ابزار کاربر

ابزار سایت


کشورها:روادید_مهاجرتی_آمریکا

پروسه روادید مهاجرتی ایالات متحده

شهروندان خارجی که قصد زندگی دائم در ایالات متحده را دارند باید در ابتدا روادید مهاجرتی دریافت کنند. این اولین اقدام برای اقامت دائم قانونی است.

مهاجرت به ایالات متحده یک تصمیم پیچیده و مهم است. در این قسمت شما می‌آموزید که چه افرادی می‌توانند به ایالات متحده مهاجرت کنند، تفاوت میان انواع روادید مهاجرتی، فرم‌های مورد نیاز و مراحل انجام ویزای مهاجرتی چیست. به این دلیل که بیشتر دریافت کنندگان روادید مهاجرتی از طریق خانواده یا مباحث شغلی این روادید را دریافت می‌کنند و این یک کلید برای این مبحث می‌باشد. به منظور صلاحیت، برای ویزای مهاجرتی، یک شهروند خارجی باید توسط یکی از اعضای خانواده، فردی مقیم دائم قانونی ایالات متحده و یا prospective employer با تعداد کمی استثنا، پشتیبانی مالی شود. پشتیبان، پروسه مهاجرت را با تکمیل درخواست رسمی شهروند خارجی، در سرویس شهروندی و مهاجرت ایالات متحدهU.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) شروع می‌کند.

مهاجرت مبتنی بر خانواده

یک شهروند ایالات متحده می‌تواند درخواست روادید مهاجرتی را برای افراد زیر تکمیل کند:

 1. همسر
 2. پسر یا دختر
 3. والدین
 4. خواهر یا برادر

یک ساکن دائمی قانونی ایالات متحده (که دارنده ی گرین کارت ایالات متحده است) می‌تواند درخواست روادید مهاجرتی را برای افراد زیر تکمیل کند:

 1. همسر
 2. پسر یا دختر مجرد

برای آشنایی بیشتر با دسته بندی خانوادگی بهاینجامراجعه کنید. برای شروع پروسه،عضو پشتیبان شما باید درخواست رسمی، فرم I-130 را در سرویس شهروندی و مهاجرت ایالات متحده(USCIS)، تحویل دهد.

مهاجرت مبتنی بر استخدامی

یک استخدام کننده، در ایالات متحده می‌تواند پشتیبان کننده‌ای برای مهارت‌های شغلی خاصی باشد که به استخدام دائمی آن شغل نیز در بیاید.

در چند قسمت خاص، قانون ایالات متحده، اجازه‌ی پشتیبان شدن افراد را به خودشان نیز می دهد، به علاوه، قانون ایالات متحده تعداد دسته بندی خاصی را فراهم می‌آورد به خوبی برنامه سرمایه‌ای مهاجرتی. برای آشنایی بیشتر با دسته‌بندی استخدامی بهاینجا مراجعه کنید. برای شروع پروسه،عضو پشتیبان استخدام کننده شما باید درخواست رسمی، فرم I-140 را در سرویس شهروندی و مهاجرت ایالات متحده(USCIS)، تحویل دهد. در بعضی دسته بندی‌ها، خودتان به شخصه می‌توانید فرم I-140 را تکمیل و درخواست رسمی خود را به (USCIS) تحویل دهید.

تعداد روادید در یعضی از دسته‌بندی‌‌ها در هر سال محدود است

با احترام به بعضی از دسته‌بندی‌های روادید مهاجرتی، قانون ایالات متحده، محدودیت‌هایی را برای تعداد روادید فعال، با محدودیت بر حسب کشور درخواست دهنده، وضع کرده است. در این دسته بندی محدود، در آنجایی که تعداد درخواست‌های تایید شده از تعداد روادید مهاجرتی در دسترس تجاوز کند، یک لیست انتظار بوجود خواهد آمد. در این زمان، روادید در دسترس به ترتیب تاریخ تکمیل درخواست، تایید خواهد شد. به روزی که شما درخواست خود را تکمیل می کنید، تاریخ اولویت می‌گویند. برای آشنایی بیشتر با روز الویت بهاینجا مراجعه کنید.

دیگر دسته‌بندی روادید مهاجرتی

بعضی از افراد، روادید را از طریق شغل یا خانواده دریافت می‌کنند، اگرچه دسته‌بندی دیگری نیز برای این کار وجود دارد. یک شهروند ایالات متحده، همچنین می تواند، درخواست رسمی مهاجرت برای یک نامزد خارجی ارسال کند که با او در ایالات متحده ازدواج کند، یا سرپرستی یتیمی را در ایالات متحده از خارج، بپذیرد. دستع بندی‌های روادید مهاجرتی بسیاری که کارگران خای یا شرایط خاصی را شامل می‌شود، توسط قانون ایالات متحده پوشش داده می‌شود. برای آشنایی بیشتر با دسته‌بندی خاص مهاجرتی بهاینجا مراجعه کنید.

مراحل درخواست روادید مهاجرتی

مراحل درخواست ویزای مهاجرتی ایالات متحده به صورت خلاصه به شرح زیر می‌باشد:

 1. درخواست رسمی
 2. ثبت درخواست رسمی در(USCIS)
 3. بعد از تایید درخواست رسمی شما، (مرکز ملی روادیدNaional Visa Center (NVC)، درخواست شما و مدارک را به سفارت می‌فرستد)
 4. بررسی روز اولویت
 5. شروع پروسه مرکز ملی روادید
 6. یک فرد را انتخاب کنید (Agent)
 7. هزینه را بپردازید
 8. جمع‌آوری فرم‌های تایید شده به مرکز ملی روادید
 9. تایید فرم پذیرش روادید
 10. جمع‌آوری مدارک مالی
 11. جمع‌آوری مدارک پشتیبانی (مالی)
 12. تایید مدارک به (NVC)
 13. مصاحبه (در کنسول‌گری و سفارت رسمی ایالات متحده)
 14. برای مصاحبه آماده شوید
 15. مصاحبه دریافت کننده روادید

بعد از مصاحبه

نکات مهم

 1. خانه، خودرو و دیگر لوازم ارزشمند خود را نفروشید.
 2. از شغل خود انصراف ندهید.
 3. هیچ سفر، یا حتی برنامه ریزی سفری را قبل از دریافت روادید مهاجرتی خود انجام ندهید.

در اتمام مصاحبه‌ی روادید مهاجرتی در سفارت ایالات متحده یا کنسولگری، افسر کنسولگری به شما اطلاع می‌دهد که روادید شما تایید یا تکذیب شده است.

ویزا تایید شده زمانی که تایید شد، شما مطلع خواهید شد که چگونه و چه زمانی روادید و گذرنامه شما، به شما بازگردانده خواهد شد.

ویزا تکذیب شده اگر تکذیب شد، شما مطلع خواهید شد که چرا صلاحیت دریافت روادید را ندارید.

برای اطلاع بیشتر از درباره تکذیب روادیداینجاو برای تکذیب ها اینجا کلیک کنید.

روادید تایید شده - زمانی که روادید را دریافت می‌کنید

گذرنامه همراه با روادید

روادید مهاجرتی شما بر روی صفحه‌ی گذرنامه شما قرار خواهد گرفت. لطفا اطلاعات خود را بررسی کنید و از وجود ایراد مطلع شوید. اگر کوچکترین مشکلی در هجای نام و اطلاعات شما وجود داشت، با سفارت تماس بگیرید یا بی‌درنگ کنسولگری را مطلع سازید.

پاکت مهر و موم شده مهاجرت

شما همچنین پاکتی مهر و موم شده دریافت خواهید کرد که شامل مدارکی است که باید به حفاظت گمرکی و مرزی در اولین نقطه ورود به ایالات متحده ( اغلب در فرودگاه) ارائه کنید. شما نباید پاکت را باز کنید.

زمانی که باید سفر کنید

شما باید برسید و برای پذیرش ثبت نام کنید در ایالات متحده، زودتر از تاریخ انقضای چاپ شده بر روی روادیدتان. ویزای مهاجرتی معمولا تا 6 ماه معتبر خواهد بود از تاریخی که تایید شده مگر معاینات پزشکی شما زودتر باطل شود، که می تواند روادید شما را کمتر از 6 ماه معتبر سازد (در این صورت ممکن است روادید شما زودتر از 6 ماه منقضی شود).

هزینه‌ی مهاجرت USCIS

شما باید هزینه‌ی مهاجرت USCIS را به سرویس شهروندی و مهاجرتی بعد از دریافت روادید مهاجرتی و قبل از سفر به ایالات متحده پرداخت کنید. فقط کودکانی که وارد ایالات متحده می‌شوند آن هم تحت سرپرستی یا تصویب برنامه ی لایحه، عراقی و مهاجران مخصوی افغانی، ساکنین برگشتی (SB-1s) وافرادی که روادید k هستند از پرداخت این هزینه معاف هستند.

برای اطلاع بیشتر از هزینه‌ی مهاجرتی USCIS اینجا کلیک کنید.

نکته ی مهم:USCIS کارت سکونت دائم (Form I-551 or Green Card) را تایید نمی‌کند، تا زمانی که هزینه را پرداخت کنید.

سوابق واکسیناسیون

کودکان نیاز دارن تا واکسیناسیون مشخصی را قبل از اینکه بتوانند به مدرسه بروند، دریافت کنند. از اینرو، توصیه می‌شود که کودکان واکسیناسیون کامل را دریافت و مدارک آن را جمع‌آوری کنند. برای آشنایی با واکسن‌های مورد نیاز هر ایالت در دپارتمان سلامتی و سرویس انسانی، مرکز کنترل بیماری‌ها و پیش گیری، به اینجا مراجعه کنید.

عکس گرفته شده با اشعه-ایکس

باید با دست حمل شود و در چمدان شما نباشد.

ورود به ایالات متحده آمریکا

زمان سفر به ایالات متحده، خود شخص متقاضی باید همزمان یا قبل از اعضای خانواده، همراه روادید وارد ایالات متحده شود. زمانی که روادید مهاجرتی (قبل از انتقضا)، و پاکت مهر و موم شده، شما باید به ایالات متحده سفر کنید و به نقطه ورود port-of-entry (معمولا فرودگاه) وارد شوید و درخواست اجازه ورود به ایالات متحده را بدهید.یک روادید، تضمینی برای ورود به ایالات متحده نمی‌باشد. دپارتمان امنیت ملی The Department of Homeland، گمرک و امور مرزی ایالات متحده(CBP)، اختیار دارند که پذیرش شما را تایید یا تکذیب کنند. برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی پذیرش و نیازهای ورودی در CBP به اینجا مراجعه کنید. زمانی که شما پذیرفته شدید، به عنوان مقیم دائم قانونی وارد می‌شوید و همچنین دارنده‌ی گرین کارت نامیده می‌شود و با شما اجازه داده خواهد شد تا به صورت دائم در ایالات متحده مشغول کار و زندگی شوید.

زمانی که شما یک ساکن دائم هستید

آمدن به ایالات متحده برای زندگی دائم، شما می‌خواهید تا در مورد وضعیت خود به عنوانساکن دائم قانونی بیشتر بدانید. همچنین برای مشاهده‌ی راهنمای مهاجران به Welcome to the United States: A Guide for New Immigrants تحت نظر سایت USCIS مراجعه کنید.

شماره‌ی تامین اجتماعی Social Security Number

برای اطلاع از مزایای تامین حکومتی اجتماعی یک فرد مقیم دائم، و چگونگی ثبت نام برای دریافت شماره‌ی تامین اجتماعی می توانید به اینجا مراجعه کنید.

درباره‌ی روادید‌های تکذیب شده

در بعضی موقعیت‌ها، افسر کنسولگری احتیاجی به اطلاعات موثری برای پروسه‌ی درخواست شما به کنسولگری ندارد یا اینکه شما می‌توانید بعضی از مدارک پشتیبانی خود را گم کنید. افسر کنسولگری شما را مطلع می‌کند اگر اطلاعات یا مدارکی گم شده باشد و نحوه‌ی فراهم کردن آن را هم به شما می‌گوید.

بعضی از درخواست‌ها می‌تواند احتیاج به مراحل اداری داشته باشد بعد از مصاحبه و قبل از اینکه پروسه به کنسولگری برسد. افسر کنسولگری می‌تواند با شما اطلاعات بیشتری را بدهد اگر اطلاعات اضافی نیاز باشد.

بر اساس قانون ایالات متحده، هیچ کسی که پذیرشش تایید صلاحیت شده یا واجد شرایط است، حق ورود به ایالات متحده را ندارد. بر طبق قانون ایالات متحده، چندین معیار می‌توان برای یک فرد در نظر گرفت که برای دریافت روادید تایید صلاحیت شود. در برخی نمونه‌ها، قانون می‌تواند به شما اجازه ی درخواست برای چشم پوشی از چند عدم صلاحیت را بدهد. اگر شما قادر به درخواست یک چشم پوشی باشید، کنسولگری، مراحل را برای انجام به شما توصیه می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد گرین کارت و اقامت دائم ایالات متحده به گرین کارت و اقامت دائم آمریکا مراجعه کنید.

کشورها/روادید_مهاجرتی_آمریکا.txt · آخرین ویرایش: 2016/02/19 17:14 توسط automotive