آکادمیا کافه
شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%BE-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - mahnaz103 - 09-04-2014

(09-04-2014, 02:25 PM)'Shahrouz' نوشته:
درود 
با اجازه از همایون، اکثر بورسها در استرالیا از سمت دانشگاه و یا دولت اختصاص می یابند و بنابراین نقش استاد در اعطای بورس قابل مقایسه با نقش بسیار بالاتر در کانادا یا کشورهای مشابه نیست. 
نوع و نام اسکالرشیپهایی که به دانشجویان با ملیت استرالیایی تعلق می گیرد کاملا متفاوت است و شما تنها با دانشجویان اینترنشنال مقایسه می شوید و به شما در این ارزیابی در صورت قرار گیری در رنکهای بالاتر (امتیاز بالاتر) بورس اعطا می شود.
در مجموع وضعیت اعطای بورس یا اسکالرشیپ در استرالیا عمدتا مستقل از صنعت و فاند اختصاصی استاد است.

ممنون شهروزعزیز بابت راهنمایی ها وتوضیحات کامل 
فقط اینکه میشه توضیح بدید مراحل چطوریه؟ یعنی مثلا من بخوام طی چند ماه آینده اقدام کنم، تا به ترم اسپیرینگ(یا همون ترم اصلی که قبلا فرمودید) برسم، مکاتبه با استاد رو اگه شروع کنم و فرض که استاد از همه شرایط من خوشش اومد و منو قبول کرد، بعد از این چه اتفاقی میفته؟ یعنی بعد از گرفتن اوکی از استاد من باید منتظر باشم تا اسکالرشیپ اعلام بشه و مدارک رو بفرستم و بگم هم که  کدوم استاد منو تائید کرده تا درنهایت اون کمیته بگه من موفق به دریافت بورس شدم یا نه؟؟ 
بازم ممنون

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - محمد1991 - 10-04-2014

سلام.برای دکتری مالی دانشگاه ملبورن  فول فاند چقدر شانس دارم.
لیسانس حسابداری از دانشگاه تهران 17.5
دانشجوی ارشد مدیریت مالی دانشگاه تهران با معدل 18سال بعد تموم میکنم
رتبه 5 ارشد مالی
2 مقاله داخلی
1 سال سابفه کاری در کارگزاری
آیلتس و GREوGMAT ندارم اما آیلتس در حد 6 هستم
با تشکر

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - saaaaam - 10-04-2014

(10-04-2014, 01:03 AM)'محمد1991' نوشته: سلام.برای دکتری مالی دانشگاه ملبورن  فول فاند چقدر شانس دارم.
لیسانس حسابداری از دانشگاه تهران 17.5
دانشجوی ارشد مدیریت مالی دانشگاه تهران با معدل 18سال بعد تموم میکنم
رتبه 5 ارشد مالی
2 مقاله داخلی
1 سال سابفه کاری در کارگزاری
آیلتس و GREوGMAT ندارم اما آیلتس در حد 6 هستم
با تشکر

دوست گرامی
دانشگاه ملبورن رشته مالی حتما باید جی ار ای داشته باشی و ایلتس 7 
بنظر من بیس مالی شما چون لیسانست حسابداری هست و مقاله ای اس ای در رشته مالی هم نداری شانس بورس شدن نداری حقیقت اینه که در ایران تا الان کسی بورس رشته مالی در دانشگاه های استرالیا نشده من هم با داشتن کلی مقاله داخلی و خارجی و کتاب و ... نتونستم استرالیا بورس در این رشته بشم حتی استاد هم داشتم و پروپوزالم نیز عالی بود

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - shaparak_p66 - 13-04-2014

با سلام  و ممنون از همه دوستانی که راهنمایی می کنن.  هدف نهایی من و همسرم رفتن از ایرانه! ممنون میشم راهنماییم کنید که برای کجا و کدوم دانشگاه اقدام کنم بهتره.
[align=right]معدل لیسانس از دانشگاه علوم پزشکی شیراز(رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی):17.52
[align=right]معدل ارشد از دانشگاه علوم پزشکی تهران(رشته اقتصاد بهداشت): 18
[align=right]برای زبان برنامه ریزی کردم که تا اخر سال بخونم و پایان امسال امتحانشو بدم.(فعلا از صفر تا صد به خودم نمره 50 میدم!)
[align=right]4-5 تا مقاله داخلی و یه دونه مقاله خارجی که نفر اول نیستم. الانم 2 تا مقاله خارجی اماده کردم ولی هنوز اکسپت نگرفتن.کنفرانس خیلی شرکت کردم و فکر کنم دوتاش بین المللی بوده که در ایران برگزار شده.
[align=right]دو سال هم سابقه کار دارم.در سطح دانشگاه دانشجوی نمونه شدم و کلا تشویقی زیاد دارم ولی نمی دونم این تشویق نامه ها به درد میخوره واسه اونا یا فقط کاغذ باطله است!؟
[align=right]راستی میتونم توصیه نامه های خوبی بگیرم.
[align=right]مقطع دکترا
[align=right]یه چیزه دیگه اینکه حتما باید اسکلارشیپ بگیرم 

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - arefeh - 13-04-2014

دوستان اینجا کسی از رشته پزشکی و شرایط پذیرش گرفتنش و اسکلارشیپ  خبر داره؟ 

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - ahmadpashaei - 14-04-2014

(13-04-2014, 12:19 PM)'shaparak_p66' نوشته:
با سلام  و ممنون از همه دوستانی که راهنمایی می کنن.  هدف نهایی من و همسرم رفتن از ایرانه! ممنون میشم راهنماییم کنید که برای کجا و کدوم دانشگاه اقدام کنم بهتره.

معدل لیسانس از دانشگاه علوم پزشکی شیراز(رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی):17.52

معدل ارشد از دانشگاه علوم پزشکی تهران(رشته اقتصاد بهداشت): 18

برای زبان برنامه ریزی کردم که تا اخر سال بخونم و پایان امسال امتحانشو بدم.(فعلا از صفر تا صد به خودم نمره 50 میدم!)

4-5 تا مقاله داخلی و یه دونه مقاله خارجی که نفر اول نیستم. الانم 2 تا مقاله خارجی اماده کردم ولی هنوز اکسپت نگرفتن.کنفرانس خیلی شرکت کردم و فکر کنم دوتاش بین المللی بوده که در ایران برگزار شده.

دو سال هم سابقه کار دارم.در سطح دانشگاه دانشجوی نمونه شدم و کلا تشویقی زیاد دارم ولی نمی دونم این تشویق نامه ها به درد میخوره واسه اونا یا فقط کاغذ باطله است!؟

راستی میتونم توصیه نامه های خوبی بگیرم.

مقطع دکترا

یه چیزه دیگه اینکه حتما باید اسکلارشیپ بگیرم 

سلام.به آکادمیاکافه خوش اومدین[img]images/smilies/smile.gif[/img]
راستش وضعیت معدل و دانشگاه هاتون خیلی خوبه.مقاله هم زیاد دارید (البته فارسی ها ارزش چندانی در اپلای ندارن ولی چون انگلیسی هم دارید خیلی خوبه،همه رو توضیح بدین) و استرالیا پژوهش محوره و به مقاله اهمیت بیشتری میده نسبت به بقیه جاها.البته این چیزی هست که به مرور بیشتر دیده شده از نتایج پذیرش،پس شانس شما خوب هست اگر:
- استاد پیدا کنید و به شما OK بده برای بورسیه.
- نمرات زبانتون خوب باشه یعنی سعی کنید آیلتس 7 رو بگیرید.
- توصیه نامه که باید باشه ولی اون تقدیر نامه ها هم به هر حال چیزای مثبت تحصیلیه دیگه.حتما خوب هستن چون رزومه شما رو بزرگتر می کنن. البته چون اون عبارت قرمز شده رو نوشتین بهتر بود این پست رو در این تاپیک می زدین. اگر مدیران منتقل کنن ممنون میشم. 

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - alireza-4 - 14-04-2014

سلام خسته نباشید
کارشناسی نرم افزار امیرکبیر اگر معدلم رو بالای 17 حفظ کنم، و زبان هم بتونم 7 آیلتس رو بگیرم، چه کارهایی رو باید انجام بدم برای ارشد یکی از دانشگاههای جی 8 برم ؟ یا حتی برای ارشد میشه غیر جی 8 هم رفت.
اولویت :
1- کوینزلند
2- دانشگاه ملی استرالیا
3- سیدنی
4- ملبورن

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - shaparak_p66 - 14-04-2014

(14-04-2014, 09:17 AM)'ahmadpashaei' نوشته:
سلام.به آکادمیاکافه خوش اومدین[img]images/smilies/smile.gif[/img]
راستش وضعیت معدل و دانشگاه هاتون خیلی خوبه.مقاله هم زیاد دارید (البته فارسی ها ارزش چندانی در اپلای ندارن ولی چون انگلیسی هم دارید خیلی خوبه،همه رو توضیح بدین) و استرالیا پژوهش محوره و به مقاله اهمیت بیشتری میده نسبت به بقیه جاها.البته این چیزی هست که به مرور بیشتر دیده شده از نتایج پذیرش،پس شانس شما خوب هست اگر:
- استاد پیدا کنید و به شما OK بده برای بورسیه.
- نمرات زبانتون خوب باشه یعنی سعی کنید آیلتس 7 رو بگیرید.
- توصیه نامه که باید باشه ولی اون تقدیر نامه ها هم به هر حال چیزای مثبت تحصیلیه دیگه.حتما خوب هستن چون رزومه شما رو بزرگتر می کنن. البته چون اون عبارت قرمز شده رو نوشتین بهتر بود این پست رو در این تاپیک می زدین. اگر مدیران منتقل کنن ممنون میشم. 

خیلی ممنون از جوابتون.[img]images/smilies/smile.gif[/img] یک سوال دیگه: یعنی گواهی هامو بعدا باید بدم دارالترجمه و بزارم تو مدارکم یا فقط تو رزومه بنویسم؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - saba 73 - 14-04-2014

سلام.من ترم4مهندسی صنایعم.در دانشگاه تبریز مشغول تحصیلم.میخوام برای ارشد حتما برم دانشگاههای استرالیا و ترجیحا سیدنی.معدل کلم فعلا17س ولی به18میرسونمش.هنوز مقاله ننوشتم و مشغول تقویت زبانم هستم.چجوری میتونم به هدفم برسم؟؟؟؟؟؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - ahmadpashaei - 15-04-2014

(14-04-2014, 09:40 PM)'saba 73' نوشته: سلام.من ترم4مهندسی صنایعم.در دانشگاه تبریز مشغول تحصیلم.میخوام برای ارشد حتما برم دانشگاههای استرالیا و ترجیحا سیدنی.معدل کلم فعلا17س ولی به18میرسونمش.هنوز مقاله ننوشتم و مشغول تقویت زبانم هستم.چجوری میتونم به هدفم برسم؟؟؟؟؟؟

سلام.به آکادمیاکافه خوش اومدین.
اگر دنبال فاند ارشد هستین احتمالش به صفر میل می کنه[img]images/smilies/tongue.gif[/img] ولی اگر مقاله های خوب ISI و ... داشته باشید شاید بشه که ترجیح میدم دوستام از جمله Shahrouz جواب بدن. برای ارشد بیشتر اروپا و آمریکای شمالی توصیه میشه که مثلا اروپا هزینه تحصیل خیلی کمه و بورسیه هایی هم وجود داره و برای آمریکا هم اگر رزومه ای خیلی خوب داشته باشید احتمال فاند هست. شما بهتره فعلا کمی انجمنهای مختلف رو به مرور بخونید همچنین جزوه پدیرش سایت و بخش نتایج پذیرش رو حتما ببینید تا یچیزایی دستتون بیاد.