آکادمیا کافه
تقاضای گرین کارت برای برادر/خواهر - فرزند متاهل یا مجرد بالای 21 - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: تقاضای گرین کارت برای برادر/خواهر - فرزند متاهل یا مجرد بالای 21 (/Thread-%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D8%B2%D9%86%D8%AF-%D9%85%D8%AA%D8%A7%D9%87%D9%84-%DB%8C%D8%A7-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%DB%8C-21)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

RE: تقاضای گرین کارت برای برادر/خواهر - فرزند متاهل یا مجرد بالای 21 - مهمان - 17-04-2020

سلام ممنون از توضیحاتتون ولی توضیحی که دادن به نظر من رد ویزا نیست
A U.S. consular officer has adjudicated and refused your visa application. Please follow any instructions provided by the consular officer. If you were informed by the consular officer that your case was refused for administrative processing, your case will remain refused while undergoing such processing. You will receive another adjudication once such processing is complete. Please be advised that the processing time varies and that you will be contacted if additional information is needed. For more information, please visit TRAVEL.STATE.GOV or the website for the Embassy or Consulate at which you made your visa application.
For more information, please visit U.S. Embassy Ankara.
ممنون میشم نظرتتونو در مورد این متن بدین
در ضمن کیس ما F4 هستش

RE: تقاضای گرین کارت برای برادر/خواهر - فرزند متاهل یا مجرد بالای 21 - M1KE - 18-04-2020

طبق تجربه ای که در مورد کیس های مشابه دارم، به احتمال خیلی زیاد به دلیل همون دستورالعمل منع سفر برای ایرانی ها و یک سری کشورهای دیگه به آمریکا که در پست قبل اشاره کردم، پرونده شما در نوعی برزخ گذاشته شده. واقعیت اینه که افسرهای مهاجرتی مجبور هستند در هر حال دستورالعمل هایی رو که این آقا تعیین کردند، هر قدر هم که غیرمنطقی باشه، به شکلی رعایت کنند. به همین دلیل، در حال حاضر خیلی از پرونده های مهاجرتی در مرحله سفارت متوقف می مونند و میگن در حال حاضر نمی تونند ویزا بدن ولی تا جایی که من متوجه شدم پرونده به طور کامل بسته نمیشه و نیازی به اپلای دوباره نیست. در یک مورد که اخیرا دیدم بعد از حدود یک سال و نیم، قبل از کریسمس امسال، دوباره ایمیل زدن و گفتن که دوباره پرونده رو بررسی کردن و قصد دارن waiver بدن و یک ماه بعد تونستن ویزا بگیرن. به عبارت دیگه افسرهای مهاجرتی نمی تونند به همه (یا دست کم اکثریت قابل توجه) پرونده های مهاجرتی مطابق سال های قبل ویزا بدن ولی خب نمیخوان هم پرونده رو به طور کامل reject کنند چون خیلی از این پرونده های مهاجرتی چندین سال منتظر بودن تا نوبتشون بشه، بلکه در حالت برزخ میگذارن و به صورت قطره چکانی به درصد محدودی ویزا میدن تا تکلیف دستورالعمل موردنظر در آینده مشخص بشه.

به نظرم یک ایمیل بهشون بزنید و درخواست waiver بدین. به این شکل به هر حال پرونده به شکل رسمی همچنان در حالت بررسی میمونه و نوبت پرونده از بین نمیره. در هر حال، به هیچ عنوان پرونده رو از جانب خودتون withdraw یا close و امثال اینها نکنید بلکه در همین مرحله سفارت نگه دارید تا نوبت تون به حال خودش باقی بمونه. بالاخره یا به شما هم جزو همون درصد محدودها در همین دوره به صورت قطره چکانی ویزا میدن یا هم که در دوره بعد اگر فرد دیگری روی کار اومد درصد ویزادهی به پرونده های مهاجرتی مطابق گذشته بالا میره و شما هم جزو اولین گروه ویزا میگیرین.

RE: تقاضای گرین کارت برای برادر/خواهر - فرزند متاهل یا مجرد بالای 21 - homayoun.v22 - 11-05-2020

سلام جناب مایک،وقتتون بخیر...دو تا سوال داشتم از خدمتتون ..میخواستم بدونم تاریخی که در ویزا بولتون هست مثلا برای کیس F2B زدن سپتامبر۲۰۱۵ که میشه حدود ۴ سال و نیم..این تاریخ،زمان مصاحبه هستش؟ یعنی اگه کسی الان اقدام کنه ۴ سال و نیم دیگه وقت سفارتشه؟ یا اینکه تازه پروندش میره ncv و اونم باز ممکنه یه سال طول بکشه؟
سوال دومم اینکه اگه من با ویزای دانشجویی برم ولی بعدش گرین کارت بگیرم(حین تحصیل) حالا چه از طریق خانواده یا ازدواج، شهریه دانشگاه به رزیدنت سوییچ میشه و میتونم وام بگیرم؟یا چون موقع شروع تحصیل ویزای f داشتم دیگه تا اخر تحصیل شهریه اینترنشنال میگیرن ازم و وامی هم بهم نمیدن؟سپاس فراوان از شما...

RE: تقاضای گرین کارت برای برادر/خواهر - فرزند متاهل یا مجرد بالای 21 - M1KE - 11-05-2020

در مورد تاریخ ها در بولتن همیشه دوتا جدول هست یکی تاریخی که میشه مدارک رو به nvc فرستاد و دیگری زمانی هست که میشه برای اون گروه ویزا صادر کرد (الان ۹ ماه اختلاف دارند). یعنی بر فرض الان پرونده های سپتامبر ۲۰۱۵ مدارک رو برای NVC میفرستن ولی پرونده های ژانویه ۲۰۱۵ در حال ویزا گرفتن هستن. اونهایی که سپتامبر ۲۰۱۵ هستند تقریبا ۹ ماه بعد بهشون ویزا داده میشه (احتمالا یک یا دو ماه قبل از تاریخ ویزا سفارت اطلاع میده که وقت مصاحبه بگیرن).

در مورد سوال دوم، بستگی به ایالت و دانشگاهش داره. معمولا سه نوع شهریه در نظر گرفته می شود. خارجی، رزیدنت ایالت دیگه، رزیدنت همون ایالت. خارجی یا همون دانشجوی بین المللی که مشخصه خیلی میپردازه. رزیدنت ایالت دیگه معمولا به کسی گفته میشه که مقیم/شهروند هستند ولی در یکسال گذشته در اون ایالتی که دانشگاه قرار داره زندگی نکردن (مثلا طرف از بچگی تگزاس زندگی می کرده و شهروند هم هست ولی دانشگاهی در کالیفرنیا قبول بشه سال اول با این نرخ براش حساب می کنن. البته اینها هم نرخش شاید ۴۰ درصد اون خارجی ها باشه. دسته سوم اونهایی هستن که یکسالی در اون ایالت بودن اینها شاید مثلا ۳۰ درصد خارجی ها بپردازن. بعضی دانشگاه ها این شرط یک سال رو ندارن و فقط دو گروه خارجی، مقیم دارن. بنابراین باید قسمت هزینه های دانشگاه را دقیق مطالعه کنید. اگر شرط یکسال باشه طبیعتا اگر در همون ایالت تحصیل کرده باشید تا اونموقع یکسال گذشته و از این نظر نباید مشکلی باشه. به خصوص اگر دانشگاه در همون ایالتی باشه که بار اول ازش اقامت میگیرین حتی اگر کمتر یک سال بوده باشین فکر کنم نمی تونن بگن مقیم ایالت دیگه هستین. برای وام بستگی داره چه نوع وامی باشه. معمولا هر چه مدت اقامت بیشتر باشه و سابقه مالی بهتری داشته باشین وام های بیشتر و با درصد پایین تری داده میشه. اینطور که بین دوستان و اقوام دیدم فکر نمی کنم بعد از مقیم شدن مشکل خاصی در گرفتن وام در حد شهریه دانشگاهی با نرخ ایالتی داشته باشین. اینهارو هم در قسمت کمک هزینه های دانشگاه و شرایط انواع وام ها رو نگاه کنید باید جزییاتش را گفته باشن ولی در کل فکر نمی کنم اگر مقیم بشین از این نظر مشکل چندانی باشه.

RE: تقاضای گرین کارت برای برادر/خواهر - فرزند متاهل یا مجرد بالای 21 - سانا - 19-05-2020

سلام، درخواست گرین کارت عمه من برای پدرم به تازگی و بعد از مدت طولانی پذیرفته شده. اون موقع که درخواست دادند برادرم زیر ۲۱ سال داشته ولی الان ۲۷ سالشه و البته مجرده. آیا امکانش هست که بتونه اون هم گرین کارت بگیره از همین طریق و با پدر و مادرم به آمریکا بروند؟ با توجه به طولانی بودن روند بررسی پرونده و اینکه فرزند زیر ۲۱ سال aged out شده آیا راهی به نظرتون می‌رسه که این مشکل رو حل کنه؟ با تشکر از شما.

RE: تقاضای گرین کارت برای برادر/خواهر - فرزند متاهل یا مجرد بالای 21 - M1KE - 20-05-2020

راه خاصی که ایشون هم بتونند همزمان ویزا بگیرند به ذهن من نمیرسه. روش معمولش این هست که بعد از اینکه پدرتون گرین کارت گرفتن از طریق گروه F2B که ویژه فرزندان مجرد بالای 21 سال هست برای ایشون اقدام کنند که در حال حاضر حدود 5 سال زمان میبره (اگر راه میانبری وجود داشت گروه F2B وجود خارجی نداشت چون در اونصورت همه کسانی که مقیم میشدن همزمان برای فرزند مجرد بالای 21 سالشون هم درخواست میدادن).

RE: تقاضای گرین کارت برای برادر/خواهر - فرزند متاهل یا مجرد بالای 21 - مهمان - 25-06-2020

سلام
از طریق برادر گرین‌کارت چه قدر طول میکشه؟دو تا از پسرانم سیتی زن هستند من و‌شوهرم‌گرین‌کارت داریم تنها عضو‌خانواده‌پسر سوم در ایران هست ۸سال هست تقاضای کرین کارت از طریق برادرش کردیم
چون پزشک‌هست و برای تخصص میخواهد برود ایا راهی هست که از طریق وکیل زودتر اقدام‌کنیم
سپاس

RE: تقاضای گرین کارت برای برادر/خواهر - فرزند متاهل یا مجرد بالای 21 - M1KE - 26-06-2020

در حال حاضر پرونده های ۲۰۰۷ برای این گروه نوبت تشکیل پرونده شون هست یا به عبارت دیگه در مجموع حدود ۱۳ سال به طول می انجامه. اگر ۸ سال گذشته دست کم ۵ سال دیگه طول میکشه. در حال حاضر با فرض اینکه گروه مهاجرتیشون به دلیل ازدواج با مقیم و اینجور چیزها عوض نشه فقط گزینه ویزای دانشجویی به ذهنم میرسه. در کل دولت فعلی سیاست هاش تا حد زیادی ضدمهاجرتی هست و اگر همین سرعت هم حفظ بشه شانس آوردین.

RE: تقاضای گرین کارت برای برادر/خواهر - فرزند متاهل یا مجرد بالای 21 - مهمان - 09-11-2020

سلام ببخشید یک سوال دارم.. مادرم گرین کارت دارن و برام تازه اقدام کردن که 5 سال دیگه گرین کارت بگیرم..تازه ایران لیسانسمو تموم کردم و میخوام واسه ارشد  کانادا تحصیلی اقدام کنم...بعد از دو سال که درسم تموم شه از نظر نظام وظیفه غیبت میخورم(یعنی در واقع 3 سال غیبت میخورم تا دوره 5 ساله تموم شه) حالا سوالم اینه میتونم با وجود غیبت برم سفارت امریکا و ویزامو بگیرم؟(اصلا واسه کیس من(f2b) سفارت وضعیت نظام وظیفمو میپرسه؟بنظرتون با این شرایط من باید چیکار کنم چون نمیخوام سربازی برم...ممنون..

RE: تقاضای گرین کارت برای برادر/خواهر - فرزند متاهل یا مجرد بالای 21 - M1KE - 09-11-2020

تا جایی که من اطلاع دارم سفارت خیلی کاری به اینکه شما سربازی رفتین یا خیر نداره (در قسمت بررسی پیشینه میپرسن که رفتین یا خیر ولی اینکه نرفته باشین جلوی ورودتون رو به آمریکا نمیگیره). منتهی دو قضیه هست:
۱- برای گرفتن وقت سفارت آمریکا از کانادا می بایست در کانادا اقامت قانونی داشته باشید. برای این کار مثلا میشه بعد از تحصیل ویزای کار سه ساله گرفت و تمدید کرد. نمیشه هم تضمین کرد که شما دقیقا ۵ ساله نوبت تون میشه.
۲- اگر بعد از برگشت و از ایران بخواهید وقت بگیرید (از سفارت های اطراف ایران که شرط اقامت نمیخوان) در اونصورت بدون گذاشتن وثیقه نمیتونید خارج بشین.
شما که در هر حال برای ارشد وثیقه می گذارین شاید بهتر باشه به یه شکلی سربازی رو بخرین. جزییاتش رو نمی دونم و از زمانی به زمان دیگه متغیره ولی یه قوانینی قبلا بود که اگر کسی مدت زمان چند سال خارج از کشور اقامت داشت و سن و سالش هم در محدوده خاصی بود می تونست سربازی رو بخره. باز خودتون حتما تحقیق کنید چون قوانین سربازی و سفارت تغییر میکنه من فقط تصویر کلی که طبق تجربه سال های قبل بوده رو گفتم که یک ذهنیت کلی داشته باشین.