آکادمیا کافه
سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: Resume & CV (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-Resume-CV)
+---- موضوع: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-Honors-and-Awards-%D8%B1%D8%B2%D9%88%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - atefeh_J - 10-09-2014

با سلام
دوستان من 2 تا سوال داشتم
 1-من یک نامه از استادم که ریس دانشگاه است بعد از فارغ التحصیلی گرفتم که توش نوشته بود این شخص بیشتر دروس خود را با اینجانب پاس کرده و جزو 10 درصد دانشجویان برتر بنده بوده. به نظر شما نکته مثبتی برای رزومه به حساب می آید و توی رزومه ام بیارم؟
2- من مقاله ای داشتم که تو هفته پژوهش دانشگاه جزو مقالات برتر شد، این را خوبه توی رزمه اضافه کنم؟  هفته پژوهش را research week باید بنویسم؟ یا عنوان دیگه ای باید جاش بذارم؟

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - Simon2007 - 10-09-2014

(10-09-2014, 12:38 PM)'atefeh_J' نوشته: با سلام
دوستان من 2 تا سوال داشتم
 1-من یک نامه از استادم که ریس دانشگاه است بعد از فارغ التحصیلی گرفتم که توش نوشته بود این شخص بیشتر دروس خود را با اینجانب پاس کرده و جزو 10 درصد دانشجویان برتر بنده بوده. به نظر شما نکته مثبتی برای رزومه به حساب می آید و توی رزومه ام بیارم؟
2- من مقاله ای داشتم که تو هفته پژوهش دانشگاه جزو مقالات برتر شد، این را خوبه توی رزمه اضافه کنم؟  هفته پژوهش را research week باید بنویسم؟ یا عنوان دیگه ای باید جاش بذارم؟

سلام 
اینها جز Honors نیست. بهتره که استاد این رو تو توصیه نامه اش بگه. خیلی موثر تر خواهد بود. Honors به اون مفهومی که اونها مد نظرشونه ما نداریم مثلا شامل فاند هایی یا award هایی میشه که دانشجو در دوران تحصیل میگیره حالا یا از دانشگاه یا از سازمان ها و یا مثلا رنک . مورد دوم شما میتونه محسوب شه تا حدی ولی خیلی موثر نخواهد بود. معمولا رنک در رقابت های جهانی ملموس تره براشون چون میدونن سطحش در چه حدیه ولی دیدی از ایران ندارند که بخوان فکر کنند این مقام خوبه یا بد. ولی بیاریدش خوبه. 
شادزی

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - sanazz - 12-09-2014

سلامم
من زنگ زدم دانشگاهمون که رتبمو بگیرم که مسئول آموزش اومد رتبه منو بین فارغ التحصیلای سالی که من فارغ التحصیل شدم و حساب کرد که 10 نفر بودیم در کل. میخواستم بدونم آیاا همه دانشگاهها اینجوری رتبرو حساب میکنن یا میان بین کل فارغ التحصیلای ورودی اون فرد حساب میکنن؟آخه من بگم بین 10 نفر رتبم x  شده که ارزشی نداره داره؟

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - M1KE - 14-09-2014

قاعدتا رتبه فرد می بایست با افرادی که شرایط مشابه خودش رو داشتن مقایسه بشه بنابراین فکر کنم روالش درست باشه. در حالت کلی رتبه شما بین فارغ التحصیلان سال خودتون میتونه نماینده ای از رتبه شما بین همه ورودی های همون رشته در نظر گرفته بشه. یعنی اگر شما بین 10 نفر 3 ام شده باشید به احتمال زیاد اگر بین تمام ورودی ها هم که در نظر بگیرید مثلا 30 از 100 میشه (نسبت 30% تقریبا ثابت میمونه). اگر بین این 10 نفر، اول تا سوم شده باشین خوبه اگر بدتر شده باشه اشاره کردن به اون زیاد ارزشی نداره.
(12-09-2014, 05:56 PM)'sanazz' نوشته: سلامم
من زنگ زدم دانشگاهمون که رتبمو بگیرم که مسئول آموزش اومد رتبه منو بین فارغ التحصیلای سالی که من فارغ التحصیل شدم و حساب کرد که 10 نفر بودیم در کل. میخواستم بدونم آیاا همه دانشگاهها اینجوری رتبرو حساب میکنن یا میان بین کل فارغ التحصیلای ورودی اون فرد حساب میکنن؟آخه من بگم بین 10 نفر رتبم x  شده که ارزشی نداره داره؟

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - mahnaz103 - 14-09-2014

(12-09-2014, 05:56 PM)'sanazz' نوشته: سلامم

سلام 
در مورد لیسانس برای من اینطور بود که انتهای ریزنمرات رتبه منو زده بود. من روزانه بودم و در ابتدا 30 نفر بودیم بعد موقعی که رتبه رو دیدم متوجه شدم رتبه رو ا ز56 زده!!! حالا نمیدونم این 26 اضافی شبانه هامون منظورشون بوده(که شبانه هامون خیلی زیاد بودن به نظرم!!!!)  یا بچه هایی که بعدا اضافه شدند یا از قبل از ما بودند و عقب افتاده بودند!! یادمم رفت از دانشگاه بپرسم !
شما هم جزئیات رو بپرسید از مسئول مورد نظر. یا موقع گرفتن ریزنمرات دقت کنید ببینید رتبه تون رو نوشته. چون اگه رتبه نوشته شده باشه که با ریزنمرات یجا قابل ترجمه خواهد بود( مثل قضیه ی من ) و نیازی به گرفتن گواهی جداگانه شاید نباشه!! البته اگه جزو رتبه های برتر نباشید. 
یه نکته ی دیگه این که ، مثلا اگر معدل شما پائین باشه و رتبه تون زیاد بد نشده باشه مثلا 5 از   10، پس یجورایی هم میتونید بگید که من با این معدل نفر آخر نبودم، و چندنفر هم بودن که معدل های پائین تر داشتند! ( این در مورد یکی از دوستای من پیش اومد که میگفت میخواد یجورایی کمرنگ تر نشون بده ضعف  معدلش رو!! حالا شاید تاثیرش خیلی کم باشه امابی تاثیر هم نخواهد بود)

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - sanazz - 14-09-2014

(14-09-2014, 10:33 PM)'mahnaz103' نوشته:
سلام 
در مورد لیسانس برای من اینطور بود که انتهای ریزنمرات رتبه منو زده بود. من روزانه بودم و در ابتدا 30 نفر بودیم بعد موقعی که رتبه رو دیدم متوجه شدم رتبه رو ا ز56 زده!!! حالا نمیدونم این 26 اضافی شبانه هامون منظورشون بوده(که شبانه هامون خیلی زیاد بودن به نظرم!!!!)  یا بچه هایی که بعدا اضافه شدند یا از قبل از ما بودند و عقب افتاده بودند!! یادمم رفت از دانشگاه بپرسم !
شما هم جزئیات رو بپرسید از مسئول مورد نظر. یا موقع گرفتن ریزنمرات دقت کنید ببینید رتبه تون رو نوشته. چون اگه رتبه نوشته شده باشه که با ریزنمرات یجا قابل ترجمه خواهد بود( مثل قضیه ی من ) و نیازی به گرفتن گواهی جداگانه شاید نباشه!! البته اگه جزو رتبه های برتر نباشید. 
یه نکته ی دیگه این که ، مثلا اگر معدل شما پائین باشه و رتبه تون زیاد بد نشده باشه مثلا 5 از   10، پس یجورایی هم میتونید بگید که من با این معدل نفر آخر نبودم، و چندنفر هم بودن که معدل های پائین تر داشتند! ( این در مورد یکی از دوستای من پیش اومد که میگفت میخواد یجورایی کمرنگ تر نشون بده ضعف  معدلش رو!! حالا شاید تاثیرش خیلی کم باشه امابی تاثیر هم نخواهد بود)

نه معدلم خوبه 17 به بالا گفتم شاید بگم نفر 2  از 10  ضایع باشه مثلا طرف بگه حالا تو 10 نفر همچین کار خاصی نکردی دوم شدی. آخه یکی از دوستام که دانشگاه تهران پرسیده بود بهش گفته بودن تو کل ورودیا حساب میکنیم ولی من که زنگ زدم دانشگاه خودمون گفت اصلا همچین چیزی نیست ما هیچ وقت اینکار و نمیکنیم خیلی وقت گیره از طرفی یه سری از ورودیای من هنوز فارغ التحصیل نشدن یعنی اگرم بخوان نمیتونن رنک کلمو بگن. باز یکی دیگه میگفت اصولا کسایی که بیش از 4 سال طول بکشه دوران تحصیلشون تو رنک بندی حساب نمیشن .حالا به نظزتون همین 2 از 10 خوبه؟

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - mahnaz103 - 15-09-2014

(14-09-2014, 11:52 PM)'sanazz' نوشته:
نه معدلم خوبه 17 به بالا گفتم شاید بگم نفر 2  از 10  ضایع باشه مثلا طرف بگه حالا تو 10 نفر همچین کار خاصی نکردی دوم شدی. آخه یکی از دوستام که دانشگاه تهران پرسیده بود بهش گفته بودن تو کل ورودیا حساب میکنیم ولی من که زنگ زدم دانشگاه خودمون گفت اصلا همچین چیزی نیست ما هیچ وقت اینکار و نمیکنیم خیلی وقت گیره از طرفی یه سری از ورودیای من هنوز فارغ التحصیل نشدن یعنی اگرم بخوان نمیتونن رنک کلمو بگن. باز یکی دیگه میگفت اصولا کسایی که بیش از 4 سال طول بکشه دوران تحصیلشون تو رنک بندی حساب نمیشن .حالا به نظزتون همین 2 از 10 خوبه؟

2 از 10 خب خوبه Smile آفرین به شما 
من تو ارشد گواهی میخواستم برا رتبه ام ، اما تحصیلات تکمیلی دانشگاه گفت تا زمانی که هم ورودی هات فارغ التحصیل نشدن ما رتبه ی تائید شده ای نمیتونیم بهت بدیم و رتبه ی نهایی زمانی اعلام میشه که هم ورودی هات تمام نمره هاشون ثبت شده باشه! حالا برا من که زیاد فرق نمیکرد چون عجله نداشتم اما قانون دانشگاه ما اینه!!  اما قضیه این بو د، من که مثلا 1 سال زودتر فارغ التحصیل میشم باید منتظر بشم ببینم یکی دونفر که باقی موندند انشالله کی درسشون تموم میشه بلکه گواهی قابل ترجمه ای دانشگاه به من بده!!

شما احتمالا بتونید گواهی قابل ترجمه بگیرید از دانشگاه . نمیدونم رتبه رو تو ریزنمراتتون میزنه یا نه! بپرسید از دانشگاه! من شنیدم گواهی رتبه ای که جداگانه آدم بگیره ممکنه بعدها بیشتر به درد بخوره تا اونی که تو ریزنمرات ذکر میشه! باید اطلاع دقیقی از این گفته ندارم و خودمم دنبالشم ببینم چه فرق خاصی هست 

موفق باشید 

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - kianoosh777 - 30-09-2014

با سلام
دو تا سوال دارم:
یکی اینکه من نمره پایان نامم نمره کامل بوده بدون مقاله منتشر شده. اینو میتونم تو بخش Honors بیارم؟ اگه بخوام بیارم چطوری بنویسم؟
 Obtain grad 19.2 (full mark without published ISI paper) for M.Sc. thesis خوبه؟
یه سوال دیگه اینه که تقدیرنامه دانشگاهی رو چی؟ میشه تو بخش Honors آورد؟

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - M1KE - 30-09-2014

به هر حال هر دستاورد و تقدیرنامه ای که شما رو از بقیه متمایز کنه یک جور افتخار هست و میتونه در Honors and Awards بیاد. اینکه چه چیزهایی رو بیارین یا نیارین به سطح CV شما بستگی داره. نه فقط در این مورد بلکه در مورد چیزهای دیگه ای مثل مقاله ها و سوابق کاری، هر چه شما در اونها پیشرفته تر بشین مواردی که کم اهمیت تر هست رو می بایست حذف کنید.

مثلا برای فردی که 7-6 تا مقاله در مجله های ISI چاپ کرده زیاد نیازی نیست به مقاله های کنفرانسی داخلی اش اشاره کنه و میتونه به آوردن مقاله های کنفرانسی بین المللی اش اکتفا کنه ولی برای کسی که فقط 2 تا مقاله داخلی داره به هر حال آوردنشون بهتر از نیاوردنشون هست.

در مورد سابقه کار هم برای کسی که 8-7 سال سابقه کار در شرکت رو داشته اشاره کردن به اینکه کارآموزی اش رو کجا بوده و کارهای ابتدایی مثل این ضرورتی نداره ولی برای کسی که تازه فارغ التحصیل شده و دنبال کار پیدا کردن هست کوچکترین سوابق کاری در زمان دانشجویی هم میتونه در رزومه اش مورد اشاره قرار بگیره.

در مورد افتخارات هم باید رزومه تون رو نگاه کنید و تصمیم بگیرید. کسی که دو مدال المپیک داره اشاره نمی کنه که در مسابقات بین مدرسه ای فلان شهرستان هم اول شده بوده ولی کسی که فقط در همون سطح مدارس مدال آورده حتما باید اشاره کنه.
(30-09-2014, 08:22 PM)'kianoosh777' نوشته: با سلام
دو تا سوال دارم:
یکی اینکه من نمره پایان نامم نمره کامل بوده بدون مقاله منتشر شده. اینو میتونم تو بخش Honors بیارم؟ اگه بخوام بیارم چطوری بنویسم؟
 Obtain grad 19.2 (full mark without published ISI paper) for M.Sc. thesis خوبه؟
یه سوال دیگه اینه که تقدیرنامه دانشگاهی رو چی؟ میشه تو بخش Honors آورد؟

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - kianoosh777 - 30-09-2014

(30-09-2014, 08:31 PM)'M1KE' نوشته: به هر حال هر دستاورد و تقدیرنامه ای که شما رو از بقیه متمایز کنه یک جور افتخار هست و میتونه در Honors and Awards بیاد. اینکه چه چیزهایی رو بیارین یا نیارین به سطح CV شما بستگی داره. نه فقط در این مورد بلکه در مورد چیزهای دیگه ای مثل مقاله ها و سوابق کاری، هر چه شما در اونها پیشرفته تر بشین مواردی که کم اهمیت تر هست رو می بایست حذف کنید.
مثلا برای فردی که 7-6 تا مقاله در مجله های ISI چاپ کرده زیاد نیازی نیست به مقاله های کنفرانسی داخلی اش اشاره کنه و میتونه به آوردن مقاله های کنفرانسی بین المللی اش اکتفا کنه ولی برای کسی که فقط 2 تا مقاله داخلی داره به هر حال آوردنشون بهتر از نیاوردنشون هست.
در مورد سابقه کار هم برای کسی که 8-7 سال سابقه کار در شرکت رو داشته اشاره کردن به اینکه کارآموزی اش رو کجا بوده و کارهای ابتدایی مثل این ضرورتی نداره ولی برای کسی که تازه فارغ التحصیل شده و دنبال کار پیدا کردن هست کوچکترین سوابق کاری در زمان دانشجویی هم میتونه در رزومه اش مورد اشاره قرار بگیره.
در مورد افتخارات هم باید رزومه تون رو نگاه کنید و تصمیم بگیرید. کسی که دو مدال المپیک داره اشاره نمی کنه که در مسابقات بین مدرسه ای فلان شهرستان هم اول شده بوده ولی کسی که فقط در همون سطح مدارس مدال آورده حتما باید اشاره کنه.

آها. بسیار ممنون
خب با توجه به رزومه ای که دارم به نظرم بهتره بیارم نمره پایان نامم رو. چطور اینو بنویسم؟ همونی که نوشتم درسته؟