آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF)

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - مهمان - 07-12-2015

سلام دوستان،دوتا سوال داشتم، ممنون میشم راهنماییم کنید:
1.آخرین آیین نامه ی خرید تحصیل رایگان رو از کجا می تونم پیدا کنم؟ لینکای این فروم همون پاک شده
2. من دانشجوی ارشد هستم، آیا بعد از خرسد مدرک بهم فقط ریز نمره میدن یا خود مدرک رو هم میدن؟ یکم گیج شدم مسئول فارغ التحصیلان دانشگاهمون حرفش رو هی عوض میکنه. دفه اول رفتم گفت اگه پول رو بدید و اشتغال به تحصیل بیارید اصل مدرک رو میدیم. حالا میگه برای گرفتن اصل مدرک باید نظام وظیفه به ما نامه بزنه!!!

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - Andre - 07-12-2015

(06-12-2015, 04:08 PM)sharif نوشته: سلام 
من با شرایط مقابل می تونم  فاند بگیرم ؟ مد نظرم دانشگاه هایی مثل Laval University هست یا سایر دانشگاههاش

مهندسی برق معدل 15.00
یک مقاله  کنفرانس بین المللی دارم (خارج از کشور)
هنوز برای تافل میخونم 

پیشاپیش از پاسختون سپاس گزارم

متأسفانه نه معدل و نه سایر مواردتون به صورتی هست که بشه بهش کمک هزینه تعلق بگیره. حداکثر شما به صورت جزئی ساپورت خواهید شد. در رشته های مهندسی کمک هزینه بسیار متداول تره ولی به همان مقدار رقابت بسیار بیشتره.

اگر هزینه ها واستون مهم نیست، یک چند میلیونی خرج اپلای کردن کنید و بعد بقیه رو به بخت و اقبال واگذار کنید. در صورتی که پذیرشتون موارد رضایت بود اقدام کنید. هرچند این مورد توصیه من نیست که شرایط رو به بخت و اقبال واگذار کنید. بهتره که برای هر دانشگاه یکبار و با رزومه خوب اقدام کرد تا بخواهید مثلاً برای دو سال پیاپی برای همین دانشگاه Laval اقدام کنید. جنبه خوبی نداره و ممکنه سال بعد برای شما نکته منفی ای محسوب بشه.

پیشنهاد من هست که کشورهای اروپایی هم در نظر بگیرید. در خیلی از کشورها مثل آلمان شهریه نمیپردازید و هزینه زندگی مطلوب هست. این مورد از پذیرش با فاند جزئی گاهاً بسیار مطلوب تر هست.

موفق باشید

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - MaMi - 07-12-2015

(07-12-2015, 12:53 AM)مهمان نوشته: سلام دوستان،دوتا سوال داشتم، ممنون میشم راهنماییم کنید:
1.آخرین آیین نامه ی خرید تحصیل رایگان رو از کجا می تونم پیدا کنم؟ لینکای این فروم همون پاک شده
2. من دانشجوی ارشد هستم، آیا بعد از خرسد مدرک بهم فقط ریز نمره میدن یا خود مدرک رو هم میدن؟ یکم گیج شدم مسئول فارغ التحصیلان دانشگاهمون حرفش رو هی عوض میکنه. دفه اول رفتم گفت اگه پول رو بدید و اشتغال به تحصیل بیارید اصل مدرک رو میدیم. حالا میگه برای گرفتن اصل مدرک باید نظام وظیفه به ما نامه بزنه!!!

سلام

1- تمامی آئین نامه های مرتبط با این موضوع رو میتونید در سایت زیر مشاهده کنید؛

2- برای خرید مدرک، ابتدا باید وضعیت نظام وظیفه شما باید مشخص شده باشه، یعنی باید یکی از این سه مورد رو داشته باشید؛ برگه سبز اعزام به خدمت، کارت پایان خدمت یا کارت معافیت دائم. زمانی که شما مدرکتون رو آزاد کردید، هم دانشنامه و هم ریزنمرات فارسی رسمی به شما تحویل خواهد شد.

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - مهمان - 07-12-2015

(07-12-2015, 03:17 AM)MaMi نوشته:
سلام

1- تمامی آئین نامه های مرتبط با این موضوع رو میتونید در سایت زیر مشاهده کنید؛

2- برای خرید مدرک، ابتدا باید وضعیت نظام وظیفه شما باید مشخص شده باشه، یعنی باید یکی از این سه مورد رو داشته باشید؛ برگه سبز اعزام به خدمت، کارت پایان خدمت یا کارت معافیت دائم. زمانی که شما مدرکتون رو آزاد کردید، هم دانشنامه و هم ریزنمرات فارسی رسمی به شما تحویل خواهد شد.

ممنون از پاسختون
من الان معافیت تحصیلی دارم و می خوام مدرک رو بخرم، با داشتن معافیت تحصیلی بهم مدرک رو میدن یا معافیت تحصیلی برای دادن مدرک کافی نیست؟

RE: شانس گرفتن پذیرش - 884150016 - 10-12-2015

من کارشناسی ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی بابل با معدل 17.15 و معدل لیسانسم 17.30 با گرایش process. چهار سال سابقه کار در شرکت های نفت و گاز رو دارم. البته هنوز مدرک زبان ندارم و  حدود چهار سال از مدرک ارشدم میگذره. می خواستم بدونم برا دکتری با این شرایط امیدی هست یا بهتره برای مقطع کارشناسی ارشد(اگه میشه یه دانشگاه معتبر) اقدام کنم. البته قصدم از تحصیل بعدا گرفتن کار و اجازه اقامت تو کانادا هست. دوم اینکه اگه یه دانشگاه خوب برا مقطع ارشد پیدا کنم فرصتی برای گرفتن مدرک زبان به من می دهند یا نه، اصلا پذیرشم میکنند یا نه

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - anis - 16-12-2015

سلام من میخواستم از دانشگاه شهر مونترال برای مستر پذیرش بگیرم و شنیدم که پیدا کردن استاد نقش مهمی در پذیرش داره میشه لطفا راهنمایی کنید چجوری میتونم اینکارو انجام بدم

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - Andre - 17-12-2015

(16-12-2015, 11:27 PM)anis نوشته: سلام من میخواستم از دانشگاه شهر مونترال برای مستر پذیرش بگیرم و شنیدم که پیدا کردن استاد نقش مهمی در پذیرش داره میشه لطفا راهنمایی کنید چجوری میتونم اینکارو انجام بدم

در شهر مونترال دانشگاههای بسیاری وجود داره که بسته به نوع اونا فرانسوی و انگلیسی زبانن. باید ببینید که کدامیک مناسب حال شماست. در کل واسه دوره ارشد به استاد نیاز ندارید و خیلی اوقات ایمیل هاتون بی جواب میمونه. مگر اینکه خیلی فعالیت خاصی داشته باشید که استاد مورد نظر تنها شما رو تشویق کنه.

در مجموع پاییز گذشته کانادا رکود اقتصادی بدی داشته و خیلی از دانشکده ها تعداد دانشجویان ورودیشون رو کاهش دادند و یا اگر دانشجویی گرفتن دانشجویانی بودند که خودشون از نهادهایی بورسیه داشتند مثل دانشجویان آفریقایی و شرق آسیایی. دانشجوی ایرانی (قبل از پذیرش) از هیچ نهادی داخلی و یا خارجی ای حمایت نمیشه و تنها بورس های داخلی دانشگاه/دانشکده و کارهای دانشجویی میتونه حامی کار باشه.

در کل سوالتون رو جزئی تر بپرسید و اعلام کنید که به کمک هزینه نیاز دارید یا خیر. در اینصورت من یا دوستان میتونیم بهتر راهنمایی کنیم. اگر نظر منو خواستید حتماً به امضای من توجه کنید.

موفق باشید

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - Atlantis - 17-12-2015

سلام

من قصد دارم برای ارشد یا دکترای مهندسی شیمی، دانشگاه واترلو اپلای کنم. برای رشته من هم ارشد و هم دکترا مستقیم در این دانشگاه موجود هست.
میخواستم بدونم آیا شانس گرفتن پذیرش با فاند در صورت اقدام برای ارشد بیشتر هست یا برای دکترا مستقیم؟
متشکرم @Andre

(پی نوشت: رزومه من در این ارسال ذکر شده)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - Andre - 17-12-2015

(17-12-2015, 08:40 AM)Atlantis نوشته: سلام

من قصد دارم برای ارشد یا دکترای مهندسی شیمی، دانشگاه واترلو اپلای کنم. برای رشته من هم ارشد و هم دکترا مستقیم در این دانشگاه موجود هست.
میخواستم بدونم آیا شانس گرفتن پذیرش با فاند در صورت اقدام برای ارشد بیشتر هست یا برای دکترا مستقیم؟
متشکرم @Andre

(پی نوشت: رزومه من در این ارسال ذکر شده)

رزومتون برای ارشد خیلی خوبه، ولی واسه دکتری نمیشه گفت، از خود همین ایران هم رقیب های جدی ای دارید حالا از جاهای دیگه بماند. به نظرم سعی کنید استاد پیدا کنید اگر پیدا نکردید حتماً و حتماً واسه ارشد اقدام کنید. دانشگاه واترلو یکی از دانشگاههایی هست که در حال رشده و در آینده خیلی میتونه این مسأله واستون خوشایند باشه.

موفق باشید

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - anis - 18-12-2015

andre@.......مرسی برای ج. من شرایطم کامل توضیح میدم ممنون میشم راهنمایی کنید..من لیسانس معماری از دانشگاه ازاد با معدل 15.60 دارم  هنوز ایلتس نگرفتم تا چند ماه دیگه میگیرم .2 تا مقاله در کنفرانس بین المللی دارم ..و واقعا میخوام در کشور کانادا در شهر مونترال برای مستر پذیرش بگیرم ...خیلی به فاند فک نمیکنم ..همون پذیرش بدن کافیه ..و اینکه منو راهنمایی کنید که 2 شهر مونترال در کدوم دانشگاه شانسم بیشتره ؟ایا اصلا شانسی هست ..و سوال اخر ایا کونکوردیا رشته من برای مستر داره؟