ابزار کاربر

ابزار سایت


پرداخت_با_کارت_اعتباری

پرداخت آنلاین با کارت اعتباری

بسیاری از دانشگاه‌هایی که شما برای آنها اپلای می‌کنید به خصوص دانشگاه‌های آمریکا و کانادا از شما می‌خواهند تا مبلغی را به عنوان هزینه اپلای (Application Fee) پرداخت کنید. مقدار این مبلغ برای دانشگاه‌های مختلف متفاوت بوده و در سال‌های مختلف ممکن است تغییر کند. البته این در مورد تمام دانشگاه‌ها صدق نمی‌کند و دانشگاه‌هایی هم هستند که هزینه ای برای اپلای نمی‌گیرند. در مورد این مسئله بهتر است که سایت دانشگاه را چک کنید.

برای پرداخت این پول به صورت آنلاین نیاز به کارت اعتباری دارید. کارت‌های مورد قبول می‌توانند ویزا کارت‌های مجازی (قابل شارژ و یا غیرقابل شارژ)، مستر کارت‌های فیزیکی، و کارت‌های هدیه (Gift Card) باشند. برای پرداخت هزینه دانشگاه معمولا بعد از آن که application را submit کردید باید پرداخت را انجام دهید. برای پرداخت به اطلاعات کارت از قبیل نامی که کارت برای آن صادر شده است، تاریخ انقضای کارت، شماره CVV2 ، و billing address نیاز دارید. بنابراین دقت نمایید که کارت را از هر طریقی که تهیه می‌کنید حتما باید این اطلاعات را داشته باشید.

تهیه کارت اعتباری

تهیه کارت‌های اعتباری بین‌المللی در ایران از روش‌های زیر ممکن است:

تهیه کارت از طریق بانک‌های ایران

برخی بانک‌های ایرانی در سال‌های اخیر کارت‌های اعتباری صادر می‌کنند. البته محل اصلی صدور این کارت‌ها کشورهایی مثل آذربایجان است. برای دریافت کارت از بانک‌ها معمولا شرایط خاصی وجود دارد. مثلا داشتن حساب در آن بانک و یا یک مقدار اعتبار اولیه تقریبا زیاد مانند ۱۰۰۰ یورو. البته با توجه به تحریم‌هایی که وجود دارد ممکن است صدور این کارت‌ها از سوی بانک‌های ایرانی با مشکلاتی مواجه شود. بنابراین برای اطلاع از نحوه صدور این کارت‌ها بهترین کار پرس و جو از خود بانک است.

برای اطلاعات بیشتر به موضوع کارت اعتباری بانک‌های ایران مراجعه کنید.

تهیه کارت از طریق اقوام، دوستان و آشنایان

یکی دیگر از راه‌های تهیه این کارت‌ها از طریق اقوام، دوستان و آشنایانی هست که در خارج از کشور زندگی می‌کنند. شما می‌توانید از آنها بخواهید تا در صورت تمایل مشخصات کارت اعتباریشان را به شما بدهند تا بتوانید پرداخت را انجام دهید، و یا اینکه از آنها بخواهید تا کارتی به اسم شما در خارج از کشور تهیه کنند. در صورتی که این افراد از خانواده شما باشند و اطمینان داشته باشید که این کار را به درستی انجام می‌دهند می‌توانید از آنها بخواهید تا خودشان پرداخت را برای شما در سایت دانشگاه (از طریق اکانت شما) انجام دهند.

تهیه کارت از طریق شرکت‌های خصوصی

به غیر از بانک‌های ایرانی شرکت‌هایی هم در ایران هستند که برای شما کارت اعتباری صادر می‌کنند. نکته مهم در مورد این شرکت‌ها این است که باید سعی کنید تا حد امکان شرکت‌هایی را پیدا کنید که قبلا افراد زیادی از آنها کارت گرفته‌اند و قابل اطمینان هستند. بسیاری افراد هستند که از شرایط موجود سوء استفاده می‌کنند و بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور پول‌هایشان را به این صورت از دست داده اند. در مورد این شرکت‌ها باید علاوه بر شهرتشان به این مساله هم توجه کنید که شرکت حتما دفتری در ایران داشته باشد. جایی که شما بتوانید به آن مراجعه کنید. پس اعتماد به شرکتی که تنها یک سایت اینترنتی، یک شماره موبایل و یک شماره حساب بانکی ارائه می‌دهد منطقی نیست.

برای اطلاع بیشتر در این زمینه به موضوع شرکت‌های فروشنده کارت‌های اعتباری مراجعه کنید.

پرداخت غیر مستقیم

یکی از راه‌هایی که می‌توانید به وسیله آن application fee دانشگاه را پرداخت کنید استفاده از پرداخت غیرمستقیم است. شرکت‌هایی که برای شما کارت اعتباری صادر می‌کنند این کار را هم برای شما انجام می‌دهند. بدین صورت که شما مشخصات حساب کاربری (account) خود را به این شرکت‌ها می‌دهید و بعد از واریز معادل ریالی پول به حساب این شرکت‌ها، آنها پرداخت را بوسیله کارت‌هایی که دارند در سایت دانشگاه برای شما انجام می‌دهند. پرداخت به این صورت ارزان‌تر خواهد بود و دردسر‌هایی مانند قبول نشدن (decline) کارت را نخواهید داشت. البته بعضی‌ها عقیده دارند که این راه امنیت ندارد و دادن مشخصات حساب کاربری به این شرکت‌ها درست نیست. در عین حال خیلی‌ها هم با این روش پرداخت را انجام داده اند و مشکلی برای آنها پیش نیامده است.

پرداخت_با_کارت_اعتباری.txt · آخرین ویرایش: 2013/09/02 06:36 توسط babak