آکادمیا کافه
رشته انیمیشن و نرم‌افزارهای مربوطه (3dsMax , MAYA , CINEMA 4D,autocad) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: هنر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%87%D9%86%D8%B1)
+--- موضوع: رشته انیمیشن و نرم‌افزارهای مربوطه (3dsMax , MAYA , CINEMA 4D,autocad) (/Thread-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%86-%D9%88-%D9%86%D8%B1%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7%D9%87-3dsMax-MAYA-CINEMA-4D-autocad)

صفحات 1 2 3

RE: رشته انیمیشن و نرم‌افزارهای مربوطه (3dsMax , MAYA , CINEMA 4D,autocad) - مهمان - 29-06-2016

سلام من هیچ اطلاعی درمورد این رشته ندارم ولی دوست دارم تو این رسته ادامه تحصیل بدم لیسانس صنایع شیمیایی هستم ایا میتونم تواین رشته ارشدمو بخونم ممنون میشم جوابمو بدید

RE: رشته انیمیشن و نرم‌افزارهای مربوطه (3dsMax , MAYA , CINEMA 4D,autocad) - automotive - 09-07-2016

(29-06-2016, 02:23 AM)مهمان نوشته: سلام من هیچ اطلاعی درمورد این رشته ندارم ولی دوست دارم تو این رسته ادامه تحصیل بدم لیسانس صنایع شیمیایی هستم ایا میتونم تواین رشته ارشدمو بخونم ممنون میشم جوابمو بدید

سلام،
در ایران براش ارشد محدودیتی برای تغییر رشته وجود ندارد، اگر در کنکور قبول شوید میتوانید در این رشته ادامه تحصیل دهید. فقط توجه داشته باشید که شما تجارب کمتری از افرادی دارید که فارغ التحصیل این رشته هستند پس باید بیشتر تلاش کنید.

با احترام

(شاید به دلیل نامرتبط بودن دروسی تحت عنوان پیش نیاز در نظر گرفته شود، از صحت این موضوع اطمینان ندارم)

RE: رشته انیمیشن و نرم‌افزارهای مربوطه (3dsMax , MAYA , CINEMA 4D,autocad) - mona - 10-07-2016

(29-06-2016, 02:23 AM)مهمان نوشته: سلام من هیچ اطلاعی درمورد این رشته ندارم ولی دوست دارم تو این رسته ادامه تحصیل بدم لیسانس صنایع شیمیایی هستم ایا میتونم تواین رشته ارشدمو بخونم ممنون میشم جوابمو بدید

با سلام،
همانطور که دوست گرامی ، automotive نیز فرمودند و به درستی هم اشاره کردند ، دروسی به عنوان پیش نیاز به تحصیل شما اضافه خواهد گردید که ممکن است یک یا دو ترم تحصیلی شما را به خود اختصاص دهد . ( در ایران)
اما نکته مهمی که حتما باید به آن توجه فرمایید این است که ، رشته انیمیشن در ایران بر اساس انیمیشن دیجیتالی قوی و انیمیشن سه بعدی نیست برای خارج از کشور هم نیاز هست که پرتفولیوی قوی داشته باشید به طوری که بچه هایی که در دانشگاه های خارجی هم درس خوانده اند گاها از دوره های سرتیفیکیت یک الی 4 ساله استفاده میکنند تا بتوانند پرتفولیوی خوبی برای مقطع ارشد یا بالاتر تهیه کنند و برای این منظور از شما یک داستان کارگردانی شده در قالب انیمیشن دو یا سه بعدی میخواهند که حدودا باید 5 دقیقه ( حداقل ) باشد .
اما در مورد ایران اینگونه نیست و همانطور که دوست گرامی نیز فرمودند شما میتوانید به راحتی در مقطع ارشد شرکت کنید ، اما برای کنکور یک آزمون طراحی هم از شما میگیرند که باید طراحی خوبی ( مخصوصا در زمینه آناتومی و حرکت ) داشته باشید .

موفق باشید

RE: رشته انیمیشن و نرم‌افزارهای مربوطه (3dsMax , MAYA , CINEMA 4D,autocad) - Shilan - 15-07-2016

با سلام ما میخوام به امریکا مهاجرت کنیم و اگه قسمت بشه مصاحبه قبول شیم یکسال این روال طول میکشه به نظرتون من از چه راهی انیمیشن رو یاد بگیریم خیلی علاقه دارم ولی فقط چیز خیلی ابتدایی ازش میدونم.تا یکسال تا چه حد میتونم پیشرفت کنم البته شهر ما برای یادگیری موسسه ای قوی نداره امکانش هست تو خونه بتونم با راههای غیر حضوری پیشرفت کنم

RE: رشته انیمیشن و نرم‌افزارهای مربوطه (3dsMax , MAYA , CINEMA 4D,autocad) - mona - 18-08-2016

(15-07-2016, 01:34 PM)Shilan نوشته: با سلام ما میخوام به امریکا مهاجرت کنیم  و اگه قسمت بشه مصاحبه قبول شیم یکسال این روال طول میکشه به نظرتون من از چه راهی انیمیشن رو یاد بگیریم خیلی علاقه دارم ولی فقط چیز خیلی ابتدایی ازش میدونم.تا یکسال تا چه حد میتونم پیشرفت کنم البته شهر ما  برای یادگیری موسسه ای قوی نداره امکانش هست تو خونه بتونم با راههای غیر حضوری پیشرفت کنم

با سلام،

خب شرکت کردن در کلاس به مراتب تاثیر بیشتری دارد تا اینکه بخواهید در خانه یاد بگیرید. البته ناگفته نماند که من افرادی را میشناسم که در این صنعت فعالیت دارند ولی میگویند که حتی 1 ساعت هم کلاس نرفتند و کارشان هم بد نیست . برای شروع میتوانید از دی وی دی های آموزشی شرکت های بزرگ gnomon و digital tutors استفاده نمایید و بهتر است از آموزش های مربوط به نرم افزار Maya شروع کنید. البته ابن آموزش ها به زبان اصلی هستند اما اگر با زبان اصلی بودن این آموزش ها مشکلی دارید میتوانید از آموزش های شرکت های ایرانی استفاده کنید (در اینترنت سرچ کنید پیدا میکنید) البته در مورد انیمیشن ، آموزش های زبان اصلی به مراتب قوی تر هستند.

موفق باشید.

RE: رشته انیمیشن و نرم‌افزارهای مربوطه (3dsMax , MAYA , CINEMA 4D,autocad) - king - 19-08-2016

(15-07-2016, 01:34 PM)Shilan نوشته: با سلام ما میخوام به امریکا مهاجرت کنیم  و اگه قسمت بشه مصاحبه قبول شیم یکسال این روال طول میکشه به نظرتون من از چه راهی انیمیشن رو یاد بگیریم خیلی علاقه دارم ولی فقط چیز خیلی ابتدایی ازش میدونم.تا یکسال تا چه حد میتونم پیشرفت کنم البته شهر ما  برای یادگیری موسسه ای قوی نداره امکانش هست تو خونه بتونم با راههای غیر حضوری پیشرفت کنم

درود
صحبت های کاربرmona کاملا درسته و من توضیحاتی اضافه میکنم
من کسی هستم که هنرستان انیمیشن خوندم  والان رشته دانشگاهی بنده چیز دیگه ایه
اما من نرم افزار هارا خودم یاد گرفتم پک خریدم و از نت هم دنبال کردم 
برای شروع اگر میخواهید واقعا از پایه شروع کنید اول یه گذری بر انیمه استودیو داشته باشید (آموزشهای فارسی موجود است) بعد به سراغ 3D MAX و بعد به سراغ MAYA برید .(از آسون به پیچیده ) 
پول کلاس هم ندید با پشت کار پک های آموزشی فارسی را خریداری کنید + آموزش های رایگان فارسی و انگلیسی در سرتاسر نت  Cool

RE: رشته انیمیشن و نرم‌افزارهای مربوطه (3dsMax , MAYA , CINEMA 4D,autocad) - Hani.z - 26-11-2016

سلام
همونطور که دوستان فرمودند شما بهتره که خودتون شروع کنید . همونطور که من و سایر همکارانم که تخصص سه بعدی سازی داریم ولی هیچ کلاسی نرفتیم . شما میتونید با یه سرچ توی یوتیوب یه سری پیش زمینه های اولیه رو کسب کنید و با توجه به ویدیوهای مرتبط که یوتیوب براتون لیست میکنه اطلاعاتتون رو بیشتر کنید . و البته انیمیشن سازی شاخه های مختلفی داره که با یه سرچ کوچیک میتونید اطلاعات خوبی کسب کنید . و در آخر پیشنهاد من به شما : استفاده از آموزش های زبان اصلی . در مرحله اول یوتیوب . در مراحل بعدی استفاده از آموزش های ویدیویی شرکت های معروف مثل Digital Tutors و Elephorm و Gnomon و CG Academy و  Lynda
و البته آموزش های بسیار متنوع تری برای نرم افزار 3ds max وجود داره تا سایر نرم افزار ها !
موفق باشید

RE: رشته انیمیشن و نرم‌افزارهای مربوطه (3dsMax , MAYA , CINEMA 4D,autocad) - mahdj - 13-07-2019

<p>سلام من در رشته طراحی دوخت درس میخونم و اول به رشته طراحی لباس سینما علاقه داشتم بعد به طراحی لباس کاراکتر های بازی ها و انیمیشن ها علاقه پیدا کردم و&nbsp;میخوام در رشته طراحی شخصیت&nbsp;کاراکتر های بازی ها در خارج از کشور درس بخونم با مدرک دیپلم.&nbsp;</p><p>برای دانشگاه ها باید اول پورتفولیو بفرستیم؟</p><p>سوالم درمورد پورتفولیو بود ک چ درمورد طراحی لباس سینما و چ درمورد طراحی کاراکتر ها&nbsp;</p><p>پورتفولیوم باید با چ مشخصاتی باشه و ب چه صورت باشه و ........</p><p>همه چی درمورد پورتفولیو این رشته هارو میخواستم بدونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟</p><p>ممنون و سپاس</p>