ابزار کاربر

ابزار سایت


کشورها:اطلاعات_مفید_در_سفر_به_امارات

اطلاعات مفید در سفر به دبی:

دبی مرکز کشور امارات متحده عربی است که هر ساله شاهد تعداد زیاد ایرانیان توریست میباشد. با توجه به این موضوع که ایالات متحده آمریکا سفارتی در ایران ندارد و کشور امارات بلاخص شهر دبی مورد انتخاب دانشجویانی که قصد سفر به آمریکا هست، در اینجا اطلاعات مفیدی در رابطه با سفر به دبی داده میشود.

ایمنی در سفر:

آمار جرم وجنایت در دبی بسیار پایین است. با این حال بهتر است احتیاط لازم را به عمل آورید. اداره پلیس دبی بخشی تحت عنوان پلیس توریست دائر نموده است که کمک شایانی به رفع مشکلات مسافران می نماید. دانشجویان باید از مدارک مهم خود مانند پاسپورت و ویزا یک فتوکپی تهیه کرده و در اطاق محل اقامت خود نگهداری نمایید. اشیاء باارزش و قیمتی خود را در جای امنی در اتاق هتل محل استقرار خود بگذارند یا نزد مسئولین هتل به امانت بگذارید. در جاهای شلوغ و پر رفت و آمد بیشتر مواظب پول و کیف خود باشند. از حمل مبلغ زیادی پول بپرهیزند. به اشخاص غریبه اطمینان نکنند. در هنگام عبور از عرض خیابان مراقب باشند و حتی المقدور از خط کشی عابر پیاده استفاده کنند و تا توقف کامل اتومبیل ها، از عبور خودداری کنند.

مسافرت با بچه ها:

دیده شده است که دانشجویان متاهل یا مسافران جوان نیاز به بردن بچه به سفارت دارند. در خود دبی پارکهای زیبایی وجود دارد و مراکز تفریحی مخصوص کودکان نیز موجود است.در زمان برگزاری فستیوال خرید یا جشنواره تابستانی نیز، برنامه های بسیار جالبی برای کودکان تدارک دیده می شود. اکثر هتل ها سرویس های مخصوص کودکان را ارائه می کنند و در رستورانها نیز منوی مخصوص کودکان وجود دارد. معمولا در همه جا تخفیف ویژه برای کودکان در نظر گرفته می شود. در داخل سفارت نیز کالسکه های مخصوص بچه های کوچک موجود است که از این بابت جای نگرانی نیست.

پوشش مناسب در دوبی:

با توجه آزادی موجود در دبی، استفاده از هر نوع پوششی در دبی آزاد است اما با توجه به باور های مردم و وجود پاره ای حساسیت ها، بهتر است از پوشیدن لباسهای کوتاه و چسبان بویژه در مناطق بومی نشین که باعث جلب توجه می شود، اجتناب کرد. معمولا لباسهای نازک تابستانی برای تمام فصول کافی می باشد ولی در بعضی از غروب ها و شبهای زمستان (بویژه هنگام وزش شدید باد و گاهی طوفان شن)، به همراه داشتن لباسی گرمتر مفید خواهد بود. در بعضی از مکان های سرپوشیده نیز یک ژاکت یا پلیور بهتر است همراه مسافر باشد . در طول روز به علت تابش شدید آفتاب، استفاده از یک عینک آفتابی مناسب به همراه کلاه (و یا چتر) لازم می باشد.

مطالبی در باب نحوه سفر به دبی و اقامت کوتاه مدت آن:

بهترین راه سفر به دبی از طریق هواپیما است. با توجه به اینکه برای رفتن به امارات ویزا نیاز است بهتر است قبل از هماهنگی برای سفر از داشتن ویزای خود مطمین باشید. معمولا بین 6 تا 10 روز طول میکشد تا ویزا آماده شود. ویزای 14 روزه معمولی حدود 280 درهم و فوری 370 درهم میباشد. معمولا برای رفتن به دبی از تور استفاده میشود. توجه به اینکه ضروری است که این تورها برخلاف تورهای مکه و نجف و … وظیفه گرداندن مسافر در شهر، ترانسفر فرودگاهی و… را ندارند. تهیه بلیط ، رزرو هتل، و اخذ ویزا از وظایف اکثر تورها میباشد. برای انتخاب کردن هتل بهتر است اول با Google map شهر دبی رو پیدا کرده و در قسمت Search کلمه Hotels رو سرچ کنید تمامی هتل ها در نقشه ظاهرا میشوند.توصیه میشود در سایت Tripadvisor هتل مربوطه بررسی شود تا میزان محبوبیت آن مشخص شود. قبل از اینکه توری رو سفارش بدید یک لیست از آژانس ها تهیه کنید و به هر کدوم که زنگ می زنید قیمت هتل، ویزا و بلیط هواپیما رو ازشون بگیرید که بهتر بتونید قیاس کنید. 3. نصف پول رو اول قرارداد پرداخت کنید و یادتون باشه در عرض یک هفته ازشون وچر رزرو هتل رو بخواهید (پیش میاد که آژانس چند روز قبل از سفر بگه هتلی که خواستید پر شده یا بهونه دیگه بیار). تاکید کنید که همون هتل رو می خواهید. بلیط هواپیما رو هم معمولا 3 الی 4 روز قبل می تونید بگیرید. قبل از اینکه توری سفارش داده شود، یک لیست از آژانس ها بهتر است تهیه شود واز هر کدام قیمت هتل، ویزا و بلیط هواپیما را جویا شد تا بتوان بهترین گزینه را انتخاب کرد. دانشجویان بهتر است نصف پول را اول قرارداد پرداخت کرده و در عرض یک هفته ووچر رزرو هتل رو بخواهند (پیش هواهد آمد که آژانس چند روز قبل از سفر هتل مطلوب را به بهانه پر شدن عوض کند).بلیط هواپیما را هم معمولا 3 الی 4 روز قبل تهیه میکنند. برای روز مصاحبه هم میتوان از تاکسی استفاده کرد. در ضمن بعضی از هتل ها در مسیر مترو هستند که میتوان از آن نیز استفاده کرد که ارزانتر خواهد بود. دبی دو تا خط مترو دارn : قرمز و سبز. خط قvمز که منطقه دیره رو به بر دبی وصل می کنn. اکثر مناطق دیدنی را از طریق خط قرمز می تان دید. این مناطق از الرشیدیه شروع و به جبل علی ختم می شود. مترو های دبی 5 واگن دارند که واگن اول برای کسانی است که بلیط نوع طلایی دارند واگن دوم برای زنان هست و سه تا واگن دیگه برای بلیط نقره ای.قیمت بلیط طلایی حدود 2.5 برار نقره ای هست اما مزیتی که دارد اسن است که صندلی های آن بیشتر بوده و نمای شهر را از جلو بهتر می توان دید (مترو دبی اکثر مسیرها روی زمین هست). یک بلیط نقره ای 20 درهم قیمت دارد که داخل آن 14 درهم شارژ دارد. نکته مهم دیگر اینکه بلیط نقره ای در یک روز میتوانید هر چند بار ازش استفاده کنید.این خدمات شامل بلیط طلایی نمی شود.

توصیه هایی برای سفر آسوده به دبی:

چند توصیه برای سفر به دبی:
بهتر است چمدون از کوله پشتی مسافرتی (نسبتاُ بزرگ و جنس مقاوم) استفاده شود.
مسافران بهتر است یک مقدار خوردنی بسته بندی شده، چند چایی کیسه‌ای یا قهوه آماده یک نفره، چند میوه با موندگاری بالا و یک ساندیچ سرد همراه داشته باشند. به علت آب و هوای بسیار گرم دبی، بهتر است موادی که احتمال فاسد شدن میرود استفاده نشود.
غذای هتل ها گران هست و افراد صرفه جو بهتر است از غذا خوردن در هتل سرف نظر کنند. به خصوص قیمتی که در نهایت شما باید بدهید ممکن است بیشتر از منو باشد.
(افرادی که میخواهند توریستی وارد آمریکا شوند، اصل ابه دلالهای مهاجرت اعتماد نکنند.
بانوان باحجاب بهتر است با مانتو شلوار نروند. سبکتر لباس بپوشند.
بهتر است گوگل مپ (نقشه) را بر روی موبایل نصب کرده و نقشه دبی رو از قبل آفلاین کنند.
کرایه تاکسی با تاکسیمتر حساب میشود که زمانی هست. هزینه اولیه تاکسی ۵ درهم هست و حداقل هزینه سفر هم ۱۲ درهم. برای سفرهای طولانی در امتداد دریا حتماُ از مترو استفاده شود.
با مترو میتوان از فرودگاه به هتل رفت. اگر ترنسفر فرودگاهی رایگان نباشد و ایستگاه مترو نزدیک هتل باشد و هزینه تاکسی باید تنها پرداخت شود میتوان با استفاده از مترو مقدار زیادی در هزینه صرفه جویی کرد. نزدیک ترمینال شماره 2 محلی که پروازهای ایران انجام میشود چند ایستگاه مترو هست (ابوهیل، استادیوم، …) که فکر نمیکنم پیاده بشه رفت ولی با تاکسی و با هزینه ۱۲ درهم میتوان خود را به آنجا رساند و یا از انجا به فرودگاه برید. هزینه تاکسی از فرودگاه به هتل تقریبا ۴۵ درهم میشود. مراقب باشید که راننده به بهانه طولانی کردن مسیر پول زیادی درخواست ندهد. ولی مترو در مجموع حدود ۱۵ درهم میشود.
دبی با وجود ظاهر غربی، قوانین سخت گیرانه‌ای دارد.
اگر چند روز انجا هستید، حتماً برای دیدین جاهای دیدنی از قبل برای تورهای گشت شهری ثبت نام شود. برای خرید بهتر است از تور گشت شهری استفاده نشود چون تمام مراکز خرید نزدیک ایستگاه‌های مترو هستند و تنها نیاز است بدانید مرکز خرید به خصوص در کدام ایستگاه است.
تمام مدارک مصاحبه بهتر است در ایران کامل آماده شود و تمام کپی‌ها، پرینت‌ها ترجمه‌ها، مدارک اصلی… همه را در یک پوشه نگه داشته و از هر فرصتی برای چک کردن دوباره انها استفاده شود و همه را همراه خود به کنسولگری برد.
روند وارد شدن به کنسولگری و مراحل قبل از مصاحبه خیلی ساده هستند و چیز مهمی نیست.
دانشجویان بهتر است مقداری پول برای خرید از قسمت معاف از مالیات/گمرک فرودگاه داشته باشند، چیزهای خوبی ممکن است پیدا شود.

کشورها/اطلاعات_مفید_در_سفر_به_امارات.txt · آخرین ویرایش: 2015/07/12 11:30 توسط Charming