آکادمیا کافه
کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ (/Thread-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D9%88-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - M1KE - 27-02-2014

اگر مهاجرتي بودين هيچ مشكلي نداشت. حتي اگر دانشجو بودين و 3-2 برابر خرج تحصيل و زندگيتون در حساب پول مي گذاشتين باز هم ميشد ناديده گرفت. يا مثلا اگر شهروند يك كشور پيشرفته اي بوديم كه احتمال نمي دادنند بعد از رفتن درخواست پن*اهندگي چيزي بده يا هم كه تجارتي كنه كه مشمول تحريم ها بشه باز هم مشكلي نداشت ولي با شرايطي كه شهروندان ايران دارند شخصا برداشت من اينه كه براي توريستي ها گذاشتن پول خيلي زياد اثر منفيش بيشتره. در حدود همون 50-40 ميليون تومن بگذاريد و اگر پرسيدن مثلا بگين كه در حال حاضر بيشتر سرمايه تون رو به طلا و جواهر تبديل كردين يا هم كه مثلا مي تونيد بگين چندين حساب داريد و سرمايه تون در جاهاي مختلف پخش هست.

بين انكارا و ارمنستان هم انتخاب اول من همون انكارا هست.

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - keivan68 - 06-03-2014

سلام
متاسفانه دو مشکل در روند کار من پیش اومده: 
1) متوجه شدم استادم روی برخی پروژه های حساس کار میکنه و یکی از منابع فاندش هم وزارت دفاع هست. بنا با مشورتی که با یکی از دوستان داشتم ایشون مراحل زیر رو بهم پیشنهاد دادن. میخواستم بپرسم آیا شما تاییدشون می کنید و آیا پیشنهاد دیگری دارید؟
۱- با دانشکده صحبت کنم و ازشون بخوام که در صورت امکان اسم استاد رو در آی.۲۰ ننویسن
۲- در صورت عدم امکان ۱، فاندم رو تبدیل به تی.ای کنم به صورتی که نامی از استاد ذکر نشه
۳- اگر امکان تبدیل به تی.ای هم وجود نداشت، با همون فاند آر.ای و تصحیحات روی رزومه، انگیزه نامه، ریسرچ پلن امن و ... توکل کنم و اقدام کنم. در صورت امکان هم نامه ای از استاد بگیرم تا کانفیرم کنه فاندم از وزارت دفاع نیست و پروژه ام هم جزو حساس ها نیست
2) مساله ی دیگه ای که باهاش مواجهم باردار بودن همسرم هست که میتونه در مساله ویزا مشکل بوجود بیاره. با توجه به اینکه ان شاءالله فرزندم اوایل تیرماه به دنیا میاد و احتمالا باید اواخر آگوست در آمریکا باشم، بعد از تولد دیگه خیلی دیر میشه و حتما باید حدود فروردین یا اردیبهشت ماه (قبل از تولد فرزندم) برای ویزا و مصاحبه اقدام کنیم. (من F1 و همسر و فرزندم F2). به نظرم رسید اگر مدارک پزشکی مبنی بر تولد فرزندم قبل از رفتن به آمریکا رو به سفارت نشون بدم میتونه مناسب باشه)
با توجه به این مسائل، شما کدوم سفارت رو برای کیس من مناسب تر میدونید؟
خیلی ممنون از کمک تون

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - M1KE - 06-03-2014

اسم استاد رو تا جایی که من خاطرم باشه به طور پیش فرض روی I-20 نمی نویسند. اسم یکی از مسوولان آموزش هست که برگه رو امضا می کنه. بعید می دونم دانشگاه چنین کاری انجام بده که برای پروژه ای که فاند اون از وزارت دفاع شون هست نامه بده که به وزارت دفاع مربوط نیست و حساس نیست چون برای خودشون مسوولیت درست می کنه. شاید در نهایت مجبور بشین با همین شرایط و بدون چنین نامه ای اقدام کنید معلوم نیست شاید هم ویزا گرفتین.

در مورد باردار بودن همسرتون هم دو نکته هست. یکی اینکه تا جایی که من اطلاع دارم وقتی به 3-2 ماه آخر بارداری می رسه اغلب هواپیمایی ها با انتقال ایشون موافقت نمی کنند و به احتمال زیاد مجبور بشین تا بعد از تولد بچه تون صبر کنید (حدود مردادماه). دوم هم اینکه اساسا دانشجوها نمی تونند یک ماه زودتر از شروع تحصیلشون که روی I-20 نوشته شده به آمریکا بروند. شما اگر بتونید الان ویزا بگیرید همون حدود مردادماه می تونید برین و قاعدتا در اون زمان می بایست دوباره بچه تون رو هم به پرونده اضافه کنید که با توجه به نداشتن کلیرنس نباید فرآیند زیاد وقت گیری داشته باشه.

برای شرایط شما سفارت خاصی مدنظرم نیست. ولی سفارت آنکارا و بعد از اون هم ارمنستان تقریبا شرایط شون به طور متوسط خوب بوده. اولی البته به دلیل تقاضاهای زیاد در سالیان اخیر دارای کلیرنس های گاه خیلی طولانی شده و از این نظر شاید سراغ ارمنستان برین زودتر نتیجه بگیرین. دوبی به طور متوسط زودتر پاسخ میدن و تکلیف متقاضی رو روشن می کنند ولی آمار رد کردن های اون هم به طور متوسط بدتر از بقیه اینها هست.

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - keivan68 - 06-03-2014

(06-03-2014, 05:43 PM)'M1KE' نوشته: اسم استاد رو تا جایی که من خاطرم باشه به طور پیش فرض روی I-20 نمی نویسند. اسم یکی از مسوولان آموزش هست که برگه رو امضا می کنه. بعید می دونم دانشگاه چنین کاری انجام بده که برای پروژه ای که فاند اون از وزارت دفاع شون هست نامه بده که به وزارت دفاع مربوط نیست و حساس نیست چون برای خودشون مسوولیت درست می کنه. شاید در نهایت مجبور بشین با همین شرایط و بدون چنین نامه ای اقدام کنید معلوم نیست شاید هم ویزا گرفتین.
در مورد باردار بودن همسرتون هم دو نکته هست. یکی اینکه تا جایی که من اطلاع دارم وقتی به 3-2 ماه آخر بارداری می رسه اغلب هواپیمایی ها با انتقال ایشون موافقت نمی کنند و به احتمال زیاد مجبور بشین تا بعد از تولد بچه تون صبر کنید (حدود مردادماه). دوم هم اینکه اساسا دانشجوها نمی تونند یک ماه زودتر از شروع تحصیلشون که روی I-20 نوشته شده به آمریکا بروند. شما اگر بتونید الان ویزا بگیرید همون حدود مردادماه می تونید برین و قاعدتا در اون زمان می بایست دوباره بچه تون رو هم به پرونده اضافه کنید که با توجه به نداشتن کلیرنس نباید فرآیند زیاد وقت گیری داشته باشه.
برای شرایط شما سفارت خاصی مدنظرم نیست. ولی سفارت آنکارا و بعد از اون هم ارمنستان تقریبا شرایط شون به طور متوسط خوب بوده. اولی البته به دلیل تقاضاهای زیاد در سالیان اخیر دارای کلیرنس های گاه خیلی طولانی شده و از این نظر شاید سراغ ارمنستان برین زودتر نتیجه بگیرین. دوبی به طور متوسط زودتر پاسخ میدن و تکلیف متقاضی رو روشن می کنند ولی آمار رد کردن های اون هم به طور متوسط بدتر از بقیه اینها هست.

ممنون از جواب تون دوست عزیز
فاند من از وزارت دفاع نیست. بعضی از پروژه های استادم از اونجا فاند دارن. شاید من بد گفتم

یعنی ما اگه قبل از تولد فرزندم، ویزا بگیریم (برای خودم و همسرم)، بعد از تولد بار دیگه باید بریم سفارت برای ویزای فرزندم؟ یا دیگه نیاز نیست و با فرستادن یه فرم موضوع حل میشه؟  

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - Torkan - 06-03-2014

دوستمون Mike طبق معمول کامل همه چی رو توضیح دادند.
بله اسم استاد نمیاد تو I-20. من گزینه 3 رو بهتر میدونم ولی قطعا جمله دومش رو نمیتونم هضم کنم! استاد هیچ نامه ای نمیده که بگه کارتون حساسه یا حساس نیست. در واقع اگر هم نامه بده دقیقا اون کاری که شما میکنید رو توضیح میده.
شما باید به دنبال یک Research Plan مناسب باشید و همچنین یک نامه اگر دانشگاه بده براتون هم داشته باشید که به تکنولوژی های حساس و ... دسترسی نخواهید داشت. همون سوال اخر معروف سفارت ها که به خصوص واسه آنکارا خیلی مهمه این سوال.
در واقع اگر کلیرنس بخورین که با توجه به رشتتون و این مسایلی که میگین چیزی که خیلی اهمیتش نمود پیدا میکنه نحوه جواب دادن به سوالاتی هست که در ایمیل براتون خواهند فرستاد. به خصوص رزومه و SOP (دقت کنید که معلوم نیست سفارت از دانشگاه هم رزومه و SOP رو میخواد یا نه که شما حرف از تصحیح میزنید! در واقع یه جور شمشیر دو لبه هستش این کار) و سوالات مربوط به RP و نامه ای از دانشکده که توضیح بدین. این سوال رو باید از پسش بربیاین ( که در واقع نامه رو باید از GRADUATE COORDINATOR و یا استاد بگیرید)
  1. YOUR PROPOSED JOB RESPONSIBILITIES,
  2. HOW YOUR TECHNOLOGICAL EXPERTISE SATISFIES JOB/POSITION REQUIREMENTS,
  3. WHETHER EXPORT-CONTROLLED TECHNOLOGY AND/OR INFORMATION WILL BE SHARED WITH YOU.  THE SPONSOR SHOULD STATE EXPLICITLY WHETHER APPLICANT WILL HAVE ACCESS TO ANY SENSITIVE/CONTROLLED INFORMATION OR TECHNOLOGY DURING U.S. ASSIGNMENT AND WHETHER POSITION IS OPEN CONTRACTUALLY TO A NON-U.S. CITIZEN.
 کلا گفتن اینکه به این سفارت نرین یا برین کار درستی نمیتونه باشه. شرایط یک نفر رو به هیچ کس نمیشه تعمیم داد. مثلا یکی فاندش از NASA بود و از ایروان ویزا گرفت دلیل نمیشه که همه اینجور افراد از اونجا پذیرش بگیرن.
نظر شخصی خود من اینه که وقتی قراره پرونده بره واشنگتن واسه بررسی چه دلیلی داره که سفارت ها آنچنان با هم فرق داشته باشن. اون دستور میده و سفارت هم قوه مجریس!
منتهی خوب با توجه به تجربه دوستان تو این چند سال اخیر:
1- آمار ریجکت دبی زیاد بوده. رشتت حساس باشه نری بهتره.
2- بین آنکارا و ایروان هم همه چی به شانس بستگی داره ولی:
وقتی میبینی وقتهای ترکیه زودتر پر میشه معلومه طرفدار زیاد داره و جامعه آماری هم همون رو نشون داده.
باز اینا نظر من بود بذار دوستان دیگه هم نظر بدن و بعد جمع بندی کن.

بااحترام

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - Leopold - 06-03-2014

احتمال اینکه اسم استاد در فرم I20 بیاد خیلی کمه ولی احتمال اینکه نوع فاندی که به شما تعلق گرفته بیاد هست. اگه فقط GA بنویسه مشکل به مراتب کمتره ولی اگه GRA بیاد اینجاست که نشون میده شما کار ریسرچ خواهید کرد (میتونید از بچه هایی که RA از این دانشگاه گرفتن بپرسید که در فرم I20 دقیقا چی میاد).
اگه بتونید فاندتون واسه سال اول از RA به TA تغییر بدید قضیه حل شده هست میتونید از کسی که کلا کارای حساس نکرده RP بگیرید که بگه فلانی استادش فعلا مشخص نیست و سال اول TA هست. ولی بعید میدونم دانشگاه موافقت کنه مگر اینکه استاد راضی بشه (تازه در صورتی که چنین پوزیشنی هم واسه شما موجود باشه) که در این صورت هم اگه حقیقت به استاد بگید که به دلیل فاندای نظامی که دارید ممکنه ویزا نگیرید اصلا اینکار نمیکنه. باید یک جوری بگید که اولا همین فاند RA نپره و هم اینکه قانع کننده باشه.
در صورتی که TA ردیف نشد همونطور که گفتید یا راه حل 3 خودتون انتخاب کنید (اتفاقا وقتی استاد در RP بگه فاندتون از پروژه های نظامی تامین نمیشه این خودش حساسیت ایجاد میکنه که استاد فاندای نظامی داره پس رو این قضیه هم فکر کنید) یا:
4- بدون فاند به سفارت برید. واسه اینم باید دلیل قانع کننده واسه استاد داشته باشید که میتونید بگید چون کیس های ایرانی حساس هستند اگه بدون فاند برم میتونم زودتر ویزا بگیرم و زودتر کارم با شما شروع کنم وگرنه ممکنه کار به دیفر بکشه. البته در این صورت مراقب باشید که مشمول بند 214 نشید که مربوط به سوشال تای هست (سفارت درست انتخاب کنید).
5- از یک دانشگاه دیگه که استادش حساس نیست پذیرش با فاند بگیرید (البته اگه جواب مثبت دارید) و به محض ورود به آمریکا دانشگاه عوض کنید ولی به این نکته هم توجه داشته باشید که بعضی از دانشگاه ها اعلام کردند که شما باید تا 15 آپریل بهشون جواب بدید که آیا آفر قبول می کنید یا نه و در صورتی که از دو جا پذیرش فول فاند قبول کنید ممکنه مشکلاتی ایجاد بشه (در موردش زیاد اطلاع ندارم).
متاسفانه بند مربوط به انتقال تکنولوژی نحس ترین بند هست که waiver هم نداره و واقعا ریسک بزرگی هست. البته بستگی به استاد هم داره که واقعا چقدر درگیر پروژه های نظامی بوده. اگه خیلی خطری هست من اگه جای شما بودم گزینه های 4 و 5 که پیشنهاد دادم انتخاب میکردم چون اگه بند 214 بخورم احتمال اینکه با یک پذیرش فول فاند از یک دانشگاه دیگه ویزا بگیرم هست و دبی را هم انتخاب میکردم. اما اگه راه حل شماره 3 خودتون انتخاب می کنید پیشنهاد نمیکنم که به دبی برید چون کلا سفارتی هست که بدجوری روی اینجور کیس ها حساس هست. به این نکته هم توجه داشته باشید که اینطور نیست که هر کسی که استادش فاند نظامی داشته باشه حتما ریجکت میشه بودند کسایی که ویزا هم گرفتند. در اینجا هم میتونید مزایا و معایب سفارت های مختلف ببینید.
(06-03-2014, 12:32 PM)'keivan68' نوشته:
سلام
متاسفانه دو مشکل در روند کار من پیش اومده: 
1) متوجه شدم استادم روی برخی پروژه های حساس کار میکنه و یکی از منابع فاندش هم وزارت دفاع هست. بنا با مشورتی که با یکی از دوستان داشتم ایشون مراحل زیر رو بهم پیشنهاد دادن. میخواستم بپرسم آیا شما تاییدشون می کنید و آیا پیشنهاد دیگری دارید؟
۱- با دانشکده صحبت کنم و ازشون بخوام که در صورت امکان اسم استاد رو در آی.۲۰ ننویسن
۲- در صورت عدم امکان ۱، فاندم رو تبدیل به تی.ای کنم به صورتی که نامی از استاد ذکر نشه
۳- اگر امکان تبدیل به تی.ای هم وجود نداشت، با همون فاند آر.ای و تصحیحات روی رزومه، انگیزه نامه، ریسرچ پلن امن و ... توکل کنم و اقدام کنم. در صورت امکان هم نامه ای از استاد بگیرم تا کانفیرم کنه فاندم از وزارت دفاع نیست و پروژه ام هم جزو حساس ها نیست
2) مساله ی دیگه ای که باهاش مواجهم باردار بودن همسرم هست که میتونه در مساله ویزا مشکل بوجود بیاره. با توجه به اینکه ان شاءالله فرزندم اوایل تیرماه به دنیا میاد و احتمالا باید اواخر آگوست در آمریکا باشم، بعد از تولد دیگه خیلی دیر میشه و حتما باید حدود فروردین یا اردیبهشت ماه (قبل از تولد فرزندم) برای ویزا و مصاحبه اقدام کنیم. (من F1 و همسر و فرزندم F2). به نظرم رسید اگر مدارک پزشکی مبنی بر تولد فرزندم قبل از رفتن به آمریکا رو به سفارت نشون بدم میتونه مناسب باشه)
با توجه به این مسائل، شما کدوم سفارت رو برای کیس من مناسب تر میدونید؟
خیلی ممنون از کمک تون

دوستان بسیار ممنونم از راهنمایی های ارزشمندتون
دو سوال برام پیش اومد:

من 10 دانشگاه اپلای کردم و جواب یکی تاحالا اومده؛ یعنی همین که عرض کردم استاد زمیننه و فاند حساس داره. این پذیرش فول فاند هست و شرایطش هم خوبه (دانشگاه آیوا استیت). با توجه به اینکه ممکنه کلیرنسم طولانی بشه، میخوام هر چه زودتر برای ویزا اقدام کنم (اواخر فروردین)، اما ممکنه تا اون موقع هنوز جواب برخی دانشگاه ها نیومده باشه. توصیه تون چیه؟ اینکار (اقدام زودهنگام برای ویزا) مناسبه؟ اگر بعد از مصاحبه ویزا یه ادمیشن بهتر داشتم حتما میشه وقتی آمریکا رفتم عوضش کنم؟ مراحل ترنسفر چجوریه؟

دوم اینکه برخی دوستان پیشنهاد دادن که من و خانمم جداگانه برای ویزا اقدام کنیم. به اینصورت که من در فروردین اقدام کنم و خانمم اواخر تیرماه یعنی بعد از تولد فرزندم اقدام کنن. به نظرتون اینکار عاقلانه ست؟ ویزای خانمم تا موقع سفرمون (اواسط آگوست) آماده میشه؟ (این پیشنهاد از این جهته که ظاهرا ممکنه برای خانم های باردار ویزا ندن)

ببخشید از دوتا سوال بیشتر شد [img]images/smilies/smile.gif[/img] ممنون

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - Leopold - 06-03-2014

اکثر دانشگاه ها تا 15 آپریل جواب پذیرش میدن که میشه 26 فروردین. شما چرا اینقدر عجله دارید صبر کنید نتایج بیاد بعد تصمیم بگیرید شاید از دانشگاهی پذیرفته شدید که استادش اصلا حساس نبود و تمامی شرایطش بهتر از این دانشگاه باشه. عجله نکنید. شما که تنها نیستید اکثر بچه ها هم شرایطی مثل شما دارند که جواب اکثر دانشگاه هایی که اپلای کردند هنوز نیومده. 
واسه ترنسفر به این تاپیک مراجعه کنید. ترنسفر هم به ای سادگی ها نیست یعنی شما تا یک ماه پس از ورود به خاک آمریکا حتما باید در دانشگاه ثبت نام کرده باشید و دانشگاه دوم هم باید با ثبت نام شما موافقت کنه. مشکل وقتی پیش میاد که زمان I20 دو دانشگاه بیشتر از یک ماه از هم فاصله داشته باشند و یا شما کلیرنستون طولانی بشه در این صورت از دانشگاه اولی باید نامه late arrival بگیرید و مطمئن باشید وقتی با late arrival وارد خاک آمریکا میشید دانشگاه دوم کماکان حاضر هست که شما رو ثبت نام کند( یعنی از زمان ثبت نام دانشگاه دوم نگذشته باشه). از طرفی دانشگاه اولی هم باید نهایت همکاری را با شما انجام دهد.

کلا کسایی که با هم اقدام میکنند به احتمال خیلی زیاد F1 و F2 باهم کلیر می شوند اما وقتی دو تا کیس نامبر جدا واسه شما و خانومتون در نظر گرفته میشه کلیرشدن F2 ممکنه طول بکشه که در این صورت شما مجبور میشید یا تنها برید یا اینکه در داخل کشور منتظر F2 بمونید و احتمالش هم هست که همین انتظار منجر به باطل شدن ویزای F1 بشه. پیشنهاد میکنم که با هم برید سفارت.

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - keivan68 - 08-03-2014

Leopold عزیز سلام
من به استادم گفتم ممکنه کانفیرم کنید که منبع فاند من وزارت دفاع نیست و اینکه زمینه تحقیقاتیم چیه؟ ایشون خوشبختانه این جواب رو داد:
Your source of funding will be National Science Foundation (NSF) and the research problem will be in the area of network controlled dynamical systems with application to social networks and power systems
سوالم رو در دو قسمت مطرح میکنم:
قسمت اول: مورد 4 که گفتید خیلی ذهنم رو مشغول کرده. میخوام حتما طوری اقدام کنم که کمترین ریسک و خطر رو برای فاندم داشته باشه و یه دفعه طوری نشه که همین فاند RA رو هم از دست بدم (در واقع نخوام ابرو رو درست کنم بزنم چشم رو هم کور کنم [img]images/smilies/dodgy.gif[/img]) به نظرتون اگر به استاد بگم میخوام بدون فاند برم سفارت و بعد که اومدم فاندم رو وصل کن؛ اینکار رو میکنه؟ خطری نداره؟ ذهنیت بدی برا استاد درست نمیشه؟
و اینکه اگر بدون فاند بخوام اقدام کنم، علاوه بر BS قوی، چه نکاتی رو باید بخاطر بند 214 و سوشال تای در نظر بگیرم؟ (با توجه به اینکه فامیلی در آمریکا نداریم)
-----------------------------------
 قسمت دوم: برای من و همسرم خیلی مهمه که بتونیم ویزای مولتیپل بگیریم و میخوایم سفارتی بریم که بیشترین شانس رو برای این موضوع داشته باشیم. از اونجایی که شنیدم سفارت تاشکند و عشق آباد اگر ویزا بدند اکثرا مولتیپل میدن به نظر شما منطقیه که با همین فاند RA و نوشتن یه RP مناسب از سوی استاد، در اسرع وقت (اواسط فروردین) بریم یکی از این دو سفارت و شانس مون رو امتحان کنیم؟ حالا اگر ریجکت شدیم، بازم فرصت هست که بریم آنکارا...
اگر اینکار رو درست میدونید، برای این دو سفارت سوشال تای مهم تره یا رشته حساس؟ به عبارت دیگه با فاند حساس رفتن بهتره یا بدون فاند؟
خیلی خیلی ممنونم دوست عزیز

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - Leopold - 08-03-2014

اینکه استاد ناراحت میشه یا خیر بستگی به خصوصیات استاد داره و من نمی تونم این پیش بینی کنم. اگه این راه حل انتخاب میکنید شما نباید به استاد بگید که فاند شما خطریه یا سفارت ممکنه شما رو به خاطر فاند ریجکت کنه بلکه باید قانعش کنید که اگه بدون فاند برید احتمال اینکه کلیرنس کوتاهی داشته باشید زیاده و دیگه مجبور نیستید در صورت حاضر نشدن ویزا دیفر کنید. اینکه این چطوری مطرح کنید باید خودتون روش فکر کنید. ضمنا شما اول آفر قبول کنید بعدش این درخواست بکنید تا فاند نپره. همونطور که در پست قبل هم گفتم صبر کنید نتیجه پذیرش از دانشگاه های دیگه هم بیاد بعدش تصمیم بگیرید. 
 به نظرم داشتن جاب آفر تا حدی میتونه بابت سوشال تای کمک کنه و اگر مدت طولانی سر کار نمی رفتید حتما اسپانسرتون پدر یا مادرتون انتخاب کنید. BS هم لازم نیست خیلی قوی باشه کمی بیشتر از مقدار ذکر شده در فرم I20 کافی هست. BS با مبلغ بالا برعکس عمل میکنه.
من نمیدنم رشته شما چیه ولی به احتمال زیاد رشتتون مهندسی مکانیک، کامپیوتر یا برق هست که استاد فاندای نظامی هم داشته. واسه اینجور رشته ها معمولا نوع ویزا سینگل هست مگر اینکه از سفارت های مثل ایروان و تاکشند اقدام کنید تا شاید مالتی بدن که فکر کنم احتمالش از این سفارت ها هم زیر 50 درصد باشه. دبی و آنکارا به احتمال بالای 90 درصد سینگل میدن. عشق آباد یک مدت خوب مالتیپل میداد ولی الان دیگه نمیده. بدون فاند به هیچ وجه سراغ عشق آباد نرید. ضمنا پارسال چند نفر بودن که رشته شون حساس بوده و سفارت عشق آباد ازشون خواسته دوباره برن واسه مصاحبه و بعدش هم ریجکت شدن. تاشکند هم فکر میکنم با کیس های ایرانی زیاد آشنایی نداشته باشه و در موردش هم اطلاعاتی ندارم. سفارت ایروان هم اخیرا مالتیپل خوب داده ولی به یک سری مسائل حساس هستند مثل سربازی یا سابقه کار و .... لطفا این تاپیک دقیق بخونید تا حدی کمکتون میکنه. اگر میخواید با فاند برید همون طور که M1KE عزیز در پست بالا گفتن آنکارا و ایروان به نظرم گزینه های مناسب تری هستند. اگه بدون فاند میرید دبی هم میتونه گزینه خوبی باشه به شرطی که RP از این استاد نگیری (نوع ویزا ولی سینگل هست).
لطفا این مدنظر داشته باشید که تمامی نظراتی که من و سایر دوستان در این تاپیک میدیم صرفا بر مبنای تجربیات افرادی هست که قبلا از این سفارت ها افدام کردند و ممکنه در هر زمانی صادق نباشه.
موفق باشید.