تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاهی دولتی با معدل بالا و اقدام برای بورس دکتری در امریکا و...پ
2- اقدام برای پذیرش در مقطع ارشد در یکی از دانشگاه های معتبر و رایگان مثل فنلاند و ... بعد ادامه تحصیل در مقطع دکتری با بورس
لازم به ذکر است برای بورس دکتری یا مستر تجارب کاری و حرفه ای خیلی امتیاز ندارند

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - lavasoon - 27-02-2014

saaaaam عزیز ممنون
اگه امکانش هست در مورد دانشگاه های رایگان و کارشناسی ارشد یکم توضیح بدین
چجوری میتونم و کجاها بهتره اقدام کنم. امکان گرفتن فاند (هزینه زندگی) در اون دانشگاه ها موجوده؟
یعنی چجور میتونم مطلع بشم برای افراد خاص تسهیلات خاصی ارائه میشه یا نه؟
ممنون منتظر جوابم

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - soilman - 27-02-2014

دوست عزیز
رزومه ی شما قابل تحسین هست ولی خوب اگر امریکا برایتان مد نظر هست همانطور که دوستان گفتن GRE و سایر مدارک چون زبان و اینها پیش میاد
رزومه تان کشک حساب نمیشه ولی چون موارد بالا از شروط ورود به دانشگاه هست باید رعایت بشه

شما اگر کارشناسی تان تمام شده پس معدلتان را نمی توانید بالا ببرید پس به نظرم:
- با همانطور که اشاره شد برید فوق رو با معدل بالا بگذرونید
- یا با اساتید مرتبط با کارتون ( مخصوصا قسمت عملی کارتان) در دانشگاه های امریکا تماس بگیرید و ابراز علاقه کنید و ببینید اوضاع چگونه هست و چگونه با شما برخورد می کنند.اگر در مورد معدلتان گفتند و حرف GRE و IELTS/TOEFL را پیش کشیدند باید سعی کنید در این دو نمره ی بالایی کسب کنید تا بتوانید شانس خودتان را بالا ببرید
پ.ن: کشورهای دیگر هم سری بزنید و به یه کشور اکتفا نکنید مگر اینکه واقعا هدفتان آمریکاست
(27-02-2014, 07:15 PM)'lavasoon' نوشته: اگه امکانش هست چنتا از دوستان صاحب تجربه در اپلای هم در مورد شرایط من نظر بدن. ممنون
مقالات = یک ژورنال ISI
کشور مورد نظر= امریکا
ممنون

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - llvll.asoud - 01-03-2014

سلام دوستان
میخواستم ببینم با شرایط زیر آیا شانس گرفتن پذیرش با فاند هستش و اینکه رنک دانشگاه هایی که اپلای میشه در چه رنجی باشه.

کارشناسی مهندسی برق مخابرات از دانشگاه ارومیه با معدل 14.30
ارشد مهندسی برق مخابرات سیستم از دانشگاه امیرکبیر معدل فعلا 17.20
نمره تافل 102
Gre هم هنوز اقدام نشده
مقاله هم نهایت تا اخر کارشناسی ارشد یکی دوتا.
برای دکترا کدوم دانشگاه ها با چه رنج رنکینگی باید اقدام بشه

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - M1KE - 01-03-2014

معدل ارشدتون خوبه. ولی معدل کارشناسی تون خیلی جالب نیست و من شخصا به افرادی که معدلشون در این حدود باشه پیشنهاد میدم بیشتر وقت شون رو روی دانشگاه هایی بگذارند که دارای رتبه جهانی حدود 300 تا 500 هستند. با توجه به اینکه نمره تافل تون خوب شده در صورتی که در GRE هم بالای حدود 310 بگیرید شانس دارید در رتبه هایی که گفتم پذیرش بگیرید. منتهی باز هم در سایت دانشگاه هایی که در همین رتبه هستند هم نگاه کنید چون ممکنه حدافل معدل کارشناسی شون 15 باشه. در واقع در اون محدوده دانشگاه های آمریکایی رو پیدا کنید بعد ببینید کدوم ها رشته شما رو دارند و همین طور حداقل معدلشون 14 هست و بعد روی اونها کار کنید.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - llvll.asoud - 01-03-2014

(01-03-2014, 05:59 PM)'M1KE' نوشته: معدل ارشدتون خوبه. ولی معدل کارشناسی تون خیلی جالب نیست و من شخصا به افرادی که معدلشون در این حدود باشه پیشنهاد میدم بیشتر وقت شون رو روی دانشگاه هایی بگذارند که دارای رتبه جهانی حدود 300 تا 500 هستند. با توجه به اینکه نمره تافل تون خوب شده در صورتی که در GRE هم بالای حدود 310 بگیرید شانس دارید در رتبه هایی که گفتم پذیرش بگیرید. منتهی باز هم در سایت دانشگاه هایی که در همین رتبه هستند هم نگاه کنید چون ممکنه حدافل معدل کارشناسی شون 15 باشه. در واقع در اون محدوده دانشگاه های آمریکایی رو پیدا کنید بعد ببینید کدوم ها رشته شما رو دارند و همین طور حداقل معدلشون 14 هست و بعد روی اونها کار کنید.

ممنون.البته من این رزومه دوستم بود که از طرف ایشون گذاشته بودم.میخواستم ببینم اگه نمره خوبی توی GRE گرفته بشه نمیشه به رنکینگ های بهتر هم فکر کرد یعنی؟
اینکه ایشون توی امیرکبیر میخونن فرقی نمیکنه؟یعنی فقط معدلو نگا میکنن؟؟
حتی واسه دکترا هم اینهمه معدله کارشناسی مهمتر از معدل ارشد هستش؟
با تقویت جنبه پژوهشی و دادن مقاله های بیشتر احیانا چی ممنون میشم نظرتونو بگید

(01-03-2014, 05:59 PM)'M1KE' نوشته: معدل ارشدتون خوبه. ولی معدل کارشناسی تون خیلی جالب نیست و من شخصا به افرادی که معدلشون در این حدود باشه پیشنهاد میدم بیشتر وقت شون رو روی دانشگاه هایی بگذارند که دارای رتبه جهانی حدود 300 تا 500 هستند. با توجه به اینکه نمره تافل تون خوب شده در صورتی که در GRE هم بالای حدود 310 بگیرید شانس دارید در رتبه هایی که گفتم پذیرش بگیرید. منتهی باز هم در سایت دانشگاه هایی که در همین رتبه هستند هم نگاه کنید چون ممکنه حدافل معدل کارشناسی شون 15 باشه. در واقع در اون محدوده دانشگاه های آمریکایی رو پیدا کنید بعد ببینید کدوم ها رشته شما رو دارند و همین طور حداقل معدلشون 14 هست و بعد روی اونها کار کنید.

منظورتون از رتبه جهانی رتبه اون دانشگاه در اون رشته خاص هستش؟مثلا رتبه 300 تا 500 بهترین دانشگاههای جهان از لحاظ مهندسی برق؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - M1KE - 01-03-2014

چرا همه این موارد تاثیر گذار هستند منتهی نمیشه زیاد انتظار داشت که حداقل های یک دانشگاهی رو در معدل یا نمره زبان نیاورده باشین و بعد بخواهین با بقیه اون رو جبران کنید. این اتفاق تنها در صورتی میافته که یکی از استادها از بقیه شرایط شما خوشش بیاد و شما رو به طور استثنا در اون مورد مشروط کنه وگرنه در حالت عادی اگر پرونده شما از مرحله اول دانشگاه که دارا بودن شرایط حداقلی اون دانشگاه هست عبور نکنه شانس زیادی برای گرفتن پذیرش وجود نداره.

اگر حداقل ها رو داشته باشید و از مرجله اولیه عبور کنید اونوقت میشه گفت بقیه شرایط شما می تونه شانس تون رو بیشتر کنه. برای نمونه اگر دانشگاهی حداقل معدل کارشناسی اش 15 باشه و معدل شما 15.2 باشه با نمره های خوب در GRE و زبان ممکنه شما رو به فردی با معدل 15.7 که نمرات خوبی در اونها نداشته ترجیح بدن. ولی اگر معدلتون 14.8 باشه ممکنه از همون ابتدا پرونده شما رد بشه مگر اینکه استاد خاصی پرونده شما رو مسثتنی کنه.

منظور من رتبه بندی جهانی فارغ از رشته هست که در سایت هایی مثل QS آورده شده اند. در حالت کلی اینها اعدادی تقریبی هستند برای اینکه یک ذهنیتی وجود داشته باشه که در چه محدوده هایی به دنبال دانشگاه ها باشید. جدای از اینکه در رتبه بندی های مختلف ممکنه کمی تغییر کنند لزوما هم متناسب با شرایط فرد نیستند. یعنی ممکنه برای شما گرفتن فاند خیلی مهم باشه ولی در امتیازبندی که برای رتبه اون دانشگاه شده عوامل دیگه ای مثل جمعیت دانشگاه و غیره هم تاثیر داشته که برای شما مهم نباشند. مثلا دانشگاه ورشو رتبه حدود 200 داره در حالی که ممکنه فردی دانشگاه رتبه 300 یا 400 در آمریکا یا کانادا رو به ورشو ترجیح بده. این هست که اینها خیلی فردی میشن. اختلاف شرایط دانشگاه ها هم در این رتبه بندی ها خیلی محدود هست به همین دلیل گاهی به صورت محدوده ای اشاره میشه (450-500) و خیلی جزئی نمی کنند (458) چرا که واقعا اختلاف ها معنی دار نیستند و دائم هم در حال تغییر هستند.

در سایت QS من دیدم رتبه بندی بر اساس رشته ها رو به صورت کامل ارائه نمی کنه در نتیحه برای افرادی که برای رتبه های بالا می خواهند شاید امکان پذیر نباشه . برای نمونه در اینجا برای مهندسی برق دیدم تا رتبه 200 رو ارائه کرده. یا برای نمونه اطلاعات یکی از این دانشگاه ها رو اگر نگاه کنیم (مثل این یکی) دارای رتبه جهانی 160 هست (بدون توجه به رشته خاص) که در رشته های مرتبط با هنر رتبه اش 209 بوده، در مهندسی ها 141، در علوم انسانی ها 239.

به هر حال شما در نقطه شروع نمی تونید همه دانشگاه ها رو با این جزئیات بررسی کنید. این مثل این هست که یک نقاشی رو از ابتدا با جزئیات تمام بکشید. در حالی که در عمل ابتدا طرح کلی رو می کشند و بعد به تدریج اون رو دقیق می کنند. شما هم ابتدا به صورت کلی در اون محدوده ها سایت دانشگاه هاشون رو نگاه کنید اونهایی که شرایط شون به شما می خوره و هم رشته شما رو دارند و هم حداقل هاش رو دارید رو باهاشون تماس بگیرید اگر در چند تا از اونها به نتیجه رسیدند بعد می تونید به طور جزئی تر ببینید مثلا رتبه اون دانشگاه از نظر رشته برق چطور هست و شرایط فاند کدوم بهتر هست و غیره و انتخابتون رو دقیق تر کنید.

(01-03-2014, 06:43 PM)'llvll.asoud' نوشته:
ممنون.البته من این رزومه دوستم بود که از طرف ایشون گذاشته بودم.میخواستم ببینم اگه نمره خوبی توی GRE گرفته بشه نمیشه به رنکینگ های بهتر هم فکر کرد یعنی؟
اینکه ایشون توی امیرکبیر میخونن فرقی نمیکنه؟یعنی فقط معدلو نگا میکنن؟؟
حتی واسه دکترا هم اینهمه معدله کارشناسی مهمتر از معدل ارشد هستش؟
با تقویت جنبه پژوهشی و دادن مقاله های بیشتر احیانا چی ممنون میشم نظرتونو بگید

(01-03-2014, 06:44 PM)'llvll.asoud' نوشته:
منظورتون از رتبه جهانی رتبه اون دانشگاه در اون رشته خاص هستش؟مثلا رتبه 300 تا 500 بهترین دانشگاههای جهان از لحاظ مهندسی برق؟