آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - arshida - 18-09-2013

سلام من دانشجوی ترم 3 دانشگاه آزاد رشته زیست شناسی با معدل هر ترم 18 به بالا و سنم 25. معدل دیپلم و پیش 11 و بعد پیش دانشگاهی در شهرداری به مدت 3 سال مشغول به کار شدم که در این حین دانشگاه قبول شدم ولی نرفتم                       آیا من با این رزومه میتونم پذیرش تحصیلی آلمان اقدام کنم یا نه؟ درضمن این رو هم میدونم که پذیرش از دانشگاه آلمان گرفتنش به مراتب راحتتر از گرفتن ویزای تحصیلی از سفارته آلمانه. لطفا من رو راهنمایی کنید

[برش] نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - teenman - 18-09-2013

سلام دوستان.به بچه هاي دانشگاه پيام نور هم كمك هزينه ميدن رشته هاي علو انساني مثل علوم سياسي مديريت و حقوق ؟براي امريكا انگليس استرليا كشور هاي انگليس زبان.
براي گرفتن كمك هزينه چه معدلي لازمه؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 18-09-2013

(18-09-2013, 06:08 PM)'teenman' نوشته: سلام دوستان.به بچه هاي دانشگاه پيام نور هم كمك هزينه ميدن رشته هاي علو انساني مثل علوم سياسي مديريت و حقوق ؟براي امريكا انگليس استرليا كشور هاي انگليس زبان.
براي گرفتن كمك هزينه چه معدلي لازمه؟

من رشته های علوم انسانی رو نمیدونم که کمک هزینه میدن یا نه...احتمالا بدن ولی نه مثل سایر رشته ها...فک کنم سخت باشه فاند گرفتن واسه رشته های انسانی
ولی تا اونجا که میدونم زیاد فرقی بین پیام نور و سایر دانشگاهها قایل نمیشن بیشتر دانشگاهها
البته اخیرا تقریبا کار دستشون اومده با توجه به شناخت قبلی و یا دانشجوهایی که از اینجا رفتن
همه موارد واسه گرفتن فاند اهمیت داره
مثلا ممکنه دانشگاهی گفته minimum requirement مثلا 3.4 شما حتی 4 هم باشی ممکنه بهت فاند ندن ولی ممکنه باز تحت یه شرایط دیگه 3.5 باشی فاند بدن...شرایط مختلف مهم هستش
در مورد کشور ها هر کدوم رو به تفکیک بپرسین تو فروم مربوطه افراد مجرب جواب بدن
بااحترام

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - teenman - 19-09-2013

يك لطفي ميكنيد دوستان در مورد فاند به من توضيح بدين واقعا هيچي چي در اين مورد نميدونم.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - roshanak25 - 19-09-2013

(19-09-2013, 02:03 AM)'teenman' نوشته: يك لطفي ميكنيد دوستان در مورد فاند به من توضيح بدين واقعا هيچي چي در اين مورد نميدونم.

در این لینک انواع کمک هزینه ها و بورسهای تحصیلی توضیح داده شده. همچنین اینجا سایتهای مفیدی برای جستجوی بورسها و موقعیتهای خالی معرفی شده.
به نظرم بهتره شما اول از همه جزوه راهنمای پذیرش رو مطالعه بفرمایید تا اطلاعات کلی دستتون بیاد.

[برش] علوم و صنایع چوب و کاغذ - پیمان6129 - 19-09-2013

سلام خسته نباشید
من فوق لیسانس چوب و کاغذ دارم.
لیسانس دانشگاه آزاد کرج و معدل 13.06
فوق لیسانس دانشگاه آزاد چالوس و معدل 19.21 و نمره پایان نامه 19.12 و استاد راهنما دکتر امیری
8 ماه سابقه کاری در کارخانه کاغذسازی اما فقط 3 ماهشو قرارداد دارم
یه کتاب تخصصی هم نوشتم و نمره زبانم معلوم نیست هنوز
میخواهم شانسم را برای دکترا در رشته های مربوط به کاغذ سازی و خمیر در فنلاند و سایر کشورها بدانم؟
و چه دانشگاههای میتونم پذیرش بگیرم؟
ممنوم
لطفا به ایمیلم peymanpour61@yahoo.com جواب را بفرستید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Nasim67 - 20-09-2013

(17-09-2013, 04:33 PM)'ستاره زهره' نوشته: با سلام من تازه با سایتتون اشنا شدن مطالبتون خیلی جامع و مفیده.اگر ممکنه ممنون میشم منم راهنمایی کنید.
من کارشناسی دبیری علوم تجربی از دانشگاه آزاد اسلامشهر با معدل 15.70 ودانشجو ترم 2کارشناسی ارشد زیست شناسی تکوین دانشگاه ازاد پرند هستم تا الان هم معدلم 19 بوده.و تصمیم دارم برای phd اگر بشه بورسیه  یا فاند بگیرم.در حال خوندن زبان هم هستم برای ازمون ایلتس.البته من چون متاهل هستم میخواستم ببینم با این شرایط کدوم کشور میتونم ادامه تحصیل بدم.میخوام بدونم اگر من بورس بشم همسرم هم میتونه با من بیاد و ایا شرایط تحصیل  و زندگی برای ایشون هم امکان داره؟ 
و دیگه اینکه من از الان در حال پزوهش چند تا مقاله هم هستم که تا پایان دوره تحصیلم ارائه بدم.یکی از مقاله هام هم به نظر استادم مناسب isi هستاگر ممکنه یه توضیح کامل بدید.با تشکر

ستاره زهره جان، به فروم خودتون خوش آمدید
من رشتم با شما یکی نیست، اما چون خواسته بودید، تا جاییکه بتونم پاسخ می دم و جزئیات دقیق تر رو به بقیه دوستان واگذار می کنم.
واقعیتش من از اول هم متوجه اینکه چه کشوری برای من مناسبه نمی شدم. بالاخره هر کسی یه هدف گذاری داره و نمی شه گفت کجا خوبه، کجا بهتره. فقط اینکه امریکا به خاطر تنوع دانشگاه هاش و بودجش، احتمال گرفتن پذیرش با فاند اصولا بیشتره.
در هر حال برای هرکجا که در نهایت تصمیم بگیرید، باید یک سری فاکتورهای اولیه رو داشته باشید. یعنی مینیمم requirement هارو کسب کرده باشید و البته فقط به اونها اکتفا نکنید. معدل لیسانستون یکم پایینه اما خب خیلی خوبه که ارشدتون بالاست. شما باید علاوه بر IELTS، امتحان GRE General و GRE Subject هم بدید اگر برای امریکا می خواید. برای اروپا باید بگردید پوزیشن خالی پیدا کنید. برای مقاله ها هم خوب کار کنید. 
پذیرش بگیرید، همسرتون هم می تونن با شما بیان فقط هزینشونو باید خودتو تقبل کنید. از نظر کار و تحصیل من فقط امریکارو می دونم که وقتی شما پذیرش می گیرید و ویزای دانشجویی F1 می گیرید، همسرتون ویزای F2 می گیره و همراه شما میاد. حق کار ندارند اما اگه دانشگاه اپلای کنند و پذیرش بگیرن می تونن ادامه تحصیل بدن و تقاضای تغییر نوع ویزا بکنن. 
این پست خیلی حوزه های متنوعی رو در بر گرفت و می شه گفت تقریبا به تاپیم نامرتبط شد! اما اگه زحمت بکشید در بقیه ی ارسال هاتون سوالاتونو جدا کنید و در تاپیک های مربوط بپرسید، خیلی ممنون می شیم Smile 
موفق باشید

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - AA2 - 20-09-2013

سلام
من قبلا 5 ترم هوافضا خوندم ،الان ترم 7 مهندسی کامپیوتر هستم معدلم بالای 16 میشه
میخوام کارشناسی ارشد هوافضا بخونم طبق چه شرایطی میتونم برم این رشته چون معدلم که به این رشته ربطی نداره
چه کشوری میتونم برم هدفم استرالیاس هم اما میگن هوافضا مشکل میشه بری
از طرف دیگه چون یه رشته نظامی محسوب میشه تو ایران ممنوع الورود حساب میشم؟درسته؟
دانشجوهای رشته هوافضای ایران از ترم 4 به بعد ممنوع الخروج میشن؟
من ترم 3 مشکل خروج نداشتم اما الان نمیدونم..
ممنون

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - amirhossein.gh - 21-09-2013

(20-09-2013, 11:41 PM)'AA2' نوشته: سلام
من قبلا 5 ترم هوافضا خوندم ،الان ترم 7 مهندسی کامپیوتر هستم معدلم بالای 16 میشه
میخوام کارشناسی ارشد هوافضا بخونم طبق چه شرایطی میتونم برم این رشته چون معدلم که به این رشته ربطی نداره
چه کشوری میتونم برم هدفم استرالیاس هم اما میگن هوافضا مشکل میشه بری
از طرف دیگه چون یه رشته نظامی محسوب میشه تو ایران ممنوع الورود حساب میشم؟درسته؟
دانشجوهای رشته هوافضای ایران از ترم 4 به بعد ممنوع الخروج میشن؟
من ترم 3 مشکل خروج نداشتم اما الان نمیدونم..
ممنون

سلام

اطلاعات مربوط به ممنوع الخروجی رو باید از سفارت استرالیا دریافت کنید
در باره شریاط پذیرش، باید نمره زبان ، معدل بالا ، مقاله و ... رو داشته باشید که با کمی جستجو میتونین همه این اطلاعات رو در سایت پیدا کنین

موفق باشید

بذيرش - 20rozhin - 23-09-2013

آيا ميشه براي تخصص يا فوق تخصص بزشكي با مدرك آزاد براي آلمان يا آمريكا بذيرش كرفت؟