آکادمیا کافه
گواهی دانشجوی ممتازی و تقدیرنامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: سایر مدارک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9)
+---- موضوع: گواهی دانشجوی ممتازی و تقدیرنامه (/Thread-%DA%AF%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C-%D9%85%D9%85%D8%AA%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AA%D9%82%D8%AF%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4

RE: گواهی دانشجوی ممتازی و تقدیرنامه - mechanical-eng - 01-03-2013

سلام دوستان عزیز
من برای گرفتن مدرک شاگرد ممتازی به دانشگاهمون مراجعه کردم و اونا هم یه فرم دادن که پر کنم. توی این فرم باید اسم حداکثر 6 مکان که میخوام از گواهی شاگرد ممتازیم در اونها استفاده کنم رو قید کنم و بدی کار اینجاست که فقط یکبار صادر میشه!!!
من فعلا برای ارشد قصد اپلای ندارم ولی انشاالله میخوام واسه PHd اپلای کنم و الان برای کار دیگه ای نیاز به این گواهی دارم. باتوجه به اینکه این گواهی فقط یکبار صادر میشه، توی این 6 قسمت علاوه بر جایی که الان نیاز دارم چی بنویسم که بعدا برای ترجمه واسه اپلای مناسب باشه؟؟؟؟
آیا بطور کلی اگه بخوام گواهی رتبمو بگیرم برای اپلای کردن اسم دانشگاهی که قصد اپلای در اون رو دارم باید نوشته بشه؟؟
یه سوال دیگه اینکه برای اپلای، این گواهی رتبه علاوه بر مهر رسمی دارالترجمه جای دیگه ای هم باید مهر بشه؟
ممنون

RE: گواهی دانشجوی ممتازی و تقدیرنامه - blur - 01-03-2013

(01-03-2013, 01:38 PM)'mechanical-eng' نوشته: سلام دوستان عزیز
من برای گرفتن مدرک شاگرد ممتازی به دانشگاهمون مراجعه کردم و اونا هم یه فرم دادن که پر کنم. توی این فرم باید اسم حداکثر 6 مکان که میخوام از گواهی شاگرد ممتازیم در اونها استفاده کنم رو قید کنم و بدی کار اینجاست که فقط یکبار صادر میشه!!!
من فعلا برای ارشد قصد اپلای ندارم ولی انشاالله میخوام واسه PHd اپلای کنم و الان برای کار دیگه ای نیاز به این گواهی دارم. باتوجه به اینکه این گواهی فقط یکبار صادر میشه، توی این 6 قسمت علاوه بر جایی که الان نیاز دارم چی بنویسم که بعدا برای ترجمه واسه اپلای مناسب باشه؟؟؟؟
آیا بطور کلی اگه بخوام گواهی رتبمو بگیرم برای اپلای کردن اسم دانشگاهی که قصد اپلای در اون رو دارم باید نوشته بشه؟؟
یه سوال دیگه اینکه برای اپلای، این گواهی رتبه علاوه بر مهر رسمی دارالترجمه جای دیگه ای هم باید مهر بشه؟
ممنون

منم می خواستم این گواهی رو بگیرم گفتن باید به نام اونجایی که می خوای این گواهی رو بدی صادر شه...ولی با اصرار یه بدون نام بهم دادن...به نظرم شما هم اصرار کنید بدون عنوان بهتون بدن...این جوری خیلی بهتره. ببینید بهترین راه اینه که این گواهی رو بگین دارالترجمه الصاق کنه به دانشنامه و ریزنمرات اون مقطع و همه باهم یه مهر بخوره...در اون صورت همراه مدرک هم مهر دارالترجمه می خوره و هم دادگستری، پول اضافی هم لازم نیست بدین و مطمئن هم هستین که وارد پروسه ارزیابی دانشگاه میشه حتما...مشکلی هم پیش نمیاد. 

RE: گواهی دانشجوی ممتازی و تقدیرنامه - mechanical-eng - 01-03-2013

blur عزیز; اگه نام محل مورد نظر رو ننویسن وبدون اسمشو بهم بدن، در نهایت باید اسم دانشگاههایی که قصد دارم اپلای کنم رو بدم دارالترجمه روی تک تک اونا بنویسه!
یا بهتر بگم آیا در گواهی رتبه ای که به شما دادن جایی برای درج نام محل داره یا نه؟؟؟ که اگه نداشته باشه دقیقا چیزی هست که من میخوام!!! یعنی یه چیز کلی برای همه جا!!! درسته؟؟؟
ولی بحث سر اینه که اینا میگن فرمت دانشگاه به این صورته و قابل تغییر نیست! گرچه اصرار چندانی فعلا نکردم!

RE: گواهی دانشجوی ممتازی و تقدیرنامه - blur - 01-03-2013

(01-03-2013, 07:27 PM)'mechanical-eng' نوشته: blur عزیز; اگه نام محل مورد نظر رو ننویسن وبدون اسمشو بهم بدن، در نهایت باید اسم دانشگاههایی که قصد دارم اپلای کنم رو بدم دارالترجمه روی تک تک اونا بنویسه!
یا بهتر بگم آیا در گواهی رتبه ای که به شما دادن جایی برای درج نام محل داره یا نه؟؟؟ که اگه نداشته باشه دقیقا چیزی هست که من میخوام!!! یعنی یه چیز کلی برای همه جا!!! درسته؟؟؟
ولی بحث سر اینه که اینا میگن فرمت دانشگاه به این صورته و قابل تغییر نیست! گرچه اصرار چندانی فعلا نکردم!

درسته، جایی برای درج محل وجود نداره... والا فکر کنم اگه بخوان شدنیه..چون برا منم قبلا با عنوان دادن ولی بعدا بدون نام...شما از مثلا مدیر گروهتون براشون نامه ببرید. چون عنوان بنویسن مشکل میشه کارتون...بالاخره یه گواهی هست که ممکنه زیاد به دردتون بخوره. 

RE: گواهی دانشجوی ممتازی و تقدیرنامه - maryam4312 - 02-03-2013

(01-03-2013, 02:53 PM)'blur' نوشته: منم می خواستم این گواهی رو بگیرم گفتن باید به نام اونجایی که می خوای این گواهی رو بدی صادر شه...ولی با اصرار یه بدون نام بهم دادن...به نظرم شما هم اصرار کنید بدون عنوان بهتون بدن...این جوری خیلی بهتره. ببینید بهترین راه اینه که این گواهی رو بگین دارالترجمه الصاق کنه به دانشنامه و ریزنمرات اون مقطع و همه باهم یه مهر بخوره...در اون صورت همراه مدرک هم مهر دارالترجمه می خوره و هم دادگستری، پول اضافی هم لازم نیست بدین و مطمئن هم هستین که وارد پروسه ارزیابی دانشگاه میشه حتما...مشکلی هم پیش نمیاد. 

منم تجربمو بگم دراین زمینه
گواهی ای که به من دادن نام دانشگاه مقصد درش نیست و یه عنوان کلی داره همینجوری هم ترجمه شده.
راجب اضافه کردن یه عنوان (اسم دانشگاه مقصد یا هرچیز) : دارالترجمه ای که رفتم گفتن دقیقا عین مدرک اصلی رو ترجمه میکنن چون درغیر اینصورت دادگستری تایید نمیکنه مدرک ترجمه شده رو.
اما راجب الصاق گواهی رتبه به دانشنامه... دانشگاه به من گفت اینکارو انجام نمیده نمیدونم شاید دانشگاه شما انجام بده اگه اینجور باشه رسمی تره .
من که فقط در CV نوشتم و ترجمه هم کردم که اگه لازم شد بفرستم که تا الان لازم نشده 

RE: گواهی دانشجوی ممتازی و تقدیرنامه - blur - 02-03-2013

(02-03-2013, 09:30 AM)'maryam4312' نوشته: منم تجربمو بگم دراین زمینه
گواهی ای که به من دادن نام دانشگاه مقصد درش نیست و یه عنوان کلی داره همینجوری هم ترجمه شده.
راجب اضافه کردن یه عنوان (اسم دانشگاه مقصد یا هرچیز) : دارالترجمه ای که رفتم گفتن دقیقا عین مدرک اصلی رو ترجمه میکنن چون درغیر اینصورت دادگستری تایید نمیکنه مدرک ترجمه شده رو.
اما راجب الصاق گواهی رتبه به دانشنامه... دانشگاه به من گفت اینکارو انجام نمیده نمیدونم شاید دانشگاه شما انجام بده اگه اینجور باشه رسمی تره .
من که فقط در CV نوشتم و ترجمه هم کردم که اگه لازم شد بفرستم که تا الان لازم نشده 

دارالترجمه نام اضافه نمیکنه. باید دانشگاه بدون نام بده. اصلا عنوان لازم نیست. الصاق رو هم دانشگاه نیازی نیست انجام بده کاری...کافیه به دارالترجمه بگین با هم منگنه کنه...در این صورت هم در هزینه های مهر و...صرفه جویی میشه و هم بصورت اتوماتیک میره جزو مدارک مورد بررسی دانشگاه. 

RE: گواهی دانشجوی ممتازی و تقدیرنامه - maryam4312 - 02-03-2013

(02-03-2013, 03:09 PM)'blur' نوشته:  الصاق رو هم دانشگاه نیازی نیست انجام بده کاری...کافیه به دارالترجمه بگین با هم منگنه کنه...در این صورت هم در هزینه های مهر و...صرفه جویی میشه و هم بصورت اتوماتیک میره جزو مدارک مورد بررسی دانشگاه. 

مسئله اینه که دانشگاه من در پاکت نذاشت اون گواهی رو.
ممکنه دانشگاههای دیگه قبول کنن . 

RE: گواهی دانشجوی ممتازی و تقدیرنامه - bahmans - 15-05-2014

سلام دوستان
من 5 ترمه در مقطع ارشد دفاع کردم و 4 نفر دیگه هم همین طور که من در بینمون با اختلاف کم شاگرد دوم هستم و بقیه (فکر کنم 4 نفر هستند) موندن ترم 6 شدند. الان من گواهی رو از دانشگاه خواستم که از یه طرف میگن باید صبر کنم تا اون ها هم درسشون تمم شه و از طرفی هم یکی گفت که بین 5 ترمه ها فقط مطرحه! حالا به نظرتون من چکار باید بکنم  و کسی می تونه کلا راهنمایی کنه؟ ممنون.

RE: گواهی دانشجوی ممتازی و تقدیرنامه - Torkan - 15-05-2014

(15-05-2014, 11:16 AM)'bahmans' نوشته: سلام دوستان
من 5 ترمه در مقطع ارشد دفاع کردم و 4 نفر دیگه هم همین طور که من در بینمون با اختلاف کم شاگرد دوم هستم و بقیه (فکر کنم 4 نفر هستند) موندن ترم 6 شدند. الان من گواهی رو از دانشگاه خواستم که از یه طرف میگن باید صبر کنم تا اون ها هم درسشون تمم شه و از طرفی هم یکی گفت که بین 5 ترمه ها فقط مطرحه! حالا به نظرتون من چکار باید بکنم  و کسی می تونه کلا راهنمایی کنه؟ ممنون.

سلام
شرایط شما چیزی شبیه من بود!
من در لیسانس در بین هم ورودی هام نفر سوم بودم ولی چطور؟!
یه نفر درسش رو طول داده بود و میخواست 9 یا 10 ترمه تموم کنه و با 128 واحد معدلش از من بالاتر بود. ولی من 141 واحد رو تموم کرده بودم. متاسفانه در کارنامه رتبه 3 اومد.(البته انچنان هم فرقی نکرد که من فکر میکردم)
جالبه! سال بعدش رفتم یه کارنامه دوباره مهر و موم دار بگیرم از دانشگاه در کمال تعجب دیدم نوشته رتبه کل 2. اینجا بود که فهمیدم زیاد نمیشه با منطق با اینها حرف زد.
دوست عزیز شما هم یکبار منطقی حرفتون رو زدید قبول کردن که فبها وگرنه زیاد فکرتون رو مشغول نکنید.
پ.ن: کلا به غیر از محدود دانشگاههای ایران، بقیه اصلا با دانشجوها راه نمیان!

بااحترام

RE: گواهی دانشجوی ممتازی و تقدیرنامه - bahmans - 15-05-2014

با تشکر از Charming عزیز بابت تجربه و پاسخ.
تو ریزنمرات رسمی که بهتون دادند رتبه ذکر شده بود؟!!! ریزنمراتی که من از دانشگاه تهران گرفتم ننوشته! من خودم رفتم پرسیدم. در ضمن ترم دوم ارشد رو مطمئن هستم که معدلم از بقیه همکلاسی ها بیش تر شد.
یعنی به نظر شما (یا سایر دوستان) گواهی رتبه دانشگاهی برای دانشگاه های آمریکا اهمیت چندانی نداره که بخوایم دنبالش بیفتیم؟!
2. به نظرتون چه گواهی را صادر کنند و چه امکان پذیر نشه یه وقت به خاطر مساله ای که در پست قبلی گفتم، تو CV ذکر کنم؟
3. استاد راهنما اگر تو ریکام بنویسه مطلب رو، آیا می تونه معادل بشه با گواهی، یعنی همون ارزش احتمالی را در نظر کمیته داوری  و استاد در دانشگاه مورد نظر در آمریکا داشته باشه؟

با تشکر