آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - احسان66 - 23-07-2012

سلام به همه دوستان
من الان یک روز کامل هست که دارم تاپیک های مرتبط به موضوع آزاد کردن مدرک رو می خونم ولی هی دارم بیشتر گیج می شم و سوال پیش میاد برام...

1. لطفا به من بگید آزاد کردن مدرک دقیقا در چه مرحله ای مورد نیاز هست؟ چون من می تونم برای apply ریز نمراتم رو به صورت انگلیسی از دانشگاه بگیرم...حتی به صورت رسمی با مهر برجسته ولی با یک کم هزینه...و با هزینه خیلی کمتر به صورت غیر رسمی...پس خود مدرک کی ضروری میشه آزاد کردنش؟

2.در تاپیک های دیگه گفته شده بود که قانون عدم کاریابی اخیرا کلا حذف شده. آیا صحت داره؟

3.اگر درست متوجه شده باشم زمانی که از این قانون بخواییم استفاده کنیم در صورتی مفید فایده واقع میشه که طی اون 6 ماه نتونیم کار گیر ییاریم...حالا اگر شانس، بد موقع در خونه مارو زد و کار گیر آوردیم حکم ما چیه اونوقت؟

4.شونصد تا تاپیک ضد و نقیض در مورد زمان ارائه در خواست به کاریابی خوندم...یک نفر با لینک معتبر لطف کنه بگه که بالاخره از کی میشه واسه این کار اقدام کرد؟ بلافاصله بعد از فراغت؟

اطلاعاتی که شاید لازم باشه و در جواب های بالا تاثیر گذار باشه: ورودی 85 کارشناسی ام، ورودی 89 ارشد و احتمالا تا آخر امسال که میشه ترم 5، فارغ میشم. معاف کفالت سربازی و تصمیم دارم همین امسال apply کنم.

پیشاپیش از بچه های با محبتی که اطلاعاتشون رو در اختیار بقیه می ذارن ممنونم. امیدوارم من هم وقتی با تجربه شدم بتونم به بقیه هم کمک کنم.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - akbar_saeedi - 23-07-2012

(23-07-2012, 12:00 AM)احسان66 نوشته: سلام به همه دوستان
من الان یک روز کامل هست که دارم تاپیک های مرتبط به موضوع آزاد کردن مدرک رو می خونم ولی هی دارم بیشتر گیج می شم و سوال پیش میاد برام...

1. لطفا به من بگید آزاد کردن مدرک دقیقا در چه مرحله ای مورد نیاز هست؟ چون من می تونم برای apply ریز نمراتم رو به صورت انگلیسی از دانشگاه بگیرم...حتی به صورت رسمی با مهر برجسته ولی با یک کم هزینه...و با هزینه خیلی کمتر به صورت غیر رسمی...پس خود مدرک کی ضروری میشه آزاد کردنش؟

2.در تاپیک های دیگه گفته شده بود که قانون عدم کاریابی اخیرا کلا حذف شده. آیا صحت داره؟

3.اگر درست متوجه شده باشم زمانی که از این قانون بخواییم استفاده کنیم در صورتی مفید فایده واقع میشه که طی اون 6 ماه نتونیم کار گیر ییاریم...حالا اگر شانس، بد موقع در خونه مارو زد و کار گیر آوردیم حکم ما چیه اونوقت؟

4.شونصد تا تاپیک ضد و نقیض در مورد زمان ارائه در خواست به کاریابی خوندم...یک نفر با لینک معتبر لطف کنه بگه که بالاخره از کی میشه واسه این کار اقدام کرد؟ بلافاصله بعد از فراغت؟

اطلاعاتی که شاید لازم باشه و در جواب های بالا تاثیر گذار باشه: ورودی 85 کارشناسی ام، ورودی 89 ارشد و احتمالا تا آخر امسال که میشه ترم 5، فارغ میشم. معاف کفالت سربازی و تصمیم دارم همین امسال apply کنم.

پیشاپیش از بچه های با محبتی که اطلاعاتشون رو در اختیار بقیه می ذارن ممنونم. امیدوارم من هم وقتی با تجربه شدم بتونم به بقیه هم کمک کنم.
سلام دوست عزیز
1 اگه هزینش برات زیاد نیس ک فک کنم کارشناسی و ارشد شما بسته به رشتتون بین 7-10 تومنی بشه ..و میخوایید فوری بعد ارشد اقدام کنید خب برید مدرکو آزاد کنید بهتره چون وقتتون تلف نمیشه و اما اصل مدرکو دانشگاه موقع ثبت نام میخواد، اگه اون نخواد احتمال بالا سفارت میخواد
2 من تا حالا نشنیدم...افراد زیادی دیدم در خال اقدامن ولی اینجور چیزی نشنیدم اگه کسی شنیده بگه
3 کاریابی رو از بین چندتا خودتون انتخاب میکنید و بهش میسپارید قضیه چیه و خودشم این روزها در جریانه و با پرداخت هزینه اندکی بابت کار پیدا نکردن Wink مشکل خاصی تا حالا من نشنیدم پیش بیاد، در ضمن ظاهرا شما حق دارید کار حتی پیدا شده رو بگید توافق حاصل نشده
4 بلافاصله بعد از فراغت سربازی و چون شما سربازی ندارید بلافاصله کاریابی و کل کاراش برا مدرک ارشد 1 سال انتظار و آزادسازی مدارک.
دوستان لطف کنن تکمیل کنن

سپاس

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - maryam4312 - 23-07-2012

(23-07-2012, 12:00 AM)احسان66 نوشته: 2.در تاپیک های دیگه گفته شده بود که قانون عدم کاریابی اخیرا کلا حذف شده. آیا صحت داره؟

2-تا 4شنبه هفته پیش که من ازاد کردم حرفی از لغو قانون نشنیدم!
4-فردای روز فراغت از تحصیل هم میشه اقدام کرد برای درخواست به کاریابی اما مدرک وقتی ازاد میشه که یکسال از فراغت و 6ماه از انتظار توی کاریابی گذشته باشه

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - MaMi - 23-07-2012

ضمن خوشامد به شما به جهت پیوستن به فروم Smile

(23-07-2012, 12:00 AM)احسان66 نوشته: 1. لطفا به من بگید آزاد کردن مدرک دقیقا در چه مرحله ای مورد نیاز هست؟ چون من می تونم برای apply ریز نمراتم رو به صورت انگلیسی از دانشگاه بگیرم...حتی به صورت رسمی با مهر برجسته ولی با یک کم هزینه...و با هزینه خیلی کمتر به صورت غیر رسمی...پس خود مدرک کی ضروری میشه آزاد کردنش؟
دوست من، مدرک تحصیلی رسمی (ریزنمرات رسمی) زمانی لازم است که شما بخواهی در دانشگاه مقصد ثبت نام کنید، البته تعدادی از دانشگاه ها، برای Apply کردن هم مدرک رسمی از شما میخواهند

نقل قول:2.در تاپیک های دیگه گفته شده بود که قانون عدم کاریابی اخیرا کلا حذف شده. آیا صحت داره؟
خیر دوست من، اتفاقا چند روز پیش ، یکی از دوستان مدرکش رو از این طریق آزاد کرد.

نقل قول:3.اگر درست متوجه شده باشم زمانی که از این قانون بخواییم استفاده کنیم در صورتی مفید فایده واقع میشه که طی اون 6 ماه نتونیم کار گیر ییاریم...حالا اگر شانس، بد موقع در خونه مارو زد و کار گیر آوردیم حکم ما چیه اونوقت؟
درست است، شما وقتی به کاریابی مراجعه می کنید، به اونها می فرمائید که نباید برای شما کار پیدا کنند چون می خواهید مدرکتون رو آزاد کنید - اینجا

نقل قول:4....تاپیک ضد و نقیض در مورد زمان ارائه در خواست به کاریابی خوندم...یک نفر با لینک معتبر لطف کنه بگه که بالاخره از کی میشه واسه این کار اقدام کرد؟ بلافاصله بعد از فراغت؟
بخشنامه لغو تعهد دانش آموختگان متعهد خدمت آموزش رايگان دانشگاههاي دولتي - منبع
در مورد آقايان بايد يك سال از تاريخ صدور كارت پايان خدمت نظام وظيفه و يا كارت معافيت دائم از خدمت (پزشكي يا غير پزشكي) سپري شده باشد
موفق باشی دوست من و به امید اون روز Smile

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - reza523573 - 28-07-2012

سلام دوستان

شرایط من اینطوری هست

ورودی 1382 لیسانس برق روزانه و فارغ التحصیل 1387

ورودی 1388 ارشد برق روزانه و فارغ 1390 (شهریور)- یه مدت هم جاهایی کار کردم که خوشبختانه هیچ کدوم بیمه ام نکردن (شانس آوردم اون موقع حالیم نبود) بعد کارت معافیتم 19/11/1390 هست. حالا هم دارم برای پروانه اشتغال نظام مهندسی اقدام می کنم و احتمال داره شهریور هم جایی برم سر کار که بیمه داشته باشه.

حالا سوالاتم: 1-طبق چیزایی که تو فروم خوندم باید یک سال از تاریخ معافیت گذشته باشه. ولی دانشگاه لیسانسم این بازه رو گزذاشته 6 ماه. پس من باید بعد از شهریور 1391 برم کاریابی و اونجا 6 ماه کار پیدا نشه و بعد لیسانس آزاد؟

2-اگه بعد از شهریور برم از تاریخ مدرک ارشد هم دقیقاً یک سال می گذره و از این نظر هم مشکلی نیست ولی نکنه برای اون دو سالی که ارشد خوندم توی دانشگاه لیسانس بهم بگن تو اون مدت شاغل بودی و یه جورایی کار خراب بشه؟!

3-در حالت کلی دوستان من دوزاریم یه خورده کجه. رک بگم با این شرایط که گفتم چطوری مدرک لیسانس و ارشد رو آزاد کنم بدون پرداخت پول به دانشگاه (چون واقعاً ندارم). مثلاً اگه توی دانشگاه لیسانس گفتن این مدت چکار میکردی بگم دانشجوی ارشد بودم یا نه؟ اصلاً چی بگم؟

در ضمن من با یه استاد توی سنگاپور ok کردم ولی توی این زمینه ها که مثلاً من ریز نمرات ترجمه شده غیر رسمی ببرم میگه من دخالت نمی کنم و برای دانشگاه هم همه چی کپی اصل و ترجمه میخان.
فدای دوستان

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - maryam4312 - 28-07-2012

(28-07-2012, 05:28 PM)reza523573 نوشته: سلام دوستان
1-طبق چیزایی که تو فروم خوندم باید یک سال از تاریخ معافیت گذشته باشه. ولی دانشگاه لیسانسم این بازه رو گزذاشته 6 ماه. پس من باید بعد از شهریور 1391 برم کاریابی و اونجا 6 ماه کار پیدا نشه و بعد لیسانس آزاد؟
2-اگه بعد از شهریور برم از تاریخ مدرک ارشد هم دقیقاً یک سال می گذره و از این نظر هم مشکلی نیست ولی نکنه برای اون دو سالی که ارشد خوندم توی دانشگاه لیسانس بهم بگن تو اون مدت شاغل بودی و یه جورایی کار خراب بشه؟!
3-در حالت کلی دوستان من دوزاریم یه خورده کجه. رک بگم با این شرایط که گفتم چطوری مدرک لیسانس و ارشد رو آزاد کنم بدون پرداخت پول به دانشگاه (چون واقعاً ندارم). مثلاً اگه توی دانشگاه لیسانس گفتن این مدت چکار میکردی بگم دانشجوی ارشد بودم یا نه؟ اصلاً چی بگم؟
سلام به شما
لازم نیست تا شهریور صبر کنید همین الان برید کاریابی و واسه دو تا مدرکتون جداگانه ثبت نام کنید که درمجموع ششماه انتظار کاریابی باشه.بعداز 6ماه ازاد میشن هردو(اول لیسانس یک سال بعداز فارغ التحصیلی ارشد هم اون ازاد میشه)( واسه شما شش ماه از الان میشه همون یکسال بعد معافی)
نه دانشگاه لیسانس اینو نمیگه

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - MaMi - 28-07-2012

(28-07-2012, 05:28 PM)reza523573 نوشته: ...
توضیحات رو دوستمون دادند فقط من یک چیز اضافه کنم و اینکه دانشگاه کارشناسی ریزنمرات دوره کارشناسی رو برای دانشگاه کارشناسی ارشد شما ارسال کرده است (که اگر اینجور نباشه، شما نمیتونی از دوره کارشناسی ارشد فارغ التحصیل بشی)، بنابراین اونها میدونند که شما در اون بازه، دانشجوی کارشناسی ارشد بودید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - aliilab - 28-07-2012

سلام
من لیسانسم رو 6/88 گرفتم و فوقم رو 6/90. 8/90 تو یه کاریابی ثبتنام کردم و 2/91 ازش نامه گرفتم فقط بره لیسانس. چون عجله داشتم باید تا آخر مرداد برم و چون از فراغت از تحصیل ارشدم 1 سال نگذشته فقط بره لیسانس رو گرفتم که لااقل اون مجانی آزاد شه بره ارشدم هم گفتم سابقه کار میدم و یه مقداریش رو کم می کنم. اینم بگم مت تو این 2 سال کار میکردم بدون بیمه ولی دقیقا از تاریخی که نامه عدم کاریابی رو گرفتم یه 3 ماهی هست که کار میکنم با بیمه. 4/91 هم مدرک لیسانسم آزاد شد. امروز که رفتم بره فوقم پول بدم با 3 ماه سابقه کار (لیسانسم رو تهران گرفتم و ارشدم رو شریف خوندم) این خانومی که تو شریف مسئول این کاراس بعد از اینکه نامه لغو تعهد دانشگاه تهران رو دید گفت که دانشگاه تهران خیلی اشتباه کرده بهت مدرک داده (چون یک سال از فراغت از تحصیل ارشدت نگذشته). گفت اگه الان من کارت رو به جریان بندازم بدلیل اشتباه دانشگاه تهران باید پول لیسانست رو بدی، پول فوقت رو هم بدی کامل سابقه هم حساب نمیشه. بهم توصیه کرد برم بعد از شهریور بیام که یک سال از فراغت از تحصیل ارشدم گذشته باشه و گفت اون رو هم با عدم کاریابی آزاد کن.
حالا دوستان هر کی میدونه بگه این خانوم اشتباه میکنه یا درست میگه؟ چون من عجله دارم و باید آخر این ماه کانادا باشم و پذیرشم هم کاندیشنال به مدرکم هست. اگه درست نمیگه چجوری میتونم بهش بگم که حرفت درست نیست؟ مرجع بالاتر کیه؟ قانون رو از کجا میشه خوند؟
خیلی ممنون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - reza523573 - 29-07-2012

سلام دوستان عزیز و ممنون بابت پاسخ های ارزشمند شما
من امروز در اداره کاریابی ثبت نام کردم ولی طرف گفت تا وام ها رو کامل (نقدی نه قسطی) ندی محاله بهت دانشنامه بدن. بعد هم گفت ما 10 در صد وام ها رو می گیریم یه نامه ای میدیم که با این نامه مدرک فرق می کنه و با اون نامه می تونی اول وام ها رو صاف کنی و بعد هم بری سراغ مدرک. دوستان مقدار وام من1,300,000 هست و واقعاً هم نمی تونم نقدی بدم چونکه همینطوری پول برای تافل و پست کم آوردم. به نظر شما این ریسک رو بکنم؟
در ضمن گفت برای چند نفر این کار رو کردیم. ولی از اونجایی که اینها دکان باز کردن من بهشون زیاد اعتماد ندارم و گفتم اگه میشه بعد تصفیه ازم بگیرید و گفت نمیشه. دوستان در این رابطه باید با کجا صحبت کنم که مطمئن باشه. صندوق رفاه تهران یا اداره دانشنامه دانشگاه خودم؟ یا امور دانشجوییش؟
خیلی ممنون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - MaMi - 29-07-2012

(29-07-2012, 12:49 PM)reza523573 نوشته: ...من امروز در اداره کاریابی ثبت نام کردم ولی طرف گفت تا وام ها رو کامل (نقدی نه قسطی) ندی محاله بهت دانشنامه بدن...
خب مسلما شما تا با صندوق رفاه دانشجویان تصفیه مالی کامل نکنید، نمیتونید مدارکتون (دانشنامه) رو تحویل بگیرید. چون برای دریافت دانشنامه دانشگاه از شما نامه تسویه حساب مالی با صندوق رفاه دانشجویان رو میخواهد.

نقل قول:...بعد هم گفت ما 10 در صد وام ها رو می گیریم یه نامه ای میدیم که با این نامه مدرک فرق می کنه و با اون نامه می تونی اول وام ها رو صاف کنی و بعد هم بری سراغ مدرک. دوستان مقدار وام من1,300,000 هست...
الان این نامه رو من نفهمیدم یعنی چی؟! یعنی کاریابی نامه میده؟ نامه میده به کجا و برای چه کاری؟ خب شما در نهایت باید این بدهی صندوق رفاه رو تسویه کنی (چه کاریابی نامه برای مدرکت بده یا نده). به نظر من که پول الکی دارند میگیرند! اصلا زیر بار نرو.

پ.ن: ضمن اینکه الان لازم نیست شما این پول (تسویه مالی با صندوق رفاه) رو پرداخت کنید