ابزار کاربر

ابزار سایت


کشورها:کار_و_زندگی_در_کانادا

canadian-cent.jpg

کار و زندگی در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

بر طبق آخرین برآورد اداره مهاجرت و اقامت بسته به شهر مورد اقامت دانشجو، یک دانشجو در زمان درخواست برای تحصیل در کشور کانادا باید دارای ۱۰۰۰۰ دلار کانادا در یک حساب بانکی یا به صورت ساپورت برای مدت ۱۲ ماه داشته باشد که به مبلغ ذکر شده مقدار ۴۰۰۰ دلار کانادا برای همسر و ۳۰۰۰ دلار کانادا برای هر فرزند وابسته به خانواده اضافه می شود. این مبالغ شامل هزینه مواد غذایی، رفت و آمد، بیمه، کتب درسی و پوشاک می باشد. لازم به تذکر است که این هزینه ها بصورت حداقل در نظر گرفته شده است.

شرایط تحصیل در کانادا به خصوص برای متقاضیان ایرانی عمدتا بهتر از آمریکا است. به طور متوسط شهریه ی دانشگاه در کانادا کمتر و اخذ ویزای دانشجویی آسان تر است.

تامین هزینه مورد بسیار مهم دیگری است که با آن روبرو خواهید بود. به غیر از کمک هزینه ی تامین شده توسط خود استاد یا دانشگاه که منابع اصلی را تشکیل میدهند، متاسفانه منابع خارجی تامین هزینه برای دانشجوهای بین المللی محدود است.

کمک های دانشگاه و استاد معمولا به میزانی است که پاسخگوی یک زندگی دانشجویی است و برای داشتن زندگی با استانداردها و رفاه بیشتر، متقاضی باید از منابع دیگری استفاده نماید.

برای آگاهی بیشتر به وب سایت دانشگاه هایی که قصد اقدام برای آنها دارید سر بزنید، معمولا بخشی مربوط به تامین هزینه دارند که در آن منابع مختلف موجود برای دانشجوهای بین المللی را توضیح می دهند.

به طور متوسط هزینه تحصیل یک دانشجوی بین الملل در یک سال به شرح زیر است:

نوع هزینه میزان
شهریه ۱۲۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار
خوابگاه (در صورت تعلق گرفتن) ۶۵۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار
کتاب و ملزومات درسی ۸۰۰ تا ۲۴۰۰ دلار
رفت و آمد ۸۰۰ دلار
هزینه های غیر قابل پیش بینی ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار
کل هزینه تقریبی ۲۳۰۰۰ تا ۳۲۰۰۰ دلار

به موارد بالا می بایست هزینه های رفت و برگشت به ایران را نیز باید اضافه کرد.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های تحصیل در کانادا می توانید به انجمن زندگی و کار در کانادا مراجعه کنید.

هزينه زندگي در کانادا

ارقام زیر به صورت تقریبی، برای استانداردهای اولیه زندگی مهاجران نوشته شده‌اند.

  • هزینه اسکان: میزان اجاره منزل به عوامل مختلفی بستگی دارد: برای نمونه شهر، محله مورد نظر در شهر، موقعیت مکان مورد نظر در دسترسی به امکانات و خدمات عمومی، تعداد اطاق‌ها و امکانات ساختمان.
  • اتاق (Room): به طور عموم به شکل مبله Furnished وجود دارد. اجاره هر اتاق بسته به امکانات و موقعیت معمولا بین ۳۵۰ تا ۵۵۰ دلار در ماه است.
  • زیر زمین (Basement): بسیاری از مهاجران که به صورت خانوادگی به کانادا وارد می‌شوند از این امکان استفاده می‌کنند. اجاره این فضاها بسته به تعداد اطاق، امکانات زیر زمین و دسترسی به امکانات عمومی بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ دلار متغیر است.
  • آپارتمان اجاره‌ای (Rental Apartment): اجاره این مکان‌ها برای یک واحد یک خوابه بسته به امکانات و دیگر عوامل می‌تواند عددی بین ۸۵۰ تا ۱۲۰۰ دلار در ماه باشد.
  • خانه (House): گران‌ترین مکان برای اجاره محسوب می‌شود و برای شرایط مختلف بین ۱۴۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار در ماه هزینه اجاره آن است. هزینه Utility (آب، برق و گاز) هم معمولا با مستاجر است.
  • هزینه خوراک: حدود ۱۵۰ دلار در ماه برای هر نفر.
  • هزینه تلفن ، موبایل، اینترنت، برق و آب: بین ۶۰ تا ۲۰۰ دلار (البته این میزان بسته به شرایط متفاوت می باشد).
  • هزینه حمل ونقل عمومی: حدود ۱۰۰ دلار در ماه برای هر نفر.
  • هزینه بهداشت و درمان: درمان به صورت کلی رایگان است. برای دندان، عینک و دارو باید هزینه پرداخت که گرانتر از ایران هستند.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های زندگی در کانادا می توانید به انجمن زندگی و کار در کانادا مراجعه کنید.

کار در کانادا

در صورتی که مقیم کانادا نباشید برای کار کردن در کانادا به ویزای کار (Work Permit) نیاز خواهید داشت. برای اینکه در شغل خود به صورت حرفه ای فعالیت نمایید گاهی نیاز است تا عضو نظام مربوط به رشته تان بشوید (نظام مهندسی، نظام پزشکی، نظام مترجمی و غیره). در صورتی که شغل شما نظام مند باشد در بازه زمانی اقدام برای نظام موردنظر نیاز خواهید داشت تا به صورت غیر حرفه ای فعالیت نمایید یا حتی برای مدتی در شغل هایی موقتی مشغول به کار شوید.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد کار در کانادا می توانید به انجمن کار در کانادا مراجعه کنید.

کشورها/کار_و_زندگی_در_کانادا.txt · آخرین ویرایش: 2015/01/26 06:52 توسط M1KE