آکادمیا کافه
انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+---- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C)
+---- موضوع: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی (/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - Babak - 10-01-2014

(10-01-2014, 09:34 PM)'shinorik' نوشته: سلام من برای گرفتن اطلاعات درباره ی تحصیل در دانشگاه های آمریکا نیازمند راهنمایی تون هستم هیچ اطلاعی ندارم لطفا کمکم کنید البته با توجه به محدودیت مالی....

سوال‌تون خیلی کلیه و جواب سوال شما تقریبا نصف اطلاعات این سایت خواهد بود، اما برای شروع، اگر برای مقطع کارشناسی می‌خواهید پذیرش بگیرید، این موضوع رو بخونید تا با مدارک مورد نیاز آشنا بشید. همچنین به لینک «جزوه» که در منوی بالای صفحه وجود داره، مراجعه کنید و قسمت «برنامه‌ریزی برای گرفتن پذیرش» رو بخونید تا اطلاعات کلی و اولیه رو بدست بیارید. جزوه لینک‌هایی داره که در ادامه مسیر شما رو راهنمایی خواهد کرد.

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - nanock - 27-02-2014

به نظرتون اگه یه استاد به سه تا ایمیل من جواب نداد من تا چند تا ایمیل دیگه بفرستم که بعدش شر نشه؟
من از الان به چندین استاد ایمیل زدم ولی سه تاش جواب دادن... میخواستم پاییز 2015 دکترا رو شروع کنم....درست دارم میرم یا نه؟

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - REZA.p.k - 04-05-2014

با سلام
من الآن پیشم معدل دیپلمم 15 (کتبی 17) و پیشم هم 12 میشه رتبه کنکورمم زیر 1000 میشه تافل هم الان در حد 95 ام اما بهترش میکنم میخواستم بدونم پس از گذروندن 4-5 ترم نرم افزار با معدل بالای 17 دانشگاه تهران میتونم برای ادامه کارشناسی به گرفتن فاند امیدوار باشم                      ممنون

تو کانادا یا آمریکا

منظورم رتبه کشوری بود نه منطقه بعدش الان با آزمون های آزمایشی سنجش میشه فهمید رتبت چند میشه

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - ahmadpashaei - 05-05-2014

(04-05-2014, 12:53 PM)'REZA.p.k' نوشته: با سلام
من الآن پیشم معدل دیپلمم 15 (کتبی 17) و پیشم هم 12 میشه رتبه کنکورمم زیر 1000 میشه تافل هم الان در حد 95 ام اما بهترش میکنم میخواستم بدونم پس از گذروندن 4-5 ترم نرم افزار با معدل بالای 17 دانشگاه تهران میتونم برای ادامه کارشناسی به گرفتن فاند امیدوار باشم                      ممنون
تو کانادا یا آمریکا

سلام عزیزم،به این سایت خوش اومدی[img]images/smilies/shy.gif[/img]
این اطلاعات رو از کجا آوردی؟! رتبه 1000 و مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهران؟!! در بهترین حالت هم باید زیر 500 منطقه یک باشید. از کجا میدونی که رتبه زیر 1000 میاری وقتی هنوز امتحان ندادی؟! راستش رو بخوای معدل دیپلم و پیش شما رضایتبخش نیست و فعلا اینو نشون نمیده! باید خیلی تلاش کنید دروس مفهومی یاد بگیرید تا بتونید همچین رتبه هایی بیارید. ببینید:
1- قبولی در کامپیوتر دانشگاه تهران بسیار سخته و باید خیلی خیلی قوی باشید.هنوزم فرصت داری تا کنکور خوب تلاش کنی و امید داشته باش برای قبولی در دانشگاه های خوب دولتی.
2- نیمه کاره رها کردن لیسانس حتی از این دانشگاه ها هم برای شما رزومه نمیسازه،اصلا و ابدا!! امیدوارم مشاوری با این سطح اطلاعات دور و برت نباشه.
تحصیلات لیسانس در ایران و در دانشگاه دولتی هم کیفیت خوبی داره و هم معتبره و اگر خیلی خوب تلاش کنی برای معدل و انگلیسی و احیانا مقاله میتونید از دانشگاه های مطرح ایران به بهترینهای دنیا در آمریکا هم بری. به صرفه تره که لیسانس رو در دانشگاه های خوب بگیری و برای ارشد و دکترا از ایران بری. سوای اینکه محکمتر و با تجربه تر میشی.
در مورد ادامه کارشناسی والا شنیدم طرف رفته کانادا با ویزای dependent و بعد از یکسال دوندگی تونسته چند درسش رو تطبیق بده در کمیته ولی ندیدم کسی از دانشگاه های ایران بتونه انتقالی بگیره. اصلا کارشناسی فاندی نداره به اون صورت و تازه اگر با این شرایط باشید که ابدا روش حساب نکنید. 
اگر از اول برای لیسانس بخواید برید هم باید آزمون SAT بدین.میتونید دربارش در همین سایت جستجو کنید.قبلا خیلی بحث شده.در همین تاپیک و تاپیکهای مشابه
موفق باشید

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - neo1992 - 14-07-2014

من اگه معدل چهار ترم آخرم 14:5 بشه با تافل بالا 90 دانشگاهای تورنتو امکان داره پذیرش بدون فاند بهم بدن ؟

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - M1KE - 15-07-2014

به طور کلی شانس تون برای دانشگاه های معروف انتاریو مثل دانشگاه تورنتو، یورک، واترلو، وسترن، اتاوا و کویینز کم هست. برای دانشگاه هایی مثل کارلتون و رایرسون معقول و متوسط هست و برای دانشگاه هایی مثل بروک و ویندسور زیادتر هست. با توجه به دیگر شرایط تحصیلی تون و رشته تون ممکنه قدری شانس تون کم و زیاد بشه ولی کلیت قضیه اینطور بود که گفتم.
(14-07-2014, 09:47 PM)'neo1992' نوشته: من اگه معدل چهار ترم آخرم 14:5 بشه با تافل بالا 90 دانشگاهای تورنتو امکان داره پذیرش بدون فاند بهم بدن ؟

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - neo1992 - 15-07-2014

(15-07-2014, 09:18 AM)M1KE نوشته: به طور کلی شانس تون برای دانشگاه های معروف انتاریو مثل دانشگاه تورنتو، یورک، واترلو، وسترن، اتاوا و کویینز کم هست. برای دانشگاه هایی مثل کارلتون و رایرسون معقول و متوسط هست و برای دانشگاه هایی مثل بروک و ویندسور زیادتر هست. با توجه به دیگر شرایط تحصیلی تون و رشته تون ممکنه قدری شانس تون کم و زیاد بشه ولی کلیت قضیه اینطور بود که گفتم.

ممنون مایک عزیز ، من رشتم مهندسی صنایع است ولی اقتصاد و بعضی رشته های مدیریتی هم میزنم فقط اینکه به فرض مثال از ویندسور و کارلتون پذیرش بگیه کسی سفارت بهش گیر نمیده که بگه دانشگاه خیلی ضعیفیه و .... ؟ ویزا نده ؟

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - ahmadpashaei - 15-07-2014

(15-07-2014, 10:27 AM)'neo1992' نوشته: ممنون مایک عزیز ، من رشتم مهندسی صنایع است ولی اقتصاد و بعضی رشته های مدیریتی هم میزنم فقط اینکه به فرض مثال از ویندسور و کارلتون پذیرش بگیه کسی سفارت بهش گیر نمیده که بگه دانشگاه خیلی ضعیفیه و .... ؟ ویزا نده ؟

این سوال رو کسی نمیتونه جواب بده ولی طبق تجارب و مشاهدات باید بگم معمولا رنک پایین دانشگاه و نداشتن فاند میتونه پروسه ویزا رو سخت تر کنه ولی با اینحال به معنای ندادن یا سختگیری شدید اصلا نیست.این پروسه خیلی مبهم و سری هست و اونا به کسی توضیحاتی ارایه نمیدن! اینم اضافه کنم که این دانشگاه ها هم خیلی رنک بدی ندارن ولی جزو دانشگاه های برتر نیستن.معمولی هستن و خیلی از ایرانی هم اونجاها رفتن قبلا.

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - M1KE - 16-07-2014

همونطور که احمد عزیز هم اشاره کردن رتبه این دانشگاه ها به نسبت خوبه. شانس ویزا برای دانشگاه های نسبتا ناشناخته ای که رتبه های چهار رقمی دارند کم میشه که میشه اونها رو ضعیف به حساب آورد. رتبه تقریبی دانشگاه های کانادا رو می تونید در اینجا ببینید. رتبه بندی دیگه ای هم هست که تا رتبه های حدود 500 رو پوشش دادن که شاید زیاد کار شما رو راه نیاندازند. دانشگاه هایی مثل کارلتون، رایرسون، بروک و ویندسور در بازه حدود 450 تا 790 قرار دارند که البته تفاوت ها در این محدوده ها به اون صورت قابل توجه نیست و میشه اونها رو دانشگاه های خوب تلقی کرد. دانشگاه هایی که بین 200 تا 450 قرار دارند مثل کویینز، مک مستر و وسترن رو میشه خیلی خوب در نظر گرفت. اونهایی که در محدوده کمتر هستند مثل دانشگاه تورنتو رو میشه عالی در نظر گرفت.

به نظرم آینده پژوهشی یا کاری افراد هم بیشتر از اونکه تحت تاثیر این رتبه ها باشه تحت تاثیر توانمندی های فردی اونها قرار داره (به ویژه در مورد آینده کاری). برای نمونه، با توجه به اینکه در مورد دانشگاه ویندسور سوال کردین، این استاد رو در نظر بگیرید. ایشون کارشناسی اش رو در یکی از دانشگاه های بنگلادش که رتبه حدود 3000 داره خونده، بعد ارشدش رو در همین ویندسور که حدود 800 هست ادامه داده و برای دکترا به دانشگاه آلبرتا که جزو عالی ها (حدود 70) هست رفته. در حال حاضر هم استاد دانشگاه کنکوردیا با رتبه حدود 350 شده (یعنی حد وسط رتبه هایی که درش دکترا و ارشد خونده). 

طبیعتا اگر شما از این دانشگاه دکترا بگیرید سخت میشه در دانشگاه هایی که زیر 500 هستند به عنوان استاد پذیرفته بشین ولی برای ارشد می تونه مثل همین استاد به عنوان واسط عمل کنه و مسیر دکترا در یک دانشگاه عالی (حدود کمتر از 200) رو فراهم کنه که در اونصورت میشه به موقعیت های آکادمیک در دانشگاه های حدود 200 تا 500 امید داشت. بخشی زیادی از این شانس به میزان فعالیت های پژوهشی شخص شما (و نه دانشگاه) در دوران ارشد و دکتراتون بر می گرده. اگر هم قصدتون از مدرک گرفتن کار کردن باشه که به اون صورت به این رتبه ها توجهی نمیشه و وزن سوابق کاری خیلی بیشتر هست.

ترجیحا هم بتونید برای همون رشته خودتون اقدام کنید شانس تون بیشتر هست مگر اینکه واقعا به اقتصاد یا مدیریت علاقه مند باشید و درشون تجربه داشته باشید.

(15-07-2014, 10:27 AM)'neo1992' نوشته: ممنون مایک عزیز ، من رشتم مهندسی صنایع است ولی اقتصاد و بعضی رشته های مدیریتی هم میزنم فقط اینکه به فرض مثال از ویندسور و کارلتون پذیرش بگیه کسی سفارت بهش گیر نمیده که بگه دانشگاه خیلی ضعیفیه و .... ؟ ویزا نده ؟

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - maryamyousefi - 24-07-2014

سلام من دانشجوی ترم 3مهندسی معماری هستم از دانشگاه ازاد تهران‏ با معدل 17.5!میخواستم بدونم امکان گرفتن پذیرش از دانشگاه برای ادامه دادن مقطع کارشناسی در همین رشته برای من وجود داره‏?‏