آکادمیا کافه
پذیرش در رشته مدیریت در مقطع دکتری از دانشگاه های کانادا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش در رشته مدیریت در مقطع دکتری از دانشگاه های کانادا (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)

پذیرش در رشته مدیریت در مقطع دکتری از دانشگاه های کانادا - nndv - 04-01-2015

سلام. من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی از دانشگاه آزاد با معدل 17/59 هستم. یک مقاله علمی پژوهشی و یک مقاله isi دارم. رشته کارشناسیم مهندسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد قزوین با معدل 14/61 میباشد. در حال حاضر مدرک زبان ندارم .آیا امکان پذیرش در مقطع دکتری رشته مدیریت منابع انسانی در یکی از دانشگاه های کانادا برای من وجود داره؟ در چه دانشگاه هایی شانش قبولی بیشتر است؟من خودم بیشتر دانشگاه تورنتو و یا دانشگاه های شهرهای نزدیک به تورنتو مد نظرم هست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

[برش] شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - sassss - 21-05-2015

سلام و عرض ادب و احترام به دوستان
بنده امسال در کنکور ارشد سال 94 شرکت کردم و موفق به کسب رتبه 5  در رشته مدیریت مالی شدم لازم به ذکر است که من ترم شش کنکور دادم و این ترم ( ترم هفتم ) ترم اخر  می باشد و معدل بنده تا ترم شش 19 و نفر دوم در دانشکده خود می باشم ( دانشجو  دانشگاه علامه طباطبایی می باشم ) و همچنین  با نرم افزارهای زیادی نیز آشنایی دارم می خواستم  بدانم ایا می توانم با این سوابق در کشور کانادا یا آمریکا برای مقطع ارشد پذیرش همراه با فاند درشته فاینانس بگیرم ( با فرض ایلتس 6.5) 
همچنین رشته مقطع کارشناسی من مدیریت بیمه  می باشد. با سپاس

RE: پذیرش در رشته مدیریت در مقطع دکتری از دانشگاه های کانادا - Andre - 21-05-2015

(21-05-2015, 07:17 PM)'sassss' نوشته: سلام و عرض ادب و احترام به دوستان
بنده امسال در کنکور ارشد سال 94 شرکت کردم و موفق به کسب رتبه 5  در رشته مدیریت مالی شدم لازم به ذکر است که من ترم شش کنکور دادم و این ترم ( ترم هفتم ) ترم اخر  می باشد و معدل بنده تا ترم شش 19 و نفر دوم در دانشکده خود می باشم ( دانشجو  دانشگاه علامه طباطبایی می باشم ) و همچنین  با نرم افزارهای زیادی نیز آشنایی دارم می خواستم  بدانم ایا می توانم با این سوابق در کشور کانادا یا آمریکا برای مقطع ارشد پذیرش همراه با فاند درشته فاینانس بگیرم ( با فرض ایلتس 6.5) 
همچنین رشته مقطع کارشناسی من مدیریت بیمه  می باشد. با سپاس

اول از همه باید تبریک بگم که مسیر موفقی رو طی کردید و امیدوارم که بتونید پذیرش درخوری هم داشته باشید. بحث کمک هزینه و بورسیه در رشته مدیریت به مراتب کمرنگ تر از رشته های صنعتی مثل مهندسی برق، مکانیک و ... هست. هرچند شما شانص خودتون رو دارید.
مورد بعدی ای که هست اینه که بسیاری از دانشجوهایی که اپلای میکنند از دانشگاههای چینی هستند که دارای رتبه‌ای به مراتب بالاتر از دانشگاهها خودمون هستند (چین خیلی دانشجو در رشته های مدیریتی داره). کاری که شما باید انجام بدین اینه که برای آزمون های Gmat و یا GRE برنامه ریزی کنید و سعی کنید نمره بسیار بالایی در این آزمون ها کسب کنید با تکرار موفقیتتون در مقطع ارشد در داخل کشور و همینطور داشتن چندین مقاله از ژورنالهایی از ناشرهای معتبر (ناشرهای شناخته شده، مثل Springer، Elsevier و ...) شانص خودتون رو افزایش بدید. نمره زبان (به خصوص نمره Speaking و Writing) هم در رشته شما یک Asset به حساب میاد. من معمولاً روی نمره زبان اینقدر تأکید نمیکنم ولی در این حالت بله. اینها تجربیاتی هست که دوستان من در پذیرش از دانشگاههای کانادایی در رشته مدیریت داشتند.
در نهایت اگر خیلی مسمم هستید که تحصیلاتتون رو در خارج از کشور در مقطع ارشد انجام بدین باید خدمتون عرض کنم که پذیرش شما همراه با کمک هزینه به صورت جزئی خواهد بود (البته نه لزوماً) و پیشنهاد میشه که در این حالت از کشورهای رایگان و کم هزینه اروپایی برای ادامه تحصیل استفاده کنید. مباحث این چنینی رو در این انجمن مطرح کنید.

[برش] شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - MBA_DBA - 29-06-2015

سلام
دوستان یه راهنمایی میخواستم من معدل کارشناسیم 15.33 از 20 بوده و ارشد هم 15.4 از 20 نمره پایان نامه در هر دو مقطع 19.50 بوده و هر دو مقطع رو در دانشگاه پیام نور خوندم کارشناسی رو در 6 ترم و رشته مدیریت بازرگانی و ارشد رو در 3 ترم رشته مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین الملل میخواستم بدونم با این معدل میتونم تو مقطع دکتری در دانشگا های کانادا در مقطع دکتری همین رشته و گرایش پذیرش بگیرم؟ یه سری از دوستان میگن با این معدل اصلا دکتری نمیتونی بخونی و معدلت طبق مقیاس 4 آمریکا و کانادا میشه جزو دانشجویان تنبل آیا این درسته؟ معدل کارشناسی و ارشد من طبق این مقیاس چند میشه؟
لطفا راهنمایی کنید من رو دیوونه کردن [عکس: sad.gif]
معدل من چه سطحیه خیلی کمه؟
اگر ممکنه چندتا دانشگاهی که امکان پذیرش توش با کمک هزینه دارم معرفی کنید.
من متولد 1371 هستم 2 مدرک فنی و حرفه ای در زمینه حسابداری دارم یکی سطح خیلی خوب و یکی خوب و 10 مدرک MBA در ضمن 5 مقاله دارم که یکیش که از پایان نامه کارشناسیم نوشتم در کنفرانس بین الملل علوم رفتاری و علوم اجتماعی ترکیه پذیرش شده و بقیه در دست چاپ هست و 4 توصیه نامه هم دارم. 
برای زبان هم اقدام کردم و دارم میخونم.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - mona - 29-06-2015

(29-06-2015, 11:41 AM)MBA_DBA نوشته: سلام
دوستان یه راهنمایی میخواستم من معدل کارشناسیم 15.33 از 20 بوده و ارشد هم 15.4 از 20 نمره پایان نامه در هر دو مقطع 19.50 بوده و هر دو مقطع رو در دانشگاه پیام نور خوندم کارشناسی رو در 6 ترم و رشته مدیریت بازرگانی و ارشد رو در 3 ترم رشته مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین الملل میخواستم بدونم با این معدل میتونم تو مقطع دکتری در دانشگا های کانادا در مقطع دکتری همین رشته و گرایش پذیرش بگیرم؟ یه سری از دوستان میگن با این معدل اصلا دکتری نمیتونی بخونی و معدلت طبق مقیاس 4 آمریکا و کانادا میشه جزو دانشجویان تنبل آیا این درسته؟ معدل کارشناسی و ارشد من طبق این مقیاس چند میشه؟
لطفا راهنمایی کنید من رو دیوونه کردن [عکس: sad.gif]
معدل من چه سطحیه خیلی کمه؟
اگر ممکنه چندتا دانشگاهی که امکان پذیرش توش با کمک هزینه دارم معرفی کنید.
من متولد 1371 هستم 2 مدرک فنی و حرفه ای در زمینه حسابداری دارم یکی سطح خیلی خوب و یکی خوب و 10 مدرک MBA در ضمن 5 مقاله دارم که یکیش که از پایان نامه کارشناسیم نوشتم در کنفرانس بین الملل علوم رفتاری و علوم اجتماعی ترکیه پذیرش شده و بقیه در دست چاپ هست و 4 توصیه نامه هم دارم. 
برای زبان هم اقدام کردم و دارم میخونم.

سلام
خیلی از دانشگاه های کانادا هستند که مینیمم معدل آنها روی ۱۵ هست، شما باید نمره ی gmat بالا و نمره زبان بالا برای کانادا بگیرین ، زیاد روی فاند حساب نکنین اما ناامید هم نباشين ، برای دانشگاه های درجه ۲ یا ۳ هنوز شانس دارین، رشته دکتری شما رو نمیدونم چی میخوایم بخونیم اما روی dba زیاد حساب نکنین ، رقابت سنگینه، شما دانشگاه ساسکاچوان کانادا را ببينين .... از این دانشگاه ها کم نيست که شرط مینیمم ۱۵ دارن، به هر حال نگران نباشين، نمره آیلتس ۸ و gre عالی ، میتونه کمک بزرگی برای شما باشه اگه بتونين بگیرین.

موفق باشين

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - MBA_DBA - 29-06-2015

خانم مونا
من 1 سال هم سابقه تدریس در دانشگاه پیام نور به عنوان حق التدریس دارم و به عنوان رشته دکتری می خوام همون مدیریت بازرگانی بخونم. در ضمن دارم یه کتاب هم چاپ میکنم تا آخر امسال. این تو روند پذیرش یا فول فاند گرفتن من تاثیر داره؟ در ضمن به غیر از انگلیسی آلمانی. اسپانیایی. فرانسه هم در سطح مقدماتی بلدم. میشه چند دانشگاه که توشون شانسی هست رو بفرمائید؟ در ضمن اگر کانادا نمیشه یه کشوری که شانس بیشتری دارم میشه معرفی کنید.
برای دکتری میخوام رشته مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین الملل یا رفتار سازمانی بخونم.
در ضمن اینی که می فرمایید نا امید نباش آیا امکان هست دانشگاهی بورس بده بهم؟
لطفا چند دانشگاه معرفی کنید که توشون شانس پذیرش با بورس رو داشته باشم.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - Emir - 29-06-2015

(29-06-2015, 09:17 PM)MBA_DBA نوشته: خانم مونا
من 1 سال هم سابقه تدریس در دانشگاه پیام نور به عنوان حق التدریس دارم و به عنوان رشته دکتری می خوام همون مدیریت بازرگانی بخونم. در ضمن دارم یه کتاب هم چاپ میکنم تا آخر امسال. این تو روند پذیرش یا فول فاند گرفتن من تاثیر داره؟ در ضمن به غیر از انگلیسی آلمانی. اسپانیایی. فرانسه هم در سطح مقدماتی بلدم. میشه چند دانشگاه که توشون شانسی هست رو بفرمائید؟ در ضمن اگر کانادا نمیشه یه کشوری که شانس بیشتری دارم میشه معرفی کنید.
برای دکتری میخوام رشته مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین الملل یا رفتار سازمانی بخونم.
در ضمن اینی که می فرمایید نا امید نباش آیا امکان هست دانشگاهی بورس بده بهم؟
لطفا چند دانشگاه معرفی کنید که توشون شانس پذیرش با بورس رو داشته باشم.

با سلام 
دوست عزیز با این معدل بهتره دوباره ارشد بخونین . دانشگاه های فنلاند و المان رایگان هستن . 
یا خودتونه باید بکشین تا عالی ترین نمره جی مت و تافل بالای ۱۰۰ بگیرین تا شانس متوسطی برای فاند داشته باشین .شابقه تدریس خیلی تاثیر نداره , مقاله هم اگر پابلیشرش معروف باشه تاثیر گذاره . خلاصه نمیخوام نا امیدتون کنم ولی این واقعیته که علم مدیریت ایران داغونه.دوما رقبای ما در این رشته ها خیلی سر تر از ما ها هستن . به مهندسیا نگاه نکنین مثله اب خوردن پذیرش میگیرن . ما ها استثنا هستیم . 
با تشکر

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - MBA_DBA - 29-06-2015

دوستان با شرایط من بدون بورس هم نمیشه برای دکتری پذیرش گرفت؟ اگر میشه دانشگاه ها رو معرفی کنید.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - mona - 29-06-2015

(29-06-2015, 10:06 PM)MBA_DBA نوشته: دوستان با شرایط من بدون بورس هم نمیشه برای دکتری پذیرش گرفت؟ اگر میشه دانشگاه ها رو معرفی کنید.

برای مطمئن تر شدن درباره وضعیت تحصیلی، بهتر است با وکیل مشاوره نمایید که در رشته شما براي افراد زیادی با رزومه های مختلف اپلای کرده باشند، همانطور که دوستمون گفتند، دانشگاه های آلمان رایگان است ولی معدل شما کم میباشد، برای آمریکا و کانادا بدون بورس تحصیلی احتمالا شانس داشته باشید، دانشگاه مانیتوبا را هم نگاه کنین....
موفق باشید

در ضمن در صورتی که فرانسه و اسپانیایی را بلد باشید میتوانید برای دریافت مدرک معتبر در آزمون dele سفارت اسپانیا و delf فرانسه شرکت نمایید، اما سطح کمتر از a2 ارزش چندانی ندارد .

ویرایش به دلیل حذف لینک تجاری