آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Cortex - 01-02-2011

دوستان عزیز:
مانند الگوی زیر اطلاعات خود را وارد کنید تا فضای کاراتر و پیشنهاد های دقیق تری داشته باشیم.
***به شدت توصیه می شود که کاربران علی رغم پیشنهاد هایی که در این تاپیک به ایشان می شود، نتایج پذیرش را مطالعه کرده و خود نیز حتماً تحقیقات لازم را به عمل آورند. تا بعداً پشیمان نشوند***
موفق باشید

1-رشته/مقطع
2-دانشگاه محل تحصیل
3-معدل کل
4-نمره زبان
5-تعداد مقالات
6-تعداد توصیه نامه ها
خواسته ها: (مقطع پذیرش/نام دانشگاه مورد نظر/فاند)

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا - Iman - 03-07-2011

سلام دوستان
من یه سوالات کلی داشتم ولی تاپیک مناسبی رو پیدا نکردم برا همین اینجا مینویسم، اگه اشتباهه شرمنده!
من دارم فکرمیکنم که شاید برای آمریکا برای phd اقدام کنم. رشتم هم construction management هست.
1- میزان فاند حدودا چقدر هستش؟ برای زندگی کافیه؟
2- ددلاین برای اپلای کی هستش؟ (برای اینکه سپتامبر 2012 آمریکا باشیم)
3- وضعیت کار برای فارغ التحصیلای دکترا چه جوریه؟
اگه سوالام کلیه ببخشید. ممنون

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا - Babak - 04-07-2011

ایمان جان
سوالات شما خیلی کلیه و نمی‌شه جواب مشخصی بهش داد. ضمن این که بهتر بود که این سوالات رو در قالب چند سوال مختلف در انجمن‌های مرتبط مطرح می‌کردی. من مختصرا جواب می‌دم، اما لطفا اگر جزئیات بیشتر احتیاج داری سوالات بعدی رو در انجمن‌های مناسب مطرح کن.
۱. به دانشگاه بستگی داره و چه بسا که اصلا به شما فاند ندهند. میزانش هم متغیره، در نتیجه نمی‌شه جواب دقیقی به این سوال داد. به فرض این که فاند کامل بگیرید، هزینه‌های زندگی‌تون رو پوشش خواهد داد.

۲. باز هم به دانشگاه بستگی داره و باید در وب‌سایت دانشگاه‌های مورد نظر ببینید، اما معمولا بین ۱۵ دسامبر ۲۰۱۱ تا آخر ژانویه ۲۰۱۲ است.

۳. جواب این سوال رو نمی‌دونم و با این رشته آشنا نیستم.

شانش گرفتن پذیرش و فاند از امریکا - masoom - 11-07-2011

با سلام

من مدرک لیسانس مهندسی نرم افزاراز یک دانشگاه دولتی دارم (علم و صنعت) معدلم 14 آیا می تونم برای فاند امیدوار باشم؟

بانمره IELTS 7 میتونم پذیرش بگیرم بهترین روش برای این کار چیه؟

با سپاس فراوان

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Ismail2011 - 11-07-2011

با سلام
گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا همراه با فاند چگونه ممکن است؟
من معدلم 15.19 در ارشد و 13.4 کارشناسی ؟
مقاله خارجی ندارم و تافل 100

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 11-07-2011

(11-07-2011, 01:07 PM)masoom نوشته: با سلام

من مدرک لیسانس مهندسی نرم افزاراز یک دانشگاه دولتی دارم (علم و صنعت) معدلم 14 آیا می تونم برای فاند امیدوار باشم؟

بانمره IELTS 7 میتونم پذیرش بگیرم بهترین روش برای این کار چیه؟

با سپاس فراوان
اگر هدفتون گرفتن پذیرش از امریکاست، باید بگم که امکانش هست که پذیرش و فاند بگیرید،‌ اما به خاطر معدلتون کار کمی سخته. برای این که شانس‌تون رو بالا ببرید باید نمره GRE عالی داشته باشید. همچنین باید دانشگاه‌های مناسبی رو انتخاب کنید و وقت و پول خودتون رو صرف دانشگاه‌های خیلی تاپ نکنید.
بهترین کار در حال حاضر برای شما همینه که نمره GRE بسیار خوبی داشته باشید. ترجیحا Quantitative بالای ۷۸۰ و Verbal بالای ۴۵۰.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 11-07-2011

(11-07-2011, 06:25 PM)Ismail2011 نوشته: با سلام
گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا همراه با فاند چگونه ممکن است؟
من معدلم 15.19 در ارشد و 13.4 کارشناسی ؟
مقاله خارجی ندارم و تافل 100
معدل و دانشگاه محل تحصیل در بالا بردن شانس گرفتن پذیرش و فاند خیلی موثره. معدل لیسانس به خصوص مهمتر هم هست که متاسفانه معدل شما خیلی خوب نیست. راه‌هایی که برای جبران معدل وجود داره، نمره خیلی بالای GRE و داشتن مقاله است.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - masoom - 12-07-2011

با سلام

ضمن تشکراز پاسخ شما آیا دانشگاه های خاصی را پیشنهاد می کنید و اینکه آیا بایستی ابتدا برای آزمون GRE و نمره آن اقدام کنم و بعد برای گرفتن پذیرش یا میشود بعد برای کسب نمره مناسب اقدام کرد. برای گرفتن پذیرش و فاند شما چه روشی را پیشنهاد می کنید.

با سپاس فراوان

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 12-07-2011

شما ابتدا باید آزمون GRE رو بگذرونید و نمره‌اش رو همراه با سایر مدارک برای دانشگاه‌ها ارسال کنید. برای گرفتن اطلاعات اولیه در مورد پذیرش به این انجمن مراجعه کنید.
در مورد دانشگاه اگر من جای شما بودم بیشتر تمرکزم رو روی دانشگاه‌های با رتبه ۱۰۰ تا ۲۰۰ می‌ذاشتم. البته این که به معنی نیست که برای هیچ دانشگاهی خارج از این بازه اقدام نکنید. مثلا اگر برای ۱۰ تا دانشگاه اقدام می‌کنید، یکی یا دو تا زیر ۱۰۰ اقدام کنید و بقیه رو برای دانشگاه‌های بالای ۱۰۰ اقدام کنید. برای دیدن رتبه دانشگاه‌ها می‌تونید به این موضوع مراجعه کنید .

[split] Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - heny - 09-08-2011

سلام بابک جان
با تشکر از راهنماییهای مفیدت و اینکه وقت گرانبهایت رو برای ما صرف میکنی
من 31 ساله هستم و فوق لیسانس معماری با گرایش انرژی و معماری از دانشگاه تهران با معدل حدودا 17 تا 18 دارم (هنوز نرفتم ریزنمرات بگیرم).و تازه 1 ماهه شروع کردم به خواندن زبان و رفتن کلاس پری آیلتس و فکر کنم بتونم برای زمستان امتحان آیلتس بدم.معدل لیسانسم هم 18 بوده و کاردانیم 15 . مقاله هم ننوشتم و اینجور که دوستام رفتن مقاله برای رشته ما ارزشی نداره و مسابقات مهمتره.البته مسابقه مهمی هم شرکت نکردم
با عرض پوزش چند تا سوال داشتم
اول اینکه : اگر برای آمریکا پذیرش بگیرم چون متاهل هستم صد در صد امکان گرفتن اقامت دائم را بعد از تحصیل داریم(با توجه به زمینه کاری ما)؟
دوم: آیا امتحان GRE اجباری است و کی شروع به خواندن بکنم و امتحان بدهم بهتر است؟
سوم:برای چه دانشگاههایی درخواست بزنم امکان قبولی دارم و امکان گرفتن بورسیه هست؟
چهارم:آیا امکان داره برای رشته های دیگر مثلا طراحی لباس اقدام کنم؟
و آخرین سوالم:با توجه به زمان حدودی گرفتن آیلتسم باید چه زمانی برای شروع پذیرش اقدام کنم؟
با تشکر فراوان