آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - sorayya990 - 11-02-2014

سلام دوستان. من رشته ام طراحی صنعتیه. الان دیگه آخرای پایان نامه امه. دانشگاه تهران درس میخونم. معدلم هم بالای 16 میشه مطمئنا.من مقاله و ااینا ندارم. رتبه کنکور کارشناسیم هم 2 شده. زبانم هم خوبه، میخواستم ببینم اگه نمرات خوبی برای تافل و جی آر ای بدست بیاارم شانسم برای فاند گرفتن چقدره؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - M1KE - 11-02-2014

برای دانشگاه های آمریکا دست کم 6.5 (آکادمیک) نیاز دارید ولی در کل 7.0 باشه شانس تون بیشتر هست و حداقل اکثریت دانشگاه های آمریکا رو برآورده می کنه. گاهی برای هر مهارت هم یک حداقل هایی می گذارند. مثلا در مجموع 6.5 و در هر مهارت هم دست کم 6.0 ولی در کل بهتر هست که سایت هر دانشگاهی رو برای نمره دقیق نگاه کنید.
به طور خلاصه در حال حاضر اغلب دانشگاه های آمریکا هر دو آزمون تافل و آیلتس رو قبول می کنند هر چند برای آمریکا ترجیح بر تافل هست. این تاپیک رو نگاه کنید قبلا در این مورد خیلی صحبت شده.
(10-02-2014, 10:44 PM)'armince' نوشته:
مرسی از جواب
احمدجان من قبلا سمپل آیلتس دادم و 6 شدم یه بار دیگه هم دادم 6.5 شدم
حالا هنوز ثبت نام کردم و یه سالی وقت دارم
به نظرت آیتلس امتحان بدم یا تافل؟ واسم هیچ فرقی نداره... کدومش بهتره در مجموع؟

اگر معدل تون کارشناسی تون هم در همین حدود باشه و در تافل 100 به بالا (یا آیلتس 7 به بالا) و در GRE هم حدود 310 به بالا بشین بدون مقاله هم شانس دارین. شما بیشتر باید روی کارهایی که در پایان نامه تون کردین مانور بدین و اینکه به شکلی مطرح کنید که در حال مقاله دادن هستید ولی هنوز تموم نشدن. به هر حال بین استادها همه نوع سلیقه ای هست و اگر دیگر مهارت هاتون خوب باشه ممکنه نظر برخی رو جلب کنید.
(11-02-2014, 01:08 AM)'sorayya990' نوشته: سلام دوستان. من رشته ام طراحی صنعتیه. الان دیگه آخرای پایان نامه امه. دانشگاه تهران درس میخونم. معدلم هم بالای 16 میشه مطمئنا.من مقاله و ااینا ندارم. رتبه کنکور کارشناسیم هم 2 شده. زبانم هم خوبه، میخواستم ببینم اگه نمرات خوبی برای تافل و جی آر ای بدست بیاارم شانسم برای فاند گرفتن چقدره؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Shihan - 11-02-2014

شرمنده نمیدونم جای  سوال اینجا مرتبط میشه یا خیر:
دوستان خواستم بدونم کسی لیست دانشگاههایی که رشته دکتری حمل و نقل رو ارائه میدن اما نمره جی ار ای نمی خوان رو برام لیست کنید. خیلی گشتم نتونستم چیزی مناسب پیدا کنم.
ممنون میشم

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - ahmadpashaei - 11-02-2014

(10-02-2014, 10:44 PM)'armince' نوشته:
مرسی از جواب
احمدجان من قبلا سمپل آیلتس دادم و 6 شدم یه بار دیگه هم دادم 6.5 شدم
حالا هنوز ثبت نام کردم و یه سالی وقت دارم
به نظرت آیتلس امتحان بدم یا تافل؟ واسم هیچ فرقی نداره... کدومش بهتره در مجموع؟

سلام.همونطور مایک عزیز گفتن آمریکایی ها بیشتر تافل دوست دارن ولی الان ها چندان فرق نداره و تقریبا همه هردو رو می پذیرند. شما اگر با آیلتس اشنایید و راحت ترید به همین بچسبید ایشالا نمره خوبی میارید.سعی کنید 7 بشید تا خیالتون راحت باشه واسه همه جا.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Babak - 12-02-2014

(10-02-2014, 01:13 PM)'armince' نوشته: بابک جان عنوان کردی که:
ممکنه بگی اولویت بندیت نسبت به درصد واقعی برای پذیرش با فاند ( فاند کامل) چطور تخمین میزنی؟
معدل ارشد
معدل کارشناسی
دانشگاه محل تحصیل کارشناسی
دانشگاه محصل تحصیل ارشد
مقاله
GRE
تافل / آیلتس
----------
تصور من تا امروز که سایت رو خوندم اینطور بوده که 40%معدل ارشد %40 GRE  و 10% درصد دانشگاه محل تحصیل و بقیه 10 درصد ( که شامل 7 درصد مقاله 2 درصد معدل کارشناسی  و 1 درصد بقیه قضایا)
ممنونم

همون طور که ahmadpashaei گرامی گفتند، معدل کارشناسی بسیار مهمه. در این موضوع فایلی در پست اول پیوست شده که به شما اجازه می‌ده تخمینی از احتمال قبولی در دانشگاه‌های مختلف امریکا بر اساس شرایط‌تون بزنید. وزنی که در این فایل به شرایط مختلف داده تا حد خوبی به واقعیت نزدیکه.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Babak - 13-02-2014

(11-02-2014, 02:11 AM)'Mr-Voltage' نوشته: شرمنده نمیدونم جای  سوال اینجا مرتبط میشه یا خیر:
دوستان خواستم بدونم کسی لیست دانشگاههایی که رشته دکتری حمل و نقل رو ارائه میدن اما نمره جی ار ای نمی خوان رو برام لیست کنید. خیلی گشتم نتونستم چیزی مناسب پیدا کنم.
ممنون میشم

احتمالا از وجود این موضوع خبر دارید. دوستان در اون موضوع دانشگاه‌هایی که احتیاج به GRE ندارند رو لیست کرده‌اند. این لیست رو چک کرده‌اید؟
در کل اگر هدف‌تون گرفتن پذیرش از امریکاست، به نظرم باید امتحان GRE رو بدید. انتخاب‌های شما بدون GRE بسیار محدود خواهند بود.

[برش] هزینه زندگی در آمریکا - mordad - 13-02-2014

سلام به دوستان عزیز،من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی مهندسی‌ مکانیک در دانشگاه آزاد واحد مشهد هستم،می‌خواستم بدونم اونایی که در این زمینه اطلاعاتی‌ از شرایط پذیرش در آمریکا با شرایط من دارن امیدی برای پذیرش در مقطع فوق و دکترا و اومدن به آمریکا هست،البته من می‌خوام کلا اونجا موندگار شم واسه همین بد از تحصیل میذارن اونجا کار کنم بمونم ،یه ۲ سالی‌ هم در بلاروس درس خواندم و به خاطره تحریم‌ها مجبور شدم برگردم زبان روسی هم بلدم آیا دونستن زبان اضافی شانس گرفتن ویزا رو بیشتر می‌کنه.
و همینطور بازار کار رشتهٔ مکانیک توی آمریکا چ جوریه.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - mahyarelc - 13-02-2014

(13-02-2014, 05:44 PM)'mordad' نوشته: سلام به دوستان عزیز،من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی مهندسی‌ مکانیک در دانشگاه آزاد واحد مشهد هستم،می‌خواستم بدونم اونایی که در این زمینه اطلاعاتی‌ از شرایط پذیرش در آمریکا با شرایط من دارن امیدی برای پذیرش در مقطع فوق و دکترا و اومدن به آمریکا هست،البته من می‌خوام کلا اونجا موندگار شم واسه همین بد از تحصیل میذارن اونجا کار کنم بمونم ،یه ۲ سالی‌ هم در بلاروس درس خواندم و به خاطره تحریم‌ها مجبور شدم برگردم زبان روسی هم بلدم آیا دونستن زبان اضافی شانس گرفتن ویزا رو بیشتر می‌کنه.
و همینطور بازار کار رشتهٔ مکانیک توی آمریکا چ جوریه.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

درود
به فروم خوش امدید
دوست عزیز به اطلاعات بیشتری احتیاح هست تا بشه در مورد شانس شما نظر داد. بد نیست جزوه ی پذیرش رو مطالعه کنید که اطلاعات بیشتری از مراحل مورد نظرتون بدست بیارید.
کلا مهمترین فاکتورها معدل و نمرات زبان (تافل/آیلتس و GRE) هستند. بعد از اون در مقالات و سابقه ‍پژوهشی هست. (نام دانشگاه هم میتونه موثر باشه که متاسفانه برای شما همچین موردی صدق نمیکنه)
متاسفانه دونستن زبان روسی در پذیرش و گرفتن ویزا تاثیر چندانی نداره.
در مورد کار بعد از تحصیل هم میتونید این تاپیک رو بررسی کنید. در مورد اقامت هم این تاپیک وجود داره.
موفق باشید

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - pabdani - 14-02-2014

1-مقطع تحصیلی: ارشد دانشگاه تهران، معدل 17/10(رتبه 17 کنکور)--- لیسانس دانشگاه شهرکرد، معدل 16/00
[align=right]2-رشته: مهندسی مکانیک
[align=right]3-تافل 102
[align=right]GRE-4 ندارم v:137 , q1610
[align=right]5-مقاله: 2
[align=right]6- 1 سال سابقه کار 
[align=right]8-امریکا
[align=right]9- برام گرفتن فاند خیلی مهمه . 
[align=right]آیا من شرایط پذیرش با فاند رو دارم؟
[align=right]ممنون می شم به من جواب بدید 

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Torkan - 14-02-2014

(14-02-2014, 12:28 PM)'pabdani' نوشته:
1-مقطع تحصیلی: ارشد دانشگاه تهران، معدل 17/10(رتبه 17 کنکور)--- لیسانس دانشگاه شهرکرد، معدل 16/00

2-رشته: مهندسی مکانیک

3-تافل 102

GRE-4 ندارم v:137 , q1610

5-مقاله: 2

6- 1 سال سابقه کار 

8-امریکا

9- برام گرفتن فاند خیلی مهمه . 

آیا من شرایط پذیرش با فاند رو دارم؟

ممنون می شم به من جواب بدید 

سلام همرشته ایSmile
ممنون از رعایت الگو
اولا این رو بگم تنها نکته منفی رزومه شما همون GRE هستش که مشکل ایجاد میکنه واسه گرفتن فاند. واللا من جای شما باشم یکبار دیگه امتحان میدم تا حداقل ریاضی رو کاملتر بگیرم.
نمیدونم مقاله هاتون ISI هست یا نه؟
معدلتون به نسبت خوبه و مشکل انچنانی ندارین.
شما باید اپلای کنید از رنکهای مختلف تا ببینید چی میشه وگرنه اگه فاند میخواین به خصوص دانشگاههای متوسط و متوسط به بالا باید لااقل جی ار ای بالاتری داشته باشید.رقابت سنگینه.
بازم میگم اینا همش نظر هستش و تصمیم با خود شماست چند دانشگاه اپلای کنید دستتون میاد چی به چیه.
بااحترام