آکادمیا کافه
محدودیت‌های اخیر ویزای امریکا برای ایرانیان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: محدودیت‌های اخیر ویزای امریکا برای ایرانیان (/Thread-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: محدودیت‌های اخیر ویزای امریکا برای ایرانیان - niloofar_m - 13-03-2017

دوستان با فرض اینکه این دستور اجرایی جدید از طرف دادگاه ها بلاک نشه و غیرقانونی به حساب نیاد، آیا دانشجوهای ایرانی فرصتی پیدا می کنن که برای آگوست 2017 ویزا بگیرن و اونجا باشن؟ 90 روز ممنوعیت صدور ویزا ماه ژوئن تمام می شه، امکان داره با اقدام در نیمه دوم ژوئن ویزا گرفت؟

RE: محدودیت‌های اخیر ویزای امریکا برای ایرانیان - Torkan - 13-03-2017

(13-03-2017, 06:07 PM)niloofar_m نوشته: دوستان با فرض اینکه این دستور اجرایی جدید از طرف دادگاه ها بلاک نشه و غیرقانونی به حساب نیاد، آیا دانشجوهای ایرانی فرصتی پیدا می کنن که برای آگوست 2017 ویزا بگیرن و اونجا باشن؟ 90 روز ممنوعیت صدور ویزا ماه ژوئن تمام می شه، امکان داره با اقدام در نیمه دوم ژوئن ویزا گرفت؟

همین الانشم دیره برای اقدام برای ویزا چه برسه به خرداد!
از شوخی گذشته بله اگر ممنوعیت به طور کامل رفع بشه چرا نشه حالا احتمال دیفر کردن زیاد میشه. همین الانشم هزاران دانشجو منتظر لغزش جناب ترامپ هستن تا فورا وقت بگیرن حالا اینکه اصلا ژوین وقت پیدا بشه اگر هم شد کلیرنس چقدر طول بکشه رو نمیشه حدس زد.
ببینید، به روی گزینه های دیگر فکر کنید!

RE: محدودیت‌های اخیر ویزای امریکا برای ایرانیان - 3ntinel - 15-03-2017

دوستان عزیز

بهتر هست که بررسی کنیم که با این محدودیت ها چکار میشه کرد که لااقل موقعیتی رو از دست ندیم.

با توجه به این که افراد زیادی ممکن هست شرایط مشابه داشته باشند در مورد آمریکا من اینجا شرایط خودم رو مختصرا می نویسم و سوالایی که توی ذهنم هست رو هم می نویسم و اگر دوستان مطلع لطف کنن و جواب بدن به همه افرادی که در این شرایط هستند کمک خواهد شد. اگر خودمم اطلاعاتی پیدا کنم شیر می کنم و از بقیه دوستان هم می خوام که دریغ نکنن.

شرایط: پذیرش دکتری دانشگاه با فاند آمده و همچنین فرم I20 صادر شده و کد و اطلاعاتش هم در دسترسه اما هنوز نرسیده.

سوالی که پیش میاد:

- آیا در حال حاضر پر کردن DS-160 و همچنین دادن MRV Fee برای دیدن و گرفتن وقت سفارت کار عاقلانه ای هست؟ چون خبرهایی میاد درخصوص این که وقت هایی که از قبل گرفته شدن دست نخورده باقی می مونن (راسته؟؟) و این که اگر ماه ژوین وقت باز شد از دست ندیم؟

- اگر توی سایت usvisainfo نگاه کنیم بعد از فرمانم وقت دانشجویی داره. این چیه قضیه اش؟
https://ais.usvisa-info.com/en-ir/ir_availability

مرسی از دوستان

RE: محدودیت‌های اخیر ویزای امریکا برای ایرانیان - mohsen fj - 15-03-2017

سلام
سفارت دبی برای همه ی گروه ها از تاریخ 6 ژوئن به بعد و ماه جولای وقتهارو آزاد کرد ه که دقیفا میشه بعد از 3 ماه تعلیق ترامپ

RE: محدودیت‌های اخیر ویزای امریکا برای ایرانیان - 3ntinel - 15-03-2017

(15-03-2017, 12:33 PM)mohsen fj نوشته: سلام
سفارت دبی برای همه ی گروه ها از تاریخ 6 ژوئن به بعد و ماه جولای وقتهارو آزاد کرد ه که دقیفا میشه بعد از 3 ماه تعلیق ترامپ

نود روز بعد از تعلیق ۱۴ ام ژوین میشه فک کنم. ینی اون موقع وقت بگیریم ؟

RE: محدودیت‌های اخیر ویزای امریکا برای ایرانیان - iman7 - 15-03-2017

(15-03-2017, 12:33 PM)mohsen fj نوشته: سلام

اصولا برای دانشجو ها که همین جون و جولای زمان مصاحبه بوده با توجه به زمان اعلام پذیرش دانشگاه ها و ارسال نامه پذیرش و ...
ولی اینکه می فرمایید برای همه گروه ها اینطور شده احتمالا نشونه اینه که تو سفارت ها خودشون هم نمی دونن قدم بعدی چیه. وگرنه می تونستن تاریخ مصاحبه بدن چون اکثریت به کلیرنس احتیاج دارن که 2- 3 ماه طول میکشه.
انداختن بعد از 90 روز که اگه ترامپ خواست تمدیدش کنه قبل از اینکه کسی مصاحبه امده باشه وقتا رو کنسل کنن. اگه هم شیطون موفق شد خرش رو از زیر ترامپ در بیاره و پیادش کنه ملت به وقتاشون برسن.

RE: محدودیت‌های اخیر ویزای امریکا برای ایرانیان - iman7 - 15-03-2017

(15-03-2017, 12:25 PM)3ntinel نوشته: دوستان عزیز

بهتر هست که بررسی کنیم که با این محدودیت ها چکار میشه کرد که لااقل موقعیتی رو از دست ندیم.

با توجه به این که افراد زیادی ممکن هست شرایط مشابه داشته باشند در مورد آمریکا من اینجا شرایط خودم رو مختصرا می نویسم و سوالایی که توی ذهنم هست رو هم می نویسم و اگر دوستان مطلع لطف کنن و جواب بدن به همه افرادی که در این شرایط هستند کمک خواهد شد. اگر خودمم اطلاعاتی پیدا کنم شیر می کنم و از بقیه دوستان هم می خوام که دریغ نکنن.

شرایط: پذیرش دکتری دانشگاه با فاند آمده و همچنین فرم I20 صادر شده و کد و اطلاعاتش هم در دسترسه اما هنوز نرسیده.

سوالی که پیش میاد:

- آیا در حال حاضر پر کردن DS-160 و همچنین دادن MRV Fee برای دیدن و گرفتن وقت سفارت کار عاقلانه ای هست؟ چون خبرهایی میاد درخصوص این که وقت هایی که از قبل گرفته شدن دست نخورده باقی می مونن (راسته؟؟) و این که اگر ماه ژوین وقت باز شد از دست ندیم؟

- اگر توی سایت usvisainfo نگاه کنیم بعد از فرمانم وقت دانشجویی داره. این چیه قضیه اش؟
https://ais.usvisa-info.com/en-ir/ir_availability

مرسی از دوستان
پرداخت 200 دلار Sevis fee رو هم فراموش نکنید.

البته من الان دقیقا یادم نیست Sevis رو باید زمان پر کردن DS-160 پرداخت کرده باشیم یا میشد قبل از مصاحبه پرداخت کرد.

(15-03-2017, 02:03 PM)iman7 نوشته: اصولا برای دانشجو ها که همین جون و جولای زمان مصاحبه بوده با توجه به زمان اعلام پذیرش دانشگاه ها و ارسال نامه پذیرش و ...
ولی اینکه می فرمایید برای همه گروه ها اینطور شده احتمالا نشونه اینه که تو سفارت ها خودشون هم نمی دونن قدم بعدی چیه. وگرنه می تونستن تاریخ مصاحبه بدن چون اکثریت به کلیرنس احتیاج دارن که 2- 3 ماه طول میکشه.
انداختن بعد از 90 روز که اگه ترامپ خواست تمدیدش کنه قبل از اینکه کسی مصاحبه امده باشه وقتا رو کنسل کنن. اگه هم شیطون موفق شد خرش رو از زیر ترامپ در بیاره و پیادش کنه ملت به وقتاشون برسن.
این سری هیچ وقتی رو  خودشون کنسل نکردن فقط یه ایمیل دادن که اگه شهروند این 6 کشور هستید قبل از حضور در مصاحبه یا قبل از تعیین وقت به این قانون توجه کنید احتمالا با این کار و حالا هم با ازاد کردن وقتها دقیقا بعد از 3 ماه دارن خودشونو برای حضور مستند در دادگاه اماده میکنن

(15-03-2017, 03:03 PM)iman7 نوشته: پرداخت 200 دلار Sevis fee رو هم فراموش نکنید.

البته من الان دقیقا یادم نیست Sevis رو باید زمان پر کردن DS-160 پرداخت کرده باشیم یا میشد قبل از مصاحبه پرداخت کرد.

درستش اینه که DS-160 رو کامل پر کرده باشی و پرداخت کنی ولی اگه یکمی وارد باشید میشه با شماره دی اس قبل از کانفرم کردنش هم پول و پرداخت کرد و قتو گرفت ولی هر یک ماه باید یه تغییراتی تو دی اس انجام و ذخیره کنید که اطلاعاتتون پاک نشه

RE: محدودیت‌های اخیر ویزای امریکا برای ایرانیان - MaMi - 16-03-2017

امروز قاضی فدرال در ایالت هاوایی - چند ساعت قبل از اجرایی شدن این فرمان - توسط حکمی، جلوی بخش های 2 و 6 فرمان جدید ترامپ رو گرفت. بخش 2 مربوط به ورود و صدور ویزا برای مردم 6 کشور ذکر شده در فرمان اجرایی، بود - بخش 6 مربوط به پناهجویان است.

https://apnews.com/296e7aaffd354812b6aeb2f5c1f265a5/Federal-judge-in-Hawaii-puts-Trump-travel-ban-on-hold