آکادمیا کافه
انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+---- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C)
+---- موضوع: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی (/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[برش] هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - FoadAdeli - 27-03-2015

سلام
من الان کلاس دوم هنرستان رشته ی کامپیوتر هستم و بعد از گرفتن دیپلم و اتمام سال سومم میخوام برای دادمه تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور های اروپایی بورس تحصیلی بشم به نظرتون چه دانشگاه هایی یا چه کشورهایی بیشتر بورس میدن برای دوره کارشناسی؟ الان من سر در گم موندم که باید چه اقداماتی انجام بدم از لحاظ زبان مشکلی ندارم تا یه سال آینده مسلط میشم
لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - بیتا نهاوندی - 23-04-2015

با درود
برای گرفتن بورس در رشته بزشکی از کدام کشور می توانم اقدام کنم بیش دانشگاهی رشته تجربی با معدل 4 ساله نزدیک 19 و 1 سال جهشی خوندم 17 سال دارم آیلس 5/5 آکادمیک هم دارم و دو ماه دیگه باز امتحان میدم امیدوارم 6 بالا بشم کارهای جانبی هم مثل ورزش و موسیقی هم کار میکنم لطفا راهنمایی کنید.در ضمن روش گرفتن بذیرش از دانشگاههای بین المللی را نمی دانم.
با سباس

[برش] مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی - arkantosd - 21-07-2015

من واسه یه کشور ک هزینش زیاد نباشه میخام برم از اول دبستان تا دوم دبیرستان معدلم نوزده بود فقط سوم چهارم دبیریتان افت تحصیلی داشتم ک معدلم شد ۱۱/۹۷ کنکور سال اول نخوندم ولی امسال ک خوندم ایقد استرس داشتم ک تو همه ازمونا ک دوهزار و سه هزار بودم تو کنکور شدم بیس و نه هزار.لطفا راهنماییم کنید خیلی نیاز دارم arkantosd@yahoo.com.com این میل منه لطفا جواب بدید خواهش بدید

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی - Emir - 22-07-2015

(21-07-2015, 07:15 PM)arkantosd نوشته: من واسه یه کشور ک هزینش زیاد نباشه میخام برم از اول دبستان تا دوم دبیرستان معدلم نوزده بود فقط سوم چهارم دبیریتان افت تحصیلی داشتم ک معدلم شد ۱۱/۹۷ کنکور سال اول نخوندم ولی امسال ک خوندم ایقد استرس داشتم ک تو همه ازمونا ک دوهزار و سه هزار بودم تو کنکور شدم بیس و نه هزار.لطفا راهنماییم کنید خیلی نیاز دارم arkantosd@yahoo.com.com  این میل منه لطفا جواب بدید خواهش بدید

با سلام 
دوست عزیز اصلا ناراحت نباشین چرا که کنکور معیار مناسبی برای پذیرش نمیباشد و نخواهد بود . 
در مورد سوالاتون لطفا اینا رو که میگم اعلام فرمایید تا دوستان بتونن کامل راهمنماییتون کنند.
رشته دبیرستان 
مدرک زبان و چه نمره ای 
اشنایی با دیگر زبان ها و همچنین مدرک دیگر زبان ها مثله تومر ترکیه
رشته مورد علاقه 
پشتوانه مالی 
و جون سنتون کمه در مورد وابستگی خانوادگی . 
با تشکر

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی - rulany - 22-07-2015

(21-07-2015, 07:15 PM)arkantosd نوشته: من واسه یه کشور ک هزینش زیاد نباشه میخام برم از اول دبستان تا دوم دبیرستان معدلم نوزده بود فقط سوم چهارم دبیریتان افت تحصیلی داشتم ک معدلم شد ۱۱/۹۷ کنکور سال اول نخوندم ولی امسال ک خوندم ایقد استرس داشتم ک تو همه ازمونا ک دوهزار و سه هزار بودم تو کنکور شدم بیس و نه هزار.لطفا راهنماییم کنید خیلی نیاز دارم arkantosd@yahoo.com.com  این میل منه لطفا جواب بدید خواهش بدید

به نظر من در درجه اول سعی کنید لیسانس را در ایران بخوانید . همچنین با توجه به اینکه معدل دبیرستان شما پایین هست ، کارتون برای گرفتن پذیرش راحت نیست. به کشورهایی مثل استونی فکر کنید بد نیست.چون هزینه تحصیل + زندگی در حد 5000 یورو خواهد بود در سال.
اما شما با این رتبه ای که دارید ، اگر رشته ی ریاضی بوده باشید در دبیرستان ، به لطف سیاست های غلط وزارت علوم هر رشته ای رو میتونید قبول کنید.از مهندسی برق و مکانیک گرفته تا حسابداری! برای اپلای ارشد هم برای خیلی از دانشگاه ها شانس دارید اگر معدلتون بالای 17 باشه

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - sahari96 - 24-08-2015

سلام
اخیرا تصمیم گرفتم برای ادامه تحصیل به خارج کشور برم.من دیپلم علوم تجربی دارم با معدل19.75 و گواهی پایان تحصیلات دوره پیش دانشگاهی با معدل 18.88 از مدرسه نمونه دولتی.رتبم تو کنکور تجربی 5000شد و الان دانشجوی ترم دوم دبیری شیمی دانشگاه فرهنگیان تهران هستم ولی چون هنوز استخدام نشدیم میتونم از دانشگاه انصراف بدم تا بهار 95.رشته ی مورد علاقم داروسازیه و ترجیح میدم تو دانشگاه های انگلیس اسرالیا یا کره جنوبی در بین کشور های اسیای شرقی درس بخونم.از نظر مالی در سطح متوسطی هستم.به زبان انگلیسی مسلط هستم ولی نه tofel دارم و نه ایلتس.اخذ پذیرش و ادامه تحصیل تو این رشته(داروسازی)واقعا واسم اهمیت داره.با توجه به وقت کم من خواهش می کنم لطف کنید و منو راهنمایی کنید که از کجا و واسه چه دانشگاهی شروع کنم که هم شرایط مالیش رو داشته باشم و هم به من در کوتاه ترین زمان ممکن پذیرش بده.در ضمن ترم اول هم معدلم 16.96 شد.ممنون می شم از طریق ایمیلم راهنماییم کنید
saharansari75@yahoo.com

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - mona - 25-08-2015

(24-08-2015, 10:44 AM)sahari96 نوشته: سلام
اخیرا تصمیم گرفتم برای ادامه تحصیل به خارج کشور برم.من دیپلم علوم تجربی دارم با معدل19.75 و گواهی پایان تحصیلات دوره پیش دانشگاهی با معدل 18.88 از مدرسه نمونه دولتی.رتبم تو کنکور تجربی 5000شد و الان دانشجوی ترم دوم دبیری شیمی دانشگاه فرهنگیان تهران هستم ولی چون هنوز استخدام نشدیم میتونم از دانشگاه انصراف بدم تا بهار 95.رشته ی مورد علاقم داروسازیه و ترجیح میدم تو دانشگاه های انگلیس اسرالیا یا کره جنوبی در بین کشور های اسیای شرقی درس بخونم.از نظر مالی در سطح متوسطی هستم.به زبان انگلیسی مسلط هستم ولی نه tofel دارم و نه ایلتس.اخذ پذیرش و ادامه تحصیل تو این رشته(داروسازی)واقعا واسم اهمیت داره.با توجه به وقت کم من خواهش می کنم لطف کنید و منو راهنمایی کنید که از کجا و واسه چه دانشگاهی شروع کنم که هم شرایط مالیش رو داشته باشم و هم به من در کوتاه ترین زمان ممکن پذیرش بده.در ضمن ترم اول هم معدلم 16.96 شد.ممنون می شم از طریق ایمیلم راهنماییم کنید
saharansari75@yahoo.com

سلام
به نظرم تحصیل در سه کشوری که نام بردین نیاز به هزینه زیاد دارد مخصوصا در مقطع لیسانس، شاید بهتر باشه نگاهی به دانشگاه های فنلاندو آلمان هم بیاندازید، داشتن مدرک زبان بسیار مهم است اما توجه داشته باشید که اگر برای مثال از دانشگاهی در آلمان یا فنلاند پذیرش دریافت کنید شاید نیاز داشته باشید مدرک زبان آن کشور را هم داشته باشید.
توصیه من : برای پذیرش در مقطع لیسانس به سایر کشورها از جمله حوزه اسکاندیناوی و آلمان هم توجه داشته باشید به دلیل مبحث هزینه که بیان کردین و هرچه سریعتر کشور و چند دانشگاه انتخاب نمایید که بتوانید از نظر مدرک زبان خاص آن کشور هم اقدام فرمائید .
توجه : به هیچ وجه از یادگیری زبان جدید نترسید و به خاطر آن فرصتهای تحصیلی خوب را از دست ندهید .
موفق باشيد

(27-03-2015, 02:26 AM)FoadAdeli نوشته: سلام
من الان کلاس دوم هنرستان رشته ی کامپیوتر هستم و بعد از گرفتن دیپلم و اتمام سال سومم میخوام برای دادمه تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور های اروپایی بورس تحصیلی بشم به نظرتون چه دانشگاه هایی یا چه کشورهایی بیشتر بورس میدن برای دوره کارشناسی؟ الان من سر در گم موندم که باید چه اقداماتی انجام بدم از لحاظ زبان مشکلی ندارم تا یه سال آینده مسلط میشم
لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

سلام
به نظر میرسد که در حال حاضر برای ادامه تحصیل در دانشگاه تنها داشتن دیپلم کافی نیست، بلکه دیپلم برای ۱۲ سال تحصیل باید داشته باشید که یعنی باید پیش دانشگاهی را هم بگذرانید، البته باتغییر سیستم آموزشی من اطلاع ندارم که محاسبات چطور شده باشه اما در هر صورت شما بشمارید که ۱۲ سال تحصیل کامل شده برای دریافت ديپلمتان يا خیر، اگر ۱۱ سال باشه باید پیش دانشگاهی هم بگذرانید .
دوستان اگر اطلاعات کاملتری دارند لطفا بیان کنند .

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - sahari96 - 25-08-2015

(25-08-2015, 02:40 AM)mona نوشته: ممنون از پاسختون  
آلمان انتخاب خوبیه ولی..
یادگیری زبان جدید واقعا وقت گیره وتسلط به اون یه مسئله دیگست...اونم آلمانی که کاملا از زبان انگلیسی جداست و کسی با زمینه ی داشتن مدرک انگلیسی هم نمیتونه از اطلاعات قبلیش استفاده کنه...ترجیحا توی کشور های انگلیس زبان جایی نیست که هزینه تحصیل  و بیمه رو تقبل کنن و من فقط بخوام هزینه زندگی تو اون کشور رو بدم؟؟
مثلا هزینه تحصیل تو اون سه تا کشوری که من گفتم با توجه به نرخ دلار و یورو سالانه حدودا چقد میشه؟؟

سلام،
راستش کشورهایی که فرمودین کمی سخت برای کارشناسی بورس میدن و هزینه دانشگاه ها هم بالا است بالطبع... اما به نظرم شاید در کانادا یا آمریکا شانس بیشتری داشته باشید برای دریافت کمک هزینه تحصیلی ... ولی بازهم احتمالش خیلی زیاد نیست ... حالا شاید سایر دوستان اطلاعات بیشتری داشته باشند تا در اختیار شما قرار بدهند .

البته اگر به دنبال دریافت کمک هزینه تحصیلی نیستین که خب هر کشوری که دوست داشته باشین میتونین پذیرش بگیرین ... اما خب معمولا برای ادامه تحصیل اگه بتونین کمک هزینه بگیرین مسلما فشار مالی بسیار کمتری به شما طی این چند سالی که درس میخونین وارد خواهد شد .

موفق باشید