آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش در رشته مهندسی مکانیک - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مکانیک و هوافضا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%88-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%81%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: شانس گرفتن پذیرش در رشته مهندسی مکانیک (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

شانس گرفتن پذیرش در رشته مهندسی مکانیک - weight - 23-01-2015

با سلام.
بنده کارشناسی با معدل 13/5 و دانشجوی ارشد مکانیک ترم اخر هستم با معدل 15.و هر دو از دانشگاه ازاد
4 تا مقاله داخلی و دو تا isi دارم .و دارای مدرک ایلتس 7.
میخواستم بدونم برای پذیرش از دانشگاه های المان یا اتریش و یا استرالیا میتونم اقدام کنم؟
با تشکر

RE: گرفتن پذیرش - saaaaam - 23-01-2015

'weight dateline='' نوشته: با سلام.
بنده کارشناسی با معدل 13/5 و دانشجوی ارشد مکانیک ترم اخر هستم با معدل 15.و هر دو از دانشگاه ازاد
میخواستم بدونم برای پذیرش از دانشگاه های المان یا اتریش و یا استرالیا میتونم اقدام کنم؟
با تشکر

سلام
دوست خوب اگر فقط دنبال پذیرش هستی بنظر من بجز دانشگاه های گروه ۸ استرالیا بقیه دانشگاه ها شانس پذیرش بسیار بالایی دارید ولی در مورد المان و اتریش نظر خیلی مثبتی ندارم

RE: گرفتن پذیرش - Simon2007 - 24-01-2015

(23-01-2015, 07:52 PM)'weight' نوشته: با سلام.
با تشکر

سلام
دید دوستمون واقع بینانه هست. معدل شما برای اروپا کمه. ضمن اینکه اگر دانشگاهتونم شناخته شده نباشه باید تلاش کنید تا به سیستم آلمانی اثباتش کنید. اما با تمام این اوصاف شما میتونید شانس خودتون رو امتحان کنید. و راهش اینه که با اساتیدی که پوزیشن اعلام کردند تماس بگیرید و از مقالات و توانمدیهاتون بگید. اگر کار به مصاحبه رسید خودتون رو طوری نشون بدید که طرف معدل شما رو اصلا نبینه. مورد به اینصورت دیدم که فرد تونسته فاند هم بگیره. ضمنا برای کسی که ضعف های اینچنین در رزوه داره بهتره نقاط قوتی مثل زبان خوب و حتی زبان آلمانی داشته باشه که استاد رو بیشتر ترغیب کنه. 
ارادت 

RE: شانس گرفتن پذیرش در رشته مهندسی مکانیک - فرهاد56 - 17-02-2015

سلام
شاید شرایط تحصیلی من خیلی عجیب باشه. من لیسانس مهندسی کنترل ترافیک هوایی دانشگاه شهید ستاری خوندم با معدل ۱۴/۵۴. فوق رو تو علم و صنعت مهندسی هوافضا خوندم با معدل ۱۶/۸۳. لیسانسم ارتباط خیلی کمی با هوافضا داره. نمره ایلتس ۷ دارم و ۴ تا مقاله isi که ایمپکت یکی ۱.۲ و ایمپکت سه تای بقیه بالای ۳.۵ هستش. لا توجه به لیسانسم و مشکلات دیگه ای که هست من چقدر شانس برای دکترا مکانیک تبدیل دارم؟ دیگه دارم به حد جنون می رسم.

RE: شانس گرفتن پذیرش در رشته مهندسی مکانیک - Mehran28 - 17-02-2015

(17-02-2015, 03:00 PM)'فرهاد56' نوشته: سلام
شاید شرایط تحصیلی من خیلی عجیب باشه. من لیسانس مهندسی کنترل ترافیک هوایی دانشگاه شهید ستاری خوندم با معدل ۱۴/۵۴. فوق رو تو علم و صنعت مهندسی هوافضا خوندم با معدل ۱۶/۸۳. لیسانسم ارتباط خیلی کمی با هوافضا داره. نمره ایلتس ۷ دارم و ۴ تا مقاله isi که ایمپکت یکی ۱.۲ و ایمپکت سه تای بقیه بالای ۳.۵ هستش. لا توجه به لیسانسم و مشکلات دیگه ای که هست من چقدر شانس برای دکترا مکانیک تبدیل دارم؟ دیگه دارم به حد جنون می رسم.

سلام
نمره زبان شما خوب هست ولی لیسانس غیرمرتبط شما کار رو خراب کرده و به نظرم اگه بخواید بدون ارتباط با استاد برای پذیرش اقدام کنید شانس چندان زیادی ندارید، بهترین کار اینکه که حتما دنبال استادهایی بگردید که با موضوع تخصصی شما و یا موضوعاتی که مقاله دادید در حال کار باشند.
اگه یه استاد با نفوذ پیدا کنید که خواستار شما هم باشه شانستون خیلی بالاتر میره.
موفق باشید.

RE: شانس گرفتن پذیرش در رشته مهندسی مکانیک - فرهاد56 - 19-02-2015

ممنون از پاسخ شما mehran28
من تو دوره ارشد فقط انرژی کار کردم و موفق هم بودم. اما همونطور که گفتم لیسانسم می لنگه و حتما با استاد مکاتبه می کنم. آیا به نظر شما بهتر نیست که من مثلا از پیام نور یه لیسانس مکانیک بگیرم؟ آیا شما به موردی مثل من بر خوردید که یه همچین شرایطی داشته باشه؟

RE: شانس گرفتن پذیرش در رشته مهندسی مکانیک - Mehran28 - 19-02-2015

(19-02-2015, 11:00 AM)'فرهاد56' نوشته: ممنون از پاسخ شما mehran28
من تو دوره ارشد فقط انرژی کار کردم و موفق هم بودم. اما همونطور که گفتم لیسانسم می لنگه و حتما با استاد مکاتبه می کنم. آیا به نظر شما بهتر نیست که من مثلا از پیام نور یه لیسانس مکانیک بگیرم؟ آیا شما به موردی مثل من بر خوردید که یه همچین شرایطی داشته باشه؟

به نظر من صلاح نیست 2سال وقتتون رو صرف این موضوع کنید بجاش وقتتون رو صرف خبره شدن تو شاخه خودتون کنید، من با موردی دقیقا مثل شما برنخوردم ولی شما تو ارشد اگه رزومتون رو قوی کنید می تونید جبران کنید این موضوع رو. موضوعاتی مثل انرژی خیلی کاربردی هست در دانشگاها و من خودم پروژهای با فاند زیادی در این موضوع رو دیدم فکر کنم دانشگاه tudelft هلند چندتا پروژه تعریف شده با موضوعات مرتبط به انرژی داشت به نظرم بهتره شما دنبال همچین دانشگاها باشید و با استاداشون صحبت کنی. یه اطلاعات درباره رزومه درسی و کاریتون تو این تاپیک بدید دوستان بهتر می تونند نظر بدند.

RE: شانس گرفتن پذیرش در رشته مهندسی مکانیک - Shihan - 19-02-2015

(19-02-2015, 11:00 AM)'فرهاد56' نوشته: ممنون از پاسخ شما mehran28

درود بر شماهیچ مشکلی‌ نداره. از رشته کنترل به مکانیک هم می‌شه منتقل شّد و هم می‌شه رشته و گرایش مکانیک خوند. گرایش کنترل ، لرزش، انرژی، تولید و ساخت. از گرایش‌های مکانیک هستن که شما با توجه به رشته قبلیت می‌تونی بخونی

RE: شانس گرفتن پذیرش در رشته مهندسی مکانیک - فرهاد56 - 20-02-2015

Mr Voltage عزیز
ببخشید من منظورم رو بد بیان کردم. رشته لیسانس من کنترل ترافیک هوایی بود یه رشته خاصه که مربوط به قوانین هوانوردیه و کمی از دروس هوافضا هم در اون هست. شاید ۱۵ واحد و فقط تو دانشگاه لیسانس من و دانشکده هوانوردی ارایه میشه. قوانینی که در اون بحث کنترل هواپیماهاست که به هم نخورن و ...

RE: شانس گرفتن پذیرش در رشته مهندسی مکانیک - Shihan - 21-02-2015

(20-02-2015, 08:15 PM)'فرهاد56' نوشته: Mr Voltage عزیز
ببخشید من منظورم رو بد بیان کردم. رشته لیسانس من کنترل ترافیک هوایی بود یه رشته خاصه که مربوط به قوانین هوانوردیه و کمی از دروس هوافضا هم در اون هست. شاید ۱۵ واحد و فقط تو دانشگاه لیسانس من و دانشکده هوانوردی ارایه میشه. قوانینی که در اون بحث کنترل هواپیماهاست که به هم نخورن و ...

سلام بر شما.خوب مشکلی‌ نداره دوست عزیز، باز هم چون تو لیسانس شما مباحث کلی‌ از رشته‌های مختلف رو پاس کردید برای آئرو دینامیک و هوا فضا مشکلی‌ نیست. البته این علاقه رو هم می‌تونی تو انگیزه نامه خودتون مطرح کنید. اما باز هم بحث ویزا هست که واسه این رشته کمی‌ باید دقت کنید که به مشکل نخوریدآزاد اندیش باشی‌