آکادمیا کافه
(Massachusetts Institute of Technology (MIT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: راهنمای دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+------ انجمن: دانشگاه‌های ایالت‌های شمال شرقی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%84-%D8%B4%D8%B1%D9%82%DB%8C)
+------ موضوع: (Massachusetts Institute of Technology (MIT (/Thread-Massachusetts-Institute-of-Technology-MIT)

صفحات 1 2

RE: (Massachusetts Institute of Technology (MIT - Star7 - 31-05-2013

آها

راستی حواستون باشه که بعضی دپارتمان هاش سفت و سخت آیلتس می خوان و نه تافل. واسه من که می خواستم روی ۱۰۸ تافلم به عنوان مزیت رقابتی مانور بدم، این خوب نبود...

و پیشنهاد آخر: همه ی تخم مرغ ها تو در یک سبد نچین: )

RE: (Massachusetts Institute of Technology (MIT - ahmadpashaei - 31-05-2013

(31-05-2013, 12:16 AM)'Star7' نوشته: سلام
تجربه شخصی من می گه نمره جی آر ای خیلی مهمه واسه اونجا. من با یه استاد خیلی خیلی خفن(به اوباما مشاوره می ده و...) تو ام آی تی کلی مکاتبه داشتم و خودش گفتI wrote a very strong supporting letter for you
اما در نهایت ریجکت شدم. استاد نازنین پرونده مو برداشت و خودش رفت دنبال کارهام به پیشنهادش!! و گفت بعد مدتی که این ها تو رو Strong candidate لحاظ می کنن و اگه سال دیگه جی آر ای بدی با نمره بالاتر شانست زیاده...
نمره من ۱۲۰۰ و رایتینگ ۴

میشه بقیه رزومتون رو هم بگین؟دانشگاه،رشته و مقطع،معدل،نمرات انگلیسی،مقالات،توصیه نامه از کیا؟و ....

RE: (Massachusetts Institute of Technology (MIT - محمد10 - 31-05-2013

سلام اقا/خانم استار نمره تافل و جی ار ای باید چند باشه که قبول کنن؟ رشته من مکانیک به نظر شما وقت رو چه موضوعی بذارم که بیشتر تو ام ای تی طرف دار داشته باشه؟
ممنون

من خیلی بکگراندDiversified داشتم و این براشون جالب بود

فرزانگان دیپلم ریاضی
رتبه ۴ کشوری کنکور هنر
لیسانس طراحی صنعتی دانشگاه تهران
رتبه ۲ ورودی
Straight to M.Sc. Admittance
نخبه درجه ۱ بنیاد نخبگان
رتبه ۱۴ کنکور صنایع
فوق صنایع دانشگاه تهران (اون سال و فقط اون سال شریف گرایش من رو بی اطلاع قبلی نگرفت)
تافل و جی آی ای رو هم گفتم

۸ سال فرزانگان درس دادم و برنامه ریزی پژوهشی کردم

مممم...فعالیت فوق برنامه هم زیاد کردم....به صورت جدی...
(این وسط مسابقه خلاقیت کشوری مقام اوردم و لیدر یه پروژه بودم که خوارزمی مقام اورد و.....)

آقای محمد سلام...
من نمی دونم واقعا فقط ۳ تا مورد:

۱. از روی وبسایت هر دانشگاه بچه های ایرانی و حتی غیر ایرانی رو پیدا کنید. محترمانه و مشتاقانه ایمیل بزنید و درخواست کمک و اطلاعات کنید. به احتمال زیاد کمک های خوبی می کنند. برای من که بسیار مفید واقع شد این موضوع....(علی عزیز، هانیه جان و آقا همایون خیلی ممنونم...: )

۲. از مکاتبه با اساتید صاحب نام بترسید چون سرباز شجاع با ترس می جنگه اما می جنگه....پس انجامش بدید حتما....ممکنه به طرز غیر منتظره و خوشایندی غافلگیر شید.... ترسی که گفتم باعث شه روی نامتون وقت زیاد بذارید  و خوب بنویسیدش....ترس از شکست نباشه ولی...
به قول دکتر سهامی عزیز، ترس از شکست ایرانی جماعت رو بیچاره کرده!....

۳.روی رایتینگ بسیار کار کنید... این موضوع خیلی مهمه...به نظر من، SOPواقعا تاثیر گذاره و استاد نازنینی که گفتم همون ابتدای مکاتبات SOP رو از من خواست...

موفق باشید
و البته شاد.....

RE: (Massachusetts Institute of Technology (MIT - Robinhood - 12-06-2013

سلام دوستان گرامی
عذر می خوام از دوستان من این مطلب رو جای دیگه هم ساب میت کرده بودم توی همین سایت ولی فکر می کنم جای مناسب و درستش اینجا هست[font][font].[/font][/font]
[font]عذر می خوام دانشگاه[/font][font][font] MIT [/font][/font][font]یک دوره ی[/font][font][font] brain and cognitive science [/font][/font][font]داره می خواستم ببینم شرایطشون چی هست؟؟؟[/font]
[font]کسی تا حالا اونجا اپلای کرده؟[/font]
[font]چقدر باید قوی باشی برای پذیرش؟[/font]
[font]فانشدن چقدر هست؟[/font]
[font]از چه رشته هایی بیشتر اکسپت می کنن؟؟[/font]
[font]بازار کارش بعد از فارغ التحصیلی چطوریه؟[/font]
[font]باید اونجا بمونیم یا بر گردیم؟؟[/font]
[font]پیشاپیش از جوابتون متشکر و ممنون[/font]

RE: (Massachusetts Institute of Technology (MIT - Shahrouz - 23-06-2013

درود
جی ار ای مهم هست ولی قضیه این هست که اتفاقا اهمیتش برای دانشگاهی مثل MIT به طور مثال کمتر از دانشگاهی مثل آریزوناست . MIT روند پیچیده ای برای گرفتن دانشجو دارد و همه موارد را با هم ارزیابی می کند.  یعنی به هر حال برای کسی که مقالات های کوالیتی بالایی ندارد یا معدل عالی ندارد جی ار ای بسیار بالا یک نیاز هست. این سبد رزومه شما هست که تعیین کننده هست نه تنها جی ار ای .
وزن مقالات و رزومه تحقیقاتی شما در دانشگاههای در این سطح بسیار بالاست.

RE: (Massachusetts Institute of Technology (MIT - Robinhood - 30-06-2013

سلام و دورد بر شهروز عزیز و گرامی
خیلی لطف کردید دوست عزیز
ممنون از پاسخت.
بسیار عالی.
بله متوجه هستم ام ای تی نوابغ رو از میان نوابغ تمام دنیا انتخاب می کنه.
هر نکته ای دیگه هست بفرمایید.

RE: (Massachusetts Institute of Technology (MIT - aghaye__YP - 23-04-2016

با سلام خدمت دوستان
میخواستم بدونم میشه تو این دانشگاه با هزینه ی شخصی بدون مدرک و سابقه ی تحصیلی دوره ی لیسانس رو گذروند؟
 پیشنهاد میکنید دوره ی لیسانس و تو یکی از دانشگاهای خوب اوروپا مثلا دانشگاه (KTH) سوعد گذروند و بعد برای ارشد و دکترا رفت MIT؟
نمره ی تافلم 112 هستش
برای بیوتکنولوژی میخواستم اقدام کنم
راستی این توعیشنی که مینویسه ترمیه یا سالانس؟؟؟ نوشته فقط از طریق ایمیل سوالاتونو بپرسید هیچ توضیحی نداده اینجا

RE: (Massachusetts Institute of Technology (MIT - automotive - 23-04-2016

(23-04-2016, 06:30 PM)aghaye__YP نوشته: با سلام خدمت دوستان
میخواستم بدونم میشه تو این دانشگاه با هزینه ی شخصی بدون مدرک و سابقه ی تحصیلی دوره ی لیسانس رو گذروند؟
 پیشنهاد میکنید دوره ی لیسانس و تو یکی از دانشگاهای خوب اوروپا مثلا دانشگاه (KTH) سوعد گذروند و بعد برای ارشد و دکترا رفت MIT؟
نمره ی تافلم 112 هستش
برای بیوتکنولوژی میخواستم اقدام کنم
راستی این توعیشنی که مینویسه ترمیه یا سالانس؟؟؟ نوشته فقط از طریق ایمیل سوالاتونو بپرسید هیچ توضیحی نداده اینجا

درود بر شما،
خیر نمی‌شود، یعضی از دانشگاه‌های معمولی و  پایین‌تر از معمول در دنیا برای کسب درآمد خود به راحتی به افرادی که به صورت Self-Funding مشتاق به ادامه‌ی تحصیل در آن دانشگاه هستند، اجازه‌ی تحصیل می‌دهند، اما شما در حال صحبت در ارتباط با بهترین موسسه‌ی علم و فن‌آوری دنیا هستید که مهندسان دنیا در رویاهای خود، پیوستن به این موسسه را می‌بینند.
این موسسه به اندازه‌ای از موسسات معتبر دنیا کمک مالی و fund دریافت می‌کند که نیازی به جزب دانشجویان ضعیف برای کسب درآمد نداشته باشد، این موسسه همواره در جست و جوی بهترین‌های دنیاست و اعتبار خود را با پذیرش دانشجویان معمولی پایین نمی‌آورد.
قصد جسارت ندارم، اما این واقعیت است، به دلیل همین قانون است که همیشه بهترین است، اگر بهترین افراد را به عنوان دانشجو نپذیرد، هرگز نمی‌تواند بهترین باشد.
بله این راه بسیار مناسبی است، افرادی در MIT به صورت دانشجو پذیرفته شده‌اند که واقعا درس را جدی گرفته‌اند، حتما به دنبال تحصیل در یک دانشگاه مطرح باشید و در آن دانشگاه بهترین شوید و کارهای علمی بسیار زیادی را (با توجه به وقت) انجام دهید، معدل A، چاپ مقاله و ... .

توضیحات کامل نوشته شده، شاید توجه کافی نداشته‌اید، در لینکی که قرار داده‌اید و در FAQ نوشته شده که دپارتمان برای جذب دانشجو در مقطع لیسانس (Undergraduate) قانون منحصر به فردی ندارد و از قوانین عمومی پذیرش MIT تبعیت می‌کند. mitadmissions.org
بدلیل پاره‌ای از مسائل کمی این وب‌سایت را هم توضیح می‌دهم که برای شما راحت‌تر باشد.
کارهایی که در دبیرستان باید انجام دهید تا برای ورود به MIT آماده شوید لینک: What To Do In High School
دانشجویان بین‌المللی لینک:  International Applicants و Grades & Coursework و Tests To Take و  Application Process و FAQ
حتما لینک‌ها را با دقت بخوانید، همچنین هایپرلینک های داخل آن را نیز با دقت مطالعه کنید.
نمره ی 90 در TOEFL در قسمت آزمون‌ها نوشته شده و مصاحبه برای ورود به MIT ضروری است و اگر خارج از US هستید و دانشگاه نتواند مصاحبه‌ی حضوری برای شما ترتیب دهد، از طریق Skype این مصاحبه انجام خواهد شد.
این هم جواب سوال آخر شما
The total price for MIT - tuition and fees, housing and dining, expenses, etc. - is
in excess of $60,000 a year
پس هزینه برای یک سال است، لینک: http://mitadmissions.org/afford/basics
انواع فرم ها از جمله فرم ثبت نام

با احترام

پی نوشت: وب سایت دانشگاه های ایالات متحده در دنیا بهترین هستند، همه چیز سر جای خود است و عموما مشکلی پیش نمی‌آید، زمانی به این مهم پی خواهید برد که به وب سایت دانشگاه‌های اروپایی مراجعه کنید.