ابزار کاربر

ابزار سایت


gmat

تفاوت‌ها

تفاوت دو نسخهٔ متفاوت از صفحه را مشاهده می‌کنید.

پیوند به صفحه‌ی تفاوت‌ها

gmat [2013/08/30 00:56]
babak ایجاد شد
gmat [2013/08/30 01:23]
babak
خط 33: خط 33:
  
 <WRAP forum> ​ <WRAP forum> ​
-برای مشاهده نمونه سوالات این بخش می‌توانید به نمونه سوالات GMAT-Integrated Reasoning در انجمن مراجعه نمایید.+برای مشاهده نمونه سوالات این بخش می‌توانید به [[http://​www.academiacafe.com/​pf/​Thread-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-GMAT-Integrated-Reasoning|نمونه سوالات GMAT-Integrated Reasoning]] در انجمن مراجعه نمایید.
 </​WRAP> ​ </​WRAP> ​
  
خط 63: خط 63:
 دانشگاه‌ها معمولا حداقل نمره برای GMAT اعلام نمی‌کنند، اما میانگین نمره دانشجویان پذیرفته شده سال قبل را اعلام می‌نمایند. این میانگین در دانشگاه‌های TOP 10 آمریکا حدود ۷۵۰ است ولی در سایر دانشگاه‌ها تا حدود ۶۵۰ کاهش پیدا می‌کند. واضح است که کسب نمره میانگین پذیرفته شدگان قبلی، تضمینی برای پذیرفته شدن شما نیست بلکه تضمینی برای بررسی مدارک شما است. دانشگاه‌ها معمولا حداقل نمره برای GMAT اعلام نمی‌کنند، اما میانگین نمره دانشجویان پذیرفته شده سال قبل را اعلام می‌نمایند. این میانگین در دانشگاه‌های TOP 10 آمریکا حدود ۷۵۰ است ولی در سایر دانشگاه‌ها تا حدود ۶۵۰ کاهش پیدا می‌کند. واضح است که کسب نمره میانگین پذیرفته شدگان قبلی، تضمینی برای پذیرفته شدن شما نیست بلکه تضمینی برای بررسی مدارک شما است.
  
 +=====منابع آزمون=====
 +از منابع مطالعاتی ضروری برای این امتحان می‌توان به مجموعه کتاب‌های ​ Manhattan اشاره کرد.
 +
 +برای بخشQuantitative:​
 +
 +  - Manhattan GMAT Number Properties
 +  - Manhattan GMAT Fraction Decimals Percents
 +  - Manhattan GMAT Equation Inequalities VICs
 +  - Manhattan GMAT Word Translations
 +  - Manhattan GMAT Geometry
 +
 +برای بخش Verbal:
 +  - Manhattan GMAT Critical Reasoning
 +  - Manhattan GMAT Sentence Correction ​
 +  - Manhattan GMAT Reading Comprehension
 +
 +برای دریافت منابع فوق می‌توانید به این بخش از فروم مراجعه کنید.
 +
 +کتاب Bible Critical Reasoning بعد از خواندن بخش CR از کتاب منهتن، به شدت توصیه می‌شود. در واقع با مطالعه این کتاب نکات مهم برای جواب دادن به انواع سبک‌های سوالات CR  را می‌آموزید. ​
 +
 +همچنین کتاب The GMAT math Bible هم برای قسمت Quantitative توصیه می‌شود.
 +
 +بعد از مسلط شدن به مفاهیم اولیه، زدن نمونه تست‌های امتحانات واقعی که در گذشته برگزار شده‌اند و توسط GMAC چاپ شده‌اند و به(OG) ​ Official Guide معروف هستند، بهترین راه آشنایی با امتحان است. کتاب‌های لازم عبارتند از: 
 +
 +  - The Official Guide for GMAT Verbal Review, 2nd edition
 +  - The Official Guide for GMAT Quantitative Review, 2nd edition
 +  - The Official Guide for GMAT Review, 11th edition
 +  - The Official Guide for GMAT Review, 12th edition ​
 +  - The Official Guide for GMAT Review, 13th edition
 +
 +این کتاب‌ها در اینترنت یافت می‌شوند و ضمنا می‌توانید به بخش [[http://​www.academiacafe.com/​pf/​Thread-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-GMAT?​pid=17841|دریافت منابع مطالعاتی GMAT]] در انجمن آکادمیاکافه نیز، مراجعه نمایید. اگر علاقه مند به داشتن هارد کپی منابع فوق هستید، می‌توانید کتاب‌ها را از [[http://​www.avand-danesh.com/​start.asp?​res=1280&​res=800|انتشارات آوند دانش]] خریداری نمایید.
 +
 +برای رفع اشکال در هر یک از بخش‌های آزمون از تاپیک‌های مرتبط موجود در [[http://​www.academiacafe.com/​pf/​Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-GMAT|این بخش]] استفاده نمایید.
 +
 +تمرین و آموزش با استفاده از تست‌های فوق الذکر، بدون کار با نرم‌افزار و آشنایی با محیط آن و عادت کردن شما به امتحان دادن با کامپیوتر، کافی نخواهد بود. GMAC در سایت ​ [[http://​www.mba.com/​store/​product-info.aspx?​ProductID=5035|mba.com]] (که سایت رسمی GMAT است) نمونه‌ای از نرم‌افزار این امتحان را به نام GMATPrep به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده است که می‌توانید آن را از [[http://​www.mba.com/​store/​product-info.aspx?​ProductID=5035|اینجا]] دریافت نمایید. در این نرم‌افزار دو نمونه تست قرار دارد. اگر شما بعد از مطالعه کامل و تسلط کافی بر مطالب، این دو نمونه تست را حل کنید، نمره امتحان اصلی شما به نمره کسب شده بسیار نزدیک خواهد بود.
 +
 +علاوه بر GMATPrep، استفاده از CAT‌های Manhattan نیز توصیه می‌شود. قیمت ۶ تست آن قبلا ۴۰ دلار بود، اما الان با قیمت ۷۵ دلار به فروش می‌رسد. یک نمونه تست آن رایگان است که می‌توانید از [[http://​www.manhattangmat.com/​storeitemshow.cfm?​ItemID=158&​catid=4|اینجا]] دریافت بفرمایید. (البته پیش از آن باید در [[http://​www.manhattangmat.com|سایت manhattangmat]] عضو شوید.)
 +
 +<WRAP forum>
 +سوالات خود درباره نرم‌افزارهای CAT را می‌توانید در [[http://​www.academiacafe.com/​pf/​Thread-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-CAT|بخشی از فروم با همین نام]] بپرسید.
 +</​WRAP>​
 +
 +====نحوه مطالعه====
 +در ابتدای کتاب‌های OG که در بالا معرفی شدند، یک نمونه تست وجود دارد، بهتر است پیش از شروع به مطالعه، آن‌ها را پاسخ‌دهید و نقاط ضعف و قوت خود را بیابید تا بتوانید بخشی را که بیش از سایرین به زمان احتیاج دارد پیدا کنید. برخی توصیه می‌کنند تمام بخش‌ها را بصورت همزمان و موازی پیش ببرید، برخی دیگر اعتقاد دارند می‌توانید این کار را بصورت مرحله‌ای انجام دهید. انتخاب روش به عادت مطالعاتی شما بستگی دارد.
 +
 +اگرچه بخش Q برای اغلب داوطلبان این امتحان ساده‌تر از بخش V است، اما اصلا نباید دست کم گرفته شود، زیرا مسلط بودن به ریاضیات در زبان انگلیسی و بالا بودن سرعت عمل شما در این زمینه ضروری است، پس وقت کافی را برای آن اختصاص دهید تا بعدا پشیمان نشوید.
 +
 +اگر ریاضی قوی دارید و در نمونه تست زده شده هم نمره بالایی گرفتید، اختصاص زمانی معادل یک الی دو هفته برای مرور کلی بخش Q کتاب‌های Manhattan و یادگیری معادل انگلیسی اصطلاحات، کافی است و سپس می‌توانید به حل نمونه تست‌های OG بپردازید. در غیر این صورت زمان و دقت بیشتری را صرف مطالعه پایه‌ای کتاب‌های Manhattan بنمایید.
 +
 +به طور کلی حدود یک ماه و نیم الی دو ماه را به حل سوالات OG و رفع اشکال دقیق بپردازید. در این زمان، حتما پاسخ تمام سوالات را به دقت بررسی کنید، زیرا شاید راه حل بهتر و کوتاه‌تری را ارائه داده باشد، که یادآوری و یا یادگیری آن در زمان شما صرفه جویی کند. ​
 +
 +یک الی دو هفته آخر را کاملا صرف تمرین از روی کامپیوتر بکنید، تا چشم شما در مدت ۴ ساعت امتحان از خواندن از روی مانیتور خسته نشود. (البته اگر به کار طولانی مدت با کامپیوتر عادت دارید، که هیچ اما اگر اصلا میانه خوبی با آن ندارید، حتما زودتر از این‌ها شروع به تمرین با کامپیوتر بفرمایید.)
 +
 +به طور کلی پیشنهاد می‌شود که ۳ الی ۴ ماه را صرفا و تمام وقت روزی ۹ الی ۱۰ ساعت به GMAT اختصاص دهید. ​
 +
 +=====ثبت نام در امتحان=====
 +ابتدا در سایت mba.com عضو شوید. در این هنگام یک پروفایل برای شما تشکیل می‌شود که باید آن را به دقت تکمیل کنید. سپس به قسمت ثبت نام بروید و کشور مورد نظر خود برای امتحان را انتخاب نمایید. از نظر مسافت دبی، ترکیه، و ارمنستان برای ما ایرانی‌ها مناسب است. ترکیه مرکز اصلی محسوب می‌شود اما مابقی نیز کیفیت بسیار خوبی دارند.
 +
 +//​هزینه ثبت نام ۲۵۰ دلار می‌باشد.//​
 +
 +توجه داشته باشید که در ماه‌های نزدیک به فصل اپلای، به علت بالا بودن تعداد متقاضیان، جاهای خالی به سرعت پر می‌شوند. پس بهتر است جهت اطمینان چندین ماه زودتر ثبت نام بفرمایید.
 +
 +<WRAP forum>
 +اگر سوالی درباره ثبت نام، لغو یا به تعویق انداختن امتحان دارید، می‌توانید از [[http://​www.academiacafe.com/​pf/​Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85%D8%8C-%D9%84%D8%BA%D9%88%D8%8C-%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%B9%D9%88%DB%8C%D9%82-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%86-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-GMAT|این موضوع]] در انجمن استفاده نمایید.
 +</​WRAP>​
 +
 +=====کارنامه آزمون=====
 +بعد از اتمام امتحان و اعلام درخواست شما مبنی بر نمایش نمره بر روی مانیتور، یک نسخه غیررسمی از کارنامه را به شما می‌دهند. این نسخه اعتباری ندارد و فقط برای خود شما صادر شده است. نسخه دیگری نیز به آدرسی که در پروفایل خود اعلام نموده‌اید، ارسال می‌شود.
 +
 +یادآوری می‌شود که اگر شما بنا به هر دلیلی پس از اتمام امتحان، زمانی که نرم‌افزار از شما سوال می‌کند که آیا مایل به دیدن نمره خود هستید، خیر اعلام کنید، هیچ نمره‌ای و هیچ نسخه‌ای دریافت نمی‌کنید.
 +
 +در پایان باید اضافه نماییم که اعتماد به نفس و آرامش در کنار دانش برای موفقیت در این امتحان ضروری است.
gmat.txt · آخرین ویرایش: 2019/08/17 19:52 (ویرایش خارجی)