آکادمیا کافه
تقاضای گرین کارت برای برادر/خواهر - فرزند متاهل یا مجرد بالای 21 - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: تقاضای گرین کارت برای برادر/خواهر - فرزند متاهل یا مجرد بالای 21 (/Thread-%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D8%B2%D9%86%D8%AF-%D9%85%D8%AA%D8%A7%D9%87%D9%84-%DB%8C%D8%A7-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%DB%8C-21)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

ویزای امریکا - khsh - 15-09-2019

با عرض سلام و تشکر بابت کمکهاتون

دایی من در سال 2005 برای مادرم جهت گرین کارت اقدام کرده اند . و ما چند روز پیش نامه ای از NVC  دریافت کردیم جهت اقدامات برای گرفتن ویزا و upload  مدارک.
من متولد 1989 و برادرم متولد 1984 و هر دو مجرد.
من از شما 3 تا سوال داشتم.

1-  ایا الان  که سن من و برادرم بالای 21 است با وجود اینکه اسممان در زیر مجموعه مادرم در وبسایت NVC موجود است  و ما هزینه ها جهت وقت ویزا  زاهم پرداخت کردیم  ویزا بما تعلق نمیگیرد؟ بمادرم با این قوانین ترامپ ویزا تعلق میگیرد؟ Undecided Undecided Undecided Undecided

2- اگز در وقت مصاحبه مدارک پزشکی ما اماده نباشد رد یا قبول شدن ویزای من و برادرم را مشخص میکنند؟واقعیتش اگر قرار باشد ویزای من و برادرم ریجکت شود دنبال مدارک پزشکی نرویم. Sad Sad Sad Sad

3- اگر  ویزای من و برادرم ریجکت شود ولی مادرم green card  خود را دریافت کنند و بخواهند برای ما اقدام کنند، ایا چون قبلا در نوبت 15 ساله بوده ایم ، میتوان از قانونی برای تسریع green card  ما استفاده کرد؟   Smile Smile Smile Smile Smile

متشکرم از راهنماییتون

RE: ویزای امریکا - M1KE - 15-09-2019

۱- محاسبه سن تقریبا با توجه به تاریخ مصاحبه صورت میگیره و با توجه به اینکه شما هر دو بالای ۳۰ سال هستین تا جایی که من اطلاع دارم نمی تونید ویزا بگیرین.

۲- با توجه به مورد بالا شما دو نفر نباید هزینه الکی بکنید.

۳- مادر شما بعد از گرفتن گرین کارت میتونه برای شما دو نفر اقدام کنه (زیر عنوان گروه F2B) و مادامی که مجرد باشین حدود ۷ سال طول میکشه تا نوبتتون بشه. اگر ازدواج کنید تنها در صورتی پرونده تون باز میمونه که ایشون شهروند شده باشن و در اون حالت هم پرونده تون حدود ۱۳ سال زمان میبره (زیر گروه F3). از اونجاییکه اسپانسر اصلی پرونده از دایی به مادر تغییر میکنه و یک فرد ثابت نیست متاسفانه نمیتونید زمان انتظار قبلی رو برای پرونده های جدید استفاده کنید (منظورم پرونده دایی به پرونده مادر هست نه پرونده F2B به F3 که در هر دو اسپانسر اصلی شون مادرتون خواهد بود).

RE: تقاضای گرین کارت برای برادر/خواهر - فرزند متاهل یا مجرد بالای 21 - homayoun.v22 - 26-09-2019

سلام جناب مایک...یه سوال داشتم.اینکه میگین فرزند مجرد بالای ۲۱ سال پروسش ۷ سال طول میکشه...من الان ویزا بولتن رو چک کردم واسه F2B الان داره اکتبر ۲۰۱۴ بررسی میشه..پس چیزی حدود ۵ سال میشه درسته؟

RE: تقاضای گرین کارت برای برادر/خواهر - فرزند متاهل یا مجرد بالای 21 - M1KE - 27-09-2019

تاریخ های بولتن به صورت خطی حرکت نمی کنند یعنی ممکنه مثلا شش ماه دیگه تاریخ F2B فقط دو ماه حرکت کرده باشه. طبق اعداد فعلی حرفتون درسته و میشه انتظار داشت به طور متوسط ۵ سال طول بکشه. تخمین من طبق پرونده های یکی دو سال پیش بود که اینجا اشاره کردم:

https://www.academiacafe.com/pf/Thread-گرین-کارت-از-راه-مهاجرت-خانوادگی-به-آمریکا

گاهی مثل الان سرعت حرکتش نسبت به دو سال پیش بیشتر میشه و برخی سال ها هم برای مدت ها روی یک عددی گیر میکنه. گروه F3 هم تخمینش یک سال کمتر شده و الان حدود ۱۱ سال و نیم هست.

RE: تقاضای گرین کارت برای برادر/خواهر - فرزند متاهل یا مجرد بالای 21 - saeed1395 - 13-02-2020

با سلام

جناب مایک با توجه به تغییرات قوانین، هنوز هم مادری که سیتیزن آمریکا باشه، میتونه برای فرزند پسر که تابعیت ایران داره و بالای 21 سال هم سن داره (28 ساله) و مجرد هست، درخواست بده؟

چون یجا بنظرم گفته بودن که دیگه امکانش نیست.

اگر امکانش هست:

- چقدر زمان بره؟

- اگر در طول پروسش، فرزند تابعیت کشور دیگری رو دریافت کنه (استرالیا یا جای دیگه) تغییر خاصی ایجاد میشه؟

با تشکر

RE: تقاضای گرین کارت برای برادر/خواهر - فرزند متاهل یا مجرد بالای 21 - M1KE - 14-02-2020

گروه F2B در حال حاضر حدود پنج سال زمان میبره. الان نوبت پرونده های آوریل ۲۰۱۵ هست و به پرونده های اوت ۲۰۱۴ ویزا داده میشه. گرفتن تابعیت جای دیگه تاثیری نداره ولی متاهل شدن تاثیر داره (۷ سال طولانی تر میشه یا به عبارت دیگه حدود ۱۲ سال).

https://www.uscis.gov/family/family-us-citizens/bringing-children-sons-and-daughters-live-united-states-permanent-residents

RE: تقاضای گرین کارت برای برادر/خواهر - فرزند متاهل یا مجرد بالای 21 - saeed1395 - 14-02-2020

(14-02-2020, 11:20 AM)M1KE نوشته: گروه F2B در حال حاضر حدود پنج سال زمان میبره. الان نوبت پرونده های آوریل ۲۰۱۵ هست و به پرونده های اوت ۲۰۱۴ ویزا داده میشه. گرفتن تابعیت جای دیگه تاثیری نداره ولی متاهل شدن تاثیر داره (۷ سال طولانی تر میشه یا به عبارت دیگه حدود ۱۲ سال).

https://www.uscis.gov/family/family-us-citizens/bringing-children-sons-and-daughters-live-united-states-permanent-residents

یعنی مادر من هنوز هم میتونه برای من درخواست بده؟ ایرانی بودنم تاثیری در عدم امکان یا ریجکت شدنش نداره؟

از زمان ارائه درخواست 5 سال طول میکشه؟ (چون شنیده بودم 7-8 سالی طول میکشه)

بسیار سپاسگزارم.

RE: تقاضای گرین کارت برای برادر/خواهر - فرزند متاهل یا مجرد بالای 21 - M1KE - 16-02-2020

مدت زمان بررسی پرونده ها بسته به ظرفیت ویزای در نظر گرفته شده در سالهای مختلف برای گروه های مختلف و همین طور جمعیت متقاضیان متغیر هست. چند سال پیش حدود ۷ سال طول می کشید الان حدود ۵ سال. تضمینی نیست که این نرخ تا پنج سال دیگه به همین شکل بمونه ممکنه بیشتر یا کمتر بشه.

ابرانی بودن تاثیری در تشکیل پرونده نداره ولی در مرحله ارایه ویزا (مرحله مصاحبه سفارت) ممکنه به مشکلاتی بخوره که در مورد شما تا زمان رسیدن به اون مرحله دولت فعلی کنار رفته و احتمالا سیاست های مهاجرتی فعلی هم تغییر کرده باشه.

RE: تقاضای گرین کارت برای برادر/خواهر - فرزند متاهل یا مجرد بالای 21 - مهمان - 16-04-2020

سلام
ما شماره پرونده مهاجرتمونو چک کردیم برای مهاجرت به آمریکا جلوی پرونده زده شده refused این معنایش چیه؟

RE: تقاضای گرین کارت برای برادر/خواهر - فرزند متاهل یا مجرد بالای 21 - M1KE - 16-04-2020

یعنی طبق یک قانونی فعلا نمی تونند درخواست شما رو مورد تایید قرار بدن. قاعدتا می بایست به طور رسمی طی ایمیل یا نامه دلیل اون رو به شما توضیح بدن که طبق کدوم قانون درخواست شما رد شده ولی به احتمال زیاد به دلیل همون قانون منع سفر برای شهروندان یک سری کشورها هست که از چند سال پیش وضع کرده و شرایط مهاجرت رو برای شهروندان این کشورها سخت کرده. به نظرم به شکلی پرونده رو تا بعد از انتخابات باز نگه دارید (به ویژه اگر که در گروهی قرار دارید که مدت انتظارش طولانی هست و درجه یک نیستند) حال از راه درخواست بررسی دوباره یا راه های دیگه. در این صورت این احتمال هست که نفر بعدی این دستورالعمل ها رو برداره و قانونی که برای رد پرونده شما بهش استناد کرده دیگه موضوعیت نداشته باشه و دوباره به جریان بیافته.