آکادمیا کافه
لاتاری گرین کارت 2017 و سوال‌های مربوطه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: لاتاری گرین کارت 2017 و سوال‌های مربوطه (/Thread-%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-2017-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: لاتاری گرین کارت 2017 و سوال‌های مربوطه - M1KE - 15-05-2016

طبیعتا انگلیسی رو هم بلدین پس هر دو رو بنویسید. یک دلیلش برای اینه که بدونند افسر به چه زبانی انتخاب بشه.

RE: لاتاری گرین کارت 2017 و سوال‌های مربوطه - mostafa2017 - 15-05-2016

دوستان سلام و ممنون از راهنماییهای خوبتون.

**** راستش چون کیس نامبرم **55 هستش و سربازی سپاه هم بود میخواستم زودتر و البته به طور صحیح سابمیت کنم، امیدوارم از این دودلی دربیام بالاخره برای جوابها و سابمیت کنم فرم رو:

۱- آیا اگه کسی‌ در مقطع کارشناسی ارشد، هم زمان Research Assistant همون دانشگاه هم باشه، باید تو قسمت تحصیل و کار در زمان حاضر، اعلام بکنه که RA هم هستش؟ یا فقط اعلام بکنه که مشغول تحصیل در مقطع ارشد هستش؟ دوستی‌ گفته بودند اگه حقوق میگیرم باید بنویسم, از این طرف دوست دیگری گفتند چون ویزای تحصیلی دارم و نه ویزای کار لازم به نوشتنش نیست. حالا من موندم باید بنویسم یا خیر??!!

2- در مورد سربازی (سربازی سپاه بودم و تو کلینیک پانسمان می‌کردم، آمپول میزدم و ،،،،،) هم میخواستم ببینم به این طریق درست هستش? دوستان گفته بودند هرچی طلاعات دقیقتر باشه کمک میکنه به روانتر شدن پروسه تحقیق، برای همین میخواستم ذکر کنم کارم تو سربازی چی بوده، ولی از این طرف هم نگران تخصصی هستم که نوشتم (هرچند همونجا یاد گرفتم و تخصص انچنانی نیست,هرچند تو کلینیک بوده و سرم میزدم و پانسمان و ..... بد برداشت نکنند:

Branch of Service: 
Mandatory Military Service

Rank/Position: 
Second Lieutenant

Military Specialty:
Medical Technician in Clinic

حالا میخواستم ببینم این طور نوشتن صحیح هستش? یا به نظرتون به جای Medical Technician in Clinic بنویسم Health Center Stuff شاید بهتر باشه؟??

3- من دارم مستر بيوتكنولوژي میخونم. تو قسمتی که پرسیده چه شغلی رو میخواین تو امریکا ادامه بدین چی باید بزنم? من میخواستم بزنم علاقمند هستم تو زمینه رشته خودم که بيوتكنولوژي هست کار کنم، اما چون تو سربازی نوشتم medical technician in clinic و از این طرف هم کار تو ازمایشگاه تشخیص طبی داشتم و میخوام بنویسم clinical technician in diagnostic laboratory، نگرانم فکر کنند تو زمینه پزشکی میخوام کار کنم، مثل ازمایشگاه که قبلا تو ایران کار کردم که خوب منم سرتیفیکیت امریکا رو ندارم(تو فرم قسمتی هست که این سوال رو میپرسه که تو مدیکال میخواین کار کنین و سرتیفیکیت امریکا رو دارین یا نه که خوب من زدم خیر), حالا به نظر شما راه حل چیه?

4-دوستی گفتند سال پایان دیپلم باید پایان پیش دانشگاهی باشه، ولی چیزایی که من تو فرومهای قبلی خوندم گفته بودند تا پایان سال سوم دیپلم نوشته میشه، شروع و پایان پیش دانشگاهی هم تو فولدر جداگانه نوشته میشه، کدوم درسته?

5- من بیمارستان دولتی تو ازمایشگاهش کار کردم، اما ازمایشگاه دست بخش خصوصی بود. به نظرتون من اسم بیمارستان رو ذکر کنم یا اسم بیمارستان رو و تو توضيحات بنویسم که ازمایشگاه دست بخش خصوصی بود?(تنها نگرانیم از اوردن اسم شرکت خصوصی اینه نکنه به هر علت و عنوانی تو لیست سیاه امریکا باشه حالا بهر علتی و سبب رد شدنم بشه، یه جوری به وسواس افتادم که میدونم صحیح نیست)

ممنونم دوباره از لطفتون

RE: لاتاری گرین کارت 2017 و سوال‌های مربوطه - negar golkar - 16-05-2016

با سلام من امسال لاتاری برنده شدم میخواستم ببینم پر کردن فرم DS-260  تا چه زملانی مهلت داره مثلا تا 4 خرداد اگر ارسالش کنیم مشکلی پیش نمیاد؟ و اینکه نوبت سفارت چند ماه حدودا بعد از پر کردن فرم داده میشه چون مدارکم تا 3 ماه آینده تکمیله برای ترجمه.
پر کردن فرم کار سختی نیست اطلاعات خاصی نمیخواد که باید بدونم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید Heart

RE: لاتاری گرین کارت 2017 و سوال‌های مربوطه - mostafa2017 - 16-05-2016

آقا یک سوال کوتاه و مختصر:

اگه بخوایم تو مصاحبه بگیم که دوست داریم تو همین رشته خودمون اونجا مشغول بشیم، مثلا به عنوان Research Assistant (رشته من بیوتکنولوژی هست)، توی فرم DS-۲۶۰ کدوم  گزینه‌ صحیحتره؟

Education?
Research?
Study?

یا باید تو Others توضیح بدیم.
ممنون

دوستان با توجه به این که اگه کشوری غیر از ایران بیشتر از ۶ ماه زندگی‌ کرده باشیم باید گواهی از پلیس اون کشور بیاریم، میخواستم بدونم:

۱- بیرون از ایران زندگی‌ کردن کمکی‌ میکنه به سریعتر شدن پروسه کلیرنس؟

۲- دوستان کسی‌ تجربه مصاحبه تو کشور دیگری غیر از ارمنستان، ترکیه و دوبی‌ داره؟ (۳ کشوری که معمولاً ایرانیها انتخاب میکنن به خاطر فارسی زبان بودن آفیسر) و آیا پیشنهاد میشه یکی‌ از این ۳ کشور رو انتخاب کنیم؟ یا همین سفارت خونه کشوری که زندگی‌ میکنیم مناسب تر هستش و تغییرش ندیم؟ (من مالزی زندگی‌ می‌کنم)

ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

(16-05-2016, 09:55 AM)negar golkar نوشته: با سلام من امسال لاتاری برنده شدم میخواستم ببینم پر کردن فرم DS-260  تا چه زملانی مهلت داره مثلا تا 4 خرداد اگر ارسالش کنیم مشکلی پیش نمیاد؟ و اینکه نوبت سفارت چند ماه حدودا بعد از پر کردن فرم داده میشه چون مدارکم تا 3 ماه آینده تکمیله برای ترجمه.

دوست عزیز، بهتون تبریک میگم

شما به طور قانونی‌ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۷ وقت برای سابمیت فرم دارین، اما از اونجایی که پرونده‌ها باید چک بشن و این هم زمان بر هستش، شما باید هرچی‌ زودتر فرم رو با دقت بخونین و اون رو پر کنین. 

هرچی‌ شمارهٔ کیستون کمتر باشه، شما زودتر برای مصاحبه دعوت میشین، پیشنهاد می‌کنم فروم برندگان ۲۰۱۶ و سالهای قبل رو بخونین تا کل ماجرا دستگیرتون بشه و سپس هر سوالی داشته باشین دوستان اینجا کمکتون میکنن.

هرچقدر هم دیرتر سابمیت کنین فرم رو وقت مصاحبه سفارتتون عقب‌تر میافته و ممکنه حتا ۳۰ سپتامبر هم بگذره و ویزا بهتون تعلق نگیره.

RE: لاتاری گرین کارت 2017 و سوال‌های مربوطه - Babak - 17-05-2016

(16-05-2016, 09:55 AM)negar golkar نوشته: با سلام من امسال لاتاری برنده شدم میخواستم ببینم پر کردن فرم DS-260  تا چه زملانی مهلت داره مثلا تا 4 خرداد اگر ارسالش کنیم مشکلی پیش نمیاد؟ و اینکه نوبت سفارت چند ماه حدودا بعد از پر کردن فرم داده میشه چون مدارکم تا 3 ماه آینده تکمیله برای ترجمه.

بعیده که مشکلی پیش بیاد، ولی بهتره که در اولین فرصت این کار رو بکنید. دلیلش هم اینه که اگر تعداد کسانی که بهشون ویزای مهاجرتی لاتاری تعلق گرفته به حد از پیش تعیین شده برسه، به بقیه برندگان ویزای مهاجرتی داده نخواهد شد.

RE: لاتاری گرین کارت 2017 و سوال‌های مربوطه - Babak - 17-05-2016

(16-05-2016, 06:10 PM)mostafa2017 نوشته: آقا یک سوال کوتاه و مختصر:

اگه بخوایم تو مصاحبه بگیم که دوست داریم تو همین رشته خودمون اونجا مشغول بشیم، مثلا به عنوان Research Assistant (رشته من بیوتکنولوژی هست)، توی فرم DS-۲۶۰ کدوم  گزینه‌ صحیحتره؟

Education?
Research?
Study?

یا باید تو Others توضیح بدیم.
ممنون

خیلی روی این موارد حساسیت به خرج ندید، ولی به هر حال اگر قصدتون ادامه تحصیل هست، همون Study رو انتخاب کنید. حالا این که Research Assistant خواهید شد یا فاند دیگری خواهید گرفت و غیره، بعدا مشخص خواهد شد و تاثیر خاصی در پرونده مهاجرتی شما نداره.

RE: لاتاری گرین کارت 2017 و سوال‌های مربوطه - Hassan Niazi - 17-05-2016

سلام و عرض ادب خدمت عزیزان، بنده در لاتاری 2017 برنده شده ام و فرم 260 را پر کرده ام. سئوال بنده اینه که برای مدیکال و کمتر بودن هرینه ها بهتره کدام سفارت را انتخاب کنیم؟ از پزشک آنکارا تعاریف خوبی شنیده نمیشه ، میخواهم بدانم که در ایروان (ارمنستان) وقت مصاحبه را بزنیم بهتر نیست؟ سپاسگذارم

RE: لاتاری گرین کارت 2017 و سوال‌های مربوطه - M1KE - 17-05-2016

هزینه ها تفاوت چشمگیری نداره. به نظرم در همون جایی که از ابتدا تعیین شده مصاحبه رو انجام بدین و با جابجا کردن پرونده اون رو به تاخیر نیاندازید.