آکادمیا کافه
سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: Resume & CV (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-Resume-CV)
+---- موضوع: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-Honors-and-Awards-%D8%B1%D8%B2%D9%88%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - زهرا_ستاره_کوکب - 11-04-2013

(11-04-2013, 12:20 PM)'Nasim67' نوشته:
ممنون از سایمون جان برای راهنمایی. فقط یه نکته ای رو هم من اضافه کنم که:
چون سیاست دانشگاه ها اینه که اگر از نظر رتبه جزء 10% اول هم ورودی هاتون باشید، استعداد درخشان حساب می شید، بهتره این مورد رو هم ذکر کنید. (برای شما هم همین بوده دیگه؟) البته تعداد ورودی های رشتتون رو هم بگید خیلی بهتره. در همون بخش Honors and Awards می تونید بنویسید:
Ranked 3th among X students and selected as the Exceptionally Talented Student in the undergraduate program, 20XX
ضمیمه کردن نامه لازم نیست. اون ها فرض رو بر صداقت می گذارند. و اگر خودشون بعدا بخوان تقاضا می کنند ازتون. 

با تشکر از پاسخ سریعتون.
عذرخواهی می کنم اگه سوالاتم یه مقدار جزئیاتی میشه :
1. در مورد نکته ای که سایمون جان اشاره کرد می تونم عنوان تاپیک رو به academic achievement تغییر بدم؟ 
2. منظور از سالی که در آخر جملتون قید کردید سال ورود به دانشگاه رو باید بنویسم یا سال فارغ التحصیلی؟
باز هم ممنون از وقتی که میذارید.

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - maryam4312 - 11-04-2013

(11-04-2013, 01:29 PM)'زهرا_ستاره_کوکب' نوشته:
با تشکر از پاسخ سریعتون.
1. در مورد نکته ای که سایمون جان اشاره کرد می تونم عنوان تاپیک رو به academic achievement تغییر بدم؟ 
2. منظور از سالی که در آخر جملتون قید کردید سال ورود به دانشگاه رو باید بنویسم یا سال فارغ التحصیلی؟

سلام
1- فکرنمیکنم اینکار لازم باشه همون honors and awards یا honors and accomplishments خوبه
2-سال ورود

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - Nasim67 - 11-04-2013

(11-04-2013, 01:29 PM)'زهرا_ستاره_کوکب' نوشته:
با تشکر از پاسخ سریعتون.

(11-04-2013, 02:25 PM)'maryam4312' نوشته:
سلام
1- فکرنمیکنم اینکار لازم باشه همون honors and awards یا honors and accomplishments خوبه
2-سال ورود

سلام
مریم جان زحمت کشیدند مورد 1 رو جواب دادن. اما در مورد دوم شما باید سالی که این رتبه و مقام رو کسب کردید بنویسید، پس می شه سال فارغ التحصیلی تون. 

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - maryam4312 - 11-04-2013

(11-04-2013, 05:58 PM)'Nasim67' نوشته:
سلام
مریم جان زحمت کشیدند مورد 1 رو جواب دادن. اما در مورد دوم شما باید سالی که این رتبه و مقام رو کسب کردید بنویسید، پس می شه سال فارغ التحصیلی تون. 

نسیم جان من این گواهی رو از دانشگاهم گرفتم و توش نوشته بود در بین ورودیهای فیزیک سال2003-4 موفق به کسب رتبه اول شده

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - Zari - 12-04-2013

(11-04-2013, 08:25 PM)'maryam4312' نوشته:
نسیم جان من این گواهی رو از دانشگاهم گرفتم و توش نوشته بود در بین ورودیهای فیزیک سال2003-4 موفق به کسب رتبه اول شده

مریم جان توی رزومه معمولا به همون شکلی که نسیم نوشته ذکر میشه. چون در رزومه شما باید در مقابل هر چیزی که ذکر می کنید، یک تاریخ قرار بدید تا مشخص باشه که دقیقا چه زمانی این اتفاق افتاده.

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - Context - 15-05-2013

سلام دوستان؛ خسته نباشید.
این سه تا جمله از لحاظ ساختاری و معنایی درسته ؟ 
ممنون میشم دوستان شکل صحیح که شناخته شده است توی CVها رو جایگزین کننن..من جمله های خودم رو سرچ کردم, توی اینترنت مشابه شون نبود اصلا :!!!
1.  . Ranked among Top 10% Students of ITDepartment in the Undergraduate Studies
2. Awarded as a Distinguished Student by The University Committee for the Exceptional Talents - University of Tehran
3. Ranked among Top 0.1% Applicants in The Iranian University Entrance Exam (457,000 participants) and Accepted in the University of Tehran, the most Reputable and Prestigious University of Iran
با تشکر.. اون دومیش همون سازمان استعدادهای درخشان منظورم هست.

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - Nasim67 - 15-05-2013

(15-05-2013, 08:45 PM)'Context' نوشته: سلام دوستان؛ خسته نباشید.
این سه تا جمله از لحاظ ساختاری و معنایی درسته ؟ 
ممنون میشم دوستان شکل صحیح که شناخته شده است توی CVها رو جایگزین کننن..من جمله های خودم رو سرچ کردم, توی اینترنت مشابه شون نبود اصلا :!!!
1.  . Ranked among Top 10% Students of ITDepartment in the Undergraduate Studies
2. Awarded as a Distinguished Student by The University Committee for the Exceptional Talents - University of Tehran
3. Ranked among Top 0.1% Applicants in The Iranian University Entrance Exam (457,000 participants) and Accepted in the University of Tehran, the most Reputable and Prestigious University of Iran
با تشکر.. اون دومیش همون سازمان استعدادهای درخشان منظورم هست.

سلام
من پیشنهاد می کنم اینطوری بنویسید: 
1.Ranked in the top 10% in the Undergraduate program, 20XX 
2.   Selected as the Exeptionally Talented Student in the graduate/undergraduate program, 20XX
3. Ranked in the top 0.1 % in the Nationwide University Entrance Exam, among 457000 high school student applicants, 20XX
اون آخری رو هم در رزومه نیارید، بلکه می تونید در SOP بهش اشاره کنید.

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - Context - 15-05-2013

(15-05-2013, 09:41 PM)'Nasim67' نوشته: سلام
من پیشنهاد می کنم اینطوری بنویسید: 
1.Ranked in the top 10% in the Undergraduate program, 20XX 
2.   Selected as the Exeptionally Talented Student in the graduate/undergraduate program, 20XX
3. Ranked in the top 0.1 % in the Nationwide University Entrance Exam, among 457000 high school student applicants, 20XX
اون آخری رو هم در رزومه نیارید، بلکه می تونید در SOP بهش اشاره کنید.

ممنون.
عذر میخوام برای لیسانس undergraduate studies رایج تر نیست ؟
و اینکه Selected as a disti از لحاظ گرامری مناسب تر نیست ؟
با تشکر

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - Nasim67 - 15-05-2013

(15-05-2013, 10:07 PM)'Context' نوشته:
ممنون.
عذر میخوام برای لیسانس undergraduate studies رایج تر نیست ؟
و اینکه Selected as a disti از لحاظ گرامری مناسب تر نیست ؟
با تشکر

در نمونه هایی که من دیدم Undergraduate Program بوده. البته منطقا اونی که شما هم می گی درسته.
به نظر یک راست execptionally talented ... رو نوشتن خیلی دهن پر کن تر هستBig Grin

البته باز هم می تونیم صبر کنیم دوستان با تجربه تر هم نظرشون رو قرار بدن.  

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - Babak - 16-05-2013

به نظر من هم جملاتی که نسیم پیشنهاد کرد، مناسب‌تر هستند. هم از این جهت که مصطلح‌ترند و هم این که مختصر و مفیدند.